Šta je novo?

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad

I mene bi isto to zanimalo.

Edit: Koliko sam sinoc procitao dok sam malo igrao RO, oni koji su narucili digital deluhe edition imaju pristup zatvorenoj beti.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je to closed Beta samo za vlasnike de-luxe verzije.
 
ja bas i nisam odusevljen po ovim novijim gameplay klipovima:

- grafika je jako kruta, sto nije toliko bitno ali imajuci u vidu samo jedan grad , voleo bih da se materijal pruge recimo , razlikuje od materijala zidova (a ne samo texture).
- forsira se shtekanje... umesto timske igre , barem sam ja takav utisak stekao.
- pucanje je smesno. sada vec deluje kao Cod2 (koji je za svoje vreme bio reper, ali godine 2011, malo je :S: )
 
Hehe, to pucanje. :) Jel bese puska mora da skace do neba da bi igra bila realisticna? Pa ne drze klinci od 10 godina pusku u rukama vec matori i sposobni vojnici koji znaju da barataju sa oruzjem, a igrac je u ulozi tog vojnika. ;)
Meni ovde pucanju nista ne fali i po onom intervjuu covek kaze da je pucanje najblize realnosti i trudili su se oko balistike i docaravanja drzanja oruzja. Dosta toga je istorijski tacno, pogotovo ono sa snajperom i prebacivanjem na musicu.
 
Ne mora da odskoci do neba , ali da malo podje ka ekranu i da kada pogodim coveka nemam osecaj da sam pogodio praznu vrecu :p
Svakako ne treba da se ponasa kao sto se ponasa u CoD-u , gde se puca iz kartonskih kutija. Osim toga igra tebe stavlja u ulogu vojnika , gde bi ti trebalo njime da upravljas i imas kakavtakav feedback , a ne da ona podrazumeva da si ti veteran sa svih kontinenata koji pije krv umesto kafice i jede sirove bivole kao predjelo :d

Nema ,prvi Brothers in Arms je po tom pitanju i dalje ћаћа kada se radi o takvim ww2 stvarima ;)
 
Da li si igrao RO prvi deo? "Štekanje se forsira". "Nema timske igre". U RO ti kao persona, lone wolf si golo go*no. Samo timska igra u dobro organizovanom squad-u može da prođe. Što se tiče "štekanja", RO mora tako da se igra, jer je dmg sistem takav, jedan metak i mrtav si. Ljudi pokušavaju da dočaraju (koliko je to moguće u igri) realističnu WWII borbu koja se nije svodila na Run & Gun sigurno. Recoil oružja je fantastičan, kao i zvuk (posebno distancirani zvukovi). Grafika nije wooow ali je u skladu sa budžetom igre...

Ovo nije BF3 niti CoD tako da takav tip gameplaya ovde nećeš naći.

A evo i Bete u HD-u

 
Poslednja izmena:
U RO ti kao persona, lone wolf si golo go*no. Samo timska igra u dobro organizovanom squad-u može da prođe. Što se tiče "štekanja", RO mora tako da se igra, jer je dmg sistem takav, jedan metak i mrtav si. Ljudi pokušavaju da dočaraju (koliko je to moguće u igri) realističnu WWII borbu koja se nije svodila na Run & Gun sigurno. Recoil oružja je fantastičan, kao i zvuk (posebno distancirani zvukovi). Grafika nije wooow ali je u skladu sa budžetom igre...

Ja i ti izgleda ne pricamo o istoj igri :d

1. Ovo za golo go*no se bas ne bih kladio. Mozda je to vazilo za RO ali nisam siguran da ce to i ovde biti slucaj. Naravno ovo su sve bete i neorganizovani mecevi , jako malo teamworka ima , ali ko o ocemu , svako je pored nekog prozora i puca na slepo (jes novi feature al brate... :p ).

2. E to je problem od pocetka , svaka igra novije generacije koja je bazirana na stekanju , automatski nije bila predodredjena da uspe (u kvalitativnom smislu). Sad ne znam kako ce stvar stojati sa mapama, da li ce biti ceo Staljingrad, ili ce biti samo delovi grada , koji obuhvataju par razrusenih kvartova etc.
Da bi igra bila iole zabavna (ne mislim na bf3/cod "zabavna' ) sa takvim sistemom dmg-a , moraju da budu velike mape, jer tada ne biste stalno i konstanto mileli kao crvi.

3. Recoil koliko sam ja video po ovim filmovima i ne postoji. Malo trese kada pucas rafal smajserom i to je sve. Ne znam , da si odsluzio vojsku , i tebi bi ovo smetalo..

4. Zvuk , e to sam cekao. Zvuk oruzja je dobro snimljen ali ne moze a da me ne bode "za oci" to sto se u zatvorenom ne cuje kao sto bi se culo u zatvorenom. Odzvanjalo bi bre , pravilo eho kroz hodnike, da ne pricam o machine gun-ovima zakacenim za prozore. To je uradjeno u bf3. Ali ne , ovde su vrhunac "distancirani zvukovi" ;)

ma u stvari moja je greska, isuvise ocekujem od igara u poslednje vreme..
 
Poslednja izmena:
Ne mora da odskoci do neba , ali da malo podje ka ekranu i da kada pogodim coveka nemam osecaj da sam pogodio praznu vrecu :p

Da, treba da ti izadje krstic da si pogodio nekog. :D

Svakako ne treba da se ponasa kao sto se ponasa u CoD-u , gde se puca iz kartonskih kutija.

O kom cod-u govorimo? A i taj termin kartonska kutije em je lame smesan, em nema nikakvog smisla. Mozda ja nisam upucen u taj elitni humor, pa jel moze neko pojasnjenje?

Osim toga igra tebe stavlja u ulogu vojnika , gde bi ti trebalo njime da upravljas i imas kakavtakav feedback , a ne da ona podrazumeva da si ti veteran sa svih kontinenata koji pije krv umesto kafice i jede sirove bivole kao predjelo :d

Pa i imas feedback, vidis da oruzje reaguje na pucanj. Kakav drugi feedback moze, mozda force feedback? :D Inace, nisi nikakav veteran a nisi ni neko kome puska ispada iz ruke. Dizajner igre mora da napravi neki balans. Mozda jedino da napravi klasu staljingradske dece kojima je recoil do neba i oruzje ispada iz ruke pri trcanju. (eto sjajne ideje za neki next-next-next generation gaming) :D

Nema ,prvi Brothers in Arms je po tom pitanju i dalje ћаћа kada se radi o takvim ww2 stvarima ;)

Kako kome, to je tvoj subjektivni utisak. Pucanje je bilo namerno otezano da bi morao da koristis taktiziranje i supressing fire. Da je pucanje bilo koliko toliko lakse niko i ne bi koristio taktiziranje i ideja na koju igra puca bila bi promasena. ;)
 
Poslednja izmena:
Ja i ti izgleda ne pricamo o istoj igri :d

1. Ovo za golo go*no se bas ne bih kladio. Mozda je to vazilo za RO ali nisam siguran da ce to i ovde biti slucaj. Naravno ovo su sve bete i neorganizovani mecevi , jako malo teamworka ima , ali ko o ocemu , svako je pored nekog prozora i puca na slepo (jes novi feature al brate... :p ).

2. E to je problem od pocetka , svaka igra novije generacije koja je bazirana na stekanju , automatski nije bila predodredjena da uspe (u kvalitativnom smislu). Sad ne znam kako ce stvar stojati sa mapama, da li ce biti ceo Staljingrad, ili ce biti samo delovi grada , koji obuhvataju par razrusenih kvartova etc.
Da bi igra bila iole zabavna (ne mislim na bf3/cod "zabavna' ) sa takvim sistemom dmg-a , moraju da budu velike mape, jer tada ne biste stalno i konstanto mileli kao crvi.
.

Tako je bilo u RO a biće i ovde. Poenta je da do sada baš i nisu prikazane borbe. Prvo, igraju se onlife modovi (za manje timove ka S&D u CoD-u). Mape su dosta velike i pravljene su za 64 igrača.

Ovako reagujem jer me iznerviraju komentari ljudi koji na osnovu 2 gameplay klipa iz Bete donose potpune i kompletne zaključke a pre svega zbog toga što igru pravi odlični TW interactiv koji zna da napravi dobru FPS MP igru, što će RO2 sigurno biti. Živi bili pa videli.
Samo se ti strpi Markoni pa ćeš videti kad izađe ;)
 
aj bas da vidimo :d
 
A evo ovde i malo tenkovske borbe (protiv botova izgleda ili su beta testeri mnogo glupi :))




I još pešadije

 
Poslednja izmena:
haha zuloom brojis sekunde a? ;)
 
krastavac nije se bilo para za DeLuxe pa sad Betu mogu da gledam samo na Yt :)
 
Biće ovo dobra igra. Jeste da su nas DICE-ovci razmazili zvukom sa Bad Company 2 ali nije ni ovde toliko loš da se ne može igrati. Ne znam samo kako ću završiti fax pored ovoga i BF3 :)
 
WWII i UE3 su za mene uzasna kombinacija. Nekako animacije i izgled vojnika iz tog perioda su mi oduvek izgledali lose u ovom endzinu, pocev od MoH: Airborne, preko poslednjeg BiA nastavka, pa do ove igre. Znam da grafika ovde nije prioritet, ali zamislite ovo u Frostbite 2.0... :)
 
Ne daj boze frostbite-a... Sve moze, samo on ne :)
 
Zasto ne Frostbite?

Btw, drugi video na ovoj strani, negde oko 1:45 lik poliva iz masinke ali ne mogu uopste da skontam na sta nisani (ironsight mi ne deluje)? Jedino ako ne prati tragove koje ostavljaju meci pa se po tome orjentise
 
Na osnovu prvog frostbite-a nemam nijednu lepu rec... A drugi jos nije vidjen u punoj akciji tako da ne hvala. Sa U3 se zna na cemu si i to je to. Vidim da nece biti nikakvih problema.
 
ahhhh ww2 osecaj :)

jedino zvuk... cini mi se da je bolji bio i u cod2 :|

igranje sa tenkovima kao i u svakoj drugoj fps igri ne deluje ni malo zabavno
 
Na osnovu prvog frostbite-a nemam nijednu lepu rec... A drugi jos nije vidjen u punoj akciji tako da ne hvala. Sa U3 se zna na cemu si i to je to. Vidim da nece biti nikakvih problema.

To je neosnovano. Zna se da je FB zahtevan. Sto se hit detekcije tice, popravljena je u 2 (svi koji su igrali BF3 alfu to znaju). Ni jedan međusobni kill za vreme alfe nisam imao, dok u BC2 redovno. Uz malo cackanja brightness/contrast Frostbyte 2 izgleda maltene ko Cryengine, a animacije :zgran:

Uostalom sve probleme sa performansama i punkbusterom su ispravili u BC2 patchom koji je izsao pre koji dan (sto bi znacilo da nije engine kriv za chat lag nego onaj ko je chatbox kodirao).

EDIT: Najlepša igra na Unreal eng. mi je Mirror's Edge. Jedino tu nisam iz prve pogodio da je to u stvari UE.
 
Poslednja izmena:
Engine nema veze s tim, vec dizajn.
 
Bas i ja isto to htedoh da napisem.

Mozda najkompleksnija igra bazirana na ue3 je novi MOH...
 
Nazad
Vrh Dno