Šta je novo?

PayPal u Srbiji od 2015. (2010.)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima i u Politici.
 
Bolje ikad nego nikad...
 
Pitanje.
Ako na nekom sajtu postoji mogucnost placanja putem PayPal-a to ne mora da znaci da oni i salju proizvode u Srbiju?
 
^Tačno tako. Imaš napisano u koje zemlje šalju i pod kojim uslovima.

btw.
gospođa/gospođica Jasna Matić, ministar, je napravila konačno jedan konretan i normalan korak u pravcu kakve takve modernizacije i uključivanja u svetske tokove. Ono što ja vidim kao problem jeste, da ćemo mi moći samo da PLAĆAMO usluge putem PayPal sistema, ali ne i pružati usluge, odnosno da DOBIJAMO novac na svom nalogu. Što se tiče plaćanja na internetu, to smo do sada radili i bez PayPal-a, pa i nismo nešto preterano dobili.
 
Poslednja izmena:
Prosirice se lista sajtova koji ce da salju u Srbiju. Kada (ako) nas PP uvrsti u svoju listu porasce poverenje kod prodavaca koji su nas do sada izbegavali zbog mogucih prevara sa kreditnim karticama. Ovako sa placanjem preko PP-a taj rizik skoro da ne postoji.
 
Znaci od 2010 se ocekuje porast piraterije zbog lakse pretplate na hosting sajtove i lakse doniranje warez foruma :-devil-:
 
^Tačno tako. Imaš napisano u koje zemlje šalju i pod kojim uslovima.

btw.
gospođa/gospođica Jasna Matić, ministar, je napravila konačno jedan konretan i normalan korak u pravcu kakve takve modernizacije i uključivanja u svetske tokove. Ono što ja vidim kao problem jeste, da ćemo mi moći samo da PLAĆAMO usluge putem PayPal sistema, ali ne i pružati usluge, odnosno da DOBIJAMO novac na svom nalogu. Što se tiče plaćanja na internetu, to smo do sada radili i bez PayPal-a, pa i nismo nešto preterano dobili.

Odakle ti ovaj info da cemo moci samo da placamo ? Nisam to nasao u tekstovima ?
 
Uvek se prvo pocne samo od slanje pa posle i primanje. Cak neke EU clanice nisu odmah mogle da primaju placanje. Mislim da to nikako nije vezano za kredibilitet zemlje vec zakone. Zakoni su takodje razlog zasto jos uvek nemamo PayPal, ne kredibilitet. Bosna je na listi, Rumunija takodje, pa vi vidite da li sam u pravu ;)

A sto se tice slanja u Srbiju to je pitanje "logistike". Retko koja firma je spremna da salje u Srbiju cak i da se plati wire transferom, jer ili su imali probleme (bez obzira sto salju DHL/UPS-om), ili imaju nekih problema ili dodatnih troskova na koje nisu spremni.


Tako da ako nekoga treba kriviti za PayPal - samo ljude koji vode ekonomiju/"zakon" u Srbiji, ne narod! A za slanje - ceo sistem nazalost.
 
Pametni su ovi nasi dzeparosi (vlada). Mesto sto bi ubirali 18% poreza na robu koja se prodaje ovde oni ce , iako je ta narucena roba jeftinija napolje, uzimati vise novca time sto ce vam carinici sami proceniti vrednost i oshinuti carinu + porez na to.
Vest je jako lepa ali dok carinici sami odredjuju cenu robe (sami su mi to rekli) mesto da uvaze fiskalni racun radnje gde je to kupljeno vecina ljudi nece biti spremno na takav rizik i gubitak zivaca.

edit : Spediterske usluge koje "dobijate" po neznam kakvom osnovu bez mogucnosti da birate speditera nisam ni racunao .
 
Poslednja izmena:
Umesto sto bi ubirali 18% poreza na robu koja se prodaje ovde oni ce , iako je ta narucena roba jeftinija napolje, uzimati vise novca time sto ce vam carinici sami proceniti vrednost i oshinuti carinu + porez na to.

Eto najvažnije stavke za sve one koji su pomislili da će im PP omogućiti da za svoje novce dođu do "komparativno" jeftinijih proizvoda... :S:
 
znaci opet vukljanje busevima skoro jedino reshenje ako hocemo neki HW poshto ce verovatno drati za carinu
 
Mozda i promene nesto vezano za to free will ocarinjivanje...
 
Sve je to super samo da ne bude kao sa ukidanjem monopola telekomu 2003, 2004, 2005... ili razdvajanju dvojničkih linija...

Lepo bi bilo da nas uključe u PayPal ali se ja nebih previše nadao, stalno puštaju neke patke obećavaju nešto a nikako da urade. Što bi naš narod reko: prvo skoči pa kaži hop.

Ne bih se ja preterano radovao. Tajkunima nije u interesu ovakav vid plaćanja, trgovine, a s'obzirom da nam oni kroje sudbinu nema ništa od toga.
 
Poslednja izmena:
Ko je išao na carinjenje u poštu kod štajge, zna kako to može da bude šoping na ebayu može da gorak.
carinikinja: Videla sam ja taj aparat u balkanskoj on košta 300e!
ja: pa zato sam ga i kupio polovnog na ibeju da bi me koštao 100e + postarina
carinikinja: jel imate vi račun sa pečatom
ja: prodavac je privatno lice, kakav račun sa pečatom on može da ozda, pa evo vam broj itema pa vidite i sami na koliko se zavšila aukcija
carinikinja: nemamo mi internet ovde
da skratim, bolje da sam uzeo nov sa garancijom u toj balkanskoj
 
Mozda i promene nesto vezano za to free will ocarinjivanje...

Teško. Još od vremena Bracike Kertesa tu se lepa lova valja mufljuzima iz vlasti. Nedavno sam preko SendIt-a naručio DVD od 14€ (malo više od 1200 dindži) a ocarinili su ga sa 1.000 dinara. I kome da se žališ? Bar sam bio srećan što je stigao, jer, očigledno, nekog džukca sa carine nije preterano zanimao PC dvd, pa ga je propustio. Ali znam dosta ljudi kojima se roba zagubila u mračnim lagumima carinskih nezasitih džepova, koji su morali da prežale to što im je poslato.
A što se tiče PayPal-a tu će tek biti pritužbi ne zna se. A ja nisam nešto srećan zbog toga, jer je poznato da naša vlast nema ni najmanju nameru da se uključi u evropske/svetske tokove, a samim tim i u EU, jer bi onda morali da prestanu monopoli pojedinih mafioza, koji su PRAVA vlast ove zemlje, a samim ulaskom u kandidaturu za EU bi MORALI da se donose novi i poštuju ti isti zakoni, što, naravno, opet ne odgovara istim ljudima koji se lepo bogate na našoj bedi.
Sve u svemu, obično mazanje očiju...
 
Sad ćemo da napravimo referendum i izglasamo da se pripojimo Bugarskoj (ili nekoj drugoj naprednoj državi u okruženju, možda i Crnoj Gori), po hitnom postupku.

Statore, alfaunits ti je objasnio. Nećemo sigurno nekoliko godina imati pravo da dobijamo novac, već samo da plaćamo dok vide da li smo sopobni samo to da koristimo. Oprezni su oni poprilično.

Drago mi je, s' jedne strane, što ćemo postati tržište i time malo više velike igrače okrenuti ka nama, jer neće biti problema prilikom plaćanja usluga. Sumnjam da će neko kupovati robu, zbog gore pomenute Free-Will-Carine koja robu carini koja svoje carinarske postupke definiše prema tome kako trepavica padne na pod kada otpadne.
 
Cek, cek, cek... jesi ti cuo za zemlje zvane Bugarska i Rumunija? :)
Mislis da su one bolje po primeni zakona od nas?? Ne zavaravaj se!

jer je poznato da naša vlast nema ni najmanju nameru da se uključi u evropske/svetske tokove, a samim tim i u EU, jer bi onda morali da prestanu monopoli pojedinih mafioza, koji su PRAVA vlast ove zemlje, a samim ulaskom u kandidaturu za EU bi MORALI da se donose novi i poštuju ti isti zakoni, što, naravno, opet ne odgovara istim ljudima koji se lepo bogate na našoj bedi.
Sve u svemu, obično mazanje očiju...
 
U al' ces da se ofajdas na oba nacina :D
 
Svega ce biti u 2010., i Paypala i belog sengena i jeftinog mobilnog interneta i Accorda na rasprodaji...samo para biti nece :D
 
Oni koji su ostali u Srbiji imaju srece! Oni koji nisu imaju sve ostalo :D
 
Načekaćemo se mi dok budemo u mogućnosti da primamo novac preko PayPal-a :sceptic:, za kupovinu mogu i sad da koristim Google checkout tako da nije bas neka velika prednost sto ćemo moći da kupujemo samo ali je bar pomak neki ka boljem :D
 
Veruj mi jeste, postoji gomila stvari koje mogu da se plate iskljucivo PayPal-om a potrebne su nekima.
 
Ma ako stigne pre Nibirua, bice super! Al mislim nece bas Misko biti heppy, pokusace da to spreci, jer sta sa neta kad imamo Deltasiti
 
Jok.. za to ce se carina pobrinuti dok ne udjemo kompletno u EU, a Misko do tada sumnjam da ce biti i dalje u opticaju ;) (citaj to ce biti kad dodju nasi unuci :D)
Od PayPal-a za porucivanje robe necemo mi tek tako imati koristi. Vishe ce nam znaciti za usluge.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno