Šta je novo?

Kvalitetna podloga - koliko je bitna?

2slow4me, ako kupujes nove dosta su skupe.

Koristio sam Goliathus i dao ga na poklon, za iste pare sam uzeo podlogu preko celog stola, sandberg xxxl :D
Ako volis tako nesto, nema greske.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Jel taj Sandberg na foru control ili speed (onako glatka)
 
Ne znam stvarno, ne pravim razliku. Odlicna mi je i za FPS(overwatch) i za Mobe kao sto je LoL i sve ostalo.

Imao sam Goliathus speed, nista ova nije losija, a za iste pare 3 puta veca :D

P9 Lite TT
 
Imam neku archelon reddragon i fenomenalna je u kombinaciji sa g602. (oko 900-1000din)
 
Ja sam prezadovoljan sa steelseries podlogama. Imaju svakvih motiva, lepe za oko, čvrsto stoje na stolu a miš leti.

Nisam znao koliko znači dobra podloga dok se nisam upgrejdovao. [emoji1]
 
Nedavno sam narucio sa aliexpressa rakoon podlogu extended verziju 80x30cm. Prezadovoljan sam iskreno. Kostala je 11 dolara sa sve posiljkom.

Gledajuci neke razne kineze koji se prodaju kod nas a i na aliexpressu sa ruznom stampom ili izradom i merkajuci je nekoliko dana odlucih da je uzmem i da testiram, rekoh sto da ne.

Postoji speed i control verzija podloge i sjajna je izrada za te pare, dobar vez, usiveni krajevi kako se ivice ne bi krzale i dobar materijal.

Pa ako nekome zatreba da ima u vidu. Meni je stigla za 12 dana od dana narucivanja sa tim sto je 2 dana bila na carini, tako da je i nisam cekao dugo.podloga 2.jpg

Ako vam treba link, rado cu vam proslediti s obzirom da nisam siguran jos uvek da li smem da postujem linkove ovde posto sam nov. :)podloga 1.jpg
 
Sto ne bi smeo da okacis link sa AliExpressa, moze samo da pomogne ljudima.

Lepo izgleda podloga.
 
Što se platnenih podloga tiče, kod mene se najbolje pokazala Cooler Master Swift-RX. Trenutno imam A4tech Bloody podlogu i miš mi se ne ponaša kako treba sa njom (CM Spawn), pa sam planirao da naručim Swift RX. Onda sam se setio tvrđih podloga pa možda probam neku, ako ih nađem jeftino. A i mahom su mi prevelike...
 
Rakoon ili Razer

Tu Rakoon podlogu (440x350 mm) imam i ja od jula 2016-te, sam otkucao svojevremeno recenziju. Vrhunski odrađena. Kupio mi je i prijatelj ove godine,
baš tu produženu verziju (800x300 mm) što je okačio bojshimir.

Bliži se 11.11. tako da kome je potrebna jeftina, a kvalitetna podloga, pravac zimoon store.
 
Jel koristio neko A4Tech X7-600MP,uzeo sam je danas za Logitech Performans MX,podloga nije platnena vec neka plastika ili aluminijum,lepo klizi i precizna je ali bojim se da nije previse abrazivna ,da mi ne oljusti miš odozdo...?
Ne mogu da nadjem nista na netu o njoj(?!),pretraga mi izbacuje samo nesto sitno po ruskim i beloruskim stranicama..lol
Ovako izgleda...

59ef6bb6ec8c1c3cec6c58977c4a42529ca9d64bd7135ba6774758032e0d15bd.jpg
 
Na Vidikovcu u trznom centru,privatna radnja,820 dindzi.
Verovatno je to jedina na stanju u Srbiji:d ,ko zna od kada mu stoji u radnji.
Ja sam je danas vratio tako da ako si zainteresovan vozi gore....
 
Ja sam u NS tako da ne verujem da cu skoro na Vidikovac :) Zašto si je vratio, dali je proizvodila onaj specifičan zvuk kada se miš prevlači?
Imao sam nekad neku no name alu podlogu i bas zbog tog zvuka sam je eliminisao.
 
Da, čuje se ali nije strašno pri normalnom radu, verovatno za gaming nije, bilo bi iritirajuce.
Zbog tog zvuka i bojazni da mi ne obrije miš odozdo sam vratio a i možda sam navikao na ove krpene.
Sutra treba dečko, ovde sa foruma iz NSa da mi donese telefon, pa ako je on voljan da ti ponese a ti želiš, meni nije problem da je uzmem i pošaljem ti po njemu.
 
Ja par godina imam X7 "gaming", placena bagatelno, platnena je i ne proizvodi nikakav zvuk, niti se ofucala za to vreme. Ko zna na sta si ti naleteo.
 
^^
Jesi moderator ali ne pratiš temu... :)
Ja koristim tu što ti koristiš, platnenu od 250 dinara 5-6 godina, mislim par komada sam izmenjao za to vreme, odlična.
Ova je neka njihova(A4tech) za laser miševe, neka mešavina plastike aluminijuma...
 
da li neko ima iskustva sa ovom SteelSeries Dex podlogom? ne znam u cemu je fora sa ovom cenom od skoro $50...

do sad sam kupio 3-4 SS QCK podloge koje su stvarno odlicne i bas dugo traju. jedino me malo smara sto se vremenom malo isprljaju ali se lako i ciste.
 
^^
Jesi moderator ali ne pratiš temu... :)
Ja koristim tu što ti koristiš, platnenu od 250 dinara 5-6 godina, mislim par komada sam izmenjao za to vreme, odlična.
Ova je neka njihova(A4tech) za laser miševe, neka mešavina plastike aluminijuma...

Istina, ne pratim, ali naleteh slucajno pa kontam ne skodi informacija. Ova platnena je bez ikakve sumnje best buy za te pare.
 
Poslednja izmena:
Preporuka za Rakoon podloge, kao nove su posle par meseci, jedna se svakodnevno intenzivno koristi. Pasuje odlično uz Rapoo MX kopiju.
 
Da, čuje se ali nije strašno pri normalnom radu, verovatno za gaming nije, bilo bi iritirajuce.
Zbog tog zvuka i bojazni da mi ne obrije miš odozdo sam vratio a i možda sam navikao na ove krpene.
Sutra treba dečko, ovde sa foruma iz NSa da mi donese telefon, pa ako je on voljan da ti ponese a ti želiš, meni nije problem da je uzmem i pošaljem ti po njemu.
Hvala na ponudi oko dobavljanja, ali pitao sam više informativno jer sam hteo uzeti neku tvrdu podlogu (uz razumnu cenu) ali da ima glatku površinu upravo da bi se izbegao taj zvuk "šmirglanja".
 
Ima vise godina da sam kupio Bloody podlogu, srednje veliku, crna (tamno siva pa u crno) sa nekim crvenim detaljima otisaka sake/saka ...
Nepoderivo, struzem laserskim misem po njoj i ne vidi se da je imalo ofucana, mislim da joj ima 3-4g minimum.
Neka od ove dve poslednje ovde: https://www.bloody.com/en/products.php?pid=13
Koja tacno nemam pojma, znam da je 34x28 dimenzija.
Ne znam ni u cemu je razlika izmedju njih...
 
Poslednja izmena:
Trenutno koristim jednu od A4Tech Bloody podloga a u rezervi imam Cooler Master Swift RX...tu CM sam koristio ranije i fantastična je, preporučujem onima koji vole speed podloge. Imam i Mionix Sargas ali je nisam probao, stoji mi spakovana...
 
Uzeh sinoc SteelSeries QcK mini 1200din,dimenzija je kao X7 od 250 din,jeste bolja ali ne toliko kolika je razlika u ceni.
 
Zalman ZM-GP2 (780x350), oko 10e, dobar kvalitet, mana da hoce malo proklizi na stolu usred igranja + gumirane podloske tastature proklizavaju na platnu:

gp2.jpg


Silverstone SST-01 RVP Raven XXL (850x300), oko 20e. Extra kvalitet + gumirana podloga, kao lepak je. Postavis i zaboravis da je imas ispod misa i tastature dok sam kod Zalmana uvek osecao da je tu + tastatura sa gumenim podloskama kao zabetonirana na njoj, prezadovoljan:

sst-rvp01_0.jpg
 
Poslednja izmena:
Sandberg XXXL za 20e, 900x450, odlicna u svakom smislu [emoji4]

520-27_lg.jpg
 
Poslednja izmena:
^ I ja sam zadovoljan sa tim Sandbergom, koristim je evo već godinu dana.
 
I ja koristim toliko, godinu i dva-tri meseca.

Ogromna je, prilicno je sira od ostalih, koje su uglavnom do 300mm, tacnije 50% sira, sto je dosta prostora.
Kad sam je uzimao bila je 3.000, sad je 2.500 vec neko vreme.
 
Koristim vec duze vreme, par godina, Razer Goliathus Control.
Definitivno bolju podlogu nisam sreo.

Rec je o ovoj podlozi :

razer-razer-goliathus-fragged-control-gaming-mouse-pad-standard-razer-goliathus-fragged-original-imadbgffthfnbvxt.jpeg

Nego kakva je ta podloga Rakoon? Jel to neka kineska verzija Razer-a? Nisam je do sada primetio.
 
Očigledno. :D Nisam ni ja znao za tog Golijata, ali računam da su vredni rakuni sa Alija pozajmili dizajn.
 
Nazad
Vrh Dno