Šta je novo?

TP-Link problem

Hippo

Cenjen
Učlanjen(a)
10.05.2009
Poruke
7
Poena
151
Imam wireless router TP-Link TD-W8901G i problem je u tome sto jako cesto gubi konkciju sa racunarom, izdrzi par sati i onda obavezno izgubi konekciju, sto je kad radim nesto veoma iritirajuce

jel zna neko resenje za ovaj problem??
 
Znaš li koji je firmware u njemu? Izbacili su ovaj bug fix (doduše pre godinu dana) koji bi mogao da probaš ako ga već nemaš. Ja bih počeo od toga.
 
Imam tu verziju firmware-a - 1.0.2 Build 080522
 
Promeni kanal za početak.
 
Kanal sam menjao, od PVC0 do PVC7, isto sve...
 
PVC0-PVC7 je vezano za adsl konekciju a trebalo bi da promenis kanal na kome ruter emituje wireless signal (channel 1-13).

edit: mada verujem da si do sada vec resio problem :)
 
Poslednja izmena:
Prvo da li je ruter sa racunarom povezan Ethernet kablom ili Wireless putem ?
Ukoliko je povezan Ethernet kablom onda uzmi 100% ispravan kabl i ponovo probaj.
Ukoliko je Wireless-om povezan onda proveri da u blizini nemas neki ometac WiFi signala tipa mikrotalasna pecnica ili aktivan mobilni telefon.

Ali kao sto Vuk rece do sada si sigurno resio problem.
 
Ajde da ne otvaram novu temu, vec da iskoristim postojecu :D
Dakle, imam AP i ruter u jednom uredjaju-Tplink TL-WR543G (uzeo sam ga pre neki dan) za Wireless internet. Prikljucio sam jedan komp (mrezni kabl duzine 9m/od rutera do kompa) na ruter i sve radi ok. Prikljucio sam zatim i drugi komp (mrezni kabl duzine 20m) i ovde se javlja problem.
Naime, sa tog drugog lepo odem na net i sve skida full brzinom, SAMO sto se svakih 2-3 minuta diskonektuje, tako da dok igram neku MP igru preko neta jednostavno se igra zablokira sve dok se sa ALT+TAB u mozili opet ne ulogujem :d - i tako svaka 2-3 min.
Na ovom prvom sve savrseno funkcionise......
Probao sam da drugom kompu menjam mesta u ruteru (ima ih 4) ali ne vredi.
Na prvom kompu je WinXP, na drugom Windows7 x64
---
 
^^ Dobar deo problema nije ni vezan za router već za lan i wlan karticu na računaru, driveri ili slično.
 
Poslednja izmena:
Ja imam problem,uzeo sam TP-Link W8901G i surf i dl radi savrseno,ali mi je sad ping u CS-u veliki,ne mnogo oko 150 ms,ali me svejedno izbacuju,dok mi je sa USB modemom bio od20 do 60 najvise...
 
Ja imam problem,uzeo sam TP-Link W8901G i surf i dl radi savrseno,ali mi je sad ping u CS-u veliki,ne mnogo oko 150 ms,ali me svejedno izbacuju,dok mi je sa USB modemom bio od20 do 60 najvise...

Za početak probaj ponovo da izmeriš ping koristeći USB modem, moguće je da se u međuvremenu, od zamene modema za ruter, stanje konekcije pogoršalo, na forumu imaš dosta tema o lošem radu ADSL-a u poslednje vreme.
 
Probao sam,nije to sa USB modemom mi je sad bio id 20 do 50 u zavisnosti od servera i drzi neki ping konstantno,a sa ruterom ne drzi konstantno 150 negu fluktuira stalno cas je 16 pa skoci na 86 pa padne na 40 pa skoci na 160 i tako stalno i posle nekog vremena me izbace.
 
Da ne otvaram novu temu...
Uzeo sam od Sezama TP-Link TD-W8901G, podesio prema uputstvu, doduse sa malo muke jer ga mrezna nije odmah detektovala.

E, sad problem je sto veza sa njim moze da izdrzi maksimalno pola sata i tada pukne, a kad jednom pukne, puca svaka ~2 minuta. Kompjuter je povezan preko etherneta, a isti problem je i kada je mobilni povezan preko WLANa. Kako u podesavanjima mogu da menjam ove LAN i WLAN kanale koji se pominju u postovima iznad i da li bi to pomoglo.

Inace, na telefonskoj liniji je povezan jedan fiksni telefon preko splitera. Conexant ruter bez problema drzi vezu.
 
Nazad
Vrh Dno