Šta je novo?

hdd Dell inspirion 1526 problem

Nule

Čuven
Učlanjen(a)
11.06.2002
Poruke
29
Poena
604
Uzeo sam da skinem Vistu i instaliram XP. Kada sam dosao do dela da treba da formatiram hdd obrisao sam mu sve particije i na jednoj velikoj stavio da instalira XP. Naravno pre same instalacije pocinje formatiranje, gde sam izabrao full ntfs... Prvih 39% je relativno brzo odradio i onda je sve krenulo da se vuce. Skoro 8h se formatira i tek je stigao do 62%... Sta da radim ? U cemu je problem?
Hvala na pomoci
 
Moguce da je hard ne ispravan, skini Hiren boot cd boot-uj sa njega, pod hard disk tools imas alat HDAT2 izaberi problematicni hard
picture01.jpg


idi na S.M.A.R.T. menu

picture02.jpg


pa na read atribute data

picture08.jpg


Ne bi trebalo da bude vrednosti koje su obojene crvenom bojom.
 
Koji je disk ?
 
Hvala na brzim odgovorima i savetima. Cekao sam da vidim sta ce da se desi, da li ce zakucati pri fprmatu ili ce ga do kraja formatirati. Uspeo je da ga formatira i da instalira win i to posle otprilike 30ak sati rada :)

Evo rezultata testiranja sa Hiren boot cd...

Crvenim slovima su oznaceni ULTRA DMA CRC ERROR RATE i WRITE ERROR RATE

HDD je Toshiba MK1252gsx

Sta preporucujete dalje ??
 
Nisam isao na quick format ali mi je bilo jako cudno da moj laptop LG ls50a koji ima duplo manji hdd od ovog Dell-a i koji je star 4 god formatiranje obavi za nekih sat ili koliko vec, a ovaj za 30 a nema ni godinu dana :D

Dell sada lepo radi, nema nikakvih problema ali sta ce biti kada ponovo bude trebalo da se stavlja novi WIN

EDIT:
Sada sam odradio S.M.A.R.T na LG-u

I nasao je

Re-allocated Sector Count
Realocation Event Count
Off-line Uncorrectable Sector Count
Write Error Rate
ECC Errors

:D
 
Poslednja izmena:
Nisam isao na quick format ali mi je bilo jako cudno da moj laptop LG ls50a koji ima duplo manji hdd od ovog Dell-a i koji je star 4 god formatiranje obavi za nekih sat ili koliko vec, a ovaj za 30 a nema ni godinu dana :D

Dell sada lepo radi, nema nikakvih problema ali sta ce biti kada ponovo bude trebalo da se stavlja novi WIN

EDIT:
Sada sam odradio S.M.A.R.T na LG-u

I nasao je

Re-allocated Sector Count
Realocation Event Count
Off-line Uncorrectable Sector Count
Write Error Rate
ECC Errors

:D

Taj ti je gotov :S:
 
Nazad
Vrh Dno