Šta je novo?

Huawei EcoLife HG520s - Uputstvo - Internet na sva 4 lan porta

shexpir

Slavan
Učlanjen(a)
02.03.2009
Poruke
514
Poena
345
Ukucate u explorer http://192.168.1.1 i ulogujete se sa:

user name: admin
password: ztonpk

Ako ste promenili sifru onda kucate tu vasu, samo je bitno da se ulogujete kao admin da bi imali sva podesavanja.

Kada se ulogujete idete u meni Basic pa WAN Setting. Odaberete PVC 1 kao sto je prikazano na slici strelicom.

pvc-0-uputstvo.jpg


Onda podesite sve kao sto je prikazano na slici ispod i pritisnete Submit.

pvc-1-upustvo.jpg


Onda odaberete PVC 2 i podesite kao sto je prikazano na slici ispod i pritisnete Submit.

pvc-2-upustvo.jpg



Zatim idete u meni Advanced pa Port Mapping i odaberete Group Index 2 kao sto je prikazano na slici strelicom.

port-mapping-upustvo.jpg


Pojavice se vam se kao sto je prikazano na slici ispod i onda pritisnete Delete.

port-mapping1-upustvo.jpg


Zatim odaberete Group Index 3 i pojavice vam se kao sto je prikazano na slici ispod i onda pritisnete Delete.


port-mapping2-upustvo.jpg


Zatim se vratite na Group Index 1 i pojavice vam se kao sto je prikazano na slici ispod. Strikirace te port 2 i 3 i pritisnuti Submit.

port-mapping3-upustvo.jpg


Ako ste sve uradili po upustvu treba da bude podeseno kao na slici ispod.

port-mapping4-upustvo.jpg



Zatim idete u meni Basic pa ATM Traffic i podesite kao sto je prikazano na slici ispod i pritisnete Submit.

atm-trafic-upustvo.jpg


Zatim idete u meni Basic pa DHCP (ovo vazi za one koji imaju Software Release V100R001B027 SerbA, Release Date 2009/03/11) i podesite sve kao sto je prikazano na slici ispod i pritisnite Submit.

dhcp-upustvo.jpg
 
Nastavak.....

Na kraju idete u meni Tools pa Reboot i pritisnite Restart. (prikazano na slici ispod)

restart-upustvo.jpg


I to je to sto se tice rutera, imate net na sva 4 lana.

Ako imate stariji Software Release V100R001B026 SerbA Release Date 2008/04/01 ili hocete da napravite mrezu izmedju racunara onda morate da odredite staticke IP adrese na svim racunarima a to se radi na sledeci nacin:

Satrt-Control Panel-Network Connections, desni klik na Local Area Connection pa Properteis pa odaberete Internet Protocol(TCP/IP) pa Properteis. (prikazano na slici ispod)

local-area-upustvo.jpg


Zatim podesavate kao na slici ispod samo menjate IP adrese na svakom sledecem racunaru.

Racunar 1 - IP address: 192.168.1.2
Racunar 2 - IP address: 192.168.1.3
Racunar 3 - IP address: 192.168.1.4
Racunar 4 - IP address: 192.168.1.5
itd.....

Subnet mask, Default gateway je na svim racunarima isti dok za DNS server mozete postaviti 192.168.1.1 ili neki drugi koji znate ili DNS provajdera.

ip-upustvo.jpg




P.S. Ako hocete da koristite IP TV bez brige, samo vratite ruter na fabricka podesavanja.
 
Kako da podesim da mi net radi na jednom desktop i jednom notebook kompu , na desku preko LAN 4 ,a na notebook-u preko wifi-ja sa ovog rutera ??
Kad sam to probao sada nema neta ni na jednom ?? A jos nije moj net nego komsijin !! A isprva je radio wifi bez greske na note-u ?!!
POz.
 
dhcp-upustvo.jpg
[/QUOTE]

Ovde imas jednu gresku ako stavljasa fiksne adrese na kompove kakve veze onda ima od kog broja krece dhcp a i nemoze ip od dhcp servera i od prvog kompa da bude isti... evo ja sam sve iskljucio u dhcp i radi bez problema... stavio sam kao gatewat i primary dns ip od rutera i to je to...
 
Poslednja izmena:
raven2005

Nisam ja na ovoj slici sto si ti okacio nista menjao za dhcp. Sve je po default-u ja sam samo strikirao 2 i 3 port. Kod mene je ovako podeseno i ip adresa racunara mi je 192.168.1.2 i radi bez ikakvih problema. Kad se na racunaru unese sve rucno na ruteru moze da bude bilo kako i radice.

Radi naravno i kad se iskljuci, nego kad sam pravio ovo uputstvo dosta ljudi nije znalo kako da ukuca staticke adrese na racunaru pa sam dodao ovo za unosenje statickih adresa.
Check Cub Foods Ad and Dollar General Ad.
 
Poslednja izmena od urednika:
Uputstvo je za desetku.
Svaka cast na trudu.
Sve podesio po slikama i sve radi.
 
Zna li neko podrzava li ovaj ruter static lease funkciju?
U opcijama rutera je nigde nema.
 
Iskljucivanje neta...

E sada kada smo kod ove teme... Interesuje me jedna (sigurno prosta) stvar kod ovog rutera....

Kako iskljucim internet nekom portu?
Primer imam 3 racunara i jednom hocu da iskljucim internet koji se nalazi na portu 2... Igrao bih se sa podesavanjima ali lakse mi je da pitam.. Ko pita ne skita... :)
 
ovo super funkcionise,nadam se da ona trojica sto sam im prodao swtich za umrezavanje nece zalaziti ovde na forum:D:D:D,nego jel bi mogao ti ovo u pdf pa na net da uplodujes,da se ima u kolekciji:banana:
 
Poslednja izmena:
ovo super funkcionise,nadam se da ona trojica sto sam im prodao swtich za umrezavanje nece zalaziti ovde na forum:D:D:D,nego jel bi mogao ti ovo u pdf pa na net da uplodujes,da se ima u kolekciji:banana:

Pa sto da ti upload-uje kad mozes da prekopiras slike i tekts u Word pa Save As : PDF, mislim da je to lakse.
 
jedno pitanje:
kada koristim net preko laptopa, sve sljaka, ali kada pokusam sa mobilnih telefona (HTC s730, HTC Touch i Nokia e61) svaki put mi ucita samo 1 stranicu i posle toga nista.
konekcija sa ruterom postoji, ali izlaz na net ne. any ideas?
 
hvala brate ustedeo si mi muke s ovim :D
 
Jedno pitanje samo...posto imam 520c (kontam da je sve isto kao i kod s modela); kada odradim ono sa slike 1 tj prebacim PVC sa o na 1 u mode mi pise bridge i kada ga prebacim na routing pojave mi se ostale opcije ali neznam koji je password (nije se automatski sacuvao nekim razlogom) i ne mogu dalje?! Neko ideju?!

Edit: provalio sam pass idem dalje!

Edit2: namestio, radi bez problema! Mogu da potvrdim da podesavanje vazi i za novi hg520c modem. Jos mi samo treba kako da redirektujem port (nije bas kao na mt882 uredjaju); primera radi 13755 a adresa mi je 192.168.1.3!?
 
Poslednja izmena:
e a jel posle ovih podesavanja (koja super rade) iptv i dalje radi po defaultu na portovima 2 i 3? ili su sada ti porovi rezervisani samo za lan???
 
свака част за овај туториал, ја и друг се 2 сата ломимо како да активирамо ЛАН, пуно хвала!
 
evo da se zahvalim i ja...nuclear-ov drug
puno hvala!!!
respect
 
Nisam u fazonu da trolujem, ali ovo se podjednako dobro završava i samim remapiranjem portova u Port mapping-u. Port 2 i 3 izbaciš iz grupe 3, pa ih prebaciš u grupu 1 i sve radi. Bez onog petljanja u WAN settingsima...
 
DNS: 212.200.191.166
212.200.190.166
 
A kako sad kada hocu da ukljucim iptv, s tim da mi ostanu 3 porta za lan... jel zna neko

Pa najlakse ti je da ruter prvo resetujes na fabricka podesavanja.

Kada to uradis ides u meni Advanced pa Port Mapping pa obrises Group Index 2. Zatim se vratis na Group Index 1 i cekiraces Ethernet portove 1,2,4(1 i 4 su vec cekirani) i Submit. Povezes Set-box od IPTV-a u lan 3 i radice ti IPTV.
 
Poslednja izmena:
Probao sam uputstvo i syebao IPTV, da bi net radio na sva 4 porta uopste cela ona procedura. Samo ovo:
Kada to uradis ides u meni Advanced pa Port Mapping pa obrises Group Index 2. Zatim se vratis na Group Index 1 i cekiraces Ethernet portove 1,2,4(1 i 4 su vec cekirani) i Submit.

Vratio sam posle toga na factory default i sve se poremeti, nije radio ni net ni IPTV.
Sad nemam pojma kako da vratim da radi IPTV, moram zvati Telekom. :(

Ne mogu da verujem da ovaj uredjaj preko WiFi-a dodeli samo jednom uredjaju da ide na net i cao ostali, da im samo IP adresu. Npr nakacim se na net sa mobilnim i onda nece MacBook na net. Svi uredjaji su u istoj sobi i signal je vise nego jak.

Moze li mi neko objasniti kako ja da povezem ovaj Havaji krs i moj stari dobri Linksys i da od bude zaduzen za WiFi deljenje ? Pretpostavljam da Linksys tad treba u bridge mod ili ?
 
Bravo!

Nisam u fazonu da trolujem, ali ovo se podjednako dobro završava i samim remapiranjem portova u Port mapping-u. Port 2 i 3 izbaciš iz grupe 3, pa ih prebaciš u grupu 1 i sve radi. Bez onog petljanja u WAN settingsima...

Kakvo "trolovanje" ! Pa ovo je super. Meni prvi primer nije odradio posao,ovaj tvoj jeste. Uvek sam bio za jednostavniju varijantu.
Hvala na VELIKOJ pomoci! :cigar:
 
Kakvo "trolovanje" ! Pa ovo je super. Meni prvi primer nije odradio posao,ovaj tvoj jeste. Uvek sam bio za jednostavniju varijantu.
Hvala na VELIKOJ pomoci! :cigar:

Želim ovim postom da sam sebe demantujem :wall: !!! Tačno je da ono što je whisperer predložio završava posao , ali samo do prvog restarta. Nakon toga se 2,3 port ponovo sami zatvaraju za net. Ako neko ima bilo kakvu ideju kako ovo rešiti neka javi. Čisto da napomenem, PRVI primer kod mene ne funkcioniše. Nekoliko puta sam pokušavao ali uzalud.
Pomagajte ljudi, ko boga vas molim...!!!
 
Posto su slike upustva u prvom postu nestale a nemam mogucnost da promenim poruku evo okacio sam uputstvo u pdf formatu.

edit: Popravio sam da se vide slike u prvom postu, neka ostane i ovaj pdf fajl. U pdf fajlu je skraceno uputstvo tj izbaceno je ono sto je bilo nepotrebno. Ovo upustvo vazi za dosta telekomovih adsl rutera( HG 520i, HG 520c, HG 530 i jos nekoliko, ne znam im sad sve oznake)

Pogledajte prilog Huawei EcoLife HG520s - Uputstvo - Internet na sva 4 lan porta .pdf
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno