Šta je novo?

Kvalitetna podloga - koliko je bitna?

Ja sam imao u jednom trenutku Razer Goliathus sa turnira, MSI gaming sa nekog turnira i ovu Sandberg i mogu reci da Sandberg ni malo ne zaostaje po kvalitetu za Goliathusom i MSI, a Razer 3-4 puta manji je kostao vise nego ovaj stolnjak od podloge :D

Bas sam na sve tri probao kako mi klizi G400s sa zamenjenim, novim, glajderima, nisam primetio nikakvu razliku.
 
Poslednja izmena:
Imao sam i ja Goliathis Alpha, potrajala je par godina. Tada nije postojao izbor dobrih platnenih podloga i tada je Razer opravdavao cenu, a tada su im cene podloga čak i bile pristojnije nego danas.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ja još uvek koristim prvu verziju Razer Goliathus Control. Mislim da je zabeležila više od 7 godina službe. :) Doduše, u poslednje vreme razmišljam o Steelseries QcK. Previše je izlizana... Pomalo ružno. :D
 
Sandberg ima u E i W.

Ove ostale ne znam, guglaj :D
 
Asus echelon,za mene odlicna,bez ikakvog zvuka,mis klizi odlicno mada ja nisam bas neki gejmer
 
S obzirom da se poklonu u zube ne gleda, ne vidim razlog zasto ne bi valjala.
 
ponovih se novom SteelSeries Dex. nadjoh je na akciji jer ne verujem da bih dao punu cenu za nju. mogu da kazem da je odlicna i da prijatniji osecaj nisam imao. pre nje sam koristio SS QCK koja je ok ali je pocela polako kao da bledi na nekim delovima pa deluje kao prljava.
za ovu Dex sam bio skeptik zato sto ima blago hrapavu povrsinu ali je jako prijatna i kvalitetna uzivo. zbog povrsine sam je najvise i uzeo jer ne verujem da ce da se ljusti kao klasicne platnene.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2018-02-28 at 5.56.26 PM.jpg
    Screen Shot 2018-02-28 at 5.56.26 PM.jpg
    186.3 KB · Pregleda: 151
Koliko si je platio?
Tvrde podloge se ne ljušte ali će se definitivno izlizati...a kad se izliže, osetićeš to u radu miša više nego na platnenoj. I ja sam merkao neku tvrdu ali sam odustao zbog toga...
 
2.999 je na akciji. i dalje je skuplja ali sam bas hteo da je probam. nece da se izlize, morao bih bas da orem necim da se to desi.
gledao sam bas dosta po netu, kod nekih ljudi je pocela da se odlepljuje posle duzeg vremena ali su je potapali u vodu i ko zna sta radili. sve redje igram igre pa verujem da ce dugo da traje. verujem i da je nisu dzabe bas ovako napravili i od ovih materijala.
sa druge strane to je samo podloga, kupices nekad opet novu :)
 
Izlizaće se samo od korišćenja, vremenom...neminovno je. Koliko skoro, ko zna, zavisi od stopa na mišu i tvoje upotrebe. Ne samo to, izlizaće ti i klizače na mišu, daleko brže nego platnene. Za te pare bih možda i uzeo, za normalne cene boljih tvrdih podloga mislim da se više isplati ići na platnene jer ih je jeftinije menjati...manji troškovi amortizacije, heh.
 
pa mozda se i izlize sve to vremenom ali mora proci bas dosta vremena :). nije to toliko grubo kao sto mislis, ne znam da li si je probao uzivo a nisu ni odabrali tek tako da koriste bas ovaj materijal.
takodje i na misu ovi slajderi ili kako ih ko zove ne izgledaju uopste da moze bilo sta da ih izgrebe. mada to je samo podloga koja ce opet posle nekog vremena da se zameni. u svakom slucaju je meni odlicna i donosi bas osetnu promenu na bolje. kod platnenih me smara sto pocnu da se uvijaju ko ih bas trosi i vrlo brzo pocnu da se pojavljuju izbledele fleke od trenja.
ako primetim neke promene na njoj ili misu javicu ovde svakako.

inace sam duze vremena gledao neku od ovih velikih xxl podloga aka musema ali su ogromne, ne bi ni stale kod mene a i pojedu ceo sto. cak sam imao problema i sa dimenzijama obicnih podloga jer ih prave sve vece. ova Dex mi je stala knap, istih dimenzija je bila i prethodna QCK tako da nemam previse izbora.
 
Poslednja izmena:
Koja je svrha ovih "ultra-wide-screen" podloga? Je li to da tastatura daje bolji osecaj pod prstima i da bude preciznija? :p
 
Ni ja ne vidim poentu tih "mušema"...podloga mi treba za miš, neću da klizam tastaturu levo-desno po njoj. Ako baš zatreba da stoji nešto ispod, da ne prljam sto, kupiću običnu mušemu...
 
ja sam ih jedno vreme razmatrao zato sto kao sto rekoh nemam mesta za veci broj podloga za mis jer su sve vece i vece pa rekoh da uzmem onda tu veliku da ide i ispod tastature ali sam brzo odustao jer bi pojele ceo sto i bile ruzne na mom setapu. takodje ni one ne bi stale kod mene :).

inace ni ja ne kapiram taj trend ali dobro, neko voli :).
 
Meni je recimo takva podloga odlicna stvar, koristim podlogu 900x450, lepo mi je da za misa bukvalno imam neogranicen prostor, kad se zavalim u stolicu ne moram da se naginjem skroz napred, vec samo povucem misa do kraja stola, mekano je ispod laktova, a platio sam je 25e, sto je na nivou cene "normalne" podloge.
 
Predložite neku podlogu za gejming za neke normalne pare?
 
Ako ćeš da prođeš jeftino a da koliko-toliko bude bolje od no-name krša, neku od A4Techovih. Ja sam lično prezadovoljan Cooler Masterovim RX podligama, ali koštaju više.
 
ja sam jedan od klizaca i duze vremena koristim najvecu a4tech-ovu tj x7,svaka preporuka.
 
Ima li neko predloge za "masivnije" podloge a da su pritom rubovi prosiveni i da je dizajn minimalistican (all black)?

Koristio par godina QCK heavy pa presao na Roccat Taito Kings size 5mm ali i ona nesto nije dugo izdrzala (citaj izlizala se) a i povucena je iz prodaje, nova generacija je "samo" 3mm debljine.

Trazim njima slice (4+ mm debljine 450 x 370mm minimum) - jedino na trzistu vidim Razer Gigantus Elite i Kingston HyperX S Pro Gaming Mousepad Large (koja je skoro duplo jeftinija od Razera, moze za ~17e da se nadje)...

Ima li iskustvo sa Kingston podlogama? Razer do sada nisam koristio
 
dosta hvale zowie podloge pa baci pogled, ima jednobojnih sto je i meni najbitnije i prosiveni su krajevi.
nisam koristio kingston jos od neke njihove memorije pre mnogo godina.
 
Jesam, ali je 3mm - zbog čega mi treba "jastuče" tj deblja podloga jer imam inače bolove u zglobu... Takodje vidim da se žale da brzo postane "lepljiva" odnosno izliže se gde je pozicionirana ruka... Nisu baš jeftine, tako da za te novce očekujem da traje barem 2-3 godine...
A za Razer zna da se rašije brzo onaj štep (ne znam da da li pogađa i noviju Elitu seriju)
A od Qck sam pobegao jer je svaka od 3 koje sam kupio (2 heavy i jedna mass) imale takav hemijski smrad da nisam mogao da otklonim ni posle pranja out of the box - kod poslednje sam imao alergijsku reakciju i nemam vise namere da ih uzimam.
 
Poslednja izmena:
pa ti si bas nezan :). ove zowie su 3.5mm a mislim da ce svaka platnena da se pohaba ako je intenzivnije koristis ili imas grublje ili nekvalitetne slajdere na misu.
od razera sam imao davno neku malu goliathus i jeste se brzo upropastila. imam 2 ili 3 SS QCK od kojih je jedan model nesto drugaciji ali se ne secam tacne oznake i ni jedna ne smrdi, jedino ako nisu promenili materijale u nekim novim modelima... one su sve cele sli su pocele malo da blede na mestima gde najvise vucem mis pa je pocelo da me nervira jer izgleda kao da je musava :)
 
Zowie Ec1 A i Logitech MX Master 1 koristim - ne verujem da je do glajdera jer su veliki. :)
A za Qck - ima sam crvenilo na koži na rukama i ispod očiju tako da možeš da misliš kakve hemikalije koriste..
Baciću pogled uživo - mislim da u Saturnu I mediamarktu imaju izložene (neke) modele.
Ima li neko na forumu Cooler master Swift Rx? - vidim da je L verzija slično onome što bih uzeo
 
Ja imam Swift RX i prezadovoljan sam. Lepo klizi, spada u brže podloge, izrada je dobra, ne kliza...Ranije sam ima S verziju ali mi je bila premala pa sam uzeo M (ona mi je za nijansu veća no što mi treba, ali krastavac). Ako ti odgovaraju brze podloge, preporučujem.

RocketJumpNinja ima review one najveće verzije, veoma je zadovoljan: https://www.youtube.com/watch?v=r1-jyP42lAM
 
Poslednja izmena:
mislim da se cuju kao da si na gradilistu :)

planirao sam da uzmem jednu ranije ali kapiram da je isti osecaj kao da sam uzeo plocicu za kupatilo...
 
^
Ako je kao na gradilistu onda je potrebna i prateca oprema.

IMG_4953.jpg

Kako ih prave danas apsolutno sam za da kao standardnu meru uzmem gajbu piva... :d

jurodivi

U principu da - Roccat koju sam ima je "letela" do prvog ciscenja mokrom krpom i skidanja tog "nano" sloja, onda je kasnije prakticno postala control podloga.

Hvala za mindzu, prelistacu mu kanal... :D
 
Poslednja izmena:
Narucio sam Razer Gigantus, ako se ispostavi da je problematican kvalitet stepa ivica vraticu je i uzeti Glorious PC Gaming Race G-HXL - koja je takodje vrlo hvaljena...
 
Nazad
Vrh Dno