Šta je novo?

Win Fast TV 2000 XP Expert na Windows 7

Ja imam Win Fast XP GLOBAL karticu?I sad moram da menjam ovu msi plocu zbog nje. Koji pci slot treba na maticnoj za ovu karticu? 16-bitni ili 32-bitni?
 
Ne postoji 16-bitni PCI slot - ako ima objašnjenje 16 bita onda je to ISA. :)

U svakom slučaju 32-bita. :)
 
Pozdrav svima! Imam VELIKI problem sa sinhronizacijom zvuka i slike na Expertu...
Moja masina ima Win 8.1 x64 svi drajveri za karticu su skinuti sa Leadtek sajta i sve radi, samo je problem sync - zvuk mi trci pre slike i to je veoma random pojava. Nekada radi kako treba, a nekada je kasnjenje slike krace, a nekada duze.
Interesantna stvar: Kada snima, mutira mi playback zvuk i pusti mi Recording zvuk KOJI JE SINHRONIZOVAN!!!???
Probao sam sve i svasta, serviser sam racunara, elektronicar i programer (cisto kazem da neko ne pomisli da sam noob). Sve sam probao i nista ne resava problem.
Kodeke koje koristim su oni koje BS player instalira tokom instalacije i nista vise, znaci najosnovnije za gledanje SVIH formata videa.
Drugar je video montazer i ima tusta i tma kodeka i njemu se isto desava (ima istu karticu i Windows 7 x64).
Ovaj problem sam primetio jos na Win 7 x64... da nije mozda problem sa x64 verzijama Windowsa???
Svuda po internetu sam trazio resenje, ali niko se ne zali na asinhronizaciju slike i zvuka.
Da dodam: kada snimam TV program, na snimku je besprekorna sinhronizacija sve stima i radi kao podmazano.
Probao sam da stavim i K lite Basic kodeke.
Ako neko ima neko resenje, OD SRCA cu ga prihvatiti. Hvala unapred!
P.S. Ako nekome treba savet kako da napravi IR receiver za ovu karticu za 100din (*cena delova) neka me kontaktira.
 
izvini sto upadam u temu,nije losa namera.....a sta ces sad da gledas preko te kartice,ili ti treba za ulazni video signal,za neka snimanja...
 
A što ne bi moglo? Još važnije, možeš da snimaš. Jako pristojno snima izvor digitalnog signala. Recimo preko D3.
 
Poslednja izmena:
Kablovska televizija posto nemam televizor u kuci vec projektor i beli zid, takoreci imam najveci TV :)
Problem i dalje stoji... kontaktirao sam proizvodjaca, kaze da ce se potruditi da isprave ili, ako ne budu mogli, izbacice novu karticu koja ce ispraviti problem kasnjenja...
 
Pozdrav svima! Imam VELIKI problem sa sinhronizacijom zvuka i slike na Expertu...
Moja masina ima Win 8.1 x64 svi drajveri za karticu su skinuti sa Leadtek sajta i sve radi, samo je problem sync - zvuk mi trci pre slike i to je veoma random pojava. Nekada radi kako treba, a nekada je kasnjenje slike krace, a nekada duze.
Interesantna stvar: Kada snima, mutira mi playback zvuk i pusti mi Recording zvuk KOJI JE SINHRONIZOVAN!!!???
Probao sam sve i svasta, serviser sam racunara, elektronicar i programer (cisto kazem da neko ne pomisli da sam noob). Sve sam probao i nista ne resava problem.
Kodeke koje koristim su oni koje BS player instalira tokom instalacije i nista vise, znaci najosnovnije za gledanje SVIH formata videa.
Drugar je video montazer i ima tusta i tma kodeka i njemu se isto desava (ima istu karticu i Windows 7 x64).
Ovaj problem sam primetio jos na Win 7 x64... da nije mozda problem sa x64 verzijama Windowsa???
Svuda po internetu sam trazio resenje, ali niko se ne zali na asinhronizaciju slike i zvuka.
Da dodam: kada snimam TV program, na snimku je besprekorna sinhronizacija sve stima i radi kao podmazano.
Probao sam da stavim i K lite Basic kodeke.
Ako neko ima neko resenje, OD SRCA cu ga prihvatiti. Hvala unapred!
P.S. Ako nekome treba savet kako da napravi IR receiver za ovu karticu za 100din (*cena delova) neka me kontaktira.

Nemas potrebe da instaliras razne kodeke, potreban ti je samo program VideoReDo. Verovatno ti prilikom snimanja kartica gubi neki frejm. Umesto 25 fps, mozda nekad snimi 10 fps. U tom istom video fajlu sve izgleda ok, ali kada se konvertuje u neki drugi format onda on gubi sinhronizaciju zbog toga. Meni je taj program uvek resio problem i nisam imao problema u daljem konvertovanju. Pogledaj deo tutorijala koji sam napravio davno:
http://kako-da-uradim.blogspot.com/2010/02/kako-prebaciti-snimak-sa-vhs-na-dvd_13.html
 
Hvala svima na pomoci, ali mislim da me niste razumeli... mladen2008 - Ne koristim karticu za snimanje (bar ne sada, ranije jesam i vise ne koristim za prebacivanje VHS - DVD), sada je uglavnom koristim za gledanje kablovske televizije i nervira me sto zvuk ide pre slike... Primetio sam kada snimam TV program, da mi se tada playback zvuk mutira i ja nastavljam da gledam TV program (koji se snima) bez zvucne asinhronizacije. Nadam se da me razumete... Znaci fakticki cujem zvuk koji je ustvari recording audio, a koji je opet, SINHRONIZOVAN!!! (nekim cudom)...
 
Imas onaj kablicak sto ide od tv karte do zvucne?
Ili ti radi interno?
Ako imas kablicak nebi trebalo da bude dezinhronizovano.
 
Zvuk je povezan preko CD-IN konektora na ploci sa kablicem direktno preko konektora sa kartice. Kartica nema audio out (3,5mm stereo banana), vec samo preko tog CD konektora
 
Pozdrav svima! Imam VELIKI problem sa sinhronizacijom zvuka i slike na Expertu...
Moja masina ima Win 8.1 x64 svi drajveri za karticu su skinuti sa Leadtek sajta i sve radi, samo je problem sync - zvuk mi trci pre slike i to je veoma random pojava. Nekada radi kako treba, a nekada je kasnjenje slike krace, a nekada duze.
Interesantna stvar: Kada snima, mutira mi playback zvuk i pusti mi Recording zvuk KOJI JE SINHRONIZOVAN!!!???
Probao sam sve i svasta, serviser sam racunara, elektronicar i programer (cisto kazem da neko ne pomisli da sam noob). Sve sam probao i nista ne resava problem.
Kodeke koje koristim su oni koje BS player instalira tokom instalacije i nista vise, znaci najosnovnije za gledanje SVIH formata videa.
Drugar je video montazer i ima tusta i tma kodeka i njemu se isto desava (ima istu karticu i Windows 7 x64).
Ovaj problem sam primetio jos na Win 7 x64... da nije mozda problem sa x64 verzijama Windowsa???
Svuda po internetu sam trazio resenje, ali niko se ne zali na asinhronizaciju slike i zvuka.
Da dodam: kada snimam TV program, na snimku je besprekorna sinhronizacija sve stima i radi kao podmazano.
Probao sam da stavim i K lite Basic kodeke.
Ako neko ima neko resenje, OD SRCA cu ga prihvatiti. Hvala unapred!
P.S. Ako nekome treba savet kako da napravi IR receiver za ovu karticu za 100din (*cena delova) neka me kontaktira.

Problem je do drajvera i posto je podrska odavno prekinuta nema jednostavnog resenja za ovaj problem. Problem pravi to sto na racuanru ima verovatno vise od 3 GB rama. Jedino resenje je koriscenje dual boot-a sa nekim 32bitnim operativnim sistemom, ili ogranicenje ram memorije na 3Gb kada planirate da koristite tv karticu(msconfig/boot tab/advanced pa stiklirate maximum memory i uneste 3Gb, tj 3072Mb). Nije idealno resenje, ali jedino koje radi... Postojalo je takodje jos jedno resenje sa eagle drajverima, sa tajvanskog sajta proizvodjaca, ali ti drajveri su bili testni, tako da nisu bili potpuni i izazivali su druge probleme, najcesce sa daljinskim...
 
Ja imam global i na masini sa Win7 x64, rama imao i 4gb i 8gb i radi sasvim normalno, reprodukcija i snimanje.
Imam taj kablic koji ide od tv kartice (unutrasnjeg dela) pa izbaceno kroz kuciste i ulazi u zvucnu pozadi (kod mene mic ulaz, ali sasvim nebitno moglo i u line in), nemam cd prikljucak na ploci.

Ima na forumu sema kako se pravi taj kablicak
http://forum.benchmark.rs/showthrea...problem-zvuk&p=3062808&viewfull=1#post3062808
pa procitaj tu temu mozda ti da neki odgovor.
 
Poslednja izmena:
Da, global kartice nemaju taj problem u zavisnosti od serije. One koje su ugradjivane u HTPC-ove mogu cak i da prenose zvuk preko pci bus-a, pa moze i da se izbegne kablic, takodje isto vazi za seriju 1 expert-a uz fizicku izmenu na kartici(potrebno otkljucati firmware, pa zameniti globalovim)... Nije problem do kablica, posto sam imao isti problem pokusao na sto i jedan nacin :D Cisto se i registrovao da bih skratio mukotrpno pretrazivanje neta Inace odgovor za drajvere sam nasao odmah, ali sam i sam verovao da ima jos neko resenje, pa pokusavao sve zivo, prevodio stranice sa sto jezika. Ovo je jedino resenje koje radi, bar u mom slucaju...
 
Torgandwarf svaka cast! To je resilo problem!!! Samo sto mi se ne isplati da menjam parametre i restartujem svaki put kada zaelim da gledam TV :)
Da li mozes malo opsirnije o tom "otkljucavanju firmware"? Interesuje me sta i kako, posto bih da probam (imam 3 kartice kod kuce). Ne znam sta je "serija 1" experta, moja je kupljena 2005. godina, pa, ako je to iz serije 1, onda bih mogao da se zezam sa tim.

Jos jednom VELIKO "HVALA" za resenje problema!

Unapred hvala za objasnjenje u vezi sa otkljucavanjem firmwarea...
 
Torgandwarf svaka cast! To je resilo problem!!! Samo sto mi se ne isplati da menjam parametre i restartujem svaki put kada zaelim da gledam TV :)
Da li mozes malo opsirnije o tom "otkljucavanju firmware"? Interesuje me sta i kako, posto bih da probam (imam 3 kartice kod kuce). Ne znam sta je "serija 1" experta, moja je kupljena 2005. godina, pa, ako je to iz serije 1, onda bih mogao da se zezam sa tim.

Jos jednom VELIKO "HVALA" za resenje problema!

Unapred hvala za objasnjenje u vezi sa otkljucavanjem firmwarea...

Nazalost, sajt na kome je bilo to objasnjenje vise ne postoji, secam se da je trebalo prelemiti odredjeni konektor na druge pozicije da bi se otkljucao fizicki firmware, zatim se promeni firmware, da sistem prepoznaje karticu kao global, iz mediacenter edition, i omoguci se sound via pci bus. Uglavnom, sajt sa potrebnim alatima i slikom nazalost vise ne postoji, tako da ne mogu vise reci. U svakom slucaju mislim da serija 1 nije isla u slobodnu prodaju vec je ugradjivana u windows xp media center racunare. Jedno vreme iz istog razloga, sto me je mrzelo da stalno menjam u msconfig, sam drzao dodatno i treci sistem(inace imam dual boot win+ ubuntu) ali na kraju odustao :D. Inace na ubuntu mi kartica radi sasvim pristojno.
U svakom slucaju nikada nisam odradio taj deo sa firmware-om jer moja kartica nije v1, tako da ne znam ni da li bi dalo rezultate...

Moj savet je zamena kartice, analogne kartice su sada prilicno jeftine polovne. Ja svoju drzim zbog daljinca najvise :D
 
Poslednja izmena:
Bas me nesto zanimalo sto se tice Expert karte, kod mene kao sto sam rekao bila Global koja je sasvim normalno radila na Win7 x64 (ton nije sinhronizovan jedino ako ide direkt kroz magistralu), i sad sam je izbacio Global i ubacio Expert i ona sasvim normalno radi i u onom sugavom WinFast-u a radi normalno i sa DScaler-om (sa kojim Global ne radi), koji je po meni mnogo bolji od WinFast-a.

Ako je bitno revizija je I (to je ona sto joj je konektor za audio kabl blize tuneru i ima 2.5mm ulaz za daljinski).
Sto se tice signala prilicno slicno kao i Global da ne kazem isto.
 
Do sada sam imao analognu SBB kablovsku televiziju i kartica je radila besprekorno.
Sada je SBB krenuo u digitalizaciju i tu je nastao problem. Nikako ne uspevam da dobijem sliku sa njihovog risivera.
Da li je neko uspeo uspešno da poveže SBB-ov D3 mini risiver i karticu Win Fast TV 2000 XP Expert i ako jeste kako to izvesti? Šta je potrebno od hardvera / softvera?

Ovo je risivier koji sam dobio: http://sbb.rs/Binary/418/1.05-Kako-da-povezem-digitalni-prijemnik-D3-mini.pdf
Uz karicu imam standardan kabl sa činčevima kao na prvoj slici.
Sve to sam pokušao da povežem kablom sa druge slike.
Operativi sistem: Windows 7 64 bit
 

Prilozi

  • kartica.jpg
    kartica.jpg
    113.7 KB · Pregleda: 70
  • AV kabl.jpg
    AV kabl.jpg
    121.5 KB · Pregleda: 74
Kao sto vidis taj SBB-ov box ima samo HDMI izlaz a tvoja kartica cicn i s-video ulaz.

Trebalo bi da imas konvertor za to, nisam probao ali bi valjda to trebalo da radi a imas ih na kp recimo.
 
Piše da ima av izlaz. Možda je sa strane.
 
Kako stoji na slici AV je obicna 3.5 bananica, ne verujem da preko toga moze da se prenese slika, verovatno samo zvuk iz kog bi trebalo da uvuce u PC na line-in ili mic ulaz.

Za sliku ne vidim drugu opciju sem konvertora sa hdmi na kompozitni ulaz, mada da se ogradim nemam taj uredjaj.
 
Sliku bi trebalo da dobije preko kabla sa druge slike (sa jedne strane bananica a sa druge 3 cinca video (zuti) i audio (beli i crveni).
U programu za gledanje tv-a (sa tv kartice) treba podesiti av kanal (ili nesto slicno).
 
Moze sa te 'bananice' i slika obicno je ona sa 4 kontakta
 
UPOMOC!

Ako iko ima winfast pvr2 software i zeli da mi pomogne neka se javi. Zaista mi je hitno potreban.

Molim za pomoc.
 
Ok, 'ajde dok me jos pamcenje sluzi, da kazem sta sam ja radio, mozda nekom zatreba...

Ovo je za Windows 7 x64 Ultimate (a verovatno i za onaj krsh Win 8). Za Win 10 ne smem da tvrdim, to mora neko da proveri.

Dakle, danas mi posle mnogo godina 'dunulo' da prikacim WinFast TV2000 XP Expert koju sam davno kupio (FULL PACK). Naravno na jednom od CD-ova su dolazili driveri, pa sam to probao ali to nije proslo posto su driveri izgleda bili jos za Win XP (javio error 'not recognized'). Zatim sam pokrenuo windows update i kliknuo na 'check for updates'. Windows je pod 'important updates' nasao drivere. Mogao sam verovatno i tako da ih instaliram, ali ja volim da kada nesto 'nadjem' to imam kao 'backup' na disku a ne da kasnije opet jurim po netu ili da pamtim da drivere instaliram preko windows update-a.

Moju karticu windows update je nasao kao:
LeadTek - Streaming Media and Broadcast Devices - WinFast TV2000 XP Expert (FM1216MK3)

7J2vuA5.jpg


Hteo sam da 'sacuvam' te drivere za kasnije. Siguran sam da windows negde 'privremeno' snima update (mozda negde u: C:\Windows\SoftwareDistribution). Mrzelo me da ih 'lovim' po hard disku, pa sam u google ukucao:

"WinFast TV2000 XP Expert (FM1216MK3)"

Treci rezultat je bio sa m1cro$oft stranice:

Kod:
http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=Leadtek+WinFast+TV2000+

Kada sam otvorio stranicu, ovo me 'sacekalo':

9qAtAQH.jpg


Kako se moze videti, ovde su svi moguci driveri za ovu karticu, ali ona se razlikuje od verzije do verzije (moja je Expert FM1216MK3). Zato sam na M$ stranici u search polje upisao:

WinFast TV2000 XP Expert (FM1216MK3)

Ovo je search izbacio:

4LMZaIY.jpg



Kao sto vidite medju prvim rezultatima su oni za "Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 and later drivers". Izabrao sam 'najnovije' a to su dva drivera izdata 21. oktobra 2009 (10/21/2009). Skinuo sam oba. U pitanju su CAB arhive (mogu se otvoriti i raspakovati preko WinRAR-a). Jedna je za 64-bit Windows a druga za 32-bitni.

Kod:
Win 7 64-bit driver za "Expert FM1216MK3" verziju:
http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/driver/drvs/2012/12/20348874_1596b7a3ec3a5956b3bf0e4b14aefc04e1ab6d13.cab

Win 7 32-bit driver za "Expert FM1216MK3" verziju:
http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/driver/drvs/2013/01/20348873_19ee4b459dbf1fd4233a9e9038df28631573cd57.cab


Kada skinete i raspakujete arhivu, idite u Device Manager, i tamo kada nadjete 'neidentifikovani objekat', --> desni klik, properties, update driver, zatim 'manuelno' nadjite gde ste rapakovali onu CAB arhivu i instalirajte driver.


Eto, sorry na opsirnom post-u, ali uradjeno je ovako 'namerno' da bi ukoliko se nesto promeni, neko mogao da 'isprati' postupno kako sam nasao drivere, pa da ima neku ideju odakle da pocne (ukoliko npr. M$ 'pomeri' drivere 'malo ulevo')

Drivere cu takodje prikaciti uz ovaj post da se ne 'zagube', ali imajte u vidu da su oni za FM1216MK3 verziju EXPERT kartice. Vasa je mozda druga verzija, pa koristite gore opisani postupak da nadjete drivere koji odgovaraju vasoj verziji kartice.
 

Prilozi

  • LeadtekWinFast_1.jpg
    LeadtekWinFast_1.jpg
    59.3 KB · Pregleda: 36
  • LeadtekWinFast_2.jpg
    LeadtekWinFast_2.jpg
    668.4 KB · Pregleda: 37
  • LeadtekWinFast_3.jpg
    LeadtekWinFast_3.jpg
    279.8 KB · Pregleda: 32
  • 64-bit_WinFast_TV2000_XP_Expert_(FM1216MK3).zip
    175.1 KB · Pregleda: 55
  • 32-bit_WinFast_TV2000_XP_Expert_(FM1216MK3).zip
    162.7 KB · Pregleda: 47
Poslednja izmena:
Ima li neku upotrebnu vrednost ova kartica nakon ukidanja analognog signala od strane SBB-a....imam i ja jednu ovakvu karticu u ormaru pa razmisljam sluzi li necemu?
 
Ima li neku upotrebnu vrednost ova kartica nakon ukidanja analognog signala od strane SBB-a....imam i ja jednu ovakvu karticu u ormaru pa razmisljam sluzi li necemu?

Jedino za uvlacenje videa na PC sa starih Video Recordera ili nekog drugog izvora za drugo je mrtva, kao sto si rekao nece biti vise analogije.
 
Jedino da hvatas analogne bosanske kanale preko zemaljske antene , znam da je prosle godine moglo , ove ne znam.
 
Nazad
Vrh Dno