Šta je novo?

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad

Kao što većina zna, uporedo sa RO2 HoS rade se i dve modifikacije. WWI i Vietnam.
Koga zanima, dodatne informacije može pronaći ispodˇ

WWI mod će se zvati Iron Europe (IE). Njihov sajt gde se mogu videti detalji vezani za mod kao i 3d modeli koje su pravili http://www.ironeuropegame.com/news.php. Evo i FAQ stranice.

Vietnam mod se zvanično zove In Country: Vietnam. Zvanični sajt http://www.incountrymod.com/about.

Tu je i Rising Storm, zvanična ekspanzija/modfikacija za RO2. Zvanični sajt http://www.risingstormgame.com/. U pitanju je takođe WWII ali prati borbe na Pacifiku. Ameri vs. Japaneri :)

Naravno sve ovo dolazi besplatno nakon izlaska RO2.WWI i Vietnam modifikacije planiraju da izbace uporedo sa izlaskom RO2 HoS. Rising Storm bi trebao da izađe naknadno i takođe besplatno.
 
Poslednja izmena:
tako je najbolje, piratizovati sve moguce igre! a pogotovo od malih nezavisnih studija koji su poceli kao moderi!!! i koji ti daju i lan i dedi servere kada niko drugi nece...

Jos su lojalnim fanovima dali popust ako poseduju staru verziju igre. Respect!
 
Kao što većina zna, uporedo sa RO2 HoS rade se i dve modifikacije. WWI i Vietnam.
Koga zanima, dodatne informacije može pronaći ispodˇ

WWI mod će se zvati Iron Europe (IE). Njihov sajt gde se mogu videti detalji vezani za mod kao i 3d modeli koje su pravili http://www.ironeuropegame.com/news.php. Evo i FAQ stranice.

Vietnam mod se zvanično zove In Country: Vietnam. Zvanični sajt http://www.incountrymod.com/about.

Tu je i Rising Storm, zvanična ekspanzija/modfikacija za RO2. Zvanični sajt http://www.risingstormgame.com/. U pitanju je takođe WWII ali prati borbe na Pacifiku. Ameri vs. Japaneri :)

Naravno sve ovo dolazi besplatno nakon izlaska RO2.WWI i Vietnam modifikacije planiraju da izbace uporedo sa izlaskom RO2 HoS. Rising Storm bi trebao da izađe naknadno i takođe besplatno.

Pa ti sad vidi sta se sve dobije za rbase game koji nije skup ;)

Edit: Jedina zamerka koju bih imao uputiti jeste na racun grafike koja iz do sad vidjenog izgleda zaostalo.
 
Poslednja izmena:
A meni se to bas svidja.. daje neki poseban smek igri.. ovako bi bila jos samo jos jedna u nizu u kojoj bi ste , po izlasku , kacili perfomanse i koliko imate frejma pri high podesavanjima , umesto da pricate o mehanici i sta je novo u poredjenju sa drugim shooterima :p

edit: u vezi sa piratima - svakako cu probati piratsku verziju , i ukoliko (vise - kada :d ) mi se igra bude svidela , kupicu je bez problema.
Pretpostavljam da ce vecina vas imati original , pa necu moci da vas derem sa piratom :p
 
Poslednja izmena:
A meni se to bas svidja.. daje neki poseban smek igri.. ovako bi bila jos samo jos jedna u nizu u kojoj bi ste , po izlasku , kacili perfomanse i koliko imate frejma pri high podesavanjima , umesto da pricate o mehanici i sta je novo u poredjenju sa drugim shooterima :p

^Ovo, grafika čini samo jedan deo igre (za mene lično ne toliko bitan).
 
Posto je UE3 u pitanju, eto meni je grafika simpaticna za ww2 zbog BIA i Airborna koji su mi ostali u lepom secanju.
 
Inače ovih nekoliko screenova iz Vietnam moda mi izgledaju kao da su rađeni u drugom endžinu, mislim, definitivno je U3 ali tako deluje, valjda zbog okruženja.
 
A meni se to bas svidja.. daje neki poseban smek igri.. ovako bi bila jos samo jos jedna u nizu u kojoj bi ste , po izlasku , kacili perfomanse i koliko imate frejma pri high podesavanjima , umesto da pricate o mehanici i sta je novo u poredjenju sa drugim shooterima :p
...

Nikada nisam ni bencmarkovao igru ni kacio kolicinu fps-ova iz iste. Sve sto mi je bilo bitno jeste da mi ide fluidno na nekim normalnim podesavanjima. Nisam patio od toga da igra ima napucanu grafiku ala crysis xy ali red je da zadovolje bar neki minimum za danasnje vreme. Ajde, kada danas igram BF2 pa znam zasto tako izgleda. Ali za novu igru, ne znam razlog.
 
Nikada nisam ni bencmarkovao igru ni kacio kolicinu fps-ova iz iste. Sve sto mi je bilo bitno jeste da mi ide fluidno na nekim normalnim podesavanjima. Nisam patio od toga da igra ima napucanu grafiku ala crysis xy ali red je da zadovolje bar neki minimum za danasnje vreme. Ajde, kada danas igram BF2 pa znam zasto tako izgleda. Ali za novu igru, ne znam razlog.

Čekaj tebi RO2 izgleda kao BF2?
 
Stvarno je graficki slaba igra, tj bc2 je za ovo prelepa igra ?? Zar to nije moglo malo bolje ? Cak i lici na Bf2. Mislim gameplay je najbitniji ali neki vizuelni ugodjaj bi morao da postoji, ovo mi deluje kao da su pera i mita sklepali ...
 
Cini ti se, ipak je ue3 u pitanju i fora je sto se ovde nisu sluzili time da zamute sliku do besvesti i nabace gomilu sljastecih shadera kao sto to drugi rade sa ue3 igrama. Bar deluje ostro i pregledno sto je najbitnije, pogotovo screenovi za vijetnam.
 
Stvarno je graficki slaba igra, tj bc2 je za ovo prelepa igra ?? Zar to nije moglo malo bolje ? Cak i lici na Bf2. Mislim gameplay je najbitniji ali neki vizuelni ugodjaj bi morao da postoji, ovo mi deluje kao da su pera i mita sklepali ...

FPS, i onako većina FPS multi igrača isključuje sve detalje. Blur i ta s*anja samo smetaju...
 
Ma ok za blur i to, sad trazim po youtube-u ali su snimci losi, ovo sto je ovde postavljeno je cak i najbolje... hmmm Pogresio sam, priznajem ... Ok je grafika ...

Gledam deo oko nisanjenja sa boka koji nema crosshair i poredim sa bc2 i nekako mi dodje na isto, ovde bez ch-a lakse ubijes dok u bc2 imas ch ali se teze ubija, ovde vidim da je dovoljno " ovlas " preci dok si u rafalu dok u bc2 to nije slucaj, tamo moras da grupises pogodke... no to je generalno samo usporedba 2 stvari ... igru cini vise stvari

Recimo .. minimapa je puuuuno bolja od BF3 mape u Alphi, takodje nema killcam-a koliko sam video ali imas " fly over " posle pogibije pa mozes da vidis odakle je dosao hitac ?? Ako sam dobro snimio ?

Takodje ovaj " clean view " le odlican, nema potrrebe da stalno na ekranu nesto sljasti, nego kad ti zatreba kliknes, saznas i cao, teras dalje ...
 
Poslednja izmena:
Nema HD snimaka uopste, nigde... Ovo je najbolje što se može naći http://www.gametrailers.com/video/multiplayer-gameplay-red-orchestra/717224 Inače imaš HD skrinove ovde

za moje standarde je ovo dovoljno :)

ro2_pr_screenshot_commisarshouse_soviet_b.jpg


ro2_sf_2011_pavlov_env_02.jpg


ro2_pr_screenshot_fallenfighters_battle_b.jpg
 
Poslednja izmena:
Hmmm ima " Mokandir " funkciju - me like i to sa nekim novinama !!! Stvarno odlicno
 
Ma ok za blur i to, sad trazim po youtube-u ali su snimci losi, ovo sto je ovde postavljeno je cak i najbolje... hmmm Pogresio sam, priznajem ... Ok je grafika ...

Gledam deo oko nisanjenja sa boka koji nema crosshair i poredim sa bc2 i nekako mi dodje na isto, ovde bez ch-a lakse ubijes dok u bc2 imas ch ali se teze ubija, ovde vidim da je dovoljno " ovlas " preci dok si u rafalu dok u bc2 to nije slucaj, tamo moras da grupises pogodke... no to je generalno samo usporedba 2 stvari ... igru cini vise stvari

Recimo .. minimapa je puuuuno bolja od BF3 mape u Alphi, takodje nema killcam-a koliko sam video ali imas " fly over " posle pogibije pa mozes da vidis odakle je dosao hitac ?? Ako sam dobro snimio ?

Takodje ovaj " clean view " le odlican, nema potrrebe da stalno na ekranu nesto sljasti, nego kad ti zatreba kliknes, saznas i cao, teras dalje ...

Tvorci RO1 i RO2 idu ka nekom "zabavnom realizmu". Tj idu na to da igra ne bude dečija ali ni da ne bude simulacija ili dosadna. Tako da je ovo neki savršeni balans.
Par tehničkih stvari, što se tiče pucanja sa kuka, mnooogo je teže nišaniti zato što metak ne ide po sredini ekrana (ne pali ona fora sa crtanjem tačkice na sredini monitora) već ide tamo gde upire cev oružja (a puška, kao što vidiš non stop ide levo desno kad se pomeraš).
Deluje ti da je lako jer u RO2 ti trebaju max dva metka u vitalne organe da ubiješ nekog. Samim tim igra nije run & gun već moraš malo taktički da igraš, uzimaš zaklone izbegavaš čistinu itd...

Što se tiče HUD-a ili njegovog nedostatka, opet idu na neki realizam, tj ne vidiš koliko metaka imaš u okviru (samo broj okvira). Takođe,a ko promeniš okvir a ispucao si samo dva metka recimo, ostalih 28 bacaš sa okvirom... Tako da će morati da se "broji municija" :).

Ima tu još mnogo stvari, vezanih za kretanje, hvatanje zaklona, nogare na LMG-u, menjanje pregrejane cevi na istom itd...

EDIT: Što se tiče kill cam funkcije i svega ostalog, to će zavisiti od servera do servera. Admin tool dozvoljava ogromna podešavanja (kao u starim FPS-ovima) Moguće je podesiti svaku sitnicu, od tipa oružja/kitova koji su dozvoljeni pa do količine DMG-a...
 
Poslednja izmena:
Definitvno po ovom vidjenom vec sad vredi oko 20 ak eura :) I iskreno ovo sto sam video na snimku me vise privlaci nego Alpha u BF3
 
20-ak (+- 2 do 3 eur) će i biti (kod čiča Wahada) prepostavljam + ovi besplatni modovi o kojima sam pisao na prethodnoj strani...
 
Čekaj tebi RO2 izgleda kao BF2?

Ma ne. Pogresnu igru sam uzeo za uporediti totalno. Ne zelim da lupim jos jednom pa necu lupati sto se tice poredjenja, ali mi nekako deluje da nesto fali, nedostaje. Ne znam. No, nije ni bitno. Veliki sam fan WW2 i pa stoga i ovo iscekujem.

Edit: Ako se tome doda ko radi igru i sta ona nudi, vredi svake pare.
 
Poslednja izmena:
Mislim da najviše nedostaju fluidne animacije kretanja. Ali krastavac, budžet...
 
NEka. Nije to toliko bitno. I ovako ce se to odraziti (povoljnije) po nas dzep. Hoce biti neke friends liste ili tako necega u igri?
 
Nemam info. Biće progresija ingame karaktera ali F.Lista nisam siguran...
 
Na koji onda nacin upasti na server gde neko poznat igra a da nemate neko sredstvo komunikacije medjusobno? Xfire?
 
PA ne odobravam steam al sta cu kada nema drugog nacina. Bar cu gledati igru da kupim negde drugde a ne steamu da ostavljam novce :)
 
Audio showcase za Iron Europe 1914-1916

 
Izgleda da ce RO2 biti veci battlefield naslov nego BF3 :D:

Commo-rose:
savkI.jpg


Komandir:
66gfv.jpg


HUD(hint: clip count):
KrBhc.jpg
 
Izgleda da ce RO2 biti veci battlefield naslov nego BF3 :D:

Commo-rose:
savkI.jpg


Komandir:
66gfv.jpg


HUD(hint: clip count):
KrBhc.jpg

I meni se cini, ima sve odlike, ovaj komandir je pravi napredak za BF2 i morao je biti implementiran u BF3, hebo ih frostbyte
 
Nazad
Vrh Dno