Šta je novo?

Win Fast TV 2000 XP Expert na Windows 7

Ja sam resio problem zahvaljujuci tome sto je daljinac potpuno crko. I onda sam ga otvorio i pitao druga sta moze tu da crkne i on mi kaze zuti kristal i dioda, i ja sam uzeo taj zuti kristas sa starog nekog daljinca koji je imao istu oznaku i zalemio lepo na daljinac i sljaka sada u fullu,a da mi nije crko tako bi se patio, pa eto ako neko ima problema sa daljince da brljavi to je znak da crkava tako da odma zamenite taj kristal i ima da sljaka ;)
 
Jojjj vise ove winfast karte!!:mad:
Ja imam winfast 2000 xp global i nema mi zvuka,to mi se desavalo i pre na xp-u,pa sam tada skinuo stari drajver i moglo je,a sad imam win 7 i nema sanse da radi zvuk.
Zna li neko da li mogu naci gde stare drajvere za ovu kartu i da li su kompatibilni sa sedmicom?
hvala unapred
 
Jel si siguran da je problem sa drajverima? U win7 imas "playback devices", proveri tu sta je setovano kao default, a onda proveri u samom playeru koji koristis. Ovo ti pricam iz licnog iskustva jer sam isto mislio da nesto nije u redu sa drajverima, dok nisam procackao WinFast PVR2 tj fabricki softver za pustanje, i selektovao pravi izlaz.
 
Pozdrav svima! I ja imam problem sa snimanjem tona, prilikom gledanja, sve je ok, a kad snimim materijal nemam ton. Koristim OS Win7 64-bit, inace i pre instaliranja istog imao sam taj problem. Drajveri su apdejtovani, probao sam sa podesavanjima u control panel-u ali nista mi nije uspelo. u podesavanjima zvuka u control panelu ne vidim nigde opciju za cd audio kao sto je va_milos rekao, pa bih za molio ako to moze slikovito da mi objasni.. Ne znam ni kako da otvorim onu prosirenu listu sa podesavanjima u PVR 2? Kod mene to izgleda ovako:

http://img405.imageshack.us/img405/462/winfast.png

ako neko zna resenje, unapred sam mu zahvalan na odgovoru.
 
Ma ljudi sve je ok sa karticama nego je to sve od ovog katastrofalnog Windowsa 7. Digli prasinu oko njega a nista nije bolji od Windows Viste, cak stavise lepse mi radila Vista od 7-ice. Treba samo u control panelu namestati podesavanja a svako namestanje je drugacije zavisno od zvucne karte.
 
Instalirajte najnoviji verziju winfast pvr2...
I najnoviji drajver sa leadtek sajta......
Radice 100%
Meni isto nije snimao zvuk dok nisam skinuo najnoviju verziju pvr2
 
Ma meni je najnovija verzija PVR2 ali ne snima zvuk uopste.
 
Moj slučaj: Kartica: WinFast TV2000 XP RM. Skinuo sa Leadtek sajta drajvere za Vistu, pošto za 7 nema. Nakon Instalacije nije bilo zvuka. Skinuo sa Realtek sajta nove drajvere za zvučnu, pošto je 7 instalirala neke svoje, sada sve radi super.
 
planiram da kupim upravo ovu karticu, posto vidim da je jedna od kompatibilnih za windows7 64bitni. a i ima je na nasem trzistu, za razliku od nekih drugih...

imam zvucnu karticu SB X-fi extreme gamer...

kako je regulisan zvuk kod novijih TV kartica (ja imam stari pinnacle pctv rave sa BT878 chipom, za koji, koliko sam saznao, ne postoje windows7 64bitni driveri - barem ne kvalitetni)... nekad je morao zvuk iz TV kartice da se ubode u line-in na zvucnoj kartici.. tako mi je uostalom i sada povezano??

postoji li mogucnost da taj zvuk iz TV kartice zavrsi u zvucnoj u obradi a ne kao prolazni zvuk preko mixete (line-in)? ... ako se nista nije promenilo po tom pitanju, onda me interesuje (neko je vec pisao o tome, ali sam zaboravio detalje)

kako da povezem audio out iz TV kartice na line-in zvucne ali ne kablicem spolja, nego iznutra, sa kartice na karticu... zasto mi ovo treba? zato sto x-fi ima 3 izlaza za 5.1 kanala (3 x 2 kanala) i jedan tzv. flexy jack... ja bih voleo da mi ostane slobodan da u njega prikljucim mikrofon (ko je rekao skype?)

sve u svemu... ocekujem komentare i savete iskusnijih...

:)
 
Za sve koji imaju problem sa zvukom (nemaju zvuk :) ) na Windows 7 32-bit

1.Idete na Control Panel + Sond + pa prebacite na Recording + onda CD Audio otvorite + prebacite na Listen + i STIKLIRATE "Listen to this device" To je to!!!
 
Za sve koji imaju problem sa zvukom (nemaju zvuk :) ) na Windows 7 32-bit

1.Idete na Control Panel + Sond + pa prebacite na Recording + onda CD Audio otvorite + prebacite na Listen + i STIKLIRATE "Listen to this device" To je to!!!

I to sam probao ali ne vredi, mislim imam ja zvuk, ali ne mogu da SNIMIM zvuk! :mad: :wall: :wall: :wall: :crash: :crash: :crash:
 
ne radi mi zvuk i to od kad sam promenio plocu i procesor,sada mi se izgubio cd in preko kojeg sam ranije namestio zvuk u sedmici,neka ideja?

sve je updejtovanoi na najsveziju verziju
bile su ubačene neke slike pa sam ih izbrisao,pogledajte sledeći post.
 
Poslednja izmena:
ne vidi se ovako, da probam sa atachmentom.
 

Prilozi

  • tv.jpg
    tv.jpg
    385.6 KB · Pregleda: 184
  • tv2.jpg
    tv2.jpg
    384.4 KB · Pregleda: 143
  • tv3.jpg
    tv3.jpg
    386.9 KB · Pregleda: 125
  • tv4.jpg
    tv4.jpg
    386.7 KB · Pregleda: 112
  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    375.2 KB · Pregleda: 124
nastavak.U pitanju je integrisana zvučna karta ,a ne ova iz potpisa nije mogla da stane zbog grafičke.Dakle zezam se sa ovim već pet dana ploča i tv karta su povezane cd kablićem,okretao sam ga na sve moguće strane,menjao drajvere,ali mi se nikako ne pojavljuje cd in !!!
 

Prilozi

  • update.jpg
    update.jpg
    378.7 KB · Pregleda: 122
  • zvuk1.jpg
    zvuk1.jpg
    377 KB · Pregleda: 106
  • zvuk2.jpg
    zvuk2.jpg
    369.3 KB · Pregleda: 105
  • zvuk3.jpg
    zvuk3.jpg
    381.6 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
nastavak.U pitanju je integrisana zvučna karta ,a ne ova iz potpisa nije mogla da stane zbog grafičke.Dakle zezam se sa ovim već pet dana ploča i tv karta su povezane cd kablićem,okretao sam ga na sve moguće strane,menjao drajvere,ali mi se nikako ne pojavljuje cd in !!!

ides na audio device od zvucne karte desni klik na narandzasti zvucnik:) odes na playback pa na beloj povrsini desnim tasterom izaberes show disabled device pa onda isto na recording device i dobices adudio cd. da bi leatek radio kako treba tj da bi imao zvuk dok gledas i snimas program sa tv kartice a koristis zvucnike ubodene u komp disabluj realtek digital out u recordingu i stavi da ti je stereo mix default, a na play delu stavi da su ti speakers default out i to je to radi sigurno. posle ce u setingsu od tv karte u recording delu kao i u audio setingsu da se pojavljuju i audio cd i stereo mix a realtek digital out vise ne.

p.s. probano i radi na win 7 32 i 64. zadnji driveri sa leadtek sajta se podrazumevaju i driveri za zvucnu takodje ne win7icini.
 
Poslednja izmena:
ides na audio device od zvucne karte desni klik na narandzasti zvucnik:) odes na playback pa na beloj povrsini desnim tasterom izaberes show disabled device pa onda isto na recording device i dobices adudio cd.

Bas sam zato i postavio slike,vidi se da su mi stiklirane opcije show disabled devices i u pleyback-u i u recording-su,a audio cd mi se nije pojavio?
 
Bas sam zato i postavio slike,vidi se da su mi stiklirane opcije show disabled devices i u pleyback-u i u recording-su,a audio cd mi se nije pojavio?

ja sam na win 7 (64) stavio stereo mix za recording i play i imam zvuk i kad gledam i kad snimam, a disejblovao sam digital out jer ne koristim ni hdmi ni optiku za gledanje tv tjunera na monitoru
ako imas povezane pc zvucnike na zeleni ulaz na kompu to je analogni izlaz i digital out samo stvara zbrku.
 
Znaci da slikovito rezimiramo da se ne mucite vise kao sto sa se ja mucio, za Win7 64 podesavanja u PVR2 i podesavanja zvucne karte treba da izgledaju ovako:

wf1.png

wf2.png

wf3.png


Hvala Stilgaru na objasnjenju!
 
Hm toliko problema oko ove kartice, a mislio sam da ce mene zaobici ali nije bas tako...
Naime imam znaci ovu winfast 2000 expert k i takodje imam problema sa zvukom(snimanjem).
U normalnim uslovima sve radi, a kad snimam nista se ne cuje, em iskljuci tokom snimanja em i kod snimka...
Cackao sam neke opcije ali bezuspesno, pa ako moze neko da pomogne...
U pitanju je 32 bitni Win 7. A imam creative muzicku kartu, extreme audio...
 
Hm toliko problema oko ove kartice, a mislio sam da ce mene zaobici ali nije bas tako...
+1
ali iz iskustva s jednim Pinnacle modelom od pre par godina sam znao da nema šanse da me zaobiđe :p

Meni sve radi, ali zvuk na snimljenom materijalu nije sinhron videu koji god profil snimanja da odaberem.

Win7 x64, konfiguracija iz potpisa za koju verujem da je dovoljno jaka da sažvaće kompresiju ovog materijala u kom god da je profilu :d

~edit
tek sam sad izvalio da imam global verziju karte :D u svakom slučaju ne verujem da postoje neke značajne razlike.
 
Poslednja izmena:
Ja imam problem sa zvukom,ali na XP-u.prvo mi nije radio daljinski,pa uzmem i instaliram PVR2 ponovo,kad ono zvuka nema,a daljinski radi.Slika cista,samo zvuka nema.Neko resenje?
 
Interni kablic za zvuk povezan?

Meni se desavalo da tjuner nece da pusti zvuk na eksterni zelen izlaz koji se vezuje sa linein... vec ga pusti samo na internom konektoru koje se vezuje za cd in (na ploci)
 
Ja imam samo eksterni kablic sa plavim izlazom za linein.I radilo je evo vec 6 meseci bez ikakvih problema.
 
Instalirao sam najnovije drajvere sa Leadtek sajta,i sada mi ovo prijavljuje.
26328417.png
 
Apsolutno sam SVE probao. Sve moguće i nemoguće kombinacije driver-a i PVR2 (od najstarijeg do najnovijeg) i nema šanse. Prijavljuje mi uglavnom grešku u vezi sa pronalaskom BDA uređaja. Starije verzije PVR2 javljaju i problem u izradnji "grafa".
Ima li iko ikakvu ideju u vezi sa ovim jer poludeh.

I sad još nešto, nije konkretno za TV 2000 Expert, ali kad sam već ovde. Imam i eksternu karticu PalmTop TV Plus. Na tri laptopa, na kojima su mi "sedmice", slika koči, kao kad, recimo, ne postoje codec-i za filmove (naravno, sve regularno instalirano). Na netbook-u koji ima "Sedmicu" starter radi sve normalno. Logično se nameće šta je problem ali kako ga otkloniti.

Hvala svima na eventualnim rešenjima.
 
Da li neko moze da mi kaze gde da ubodem kablic za zvuk koji ide iz PCB TV kartice? Ploca iz potpisa, ne mogu nigde da nadkem audio in! Uboo sam u S/PDIF out!
Posle instalacije poslednjih drajvera za w7 x64, stalno mi izbacuje ovu poruku, i neca da startuje TV "Cannot find any available BDA devices", a u device manageru mi stoji uzvicnik na TV kartici, znaci nesto drajver ne valja. Nisam uspeo nista da izguglam. Ima li neko resenje?
 
CDin ;)
 
I mene te muke muce. Imam asus 785TD-M Evo i nema gde da bocnem kablic, tako da nemam ni zvuka. Probao sve i svasta i jednostavno ne moze da se dobije zvuk na tv kartici.
 
I mene te muke muce. Imam asus 785TD-M Evo i nema gde da bocnem kablic, tako da nemam ni zvuka. Probao sve i svasta i jednostavno ne moze da se dobije zvuk na tv kartici.

Ma mora da postoji neko resenje. Koje si drajvere instalirao. Meni izbacuje u device manageru nesto tipa "cannot start device"(error code 10), ovo mi izbaci kad kliknem desni taster na TV karticu u listi i izaberem properties. A na TV kartici mi stiji zuti uzvicnik. Neka nekompatibilnost sa drajverima, ima li resenja. Vec 4 sata gugalm, ali nista. Nov sam OS nabacio, i opet nista. Razmisljam da prvo instaliram OS bez kartice u PCI slotu pa tek naknadno da je ubacim. To mi je upalilo pre neki dan, ali nije bilo zvuka, a eto sada ne mogu ni sliku da pokrenem.
 
Nazad
Vrh Dno