Šta je novo?

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad

Već dugo godina sam član njihovog foruma i fan ove igre. To je jednostavno njihov način. Nema nikakvog promo materijala i to je to. Svi fanovi im slijepo vjeruju jer ih do sada nikada nisu iznevjerili. RO igrači imaju veliki utjecaj na developere jer mnoge izmjene i sam gameplay su nastali na njihove prijedloge. Tako je i sa RO2. Ako prosurfate na njihovom forumu može se vidjeti da čim neki "novopečeni" igrač/forumaš otvori temu o nedostatku promo materijala, isti bude napadnut od strane cijele zajednice (tipa: pusti ljude da rade; nije ti ovo cod, bf itd). Pročitao sam negdje da je budžet BF3 samo za marketing 100 miliona $, dok budžet RO2 za cijelu izradu igre i sve troškove iznosi 10 miliona $. RO2 sa nadolazećim modovima čini jednu svijetlu tačku za PC zajednicu. Cijena od 40$ mi je više nego prihvatljiva. :D
 
Poslednja izmena:
/\ apsolutno se slažem sa gore napisanim.
 
A ja se slazem sa ovim tvojim recenim:

A iskren da budem i volim što nema mnogo snimaka gameplay-a i što ima malo podataka o modovima i igri u globalu. Gaming industrija je počela da liči na Holivud sa sve onim filmskim trejlerima, koje kad pogledaš, nemaš potrebu da gledaš film...

Bese nekad u neku ruku i korisno vreme bez interneta i gomile informacija...
 
Jedan zanimljiv,stari, intervju, ništa novo ali lepo opisuje njihov sistem rada.
 
Sta ja to vidim? 2:05 sekundi na videu.

Command-rose!
2u89frm.jpg
 
Da, video sam to. Pa da, Commo rose je definitivno najbolje i najelegantnije rešenja za svaki FPS. Tako da ti ne skreće pažnju a i vrlo brzo možeš da reaguješ ako ima potrebe.
 
ne samo to, vec "cannot prone here", znaci nema kao u BF2 da lik do pojasa bude u zidu...

A sto se tice commo rose, licno ga ne volim, odnosno za mene bi bilo cool da ubace dve varijante - ovako, ili kao u counteru, a spotting da ostane na klik tastera.. kao u BC2.

mada. nebitno, videce se kroz igru sta vecina zeli i sta je najfunkcionalnije...
 
ne samo to, vec "cannot prone here", znaci nema kao u BF2 da lik do pojasa bude u zidu...

Ako se ne varam, postoji i kolizija oružja sa okolinom (kao u ArmA-i).

Šta znam, meni je commo rose najbolje rešenje. Ne moraš da pamtiš kombinacije tastera za izdavanje komandi (C:S) ali i to nije problem posle nekog vremena. Ovo mi je u svakom slučaju više user friendly...
 
Primetio sam i to da kad puca s'kuka ne pogađa sredinu ekrana (kao u većini FPS-ova) već vatra ide tamo gde je cev uperena. Koliko sitnica odličnih. I ko zna šta još sve ima...
 
Nisam znao. :D RO na žalost nisam igrao...
 
Da. Odlična stvar. Kako u RO ne postoji crosshair, tim izumom su stali u kraj ovima što su mislili da su pametni pa nacrtaju tačku na centru monitora.
 
Au vidi ti sad to, jedva cekam

Odavno je to poznato, bilo je ranije u temi. Biće još dva projekta:
http://www.incountrymod.com/
http://www.ironeuropegame.com/news.php

Meni je mnogo ovo sve sumnjivo, igra izlazi 30avgusta, a nema je ni na stimu jos, ni na jednom sajtu, sa malo pokazanog gamepleja, zato se bojim veliko faila

Zato što je u pitanju hardcore igra koja cilja na užu publiku, od tima kojima nema desetina miliona za marketing. A ni ne treba im, original se prodao u ~pola miliona u ranim danima digitalne distribucije.

I kako je nema na Steamu još? - http://store.steampowered.com/app/35450/
 
Poslednja izmena:
Meni je mnogo ovo sve sumnjivo, igra izlazi 30avgusta, a nema je ni na stimu jos, ni na jednom sajtu, sa malo pokazanog gamepleja, zato se bojim veliko faila

Ali zato na BF3 temi imaš vesti kad god neko iz DICE-a prdne...:d
 
Poslednja izmena:
wahad to the rescue :D
 
Box Art – and System Specs

RO2_DisplayBox_West_PR-300x300.jpg
RO2_DisplayBox_Russia_PR-292x300.jpg


Minimum:
OS: Windows XP/Vista/7
Processor: Dual Core 2.3 GHz or better
RAM: 2 GB
Graphics card: 256 MB SM 3.0 DX9 Compliant NVIDIA® GeForce 7800 GTX or better ATI® Radeon® HD 2900 GT or better
Sound: Windows Supported Sound Card
DirectX: DirectX 9.0c
Hard Drive: 8 GB free hard drive space

Recommended:
OS: Windows XP/Vista/7
Processor: Quad Core 2.6 GHz or better
RAM: 3 GB
Graphics card: 512 MB SM 3.0 DX9 Compliant NVIDIA® GeForce GTX 260 or better ATI® Radeon® HD 5750 or better
Sound: Sound Blaster Audigy or better
DirectX: DirectX 9.0c
Hard Drive: 8 GB free hard drive space
 
Poslednja izmena:
Konacno nesto sto jedva cekam da probam :)

Na osnovu snimaka mi deluje nikad bolje, iako se nisam preterano posvecivao prethodnim delovima...
 
Bas me zanima koliko ce osvezenje doneti u odnosu na dosad vidjeno na temu WW2...
 
Preporucuju quad, zasto, zbog modifikovanog svima poznatog endzina, o boze
 
Uvek sam bio pristalica one "il se igras ili se ne igras". U 2011.-oj godini za gamera je quad MUST HAVE. A kako vreme bude prolazilo povecavace se zahtevnost vezano za broj jezgara.
 
Preporucuju quad, zasto, zbog modifikovanog svima poznatog endzina, o boze

Ne zna se na koja podešavanja/rezoluciju se misli recommended, na kojima mapama itd. UE3 je u pitanju, radiće glatko, kao što se vidi na snimcima.
 
Poslednja izmena:
UE3 iako je najrasprostranjeniji engine toliko je bagovit u vecini igara da to nije normalno. Samo texture streaming je teska tragedija jer i u najnovijim naslovima ne radi kako treba, a engine je vec u upotrebi evo skoro 5 godina. Ne cudi me nista za ovo quad, jer ocigledno u ovom engine-u i najmanja modifikacija i implementacija novih featuresa povlaci sa sobom glomaznu zahtevnost.
 
Pa dobro bar su quad procesori sve jeftinij, tako da nije neki problem imati 4 jezgra za razumnu sumu novca...
 
Nazad
Vrh Dno