Šta je novo?

Kvalitetna podloga - koliko je bitna?

Meni su podloga i mis veoma vazni. Podloga koju koristim i toplo preporucujem je A4 Tech x7-300mp za 400 din.

Prosle nedelje sam penzionisao staru, isti model (300MP) koja je istrajala 5 godina.
Po mojoj proceni na njoj sam presao 250 000 kilometara :)

Probao sam steelseries i razer, ali nisu vredne para po mom misljenju, dakle ova 300MP je bolja kupovina.
 
Meni su podloga i mis veoma vazni. Podloga koju koristim i toplo preporucujem je A4 Tech x7-300mp za 400 din.

Prosle nedelje sam penzionisao staru, isti model (300MP) koja je istrajala 5 godina.
Po mojoj proceni na njoj sam presao 250 000 kilometara :)

Probao sam steelseries i razer, ali nisu vredne para po mom misljenju, dakle ova 300MP je bolja kupovina.


Imas par postova na forumu a ni jedan "pametan" Ali dobro svako ima svoje misljenje...


Da li je neko slucajno imao iskustva sa Razer Goliathus Extended?
 
Imas par postova na forumu a ni jedan "pametan" Ali dobro svako ima svoje misljenje...

Pa ovaj tvoj post ne samo da je "glup" nego je i "bezobrazan". Kakvi li su ostali... Tuga :S:

Da, svako ima svoje misljenje, a ja sam misljenja da je Razer iPhone medju racunarskim periferijama.
Tako da mislim da ne treba placati brend radi placanja brenda, odnosno kupovati podlugu za 3000din kad imas istu, istog kvaliteta za 400. Ili misa za 100 EU kad imas vrhunske za 40.

Vidim da imas par stotina evra razerovih proizvoda, ne znam koliko ti je to "pametno". Ali dobro svako ima svoje misljenje...
 
Ma sta ti znas o mojim postovima, tu si par meseci na forumu
I tu se pravis pametan kako smo svi mi magarci kako je to sve sminka...

Ja sam npr uzeo Razer Goliathus novu za 5e a u radnji je 20 i vise evra ista takva. Tako da ne lupetaj da ti znas koliko sam ja platio moju opremu
 
Pa ovaj tvoj post ne samo da je "glup" nego je i "bezobrazan". Kakvi li su ostali... Tuga :S:

Da, svako ima svoje misljenje, a ja sam misljenja da je Razer iPhone medju racunarskim periferijama.
Tako da mislim da ne treba placati brend radi placanja brenda, odnosno kupovati podlugu za 3000din kad imas istu, istog kvaliteta za 400. Ili misa za 100 EU kad imas vrhunske za 40.

Vidim da imas par stotina evra razerovih proizvoda, ne znam koliko ti je to "pametno". Ali dobro svako ima svoje misljenje...
Sto je mnogo mnogo je.
Jel si nekada bar seo za komp sa Razer nekom periferijom?
Ja imam mis Razer Lachesis i ne kajem se za 4000 din. Nisu bacene pare veruj mi.
Ako nisi iskusio Razer periferiju onda nemoj takve zakljucke da donosis.
 
Meni su podloga i mis veoma vazni. Podloga koju koristim i toplo preporucujem je A4 Tech x7-300mp za 400 din.

Prosle nedelje sam penzionisao staru, isti model (300MP) koja je istrajala 5 godina.
Po mojoj proceni na njoj sam presao 250 000 kilometara :)

Probao sam steelseries i razer, ali nisu vredne para po mom misljenju, dakle ova 300MP je bolja kupovina.
Imao sam i bas tu istu podlogu, pa sam posle presao na Goliathus Razer.
Dovoljno da napipas negde u prodavnici hrapavost te podloge i uporediti sa A4 tech.
 
@ AstriX
Samo naslucujem, stvarno ne znam nista o tvojim postovima a prema tvom ponasanju ne zelim da znam nista vise o tebi. (Ko je "prvi poceo" da trashuje... :mad: )
Da mogu da nabavim razer podlogu za 5 eu kao ti, razmotrio bih, jer joj je to neka realna cena. Isto vazi i za steelseries qck, qck+ i qck++.

@ Revanger
Naravno da sam koristio razer miseve i podloge, ne bih pricao napamet. Ako si dokon kao AstriX da prelistavas mojih 7 postova posto sam se juce aktivirao na forumu, procitaj moje iskustvo sa Deathadderom.
Posedujem Deathadder i on je visestruko razocarenje.
Sa razerom sam se susreo i u igraonici AI ispod Vukovog spomenika, kad sam redovno isao tamo pre par godina.
Otvorili su novi deo, sa novim kompovima, mis je bio Razer Copperhead a podloga Goliathus.
Copperhead je mozda jedan od najgorih miseva ikad napravljen. Goliathus jeste dobra podloga, ali cena nije realna.

Dosta dugo niko nije hteo da igra u tom novom delu, svi su isli u stari deo iako su tamo bile losije znatno masine, ali tamo je bio neunistivi Logitech G3.
Copperhead je smece, sav klimav i neudoban, neergonomican i previse lako su se slucajno pritiskali dugmici za promenu DPIa.

Na kraju je vecina tih Copperheada bila zamenjena sa MX518.

Eto ga moje iskustvo na osnovu kojeg ne zelim da kupujem razer proizvode.
 
@ AstriX
Samo naslucujem, stvarno ne znam nista o tvojim postovima a prema tvom ponasanju ne zelim da znam nista vise o tebi. (Ko je "prvi poceo" da trashuje... :mad: )
Da mogu da nabavim razer podlogu za 5 eu kao ti, razmotrio bih, jer joj je to neka realna cena. Isto vazi i za steelseries qck, qck+ i qck++.

@ Revanger
Naravno da sam koristio razer miseve i podloge, ne bih pricao napamet. Ako si dokon kao AstriX da prelistavas mojih 7 postova posto sam se juce aktivirao na forumu, procitaj moje iskustvo sa Deathadderom.
Posedujem Deathadder i on je visestruko razocarenje.
Sa razerom sam se susreo i u igraonici AI ispod Vukovog spomenika, kad sam redovno isao tamo pre par godina.
Otvorili su novi deo, sa novim kompovima, mis je bio Razer Copperhead a podloga Goliathus.
Copperhead je mozda jedan od najgorih miseva ikad napravljen. Goliathus jeste dobra podloga, ali cena nije realna.

Dosta dugo niko nije hteo da igra u tom novom delu, svi su isli u stari deo iako su tamo bile losije znatno masine, ali tamo je bio neunistivi Logitech G3.
Copperhead je smece, sav klimav i neudoban, neergonomican i previse lako su se slucajno pritiskali dugmici za promenu DPIa.

Na kraju je vecina tih Copperheada bila zamenjena sa MX518.

Eto ga moje iskustvo na osnovu kojeg ne zelim da kupujem razer proizvode.
Ne znam na sta mislis ali usao sam ovih dana i video tamo da nema ni R od Razera.
To je mozda nesto slicno bilo ali u Srbiji mislim da ne postoji jedna igraonica koja bih mogla to sebi da priusti.
 
Zaista ne znam kako je sada, nisam bio tamo par godina (niti planiram da idem).
To je bilo otprilike u periodu od 2008 do 2010, tad sam bio redovan tamo. Tek je bio otvoren "Novi AI", novi deo sa 20 kompova.

Gazda je navodno bio u Spaniji i video tamo neku "brutalnu" igraonicu koja je imala tada najjace kompove i Razer miseve i podloge, naprzio se i otvorio novi deo.
Tip koji je u AIu zaduzen za odrzavanje kompova mu je savetovao da se drzi MX518 ili G3, ali je gazda bio uporan.

Na kraju je kupio 20 Copperheada. 10 komada su bili zamenjeni sa MX518 posle par meseci, a ostali nesto kasnije.

Copperhead zaista jeste bio veliki promasaj Razera, nije ni cudo sto je bio brzo povucen iz ponude.
 
Evo kako mi je stigla SS Kana malo potom stavih glatku kartonsku fasciklu ispod nje.. A4 format, fenomenalna.. Misonja se prosto preporodio! :D
 
Poslednja izmena:
SS 4HD - najbolja podloga ikad. Veoma kvalitetne izrade. A to da li je bitna kvalitetna podloga...mislim da jeste, da li igra neku veliku ulogu u performansama? zavisi od igre...

mat_2.jpg
 
Poslednja izmena:
Nemoj po golom stolu, uzmi neku podlogu.

Po golom stolu ce se brze izgrebati padovi, i onda mis zapinje i/ili pravi buku prilikom pomeranja.
 
Ja trenutno imam Qck Mini - toliko imam mesta na stolu, pre nje sam imao A4Tech 200 i razlika se oseti. Daleko od toga da je podloga loša - ali ovaj Steelseries je bolji.
 
Samo da dodam:

Nesto sto je takodje jako bitno u celom tom mis/podloga dozivljaju je naslon za zglob. Mnogo se manje zamara ruka i samo koriscenje je mnogo lepse. Takodje karpalni sindrom je mnogo teze dobiti sto je jako bitna stvar za one koji su dugo za racunarom. Svaka preporuka za taj naslon.
 
Naslon je vrlo loš za cirkulaciju, tj. prekida je. Tako bar lekari kažu!
 
Bolji je od naslanjanja ruke na sto. Meksi je i samim tim manje sprecava cirkulaciju.
 
Sve zavisi. Nekome vise odgovara podloga od 100 kinti, a nekome od 4k. :)
 
uzeo pre neki dan steelseries NIP podlogu i mnogo je brutalna, 3x je veca od roccat sense koju sam imao pre nje i jako je masivna i mis prelepo kliza :) pa eto ko voli nek izvoli nema ih jos puno u gamesu 2.5k rsd
 
Jedno pitanje za korisnike plasticnih (hrapavih) podloga za laserske miseve: Da li su vam stopice (klizaci) na misu izgrebani od tih neravnina na podlozi ili ne?
 
Konkretno iskustvo sa Razer ExactMat Control (hrapavom) stranom i G5 mišem - da, izgrebane su stopice godinama korišćenja, ali to su one plitke hairline ogrebotine koje ni u kojoj meri ne utiču na klizanje miša po podlozi.
 
Konkretno iskustvo sa Razer ExactMat Control (hrapavom) stranom i G5 mišem - da, izgrebane su stopice godinama korišćenja, ali to su one plitke hairline ogrebotine koje ni u kojoj meri ne utiču na klizanje miša po podlozi.

Bas tako kako si opisao izgledaju i stopice na mom G700s.....nadam se da to nece negativno uticati na njihovu trajnost....uostalom, koliko sam video, sve te plasticne podloge za laserske miseve su manje ili vise hrapave........
 
Ma kupiš nove nogice i zameniš, meni su baš pre par dana stigle nove za Razer Nagu, 2 para za 5$.
 
Nedavno sam dobio Razer deathadder 2013 pa mi je stara gxspeed postala mala, sada ako neko ima iskustva jel bolje uzeti razer goliathus ili steelseries qck podlogu? cena je tu priblizna jedno sto su qck malo lepse :)
 
Ajd' i ovde,

Da ne bih pravio novu temu, kratko pitanje:

Da li utice na samo podlogu/ponasanje misa to da li je podloga jednobojna ili ima neki print na njoj?

Konkretno me zanima, da li postoji razlika izmedju ove obicne QcK mini (crne, jednobojne) i ove sa npr diablo logom? Ove sa printom su malo jeftinije, a ja sam se stisao xD
 
Ajd' i ovde,

Da ne bih pravio novu temu, kratko pitanje:

Da li utice na samo podlogu/ponasanje misa to da li je podloga jednobojna ili ima neki print na njoj?

Konkretno me zanima, da li postoji razlika izmedju ove obicne QcK mini (crne, jednobojne) i ove sa npr diablo logom? Ove sa printom su malo jeftinije, a ja sam se stisao xD

Ako mislis iskljucivo na QcK, odredjena boja printa nece uticati na senzor misa. Jer je print uradjen na poseban sloj tkanine. Tako je i kod vecine kvalitetnih podloga.
Skorz crna QcK i Diablo su u sustini iste. Ali Diablo se prodaje u ravnom pakovanju a obicna u rolovanom pakovanju. Zbog toga ce ti Diablo (print verzija) uvek biti "ravnija" i mrvicu drugacija na dodir jer je tkanina utegnutija :)
 
Nazad
Vrh Dno