Šta je novo?

Kvalitetna podloga - koliko je bitna?

^
Ako je kao na gradilistu onda je potrebna i prateca oprema.

Pogledajte prilog 247391

Kako ih prave danas apsolutno sam za da kao standardnu meru uzmem gajbu piva... :d

jurodivi

U principu da - Roccat koju sam ima je "letela" do prvog ciscenja mokrom krpom i skidanja tog "nano" sloja, onda je kasnije prakticno postala control podloga.

Hvala za mindzu, prelistacu mu kanal... :D

To je suština priče. Kako ih čistiti ? Zato sam i pitao za aluminijumsku.
 
^ Nema nikakve sustine. Ocistis ih mokrom krpom ako se bas zaprljaju ili jednom u par meseci i to je to - traje dok traje. QCK heavy sam svojevremeno cak prao sapunom i cetkicom, ali vise nemam zivaca za tako nesto...
Podloge su potrosna roba i generalno im je zivotni vek par godina. Cak i te brze podloge deteoriraju najbrze vremenom, mogu samo da mislim koliko neko ko igra FPS na vecem nivou ima potrebu da ih menja...
Meni je u sustini bitno da pregura 2-3 godine i da se pritom ne izlize se ili da se platno na ivicama ne odlepljuje. Ne smeta mi ako je speed/control jer ce i onako da dodju "na svoje" posle nekog vremena.

Za alu se nisam interesovao jer volim "jastuce" od podloge. Takodje smatram da su te alu "stetnije" po glajdere ali sigurno dugovecnije tako da ce tu bitnu ulogu da igraju veci glajderi na misu - i ocekuj da ih njih menjas na godinu/dve dana.
 
Trošenje glajdera i habanje podloge je glavni razlog što nisam uzeo tvrdu...generalno, i platnene podloge mi dosta traju i nije mi problem da je zamenim posle pola godine-godinu, ako treba.
 
Ja sam ovu kupio još davne 2010. godine na akciji zajedno sa WoW ekspanzijom, koštala me tipa 500din. Ne znam ni da li sam je jednom očistio za sve ove godine(samo čiste ruke prilaze mišu i tastaturi), sve što se promenilo je što je malo izbledela boja i na dva mesta se 5mm gornjeg sloja odvojio od donjeg. Ne znam za bolji odnos novac/trajnost.
steelseries-qck-limited-edition-mousepad-wotlk-3.jpg
 
^ ql, da te sluzi jos toliko... :d sta drugo da ti kazem osim - different strokes for different blokes... :)

u proteklih 10 godina "sahranio" sam 2 roccat sense podloge, 1x qck+, kratko koristio qck mass pa presao na qck heavy i evo protekle 2-2,5 godine roccat taito king size 5mm... I pritom sigurno promenio jedno 5-6 misa, trazeci zamenu za mx500/518...
Iz iskustva znam kada, odnosno osetim kada je podloga dotrajala(sto se takodje odrazava i na klizace i to vizuelno) i trebam da je zamenim. Jeste funkcionalna i mogu da je koristim dok se ne raspadne ali koja je svrha jer prosto nema vise onaj "smooth" osecaj klizanja po istoj.

Takodje ne volim coated i satin podloge jer brzo propadaju - tako da je "raw" odnosno platno koje nije "cackano" najbolja (najdugotrajnija) opcija....
 
Na kratko da iznesem utiske za Razer Gigantus - sasvim korektna podloga, rekao bih da je izrada bolja od Taito i QCK heavy sa kojima sam imao iskustva. Mozda i jedini Razer produkt da opravdava novce :-devil-:

Platno je negde izmedju po karakteristikama izmedju ove dve koje sam naveo gore. Iako pise 5mm deluje da je ipak 4mm (u direktnom poredjenju sa Taito king size 5mm).

Jedina zamerka je onaj sljasteci zeleni logo (black edition ocigledno samo preko njihovog store-a je moguce kupiti).
 
Ja furam Razer Vespula vec 5 ili 6 godina, ne znam tacno, kupio sam je cim sam uzeo Razer Ouroboros misa, a razlog je bio bol u desnoj ruci, pa mi je trebalo jastuce i mogu reci da mi je fenomenalna, da je bol prestao odmah i nije se vracao.
Podloga ima speed i precision stranu, a zanimljivo je da je Ouroboros na speed radio super i sporo na precision, a G900 leti po precision, a lepi se za speed.

Podloga ima gumu ispod tvrdog dela, pa je dovoljno ocistiti sto i lepi se i ne mrda nigde, jer je teza i stisne je lepo tvrdi deo podloge, dok sam staru steelseries pamucnu jurcao i po podu za vreme 10-ocasovnih sesija CS-a.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da napisem nesto u temi pa mozda neko moze da mi da savet sta da radim :)
Kupio sam danas Logitech G402 Fury a pre toga sam imao G400. Podloga je thermaltake Flare (tvrda podloga) i G402 mi deluje nekako neprecizan na njoj. Probao sam i na obicnoj podlozi nekoj najjeftinijoj i cini mi se da je isti osecaj (ako nije za nijansu bolja)... Da li moze da bude do podloge? Sta mi je ciniti da kupim neku meku podlogu ako bi mi to popravilo osecaj?
A pritom G400 radi najnormalnije na TT Flare.
 
Jel ti deluje neprecizno ili drugacije klizi po podlozi?
Uzmi neku precision podlogu, pa probaj.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Deluje mi kao da je neprecizan ali jako malo nije to nesto mnogo ali me nervira :)
Koju bi mi podlogu predlozio?
 
Jel porucivao neko sa ebay-a mozda Steelseries podloge, porucio sam Qck Mass za svega 3 dolara, vidim da je kod nas oko 1300, 1400, jesu ovo neke kopije ili samo nasi toliko deru?
 
Zowie Ec1 A i Logitech MX Master 1 koristim - ne verujem da je do glajdera jer su veliki. :)
Ima li neko na forumu Cooler master Swift Rx? - vidim da je L verzija slično onome što bih uzeo

Imam ja, sam M veličinu.
Odlična je. Ne mrda, prijatna za ruku, nisam primetio da miš brlja. Malo se zadržava razno trunje, ali to je zato što ja za računarom jedem, pijem, stoji gomila stvari pored nje itd, a i nisam je prao još nijednom, iako se prosipalo svašta po njoj.

Preporučujem.
 
^Thx, ali "kasno Marko na Kosovo stize...". :d

Ja pazario vec Gigantus i g403. Zadovoljan sa oba, mada na g403 iako su izgleda neke stvari ispravili, imam sitnije zamerke (pre svega na ocajno dizajnirane glajere). Ali cini mi se da je Logitech ub'o u centar sto se ergonomije tice - daleko najbolji ergonomski model iz njihove ponude za hybrid palm/claw grip i po kvalitetu izrade jedan stepenik iznad Zowie (EC1-A). Legao mi je kao b***li samar.

Da neke sitnice poprave ovo bi moglo da bude najbolje iz njihove kuhinje jos od legendarnog mx518...


Tako da ostajem na kombinovanje izmedju MX Mastera i g403, EC1-a cu se otarasiti...
 
Poslednja izmena:
Jel porucivao neko sa ebay-a mozda Steelseries podloge, porucio sam Qck Mass za svega 3 dolara, vidim da je kod nas oko 1300, 1400, jesu ovo neke kopije ili samo nasi toliko deru?

Video sam. Naručiću je pa javljam za 2-3 nedelje :)
 
Koja vrsta podloge je najbolja za Logitech G9x MW3 Edition? Da li ona glatka-gumena, ona što "svira" kad se grebe prstima, nz kako da objasnim xD, one što su bile pre sa nekom slikom vodopada, ali nije glatko nego nz ni ja, ili ona što gore ima neki materijal, jednobojna (što se od korišćenja i odlepi od sunđerastog dna)?
 
Koja vrsta podloge je najbolja za Logitech G9x MW3 Edition? Da li ona glatka-gumena, ona što "svira" kad se grebe prstima, nz kako da objasnim xD, one što su bile pre sa nekom slikom vodopada, ali nije glatko nego nz ni ja, ili ona što gore ima neki materijal, jednobojna (što se od korišćenja i odlepi od sunđerastog dna)?

Math.jpg
 
Koja vrsta podloge je najbolja za Logitech G9x MW3 Edition? Da li ona glatka-gumena, ona što "svira" kad se grebe prstima, nz kako da objasnim xD, one što su bile pre sa nekom slikom vodopada, ali nije glatko nego nz ni ja, ili ona što gore ima neki materijal, jednobojna (što se od korišćenja i odlepi od sunđerastog dna)?

Da.
 
Kupio ja i zahebo se. Te prosivene imaju jednu manu a to je da stope misa udaraju u vez na ivicama pa se znacajno smanjuje efektivna povrsina podloge. Kad mi je u navratima falilo par mm za kill, hteo sam da je pojedem. Eno visi u deganzmanu.
 
ako si kupio malu ne cudim se ali ako uzmes M, L ili XL ... e tu nece bas da fali. ;)
 
Jel porucivao neko sa ebay-a mozda Steelseries podloge, porucio sam Qck Mass za svega 3 dolara, vidim da je kod nas oko 1300, 1400, jesu ovo neke kopije ili samo nasi toliko deru?

ako sam dobro video ta podloga od 3$ je qck mini po velicini 250x200mm zar qck mass nije 320x285?
 
Ja sam ovu porucio, mada jos 8-og marta tako da mi je preselo vise ni ne mora da stigne..Screenshot_20180406-175818.png

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Naručih podlogu Rakoon 30x80 control u crvenoj varijanti, fino deluje za te novce :)
 
Ako pazarite podloge ovih dana bacite pogled na Omen. Pravi ih HP u saradnji sa SS. Ja uzeo M velicinu i jako zadovoljan:)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno