Šta je novo?

Kvalitetna podloga - koliko je bitna?

Kupih Gambird MP-GAMPRO-L za 590 dinara.
Tražio sam ovu Genesis, ali niko je nema lokalno, a naišao sam na ovu Gembird, pa rekoh ajde da probam.

Veličina 400x450mm i dosta je glatka za razliku od one Bloody koju sam imao. Jeste da ima ove crvene grafike, pa se baš ne slaže sa ovim plavim logitechom, al za ove pare nema baš izbora što se tiče izgleda.
Videću kako se pokaže pa ako ispadne da nije dobra, uzeću nešto drugo.


Untitled-1.png
 
 
Konacno konkurencija za A4tech X7-300MP/500MP. (Doduse X7-300MP/500MP su jos uvek best bang-for buck za ~500 din +- par stotina zavisno od domace prodavnice).

Ikea podloga u saradnji sa Asus-om za 1000 din:



biću srećan ako istraje do 3 godine
Trajanje podloga zavisi koliko ti se znoje ruke + koliko redovno se pere podloga.



Uz dodatne savete sto @mdm navedu (nikako na direktno sunce susenje, i za odredjene podloge bez balzama i manje abrazivan sapun itd). I za tipove osoba koje cuvaju sebi novac vremenom u velikoj meri, naravno nikako masina, samo rucno. Ako je tip osobe koje cuva sebi vreme novcem u velikoj meri, sasvim je validna opcija da se ubaci u masinu dokle moze, da se isproba. Ionako ne skodi, jer ide u djubre podloga svejedno, ovako se mozda i posreci par pranja.

Kome se ne znoje mnogo dlanovi, nece biti potrebno cesce od ~2 puta godisnje prati, sto je sasvim laganica za rucno pranje. E sad kome se znoje bas, ili su drugi faktori u pitanju, moze vec da treba previse cesto.

I naravno nikako ne sme da se pere kad je prljava po "vizuelnom osecaju", ili na direktno na prste. Ili mis klizi kako treba ili ne klizi, sve ostalo je preterivanje (naravno sto ljudi, sto cudi, itd). Takodje vece podloge mogu da se zarotiraju da prljav deo bude iznad ili sa strane, gde vam ne ide ruka, i to kupuje jos nesto vremena pre pranja. (Kupuje vise vremena ko koristi veci DPI+Sensitivity i ne pomera iz lakta uglavnom, a manje vremena ko koristi manji, i pomera iz lakta, i vise se krece mis).
 
Poslednja izmena:
Previse filozofiras...
Pre par godina pazario Titanwolf mousepad XXL cisto da isprobam jer je bila ogromna i dirt cheap (15e)... I pokazala se kao izdrzljivija nego brendirane QCK heavy i Razer Gigantus koje sam titrao i cistio gore kao sto si naveo pa su nabubrele ili se odlepile od sundjera ranije. Bukvalno je prana na svakih 2-3 meseca u masini sa vesom u boji, samo se urola i posle okaci na zici i direktno se izlozi suncu...

Poslednjih godinu, godinu ipo dana koristim CM MP510 jer sam zeleo da isprobam podlogu od kordure (nesto sporiju tj "control"), dosta se manje prlja i cisti tj samo se prebrise vlaznom krpom. Jedini downside je sto je dosta sporija podloga tako da su PTF klizaci neophodni, ali je materijal svakako dugotrajniji od klasicnih platnenih podloga za miseve.
Verovatno je bolja opcija bila Endgame MPC890 koja je isto kordura ali dosta brza podloga.
 
Ruke mi se ne znoje uopšte, a prošlu podlogu sam prao tipa na 2-3 godine.
Nije baš da mi je problem da dam 1000 dinara jednom u 7 godina, nego eto, volim da tražim najjeftinije i da sačuvam novac gde god mogu.
 
Poslednjih godinu, godinu ipo dana koristim CM MP510 jer sam zeleo da isprobam podlogu od kordure (nesto sporiju tj "control"), dosta se manje prlja i cisti tj samo se prebrise vlaznom krpom. Jedini downside je sto je dosta sporija podloga tako da su PTF klizaci neophodni, ali je materijal svakako dugotrajniji od klasicnih platnenih podloga za miseve.
Verovatno je bolja opcija bila Endgame MPC890 koja je isto kordura ali dosta brza podloga.
Ja isto koristim MP510, već par godina, zaista je robusna. Nisam stekao utisak da je spora...pre nje sam koristio CM Swift RX i MP510 za nijasnsu bolje klizi. Baciću pogled na tu Endgame, ako imaju S veličinu...
 
@jurodivi
Ima ih u 3 dimenzije, takodje u plavoj i crnoj boji.
Koriste uze ispletenu/sivenu korduru, tako da nisu toliko hrapave kao mp510. Toj Endgame bi trebala bitii slicna i Wicked Bunny (ako uopste ima u Srbiji) i "nova" CM MP511, verovatno su isti OEM-ovi.Imao je i Asus neku verziju ali su imali dosta problema su imali baloncice ili bi se ivicni savovi rascvetali. Ja razmisljam da uzmem i tu Endgame.

Ovo titranje podloga o kom prica Dogzilla, vazi sa Artisan modele koje imaju neki impregniran sloj u vlaknu (kao silikon deluje), ali kada se "izrabe" isto se ponasaju kao i obicne platnene... Inace sa ptf klizacima mis leti po njima. Prijatelj je kupio na maxgaming (eu), ali licno nikad ne bih platio toliko, 2 XXL varijante mozes da pazaris po ceni jedne Artisan.
Jedino kod kordura sto mi se ne svidja je sto nema deblje varijante od 3mm, jer su mi licno udobnije za zlob.
 
Razmišljam da probam Zowie PTF-X ali imam i Endgame u vidu.
Na Maygamingu ima Fnatic Dash ali mi je mnogo 37-38$ sa dostavom... Imam još jednu novu MP510 u rezervi, ne žurim.
Tu je i Goliathus Speed, ima male verzije...
 
Koju naruciti? hvala
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    57.3 KB · Pregleda: 100
Ova , nju neko vreme koristim i konacno nemam zamerke.

s-l500.jpg
 
Samo QCK HEAVY SS . Ubedljivo najbolja podloga koju sam koristio - nema greske.
 
Konacno konkurencija za A4tech X7-300MP/500MP. (Doduse X7-300MP/500MP su jos uvek best bang-for buck za ~500 din +- par stotina zavisno od domace prodavnice).

Ikea podloga u saradnji sa Asus-om za 1000 din:




Trajanje podloga zavisi koliko ti se znoje ruke + koliko redovno se pere podloga.



Uz dodatne savete sto @mdm navedu (nikako na direktno sunce susenje, i za odredjene podloge bez balzama i manje abrazivan sapun itd). I za tipove osoba koje cuvaju sebi novac vremenom u velikoj meri, naravno nikako masina, samo rucno. Ako je tip osobe koje cuva sebi vreme novcem u velikoj meri, sasvim je validna opcija da se ubaci u masinu dokle moze, da se isproba. Ionako ne skodi, jer ide u djubre podloga svejedno, ovako se mozda i posreci par pranja.

Kome se ne znoje mnogo dlanovi, nece biti potrebno cesce od ~2 puta godisnje prati, sto je sasvim laganica za rucno pranje. E sad kome se znoje bas, ili su drugi faktori u pitanju, moze vec da treba previse cesto.

I naravno nikako ne sme da se pere kad je prljava po "vizuelnom osecaju", ili na direktno na prste. Ili mis klizi kako treba ili ne klizi, sve ostalo je preterivanje (naravno sto ljudi, sto cudi, itd). Takodje vece podloge mogu da se zarotiraju da prljav deo bude iznad ili sa strane, gde vam ne ide ruka, i to kupuje jos nesto vremena pre pranja. (Kupuje vise vremena ko koristi veci DPI+Sensitivity i ne pomera iz lakta uglavnom, a manje vremena ko koristi manji, i pomera iz lakta, i vise se krece mis).

Ta A4tech je sasvim OK, iz lošeg iskustva sa dugovečnošću skupljih, kupio sam pre par godina, prao sam je više puta, OK se drži, duže nego što sam mislio.
Bar me neće iznervirati ako se odlepi.
 
Ima li neko predlog za podlogu slicnu Logitech Desk Mat podlozi? https://www.logitech.com/en-roeu/products/mice/desk-mat-studio-series.956-000052.html
Znaci trebala bi mi neka sira i veca podloga (ova konkretno je 70x30cm, sto mi odgovara), samo mi se ne dopada to sto ova ne postoji u nekoj tamnijoj varijanti (tamno-siva ili cak crna).
Uglavnom ono sto sam gledao su sve neke podloge koje su previse sarene za moj ukus, meni treba neka skroz jednobojna koja eventualno ima neki logo u cosku.
Bilo bi idealno da bude tu neke slicne cene (oko 20 eura), ne treba mi nista ludo za gejming i slicno.
Hvala! :)
 
Da li neko ima baš ovu Logitech Desk Mat podlogu?
Ako može da napiše iskustva, utiske, sa njom...
 
Imam ja, ne koristim je trenutno, koristi klinac,
nabavio sam neku XXL gde mi staje i tastatura i miš na podlogu,
mislim staje i na Logi, ali jedva sa full size tastaturom.

Što se tiče Logitech desk mat, veoma tanka i glatka podloga,
blago porubljena okolo što sprečava oštećivanje i odlepljivanje po rubu
koje mi se često dešavalo na drugim podlogama. Odozdo je gumirana pa ne klizi.

Kao neku jedino manu naveo bih te svetlije boje koje je pomenuo kolega,
malo su osetljive, lako može da se desi da je unerediš, ali možda tebi baš te boje odgovaraju.
 
Jel ova podloga tvrda, kako se trose glajderi na njoj?
Iskreno ne znam jer je nisam imao. Planiram uskoro da je kupim. Gledao sam dosta video recenzija.

Ovo je Hibridna podloga. Jedna je od najboljih podloga na tržištu po onome što sam ja video i što su drugi rekli u recenziji.

Znam da su podloge sa Cordura Fabric oznakom isto fenomenalne.
 
Pulsar Gaming PARASPEED XL CORDURA.

Malo se savija sa desne i leve strane. Jel mogu to nekako da ispeglam?:LOL:


IMG-5294.jpg IMG-5295.jpg IMG-5296.jpg
 
Već 6 meseci sam vlasnik Machina Ultima podloge. Naspram nje, sve što je okačeno i spomenuto u ovoj temi su trule krpetine i plastični otpad.
 
Ništa ne može da zameni Pixart optički senzor. Tako da...
 
Kupih Gambird MP-GAMPRO-L za 590 dinara.
Tražio sam ovu Genesis, ali niko je nema lokalno, a naišao sam na ovu Gembird, pa rekoh ajde da probam.

Veličina 400x450mm i dosta je glatka za razliku od one Bloody koju sam imao. Jeste da ima ove crvene grafike, pa se baš ne slaže sa ovim plavim logitechom, al za ove pare nema baš izbora što se tiče izgleda.
Videću kako se pokaže pa ako ispadne da nije dobra, uzeću nešto drugo.


Pogledajte prilog 346474
kako se pokazala posle nekog vremena?
 
Kako si zadovoljan obzirom da je 2mm debljina podloge. Ja bih uzeo ovu veću 087S da mogu da koristim i za tastaturu i miša.
Koristim je godinama.
Meni radi posao.
Laserski misonja radi, ne pravi laser vise tackice po stolu, taman dovoljno velika za komotno kretanje ruke, izdrzljiva, lako se pere, evo posle X godina htjela bi da se malo odsije etiketa iz gornjeg desnog coska.
E sad dal je precizna il ima preciznijih ne znam, nemam pojma kakva je u odnosu na neke druge po tom pitanju.
Da nadjem ove velicine istu ovakvu uzeo bi je opet, da nadjem neku drugu ove velicine a da je preporucuju da je dobra, a da je platnena (znaci i meka, nije kruta kao metalna) i tanka (meni je ovo relativno tanko) i nju bi mogao probati...
Za tastaturu mi apsolutno ne treba podloga.
 
 
Je l zna neko mozda da li ima u Srbiji da se kupi ovakva slicna podloga?

Ima na Aliexpress-u ali mi se iskreno ne ceka zbog praznika sada.
 
Ja kupio na AliExpress, mislio sam da je glupost, ali dobra je stvar, mesecima već koristim.
 
Nazad
Vrh Dno