Šta je novo?

Zvuk preko Plazme ?

melkor

Čuven
Učlanjen(a)
24.12.2001
Poruke
533
Poena
620
Dilema...

1. Zvuk iz PC-a kroz HDMI kabl u Plazmu, iz Plazme stereo RCA kablom u SOLO-6C

ili

2. Zvuk iz PC-a, sa zvucne karte direktno u SOLO-6C ?

Da li postoji razlika u zvuku koji se na kraju dobije na zvucnicima? Koliko kvalitetno TV prevede digitalni signal u analogni koji salje na zvucnike, u odnosu na neki SB Audigy recimo / SB Live?

:wave:
 
Sve zavisi od postavke. Plazme primaju samo PCM signal tj ako se posalje DD ili DTS nista od zvuka (mozda novije imaju tu mogucnost). Def jeste bolje da odvedes direktno na zvucnike jer sigurno ces dobiti bolji zvuk nego li iz tv zvucnika pa ma kako dobar tv bio.
 
TV zvucnike svakako NE bih koristio, samo bi zvuk "prolazio" kroz plazmu.
 
Zasto bi zvuk "prljao" elektronikom plazme? Sa zvucne na zvucnike i toliko.
 
Da bi smanjio broj kablova između compa i TVa, kad već ide HDMI do TVa? Koliko može elektronika na plazmi da 'uprlja' zvuk za takve zvučnike i koliko je spreman da traži razlike u kvalitetu dok sluša?
 
Dao sam predlog, mozes mu dati drugi, neka razmisli pa neka uradi kako misli da treba.
 
Mislim da nemože da ga "uprlja", već samo da doda nepotrebnu latenciju.

Glasam za predlog 2, da vučeš 6 kablova pa i da razumem da hoćeš da smanjiš broj kablova ali 2 kabla (stereo) baš i neće da naruže toliko.
 
OK, onda cu pored HDMI kabla da provucem jos jedan... 3.5mm na jednom kraju, 2xRCA na drugom. Koji kabl i gde da kupim/napravim (treba mi jedno 9 metara) ?
 
ja sam hdmi kabl od 10m pazario u bg elektroniku, bio je oko 1.200 dinara, kineski..debeli...slika je odlicna bez bilo kakvih smetnji, za zvuk sam uzeo opticki kabl od 10m u jednoj prodavnici kablova (ne mogu da se setim kako se zove, a u bg elektroniku od gomile kablova koje su imali tada nisu imali opticki kabl te duzine....) u ulici svetozara markovica (skrenes levo od cvetnog trga i ides nekih 50metara gore) po ceni od 1.900 dinara (ovo im je navodno bio poslednji opticki kabl po toj ceni, kao normalna cena je oko 3.800), mada imaju i koaksijalni kabl od 10m za 1.200 dinara, sigurno imaju i cinceve koji ti trebaju, pretpostavljam po ceni manjoj od 1.000 dinara......mada mozes da pogledas i u trznom centru u balkanskoj ulici, na spratu ima neka prodavnica kablova.......ili da odes do kanibala koji imaju visoke cene ;)
 
Poslednja izmena:
http://www.mgelectronic.co.yu/index.php

Video ovde neki thread za kupovinu kablova, 10m optičkog kabla je 1200 din, naručio prošle nedelje, stiglo uredno kurirskom službom.

@gvlada/falcon - sve u redu što se tiče povezivanja, jasno je da je bolje poseban kabl za zvuk, ali je pitanje kolika je razlika i da li je nekome bitna. Najbolje bi bilo da može da proba obe varijante i sam zaključi, ali da ne širimo priču - dva kabla jesu bolja.

Inače, i ja sam sad skoro razvlačio HDMI + optiku, pa sam morao da rasturam sve kanalice i da stavljam veće samo zbog jednog kabla jer je sve već bilo gusto napakovano... ispade posao celo popodne. :S:
 
Nazad
Vrh Dno