Šta je novo?

Kako testirati monitor?

  • Začetnik teme Stefan 93
  • Datum pokretanja
S

Stefan 93

Guest
Kako može da se testira monitor prilikom kupovine?
Našao sam na nekom forumu da predlažu ovaj program Nokia Monitor Test. Da li vredi? Još ga nisam ni otvorio tako da stvarno ne znam šta je u njemu.
I šta još treba da se radi? Da se pusti neki video, neke slike? Samo kakve te stvari da budu?
Znam da treba da se pogleda monitor sa belom i crnom slikom zbog ukočenih i mrtvih pixela i to je to, stvarno nemam pojma kako da se sve istestira pa ako možete budite detaljni :)
 
Nokia test ce ti biti sasvim dovoljan.
Sa njim mozes da istestiras osvetljenje i kontrast kao i da vidis ima li mrtvih piksela.
 
Po mom misljennju pomenuti Nokia Test je sasvim dovoljan za test monitora...
 
Da li treba možda neki video da pustim? To sam video negde, samo ne znam da li je razlika (ako se uopšte javi) do instaliranih kodeka na tom kompu gde probavam ili do monitora. Ipak je nemoguće da lažu za odziv.
 
Našao sam još neke programčiće za testiranje. Koji je od svih ovih najbolji? Ipak neću možda moći sad sat vremena da pokrećem sve te stvari.
Eizo-MonitorTest
TIREAL-TFT-Test
ili ovaj što ga svi već spominjemo?
 
videcjesh kad pokrenesh, vrlo je jednostavno....ima par testova, tj drugachijish slika pri kojima se vidi ako neshto ne valja...da li je negde mutno, da li su negde mrtvi pixeli, da li negde boja "probija",druge je nijanse...sve u svemu, nishta bolje od nokia testa ti ne treba
 
ako ti je lakshe ovako, idi na http://tft.vanity.dk/
to ti je online test, pre nego shto udjesh stisni f11 da se firefox "maximalno" maximauzuje, i onda teraj...imash objashnjenja za svaku sliku, prati uputstva i to je to
 
Ja sam isto tako razmisljao, te cu ovo te ono u prodavnici da probam.
Na kraju sam saznao za neko snizenje i kupio 40e jeftinije, nista nisam poneo sa sobom, samo mi je lik upalio, rekao sam mu da skloni sareni wallpaper, da stavi jednobojnu pozadinu i onda sam gledao da li ima bax/stuck pixela.
Cak ni panel nisam proveravao, T220 monitor je u pitanju.
Probijanje svetlosti, to takodje nisam mogao proveravati, jer je bila previse svetla prostorija, uzeo sam ga, dobio C panel :p, sa minimalnim probijanjem, odlicnim bojama ;).
 
Nazad
Vrh Dno