Šta je novo?

Mirroring na dva HDD-a,ali...

badnja

Slavan
Učlanjen(a)
22.10.2005
Poruke
125
Poena
320
Da li je moguće na neki način izvesti miroring dva HDD-a koji se nalaze u dva računara koji su iste konfiguracije? Ako jeste, na koji način?
Znači, imam dva računara iste konfiguracije. Ono što mi treba jeste da ako na jednom nešto otkaže ( npr. matična ploča ), drugi bude u stanju da u minimalnom vremenskom trenutku preuzme rad, što povlači sa sobom da podaci na HDD-ovima moraju biti identični.

p.s. Ako tema ne odgovara ovom odeljku, molim da se prebaci na pravo mesto.
 
Poslednja izmena:
Acronis true image, Acronis Disk director, Symantec Ghost...

Bilo koji od navedenih programa mozes da upotrebis. Povezes oba HDD-a na isti racunar i prekopiras kompletan sadrzaj (ili samo sistemsku particiju) sa jednog diska na drugi. Samo vodi racuna, ako su oba diska iste velicine (ili cak isti model), koji ti je izvorni, a koji odredisni!
Naravno, navedeni programi su komercijalni, ne znam ima li besplatnih resenja. S druge strane, mozes malo i da potrazis preko googla...
 
A sta ako otkaze HDD? :)
 
Kod klasičnog raida(mirroring) ja sam zaštićen ako otkaže jedan HDD, drugi nastavlja da radi. Medjutim, šta ako mi otkaže npr. matična ploča, tada sistem u principu zakazuje kompletan i potrebno je neko vreme da se osposobi.

E sad, umesto da ja koristim miroring na jednom računaru i obezbedim podatke, meni je potrebno da mi dva računara "rade u miroringu" kako bih obezbedio sistem od kompletnog otkaza. Ako jedan otkaže potrebno je da drugi preuzme rad. Akcenat se, pored čuvanja podataka, takodje stavlja na što kraće vreme vraćanja sistema u radno stanje.
 
to se zove Klaster
i na pogresnom mestu pitas juri ove administratore....
 
? Uzmi u jedan komp napakuj klasicn mirror (dva diska), a drugu konfiguraciju bez ikakvog diska cuvaj nek stoji - da ne radi. Kad crkne jedan disk na prvoj konfiguraciji, ili bilo sta drugo da crkne, ti premesti onaj ispravan disk na ovu konfiguraciju koja miruje i eto imas opet radnu konfiguraciju.
 
? Uzmi u jedan komp napakuj klasicn mirror (dva diska), a drugu konfiguraciju bez ikakvog diska cuvaj nek stoji - da ne radi. Kad crkne jedan disk na prvoj konfiguraciji, ili bilo sta drugo da crkne, ti premesti onaj ispravan disk na ovu konfiguraciju koja miruje i eto imas opet radnu konfiguraciju.

O tome smo već razmišljali i za sada je to rešenje najbliže zamišljenoj ideji :)
 
Nazad
Vrh Dno