Šta je novo?

HDD MBR problem

sario

Slavan
Učlanjen(a)
21.04.2008
Poruke
286
Poena
319
Imam problem sa hardom Seagate 500GB. Koristio mi je kao bekap sa nekim stvarima, trebalo je nesto vece da se prebaci oko 60+GB na drugi hdd isto kao bekap. Znaci, oba hdd su bila prikopcana na komp preko USB reka. stim da gde je bio Seagate, taj rek je ocaj zivi, cak nema ni marku, drugi je cooler masterov. Uglavnom, pred kraj, na nekih 15GB do kraja zapuca se sve zivo (oko tog HDD) ceko sam oko sat vremena, ono i dalje sve stoji, ja sam rucno ugasio taj rek. Od onda, HDD ne vidi nista zivo. Kad odem u Comp management tamo ga vidi ali pise da je "Not Initialized". OK, skonto sam da treba da se formatira, krenem ja da ga initalizujem kad kaze sledece "The requset could not be performed because of an I/O device error." To je sve bilo kad sam ga ubacio u coolerov usb rek. Kontam onda, mozda treba da ga na komp prikopcam (SATA II je btw) prikopco, isto. Onda nadjem neki programcic na Hirens Bootu "HDD Regenerator" i on mi kaze "Master Boot Record of this Hard Drive is damaged". E sad mi vise ponestaje ideja sta da radim. Znaci, treba mi programcic skojim cu moci da ponovo imam taj 500GB hdd, e sad za podatke manje vise mi je vazno, mogu sve to ponovo nabaviti, ali bilo bi pozeljno kad bi i njih mogo zadrzati, hvala unapred na pomoci
 
Prvo probaj preko hirene da pokusas da pristupis disku mada su za to male sanse..
Probaj da odradis fix mbr preko recovery console pa vidi sta se desava...

http://support.microsoft.com/kb/314058

Poz
 
Poslednja izmena:
Probo i jedno i drugo, kod drugog bez uspeha jer imam vistu i fixmbr mi je nepostojeca fraza...probo sam sve kombinacije, fix, mbr...
 
kako da mu flashujem firmware?


Imao je seagate problem sa diskovima odredjenih serija od 500 do 1tb pa su izbacili nove firmware za njih pa mozes da flesnes nista mu nece biti
Evo imas ovde sve sto ti treba http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207931 samo prati korake ako ti je disk medju problematicnima skini njihov flash image file je u pitanju pa narezi na cd i uradi boot sa njega i posle je sam odradi sve sto treba je kad ti ponudi opcije da izaberes tvoj hard i to je to
 
Nazad
Vrh Dno