Šta je novo?

Kvalitetna podloga - koliko je bitna?

Blago vama kada možete da birate i ispitujete materijale, meni samo plastična podloga odgovara pa sem logijeve g440 i nema neki izbor
 
uzeh danas svoju prvu "tepih" podlogu, Glorious Extended G-E za malo vise od 20e :)
iskreno mi je bas lepo legla i posebno mi se svidja sto je sada nekako i tastatura utegnuta i nista ne mrda. verujem da se nakon nje vise ne vracam na "normalne" manje podloge.
prethodna Zowie P-SR je ipak kvalitetnije odradjena i prosivena ali na zalost jos uvek nemaju XL modele podloga. trebaju mi i malo specificne dimenzije (90x30) dok je neki standard 90x40 ili 45 sto mi nikako ne odgovara tako da je Glorious skroz dobro cucnula.
evo jedne fotke, uzeh i novi zowie mis li me je mrzelo opet da fotkam:

glorious.jpg
 
Što ti je problem taj 1cm, po slici bi se reklo da imaš više no dovoljno mesta...?
 
90x40 su centimetri, ne milimetri.
 
27081495003bba5640a569cb2454e3fb.jpg


Ja imam budzet varijantu, Red Dragon k-552 meh tastarura i mis u kompletu i podloga 800x300x3mm sve zajedno 6500 din.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobar je to deal, samo ta tastatura vredi oko 5k, jedino za misa ne znam kakav je.

Ja koristim K553 (identicna, razlikuje se samo visina dugmica i dizajn kucista) evo vec treca godina, prezivela je vise prolivanja vode, sokova, kvasa i izasla je kao pobednik :D
 
Ima li takav komplet, ali da nije crvene boje osvetljenje( ili moze da se menja osvetljenje)?
 
Ima naravno ali samo ta tastatura od r.d kosta oko 6500 u radnjama sa rgb osvetljenjem. A ja uhvatio neku akciju u trznom centru i platio komplet sa misom i poglogom 5.000 i dobio neki vaucer za popust na sl kupovinu i kupio ovu veliku podlogu za 1500. Cena na aliexpressu bile indenticne u tom trenutku pa nisam razmisljao.
Na mojoj tastaturi moze da se podesava jacina svetla kao i nacin, i da se iskljuci. Boja ne.
Mis je onako prosli CM dev. Je bio mnogo kvalitetnijih materijala i tezi, ovaj je dobar oblik ima tegice ali previse je plastican, bas totalna suprotnost od kvaliteta tastature i podloge sa kojom je bio u kompletu. Ali po radnjama i on kosta oko 1400-1600 din.. ne bi mi bio nikad na stolu da imam neki bolji. Ali za tu cenu od 55e za ceo komplet ne mogu da se zalim.
Moja je takodje vec dobila dosta vode po njoj :))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li ima neke razlike izmedju ove podloge u emmi od 90din do 250din?
Kupujem u emmiju i treba mi kupovina preko 2000din da bih stekao pravo na besplatnu postarinu.
Ako ima neke razlike da kupim skuplju...
Na slici su meni sve iste...
 
Kako čistite podloge? Može pranje u mašini? Imam Cooler Master Swift-RX, moram dobro da je očistim.
 
Ja sunđerom i tečnošću za sudove, istrljam, isperem i stavim da se suši
 
ja umesto sunđera četkica za nokte, taman nnije ni pregruba ni prenežna.
 
Imam A4tech v8m bloody i podloga me zeza. Tu I tamo "šlajfuje", miš se pomera ali kursor stoji. U pitanju je obična kineska podloga, tkanina gore guma dole da ne kliza po stolu. Kada sam uzeo control podlogu koju imam (greškom kupljena jer nije realno kojom silom mora miš da se cima da bi se pomerio) miš je radio normalno. Zato mislim da je glodar ok nego da podloga zeza. Da li se izmastila ili šta li mada mi ne deluje tako.
Elem, da ne davim više, jel ima neko proverenu podlogu na kojoj v8 radi ok? Vidim da na plastičnoj hrapavoj podlozi ne radi uopšte. Nisam znao da je IR senzor ovoliko izbirljiviji od optičkog.
 
uzeo ovu mislim da za ove pare nema bolje :)

evo za nekih mesec i kusur dana nemam nikakvih zamerki (mis je G203)
 
@arcibalde

Ova illidan-ova je koliko vidim korektna, ali ako hoćeš kod nas nešto provereno (i da ne čekaš dostavu), počni od A4Tech A4-X7-500MP. Ovo 500MP je za veličinu, ima i 200/300MP.

Do hiljadu dinara je ova najveća i ja je koristim već par godina sa Bloody X7-icom. Radi odlično, može da se pere, jedino sam je malo okrzao pri dnu, ali cenim da je to jer znam baš nezgodno da oslonim desnu podlakticu na sto, pa i podloga trpi.
 
Poslednja izmena:
Hvala momci, ma izludjuje me jer se javlja nasumicno, sada da li je do prasine ili nekih dlacica (podloga ima svega par meseci) ili je senzor na misu retardirano osetljiv bem li ga. Ovih problema nisam imao sa misevima od 500 kinti, na sta god da ih stavis rade a ovaj, skuplji, (za mene ovo mi je najskuplji mis koji sam ikada kupio) je izbirljiv.
 
Verovatno je do senzora...a A4Tech nije neka "premium" marka i ne koristi top senzore.
Moj Xornet je takođe probirljiv (zbog senzora) a drugi poznatiji miševi koje sam koristio, sa vrhunskim senzorima, nisu imali nikakvih zezancija...
 
Bloody R7 na ovoj jeftinoj podlozi radi potpuno normalno a na nekoj Gembird (slicne ili malo nize cene) bio je neprecizniji, ''klizao'' nekako cudno.
 
Imate na akciji u "prodavnici igara" razer speed podlogu 35x25cm, prethodna je izdrzala 8 godina, stvarno sam zadovoljan.
 
Ja vec bar 5 godina koristim neku reklamnu, iz banke. Blago hrapava, mjesavina gume i plastike, lako se savija.

Meni vrhunska, jedino se izlizala, zagladila, na malom dijelu, ali mi ne smeta toliko, opticki misevi rade bez ikakvih problema, jedino što na tom dijelu sporije klize.

Kad bih bar sada takvu našao za sitniš, ali slicne plastične su bar 10 dolara i malo ih ima, za razliku od krpenih smeća koja se brže prljaju, teže čiste i lakše raspadaju.

Danas ću obići par trgovina u potrazi za tako nekakvom, ali ne nadam se da ću naći
 
@arcibalde a4 v8m, na vecoj kod mene a i kod drugara na manjoj, marvo podlozi bez greske radi. marvo podloge crvene, ova moja veca ~ 1000din.
 
Izdrzi jos malo pa ti stize king size podloga i luda macka... nestrpljivog li deteta...

...riding on 720p...
 
Nazad
Vrh Dno