Šta je novo?

Kvalitetna podloga - koliko je bitna?

Ok slozili smo se tu. Ja smanjujem u win-u sensitivity jer ne mogu da kontrolisem mis na 2000DPI i def. podesavanjima kada sam u windows-u. U igrama i drzim oko 1 sens. I tu koristim 2000/3200 DPI u zavisnosti od igre ili oruzja.
Znaci poenta smanjivanja u win-u je ta da mis tu ne bude previse brz. Jer nemam 3 opcije na misu pa da stavim i npr. 800DPI kada sam u win-u. A oba 2000/3200 su mi zauzeta za igre :)
 
krastavac ti si primoran kad ti kanta miš :d
 
Nije strasno ako se stavi manje od 6/11 kao win sens, npr f0rest iz fnatic koga smatraju za mozda najboljeg igraca danasnjice igra sa 3/11 i krait-om. Problem je sto ako stavite veci sens u win tipa 7/11, 8/11, onda ce doci do preskakanja pixela. Smanjivanje win sensa nije lose za miseve sa korekcijom jer onda spray tj rafalno pucanje pocinje da im lici na miseve koji nemaju korekciju (nije bas isto ali je spray bolji nego kad je 6/11). Osim toga mnogo je lakse ako igrate bez drivera npr na LAN-u podesiti misa (dakle smanjivanjem win sens).
 
Ja imam neku platnenu podlogu sto sam dobio uz komp pre 5 god, a mis je genius, neznam koji model. Kada ga gurnem, otklize se sa podloge, predje na sto i padne iza :d (kratak je malo kabel pa odma' povuce)
Mis star 5 god koji me i danas sluzi (zadnje 2 god gta SA svaki dan, cudo da je izdrzao), danas igram cs 1.6, ma strawa je, samo ga je grehota gledati, najbolje ga je prekriti rukom:S:
Lep je osecaj imati pod sobom "old timer-a":)
Edit: sidja mi se ova podloga, tvrda je taman kako treba, i sto je vazno, nista se ne guli. Vazno je da je kvalitetna, svakako, ali kvalitetna za tvoj ukus, ne kvalitetna od 5k din;)
 
Poslednja izmena:
Koliko koshta Razer Goliathus ??
Imam MX Revolution i koristim ga bez podloge tj. na stolu. Tako sam navikao i meni nesmeta jeste da neide bash glatko ali... Jedino shto mi smeta je to da sam izlizao sto na tom mestu... :D
 
Mislim da je jako bitna - ja koristim Cooler Master R8-PEA-DUAK-GP i imam odlicna iskustva. Mislim da ima 5-6 meseci kako je koristim i cini mi se da ne bih mogla da radim bez nje. Nikakvih anomalija nema ni sa jedne strane (obostrana je sto mi posebno odgovara). Mis je, Logitech naravno, MX518...
 
ja nemam podlogu radi dobro i na styolu i na krevetu bezicni trust,jedina mana baterija 2mes i kraj vec neslusa:-devil-:
 
Ja sam na SS qck podlozi, i prezadovoljan sam sa njom, mislim da ima odlican odnos kvaliteta i cene, jedino sto se posle godinu i kusur dana malo uprljala od silnog pepela od cigareta koji je padao na nju tokom vremena :D mada nije nista promenjena funkcionalnost zbog toga, nema preskakanja ili tako nesto...
 
Nemam podlogu.
 
Ne bavim se licno gamingom, ali imam jednog poznanika iz Norveske koji je totalni zaludjenik.
Covek je 'ladno uradio sledece:
1.nabavio iz Rusije neku specijalnu suvu brezovu dasku
2.pokvasio je sundjerom
3.susio je mesec dana na suncu
4.smirglao je sve sitnijim smirglama sve do granulata 1000 (valjda je tek tada bio zadovoljan teksturom)

Kada sam ga pitao zar mu nije bilo jednostavnije da kupi neku podlogu malo se naljutio u fazonu "Sta ti znas sta valja."

Obzirom na to sta sve rade neki ljudi sa ovog foruma, cudi me da i ovo jos uvek niko nije probao :d
S' druge strane sta ja znam sta valja :D
 
Poslednja izmena:
Ne bavim se licno gamingom, ali imam jednog poznanika iz Norveske koji je totalni zaludjenik.
Covek je 'ladno uradio sledece:
1.nabavio iz Rusije neku specijalnu suvu brezovu dasku
2.pokvasio je sundjerom
3.susio je mesec dana na suncu
4.smirglao je sve sitnijim smirglama sve do granulata 1000 (valjda je tek tada bio zadovoljan teksturom)

Kada sam ga pitao zar mu nije bilo jednostavnije da kupi neku podlogu malo se naljutio u fazonu "Sta ti znas sta valja."

Obzirom na to sta sve rade neki ljudi sa ovog foruma, cudi me da i ovo jos uvek niko nije probao :d
S' druge strane sta ja znam sta valja :D

Jedno je dobra podloga a drugo je preterivanje :) Ja bih rekao da je to ipak preterivanje.

Ja sam zadovoljan sa S&S Steel podlogom koju sada imam. Dosta dugo sam koristio specijalan materijal koji se stavlja na stamparske valjke (i koji je poprilicno skup). Odlicnog je kvaliteta i odlicna je podloga za misa.
 
Ja sam zadovoljan sa A4Tech Gamepad X7-800MP, za 1400 dindji dobijs tvrdu dvostranu podlogu sa dve razlicite povrsine.
Podloga pruza stvarno dosta za tako mali cenovni iznos. Da je potpisuje neka druga firma, verovatno bi cena bila daleko veca.
 
Podloga mnogo znaci gejmerima, za ostale moze i na stolu:D
 
imam razer goliathus control ( najmanji ) 13e, Cooler Master Precision Dual-sided Mouse Pad ionidizovani aluminium dvostrana oko 1600din, a4 tech za 400 dindzi koja podseca na razer goliathus speed, i jos neke geniuse, no name,silikonske podloge.

trenutno mi najvise odgovara razer podloga, mala je, mis odlicno klizi preko nje a i podloga je malcice deblja od ostalih tako da je i " osecaj pod rukom " ok.
mada moram priznati da ni a4tech ne zaostaje mnogo, a ako je cena presudna ona je najbolji izbor.
 
Poslednja izmena:
imam razer mantis control, doneo ortak pre 4-5god, iz usa i dan danas radi ubiVa xd pre toga neke za 100dinkica, ovo je preporod xD mx-ovi se super krecu po njoj. doduse imao sam nedavno suludu ideju da pazarim roccat sense al posto vidim da neko kuka da mu se izlizala, porazmislicu dal uopste da menjam kad nema neke realne potrebe, mada je roccat malo manja od ove moje, a i print je kul xD
 
Nedavno sam kupio podlogu steelseries QcK ProGaming i nisam nesto narocito zadovoljan.
Poskoci kursor cesto, nestalo preciznosi a "moram" da je koristim jer je laser na misu "izbusio" boju povrsine stola (ostavio u boji na ploci stola izbledele tackice, koje cine jedno polje na kome mis lose reaguje) i sad em sam dao pare em i dalje ne valja...
1.399 rsd (oko13€) je previse za parce tkanine na gumi a pogotovu kad imam ove "ispade" sa preciznoscu...
Mis je MX600 iz kompleta sa sa tastaturom (Logitech MX3200)...
 
Nije bitna. Promenio sam 5-6 "pro" miseva i 2-3 prilicno skupe podloge i obican mis sa 800dpi na stolu je isti kao i razer od 60e i podloga od 25e, sve je to samo subjektivni osecaj (ponekad i placebo :) ). Zao mi bacenih para...
 
Sa podlogom ili ne, Vx Revolution mi radi isto. Dobio podlogu jeftino, valjda a4tech 200 pa je stavio na sto da je ne gledam u pakovanju...
 
imam razer goliathus (speed edition)... ranije sam imao neku no name za 300 kinti... meni se cini kao da je bolji osecaj na misu u toku igre i uopste, e da li je trip zato sto znam da je ovo bolja podloga ili ne, to ne bih znao da odgovorim....
a mene interesuje koliko ima razlike sa speed ili control podlogom??? Posto sam procitao da ovde ljudi koji imaju obostranu podlogu preferiraju control stranu...
a presudilo kupovini skuplje podloge je razmisljanje "bacicu dve,tri hiljade na pivo za jedno vece, pa bolje onda da kupim jednom tu podlogu i da vise ne razmisljam da li je bolja ili ne"
 
Poslednja izmena:
Meni se pojela control strana pa sad koristim speed. Nije lose ali je ipak meni bolja control. Sitne vibracije ipak uticu pozitivno na gaming experience ;)
 
Eto sad cu morati ipak jos jednom da "pljunem" kes za control podlogu...toliko o tome "das jednom i ne razmisljas"... Kad cu vise nauciti da to ne funkcionise tako kad si zaludjenik...
Necu vise ni da ulazim na forum, kako udjem ode par hiljada iz dzepa:D...
 
I ja se razmisljam da najzad kupim nekui kvalitetnu podlogu, a posto vec imam sve Razer periferije tj. imam i tastaturu i misa od njih, mislim da cu takodje i podlogu da kupim od firme Razer.

E sad, koju mui vi preporucujete od ovih:

http://store.razerzone.com/store/razerusa/en_US/pd/productID.222969200

http://store.razerzone.com/store/razerusa/en_US/pd/productID.169418300

http://store.razerzone.com/store/razerusa/en_US/pd/productID.219991900/categoryId.35208900

http://store.razerzone.com/store/ra...parentCategoryID.35208900/categoryId.56298600


Najidealnije mi je ako bi podloga bila srednje brza ili da bude dual sided, tj dvostrana. Molim vas da mi date preporuku, ne pitam za cenu nego samo za kvalitet.
 
I ja se razmisljam da najzad kupim nekui kvalitetnu podlogu, a posto vec imam sve Razer periferije tj. imam i tastaturu i misa od njih, mislim da cu takodje i podlogu da kupim od firme Razer.

E sad, koju mui vi preporucujete od ovih:

http://store.razerzone.com/store/razerusa/en_US/pd/productID.222969200

http://store.razerzone.com/store/razerusa/en_US/pd/productID.169418300

http://store.razerzone.com/store/razerusa/en_US/pd/productID.219991900/categoryId.35208900

http://store.razerzone.com/store/ra...parentCategoryID.35208900/categoryId.56298600


Najidealnije mi je ako bi podloga bila srednje brza ili da bude dual sided, tj dvostrana. Molim vas da mi date preporuku, ne pitam za cenu nego samo za kvalitet.



Sto se tice kvaliteta, koju god od cetiri navedene da uzmes, neces pogresiti... Moj izbor bi bio Vespula...na njoj mozes videti sta ti vise odgovara (speed ili control) o jednom trosku, pa kasnije ako ti se "bacaju" pare znas sta da uzmes...
 
Ma bilo koja Razer. Stvarno prave kvalitetne podloge.
 
ja se trenutno sluzim A4Tech X7 Gaming (esi 1987) od 500din. valjda znate o cemu pricam. Mis je Mx518 max dpi1800 min600..
razmisljam se da predjem na steelseries QCK podlogu jer se bavim cs-om1.6 .. moze li mi ko reci da li uopste trebam dati pare na to.. jes da je popularna ali opet 1500din nije malo :)
 
Predji slobodno, neces se pokajati, imam QCK+ onaj tepih od 30x45cm, evo vec 5-6godina, uzeta bas zbog cs-a, i i dalje je kao nova. Kad se isprlja samo predjes mokrom krpom i milina. :)
 
Nazad
Vrh Dno