Šta je novo?

Huawei EcoLife HG520s - Uputstvo - Internet na sva 4 lan porta

Hvala za uputstvo. Danas sam ga koristio da otkljucam jedan port na mom HG520S ruteru. :wave:
 
Posto su slike upustva u prvom postu nestale a nemam mogucnost da promenim poruku evo okacio sam uputstvo u pdf formatu.

edit: Popravio sam da se vide slike u prvom postu, neka ostane i ovaj pdf fajl. U pdf fajlu je skraceno uputstvo tj izbaceno je ono sto je bilo nepotrebno. Ovo upustvo vazi za dosta telekomovih adsl rutera( HG 520i, HG 520c, HG 530 i jos nekoliko, ne znam im sad sve oznake)

Pogledajte prilog 95241

Hvala Shexpir na savet resio sam sve za 2min.:wave::wave:

Ja jos zovem ove iz Telekoma operater kao ja vam nemogu pomoci da to radite kao da krivicno delo pravim haos.
 
Ima li ko tutorijal da se isto ovo odradi na novim adb modemima sto deli telekom?!
 
^ +1 U toku nedelje moj matori ide da uzme novi ruter.Posto ima 3 racunara,a net na ruteru radi na 2 lan porta,uvek su jedan gasili.
Kako da se podesi da net radi na sva 4 lan porta ?
Hvala.
 
Kad dobijes ruter, javi koji je model. Ovako tesko da neko moze da ti pomogne.

Edit.
Na ZTE H367N ides na internet pa na port binding. Tamo stikliras LAN2 i LAN3 za internet a destikliras za video.

Capture.JPG
 
Poslednja izmena:
Da,na svakom je razlicito... ali ako izlista sam sve opcije,izvalice za 2min
 
Hvala ljudi na pomoci.
Cim odem do mojih,resavam to.
Secam se da sam firewall na starom uredjaju stavio na off i da sam brisao lan portove.
Kada sam isao na restart uredjaja,radio je net na sva 4 lan porta.
 
ne mora firewall da se dira.
prodzaras dok ne nadjes opcije port mapping, port binding, ili slicno nesto

evo na hg531 (smece na kojem ni ne radi kucna mreza)
http://prntscr.com/b6o6z1
 
@TheCyA: Na mom ZTE treba još i DHCP da se aktivira za ta 2 LAN porta, i to je to.
 
Aha, zaboravio sam na to. Tako je i kod mene.

Za to treba Local Network->Lan Management IPv4 i stikliranje portova 2 i 3 pod opcijom DHCP Service

Capture.JPG
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, zna li ko kakva je situacija za Huawei HG8245? Koliko vidim dosta toga je drugačije kod mene, a glavni problem je što uopšte ne mogu da odaberem LAN 2 i 3 portove. Čačkao sam po različitim opcijama, tražio po netu ali nikako ne mogu doći do rešenja. Inače zanimljivo da sa default loginom (root;admin) ne mogu ništa promeniti u WAN opcijama, dok sa ovim telecomadmin;admintelecom koji sam pronašao na netu mogu ali ne sve (plus mi je dostupno dosta novih opcija). Možda postoji još neki treći master account, ili jednostavno nemam pojma šta radim lol :D

EbXiKmb.png
 
Hmm, otkud sad VLAN ID 100? Zar nisu 300 za internet, 200 za IPTV i 101 za Voice? I jel nemaš definisano tu još neku osim te 2 konekcije sa screenshot-a? Tj jesi obrisao neku već?
 
Poslednja izmena:
Nisam brisao ništa, a pre koji mesec sam potpisao novi ugovor bez IPTV-a tako da njega više nemam. Ne znam da li ima veze to što stanujem u naselju gde koliko znam imamo FTTH infrastrukturu (Stepa Stepanović).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno