Šta je novo?

Kvalitetna podloga - koliko je bitna?

Narucio sam Razer Goliathus - Speed Edition - Omega PC nadam se da nisam pogresio.

Iz gigatrona su mi striktno rekli obavezno uz razer misa razer podloga.
 
Koristim Razer Goliathus - Speed Edition vec 4 godine, mogu reci da sam prezadovoljan podlogom, verovatno cu uskoro kupiti istu, samo Large varijantu. Po podlozi su trcali Deathadder, Lachesis, Logitech g500, g602 i svi su se ponasali odlicno.
U svakom slucaju kvalitetnije su Razer podloge od misheva, oba Razer misha su imala neki kvar, zbog cega sam morao da ih menjam :D.
 
ja da pohvalim genius gaming gx control podlogu,jedina mana nesto traljaviji print,ali je prejeftina i isti je materijal kao na razer goliathus uz skoro indenticnu teksturu koja je odlicna za kontrolu i preciznost,a prejeftina je.ima na kutiji parce nalepljeno ko hoce da oseti pre kupovine dal' ce mu odgovara.
 
Sad videh ovu temu; podloga jeste jako bitna cak i ako se ne igraju igrice. Uzeo sam pre ~2 godine neku Elecom E-Force (mislim da je model GMP-30, tvrda podloga). Zaista je mnogo laksi rad na racunaru sa kvalitetnom podlogom, mislim i na crtanje u CAD programima, prakticno uvek, svaki put kada se koristi racunar.
 
Neka podloga uz koju se dobija neki dodatak koji fiksira kabl da manji bude osecaj vucenja kabla od misa?
 
Ja sam uzeo qck+ pre dosta godina zbog igara. U medjuvremenu sam prestao igrati igre ali podloga i dalje sljaka. Kad bi mi se pocepala opet bi je bez razmisljanja pazario.

Navikao sam na to da mi je mis stalno na podlozi i da mogu slobodno pomerati misa a da ne spada sa podloge. Kad se isprlja potopim je u lavor sa deterdzentom, izribam cetkom i bude kao nova.
 
Ja juce kupih ss qck mini i za sada mi deluje ok. Mis lakse "klizi" po njoj nego po goliathusu.
 
Imam ss qck mini. Jedini problem je bio kada sam poceo da je koristim. Pocne da mi baguje mis,da se kursor pomera. To je zato sto treba da prodje vreme da se podloga izravna. Kad se izravnalo,vise nije bilo problema.

Listao sam temu, i zapazio post, nisam znao da podloga mora da se izravna pre upotrebe :D
 
Neka podloga uz koju se dobija neki dodatak koji fiksira kabl da manji bude osecaj vucenja kabla od misa?

Nekada davno su to imale fUnc surface 1030 (dve strane speed i control, gumena podloga i mali drzac za kabl od misa), ima valjda i naslednik iste.

Kod nas tesko da ima njihovih podloga, ranije je bilo u Hrvatskoj i okolnim zemljama.
 
Nedavno sam kupio Cooler MAster-ovu Swift RX podlogu (najmanju) i veoma sam zadovo5an.
 
Ja sam uzeo qck+ pre dosta godina zbog igara. U medjuvremenu sam prestao igrati igre ali podloga i dalje sljaka. Kad bi mi se pocepala opet bi je bez razmisljanja pazario.

Navikao sam na to da mi je mis stalno na podlozi i da mogu slobodno pomerati misa a da ne spada sa podloge. Kad se isprlja potopim je u lavor sa deterdzentom, izribam cetkom i bude kao nova.

+1 qck+ kida i traje dugo :)
 
qck mini ili X7-200MP pitanje je sad :)

P.S. Nadam se da na cloth ne preskace laser :)
 
sta i gde ima od ovih jeftinijih ogromnih podloga?promenih sto sad imam prostora da se razmasem koliko god treba. :)
 
Da bacim koju sliku sta sam probao ovih dana...QCK+ koristim godinama al izgleda da ce Razer Extended uskociti na dalje :)

JLSoV5x.jpg

UchT64X.jpg

QmvcNU8.jpg

pexbdJ7.jpg

6ze6mNT.jpg

ZpO3Rwc.jpg

RufhNcg.jpg

4Zpm4T2.jpg

QCK+ je ultimativna podloga za bilo koju svrhu, kao i manja QCK, a ova Razer Goliathus Extended je boli glava, iako Control sa grubljom povrsinom, za divno cudo mnogo mi se svidja i cak odgovara posto nemam palm rest na tast, a ova manja speed klizi kao luda ali je tanja za milimetar od siroke, tj 2mm pa ovo opsiveno ce mozda nekog iritirati, a vec na 3mm podlozi (ova sto obuhvata i tastaturu - 900x300x3mm) ne dolazi do izrazaja a ima i 4mm razerove podloge (900x400x4mm) to ce tek da probam :)
 
Imal' neko vecu kvalitetnu podlogu da ponudi..?
Moze na PM.
 
Ne samo da izgleda fantasticno, nego i radi fantasticno, i to sa 3 misa odjednom :d

0mC089T.jpg
 
Kraljica podloga.
 
A4 TECH Gaming mouse pad - X7-300MP
Dobra,jeftina, velika. Koristim je i jako sam zadovoljan.....

ja trazim novu imam istu ko tvoju ali 200m model nisam zadovoljan,evo vec par meseci i vec preskace i to podosta,ok jeste jeftina al bih nesto drugo sad
 
Ta 500mp je bas velika...jel ima neko iskustva sa ovom YENKEE gaming mouse pad Gateway - YPM 3001
 
Pre 15 tak godina kada sam kupio jednog od prvih mx500 u Srbiji, dobio sam podlogu za miša kao poklon. Bila je ogromna u odnosu na tadašnje podloge (kao danas A4 Tech X7 ova velika podloga možda mrvicu manja). Sa gornje strane je bila neka vrsta sitnog mežastog tekstila boje trule višnje, sa donje strane podloge bila je guma sa peckicama da ne kliza na podlozi, a u srednjem sloju je bila nekakva vrsta pene, i bila je prošivena okolo. Bila je debljine oko 0.75 cm, i bila je preudobna za ruku, nikad nisam imao žulj na zglobu. Pojedincima su padale "slučajno" cigare na podlogu, međutim podloga je bila vatrostalna i samo bi se zaprljala malo. Prata je u mašini za veš što je za današnje podloge nemoguće raspale bi se. I na kraju neko mi je ukrao ranac sa komplet slušalicama, mišem, tastaturom i podlogom. To nisam nikad prežalio dan danas da znam ko mi je ukrao kičmu bi mu slomio taman robijao 100 godina xaxaxa...
Sad trenutno koristim logitech mx518 i skoro sam nabavio A4 Tech X7 ovu veću podlogu 600 700 dinara tako nešto, ali ne odgovara mi baš najbolje jer leti miš po njoj, mnogo je brza. Miš sam podesio na lvl 2 tj 800 dpi, sensitivity mi je recimo u cs go 4.2, ali sve mi je nekako prebrzo ili sam ja omatorio. Sećam se kad sam nekad igrao cs 1.0 da mi je sensitivity bio 15...
Moje mišljenje bacati pare na steel series podloge nema smisla, može da se kupi par ovim bloody gaming za te pare a iste su podloge bukvalno. Kod Bore mi se sviđa ova podloga sa platnom, verovatno je sporija od ovih ostalih
 
Ta 500mp je bas velika
Ogromna je podloga ! Nisam sada u kuci pa da okacim sliku.
Mis klizi po njoj i savrseno je glatka,medjutim...tako se brzo prlja i sve se lepi za nju,haos.
Sve u svemu,imam i Rocaat Adrenalin blue,koja je b**a naspram ove.
 
Moze li meni neko da pomogne. Koristio sam neki bzvz omega mis sa dpi-em do 2400, i neku havitovu podlogu i radilo je sve super bez problema. Onda sam resio da zamenim misa i uzeo MS imperator ("gejmerska" socijala) i tu krecu problemi. Radio je dva tri dana sve super i odjednom pri brzim pokretima krene da brlja, odnosno zaustavi se napola ili se zavije na gore, dole, nebitno uglavnom brlja. Posaljem ga na reklamaciju (ni ne sumnjajuci u podlogu) i kupim genius g200 u nadi da ipak genius ima neko ime i da ce biti okej ali nazalost...opet ista prica. Ne mogu da igram nista koliko brljavi pri svakom naglom pokretu. Promenim danas podlogu i uzmem tu x7 200mp...malo bolje ali opet, OPET BRLJA pri naglim pokretima. Jedino gde radi okej jeste na staroj torbici za diskove koja ima neku teksturu, hrapava je, i mat. Ne znam sta vise da radim jer mi se u zivotu to nije desilo ni sa jednim misem ni podlogom. Puko sam 2000 din na dva misa i podlogu i nista nisam uradio, osecam se ko magarac. Probacu jos kod drugara na x7 ali 300mp jer mislim da je ona hrapava za razliku od ove 200mp koja je previse glatka i stvara odsjaj iako je skroz crna...a cuo sam da opticki misevi mrze odsjaje.. uglavnom, ne znam sta mi je ciniti, imate li predlog? Da uopste pokusavam sa drugim podlogama ili je to do proklete jeftine optike na oba misa? Dok je omega od 600 dinara radila bez premca.
Hvala
 
Poslednja izmena:
Ima na Aliju odličnih podloga, uključujući i kopije popularnih modela. Razlika u kvalitetu minimalna, al' zato u ceni jako velika.

Ja sam lično sebi kupio Rakoon 440 x 350 mm control za 9 $. Oslobođeno carinjena. Podloga je odlična.

IMG_7415_resize.jpg IMG_7420_resize.jpg
 
Kakva je u poređenju A4tech sa slike i da li ima te veličine?
Ja imam istu A4tech sa slike pa bi mi značilo da uporediš :)
 
Nazad
Vrh Dno