Šta je novo?

Najbolji cell phone za FLAC

Ja imam one ear-pump. Mislim smanjuju one zvuk spolja, ali GSP je GSP :d
 
Poslednja izmena:
Da ali dobre inear sluske kostaju 100+ EUR. Da li je to vredno ulaganja? Naravno da ne.
Imam Pioneer SE-CL30, cirka 2K rsd. i blokiraju skoro sav spoljašnji zvuk.
Jedina mana je, kao što je već rečeno, što sam s njima par puta zamalo poginuo od saobraćaja i sl. :d
 
Otkada je jedino merilo kvaliteta in-ear sluski koliko blokiraju spoljasnji zvuk?
 
Otkada je jedino merilo kvaliteta in-ear sluski koliko blokiraju spoljasnji zvuk?
Извини, требао сам можда ово цитирати.
Па квалитетне In-Ear слушалице могу да блокирају око 30 децибела спољног звука, то ће и у оним распалим ГСП аутобусима да добро одради посао :)
У том контексту сам написао :)

У сваком случају мислим да су моје in-ear слушалице сасвим задовољавајуће, а има сличних модела и за дупло мање пара.

Што се тиче квалитета звука на мобилном у односу на MP3 player, Canyon MP3 player од око 2 хиљаде динара је раван мом N82 вредном цирка 300е :d
 
Што се тиче квалитета звука на мобилном у односу на MP3 player, Canyon MP3 player од око 2 хиљаде динара је раван мом N82 вредном цирка 300е :d

Odlično zapaženo, nadam se da će ljudi prestati da traže all in one rešenja samo da ne bi nosili par desetina grama više sa sobom. Jednostavno, sve ima svoju namenu i ne treba tražiti "combo" rešenja kada su ovakve stvari u pitanju (baška što je autor teme audiofil...).
 
Hmm, cini mi se da diskusija malo divergira.

Da ponovim jos jednom: ideja koriscenja FLAC-a nije u dostizanju ne-znam-kakvog-kvaliteta zvuka. Imam kod kuce dva audio sistema koji mi za to sluze.

Poenta price je sledeca: vrlo retko imam priliku da slusam prenosni plejer zato sto sam uglavnom ili na poslu, ili kod kuce, ili u autu.

Plejer mi treba u retkim situacijama, gde se zadesi da nesto moram da cekam (pasos, sastanak, ...), a gde mi nije zgodno da odmah vadim laptop.

1000 najdrazih pesama ne nosim sa sobom, s obzirom na ogroman protok novog materijala koji imam, vaznije mi je da mogu brzo da preslusam nesto.

Dakle, govorimo o upotrebi uredjaja 1 sat nedeljno, bez audiofilskih pretenzija.

Stoga, ako mozemo da preskocimo sluske od 100 Evra i slicne rasprave i da se vratimo na temu:

1) praktican nacin slusanja FLAC-a u pokretu,
2) pristojan mobilni za MP3 (plejer vec imam - Apacer).

Dodatno pitanje: koji prenosni MP3 player prima SD kartice od 4 Gb?
 
Odgovor na poslednje pitanje:
Kol'ko znam,uglavnom svi koriste microSD kartice.Na Sansi e260 V2 koristim Sandisk-ovu microSD od 4gb,verujem da je isti sluchaj i na novijim Sandiskovim plejerima.
 
Moj Apacer koristi SD, ali ne moze da procita 4 Gb. Isti slucaj kao na mom HP NC8430,
ima citac SD, ali ocigledno do 1 Gb. Malo neobicno za business notebook te cene, ali sta ces :(.
 
Па ок ајде лупи онда коју кинту би одвојио за мобилни па да видимо шта има добра звук у тој категорији а да пушта FLAC
 
Rekoh, padao mi je na pamet neki polovan SE W950i, koji je oko 100.

Dakle, neka bude polovan do 100.
 
Znam da je vec postavljena granica na 100e, ali da kazem da svi WM telefoni sa procesorom preko 300MHz mogu sigurno da pustaju FLAC i svaki koji moze da se flashuje na WM6 (a malo koji ne moze) moze da primi SDHC.
Sto se tice laptopa koji ne primaju SDHC, probajte sa updateom drivera. Moguce resenje je ovde.
Sto se ne-smartphonea tice, Samsung M3510 provereno prima SDHC od 8GB i ima 3.5mm izlaz, ali FLAC pusta samo preko zicanih slusalica, za BT + FLAC ima prespor procesor. Za bateriju ne znam tacno, recimo da se sa malo telefoniranja i sa oko 1h dnevno preko BT sluski puni na 2-3 dana.

Edit: za WM sa OMAP procesorom na 200MHz cu proveriti za weekend, pa ako nekoga interesuje javim.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno