Šta je novo?

Kvalitetna podloga - koliko je bitna?

ja imam cyborg v.3 podlogu... sve pohvale... i lako se cisti... pre nje sam bio bez podloge, ali i na nekom sugavom optickom a4tech-u. kad sam kupio saitek cyborg, morao sam da jurim podlogu jer je senzor besneo- nije hteo da saradjuje sa obicnom platnenom, niti sa papirom, stolom, kartonom... tek je ovde mis postao full.
 
Posle Razer Goliathus, Roccat Taito je kao stvoren za visok dpi i dobrog misa. Razer je bio citav punih 5 dana i poceo da se "kruni".
 
Ja sam zadovoljan sa A4Tech Gamepad X7-800MP, za 1400 dindji dobijs tvrdu dvostranu podlogu sa dve razlicite povrsine.
Podloga pruza stvarno dosta za tako mali cenovni iznos. Da je potpisuje neka druga firma, verovatno bi cena bila daleko veca.

Nisam siguran da je to dvostrana podloga zar nije ''samolepljiva''. Ja sam svoju podlogu zalepio za površinu stola umesto da sam je zalepio u tu plastičnu kadicu.
 
Poslednja izmena:
...Sada uzeo A4Tech X7 gaming u g-tronu za 1000d od plastike, dvostranu (hrapava i glatka) i prezadovoljan sam, Kone klizi ko po maslacu.

Bas na X7 mislim :d
uzeo sam je pre sigurno 2 godine u G'tronu kod Vuka, u "fensi" pakovanju tj. metalnoj kutiji, i stvarno je bila odlicna... 6-7 meseci,a onda je G9 poceo da nekontrolisano proklizava iz "cista mira" :d
Cudno,ali uglacala se, bukvalno usijala grublja strana,kapiram da je to control.
Prosledio sam je drugaru koji je bio prezadovoljan glatkom stranom, dobro mu dosla za oguljene klizace misa :eyebrows:

P.S. Vec godinu dana sam na Rzr Goliathus, stvarno svaka preporuka, ne znam kako bi bila bolja...
Dobro,mogla bi da je malo manja :D
 
Poslednja izmena:
"Roccat Alumic" podloga! Imam je od skoro i veoma sam zadovoljan! Veoma je kvalitetna, lepa na oko, ima dve strane (speed & control)! Koristim mis "Roccat Kone[+]" i sta drugo da kazem! Svaka preporuka!
 

Prilozi

  • ROCCAT-Alumic_Packshot_whiteBG.jpg
    ROCCAT-Alumic_Packshot_whiteBG.jpg
    632.9 KB · Pregleda: 209
  • ROCCAT-Alumic_Top_DarkGlow.jpg
    ROCCAT-Alumic_Top_DarkGlow.jpg
    62.9 KB · Pregleda: 173
  • ROCCAT-Alumic_Top_GreyOutline.jpg
    ROCCAT-Alumic_Top_GreyOutline.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 186
  • 2_132747-2932x2932.jpg
    2_132747-2932x2932.jpg
    995.7 KB · Pregleda: 211
  • P1010154.jpg
    P1010154.jpg
    950.6 KB · Pregleda: 214
Imam ss qck mini. Jedini problem je bio kada sam poceo da je koristim. Pocne da mi baguje mis,da se kursor pomera. To je zato sto treba da prodje vreme da se podloga izravna. Kad se izravnalo,vise nije bilo problema.
 
Steelseries qck+ special edition podloge su po meni najbolje za laserski mis.Bolje klizi mis nego na obicnoj qck+ ,debela je, ne odlepi se kao npr razer podloge i dosta je izdrzljiva (moze se opusteno prati i ne raspadne se kao recimo x7 podloga)
 
Ja sam baš pre neki dan pazaraio QcK Diablo3 podlogu i u porešenju sa A4tech X7 čak je i keva primetila razliku :)
Koristim Logitech MX1100 miša i prosto sam prezadovoljan kako miš leti po njoj, jedino što me brine je što je miš servisiran, pa su ovi u servisu malo "pokidali" tj iskrivili glajdere na mišu pa sa sad bojim da nije možda do toga što mi se x7 podloga za kratko vreme (6 meseci) izlizala malo od gore i da se to možda neće desiti i sa ovom
 
Steelseries qck+ special edition podloge su po meni najbolje za laserski mis.Bolje klizi mis nego na obicnoj qck+ ,debela je, ne odlepi se kao npr razer podloge i dosta je izdrzljiva (moze se opusteno prati i ne raspadne se kao recimo x7 podloga)


+1

Ja sam moju evil genus prao u kadi sa praskom za ves! :) I ko nova je posle god ipo dana.
 
Razer Goliathus Speed, nedavno kupljena u D*sk* za nepunih 12e jer su imali akciju i bila je snizena 50%, je odlicna podloga. Trpi dosta dobro koriscenje, a i odlaganje tople solje kafe na njoj ne ostavlja tragove. Malo se haba po krajevima ali neprimetno.

Nisam jos imao prilike, a ni potrebe, da je perem.
 
Ljudi sta se desava kada se ukljuci "Enhance pointer precision", da li to poboljsava preciznost u igrama, drzati stiklirano ili ne? Vidim da se svi slazete da Mouse properties/Motion/Select a pointer speed(nazivate "win sensitivity") drzite na 3/11 . Bas sam brojao podeoke vise puta i ima ih 10? Mozda ja trazim "win sensitivity" na pogresnom mestu?
 
Ljudi sta se desava kada se ukljuci "Enhance pointer precision", da li to poboljsava preciznost u igrama, drzati stiklirano ili ne? Vidim da se svi slazete da Mouse properties/Motion/Select a pointer speed(nazivate "win sensitivity") drzite na 3/11 . Bas sam brojao podeoke vise puta i ima ih 10? Mozda ja trazim "win sensitivity" na pogresnom mestu?

kvazi bi trebalo da poboljsava preciznost. ali ima tendenciju da se ne njuska sa odredjenim softverima od miseva(kao sa mojim cyborgom, ako mi je to strikirano, pinter skace svuda po ekranu, bez obzira na verziju drajvera koje koristim)
 
Enhance pointer precision je samo drugi naziv za pozitivno ubrzanje koje sam windows kontrolise...najveci broj ljudi to iskljucuje, o5 neko voli da koristi accel...
 
Ok, ukapirao sam da zbog misicne memorije tu glupost koja se zove Enhance pointer precision nikada ne koristim(mada je ni do sada nisam nikada koristio). Moj misonja laser X7 verovatno(nisam proveravao ali koliko sam upucen gotovo sigurno) ima poz i neg akceleraciju i predikciju tako da ja nema sanse da razvijem misicnu memoriju(okret za 180 i headshot recimo). Zanima me sada kada neko ima gaming optiku bez tih gluposti da li mora da iskljucuje akceleraciju iz win 7 pomocu programa MarkC ili to radi software od recimo misa tipa Logitech G400 ili Razer Death Adder? Niko ne zna zasto sensitivity ima 10 "stepenika" a svuda se navodi 11(kada se govori o podesavanju sensitivity-a navodi se recimo 3/11 - treci stepenik od 11 mogucih) ili ja gledam na pogresno setovanje?
 
u control panel pod mouse imas 11 stepenika za sensitivity. ja koristim software od g500 gde mozes iskljuciti win sensitivity i nnapraviti da vuce samo podesavanja iz logitechovog prograama. tu ima 10 podeoka za sensitivity
 
:lupko: da, ja nisam racunao nikada pocetnu poziciju tj prvi stepenik vec samo broj pritisnutih strelica na tastaturi u levu ili desnu stranu, my bad...
 
Nemoj da me shvatis pogresno, ali meni je bilo nemoguce da za taj period podloga bude u tom stanju. Kao da si vukao smirglu po njoj a ne misha :D

Evo kako izgleda moja posle 7 meseci intenzivnog koriscenja. Slikano je mobilnim ali se vidi kolko tolko.

Hmm... i meni se Destructor (1) sa Lachesis-om posle ~6meseci izlizao...
 
Podloga je itekako bitna. Nisam obraćao pažnju na to sve dok nisam dobio od ortaka na poklon mouse pad counter strike source, Brand: Compad.
,,
 
Ja koristim x7-300mp,za 400 din nista joj ne fali a jos ima pola metra podloga :)
IMG_20121220_000724.jpg
 
Ja upravo imam dve takve i naizmenicno ih koristim i perem u ves masini. Imam i qck. Meni su iste (odlicne), ali 500din + velika kao cebe... win win bez premca
 
na starom stolu sam pikao bez podloge dok nisam izlizao zavrsnu obradu iverice misem i rukom XD kada sam zameni sto uzeo sam i podlogu Steelseries qck iako ne vidim veliku razliku u preformansama, verujem da je ima (igram uglavnom mmo igre) nisam se pokajao :) ako nista drugo stitim sto i misa ne habam :)
 
da zaboravio sam da kazem da sam uzeo i novog misonju :) izmedju ostalog jedan od razloga sto sam podlogu nabavio
 
Čuo sam da je bela podloga bolja za bežične miševe od crne tj manje troše bateriju. Koliko je to tačno?
Takođe da li manji DPI na bežičnom mišu troši manje baterije ili je sve jedno koliki DPI se namesti???
 
Koja je najbolja podloga za 1000 din. :d ?Da po mogucstvu da ima i "brzu i sporu" stranu...
 
znate li kako izgledaju oni svadbeni svileni peskiri sto se stavljaju na aute koji idu u svadbu (bela tanka svila), e takav jedan komad sam odsekao i staviopreko 6mm debele gume (ta svila se sama od sebe zalepila na gumu)! mis radi savrseno potome, klizi kao po ledu, a ne grebe se sa donje strane.. probajte! dzaba a dobro... :)
 
Daj slikaj nam tu budzevinu.
Ima li negde da se nadje x7 tvrda podloga sa dva lica ? Imam jednu al je vec na izdisaju pa bih da je zamenim sa mladjom :)
 
Ja već par meseci koristim Roccat Sense (Adrenalin Blue) i mogu reći da sam zadovoljan odnosom otpora/klizanja, taman je kako treba i što brže se miš po njoj kreće to lakše ide. Što je upravo obrnuto na staroj SteelSeries QcK podlozi koju isto volim, gde prvo lakše klizi pa teže sa bržim pokretima. I zaista ima ta neka mikrokristalna struktura kdo Roccat-a, jedino bi voleo da je samo malo deblja...
 
Ja od nedavno koristim podlogu Genius GX Speed Gaming, ranije nisam imao za miš nikakvu podlogu, s obzirom da je bilo neko jeftino đubre, pa nisam ni mnogo mario za njega.
Podlogu sam kupio jer mi je bilo žao da novi, skupoceni i bolji miš pomeram po goloj površini, tačnije stolu. Ne znam dal podloga ima uticaj na bolje pomeranje i brzinu miša, ali sam primetio da mi nekako bolje odgovara podloga.
Uglavnom, ako nećete da puknete 2000-3000 dinara za podlogu, moja preporuka je ova moja, koju sam platio okruglo 1000 din, meni je sasvim odlična i korektna, nemam nikakve zamerke.

pad0062a00000_2_650_genius_gx_gaming_mouse_pad_gx-speed_hires.jpg
 
Ja sam skoro presao na Razer Vespula i moram priznati da g700 mnogo bolje radi. Najbolja podloga za sad.
 
Nazad
Vrh Dno