Šta je novo?

AmpliTube2

VUCKO-91

Slavan
Učlanjen(a)
21.08.2008
Poruke
330
Poena
319
da li je neko cuo za ovaj program, simulira gitarska pojacala, navodno zvuk koji podesimo na njemu ce biti imitacija zvuka koji se cuje sa pravog pojacala!
medjutim jako je tezak za podesavanje....kad ukljucim bass gitaru...cuju se neka brojanja i uzasno je!:zgran:
 
Izgleda da imash problem sa ASIO podesavanjima kartice. Ako imash stari live+KX potrebno je da malo prepravish DSP kako bi omogucio da ASIO radi.
 
Kako kačiš bas? Imaš li neko pretpojačalo ili gitaru kačiš direktno na zvučnu? Ako imas pojačalo sa line-outom, priključi bas na njega, a iz pojačalo na zvučnu...
Takođe proveri u mikseru zvučne kartice da ti je line-in (ako kačiš direktno na zvučnu onda microphone in) uključen za recording, možda ti neki drugi signal (npr. od TV kartice) ulazi u AmpliTube ali ga ne prepoznaješ od silne distorzije...

I moja preporuka od sličnih programa su ti Guitar Rig i Guitar FX Box
 
Poslednja izmena:
uzmi lepo jedno pristojno pojacalo od 15-25W, i zaboravi na ove programe nego vezbaj... ni jedan od njih nije blizu pravoj stvari... a inace ti treba zvucna sa asio podrskom i zverina od kompa generalno da bi to koristio...
 
probaj za pocetak samo da instaliras asio4all.
 
uzmi lepo jedno pristojno pojacalo od 15-25W, i zaboravi na ove programe nego vezbaj... ni jedan od njih nije blizu pravoj stvari... a inace ti treba zvucna sa asio podrskom i zverina od kompa generalno da bi to koristio...

U pravu je Mare, nisam siguran koliko cesh sa konfom iz potpisa uspeti da izgurash ali, sa druge strane,opet nista ne kosta da probash. Ja sam kod mene podesio sve lepo i amplitube2 i ostali sl. programi rade odlicno. Za kucnu vezbu i eventualno neki demo snimak je sasvim dovoljno.

Sto se tice asio4all njemu nece pomoci jer on ne dobija nikakav zvuk nego pistanje, asio4all sluzi samo da bi se latency namestila na podnosljiv nivo.
Kombinacija live5.1(stari) i Kx daju solidan zvuk uz lat od 2ms sto je sasvim zadoboljavajuce i za najbrze solaze :p.
 
U pravu je Mare, nisam siguran koliko cesh sa konfom iz potpisa uspeti da izgurash ali, sa druge strane,opet nista ne kosta da probash. Ja sam kod mene podesio sve lepo i amplitube2 i ostali sl. programi rade odlicno. Za kucnu vezbu i eventualno neki demo snimak je sasvim dovoljno.

Sto se tice asio4all njemu nece pomoci jer on ne dobija nikakav zvuk nego pistanje, asio4all sluzi samo da bi se latency namestila na podnosljiv nivo.
Kombinacija live5.1(stari) i Kx daju solidan zvuk uz lat od 2ms sto je sasvim zadoboljavajuce i za najbrze solaze :p.
u praxi je to pre jedno 50 ms, tj, iako on prijavljuje kasnjenje od 2ms, zvuk koji izlazi iz zvucnika kasni mnogo vise od toga... 2ms je do trenutka kada pocne da procesira zvuk...
 
ja se sećam da sam terao amplitube 1 na duronu 750 i VIA 8738 integruši (KT133A chipset) direkt u mikrofonski ulaz, tako da bi i na toj mašini trebalo da radi ok, samo je muka namestiti KX
 
ne znam, muci mi se racunar sa ovim, ne ide bas najbolje...ali je ovaj ASIO4ALL dosta promenio stvar, bolje se cuje, ali za bass gitaru tu bas i ne moze nesto puno da se uradi... ona podesavanja mi bas nisu jasna samples i sta sve to ostalo znaci...zasad mi amplitube sluzi kao dobar stimer za bass!:) ako neko zna kolike bi neku optimalnu vrednost trebala da imaju ta podesavanja za bass,molio bih da mi napise ukratko!
 
pa ako se muči probaj verziju 1, ja rekoh da ona radi ok na slabijoj mašini od tvoje, a nema velike razlike. postoji i sličan procesor samo za bass - Ampeg SVX ali i to je novija generacija kao i amplitube 2.
u asio4all probaj sa 256 samples
 
uzmi lepo jedno pristojno pojacalo od 15-25W, i zaboravi na ove programe nego vezbaj... ni jedan od njih nije blizu pravoj stvari... a inace ti treba zvucna sa asio podrskom i zverina od kompa generalno da bi to koristio...

Potpuno se slazem sa ovim,meni su ovakvi programi interesantni zbog pravljenja nekih specificnih zvukova;) kojih ima samo u tom programu.Ali inace ovako kramer quadrails-zoom707II-h&h 100w-celestion200w-uzivancija:-devil-:
 
Poprilicno dobar program.
Moras obavezno da instaliras ASIO4All drivere.
Ali oni samo redukuju kasnjenje, tek malim delom buku.
Fazon je da moras da mutiras iz Sound Properties (u zavisnosti koju imas
zvucnu karticu odgovarajuci kontrol panel a mozes i iz Windows Volume Control) sve osim Line-in-a.
E sad ako imas "Mute" kao opciju (tacnije checkbox) onda mutiras sve osim Line-in-a, a ako imas Select kao opciju onda treba da ti je selektovan samo Line-in.
Naravno gitaru prikljucis u Line-in ulaz u zvucnoj (mozes i u MIC in samo onda moras da radis istu stvar u kontrolama za mute samo za MIC).
Probao sam na sigurno 10 razlicitih zvucnih (uglavnom integrisane) a na 2 laptopa takodje i svuda je radilo besprekorno.
Probaj i GuitarRig3 takodje nije los program.

Ako ti treba i dalje pomoc javi se pa cemo malo detaljnije oko settingsa.
 
pa ako se muči probaj verziju 1, ja rekoh da ona radi ok na slabijoj mašini od tvoje, a nema velike razlike. postoji i sličan procesor samo za bass - Ampeg SVX ali i to je novija generacija kao i amplitube 2.
u asio4all probaj sa 256 samples

Sve zavisi. Teoretski treba sto manji sample staviti jer je onda manje kasnjenje, ali cesto se dogadja mikrofonija i zvuk pucketa pogotovo na integrisanim karticama. Ja obicno drzim 1024 zato sto iz kompa guram na liniju
pa na 2 x 100w pa se onda cuje i najmanji sum.
Oni da kazem "gore desno" sampleovi su mi na 32 ili 48 i dobijam super zvuk.
Obicno drzim na 44.1 ili 48kHz.
 
ma jasno, ima mnogo faktora. meni je optimalno bilo 256 doduše na sempronu 2600+

Potpuno se slazem sa ovim,meni su ovakvi programi interesantni zbog pravljenja nekih specificnih zvukova;) kojih ima samo u tom programu.Ali inace ovako kramer quadrails-zoom707II-h&h 100w-celestion200w-uzivancija:-devil-:
ma, jok, bre. bolje ovako:
pantera_dimebag_2000.gif
 
Amplitube, guitar rig i ostale zezancije ja smatram igrackama... Ali moze da se svira ako covek nije u mogucnosti da kupi pojacalo...

Ako mene pitate, el34 sa 4 gain stage-a i cao zdravo... :)
 
Sa dobrim zvucnicima moze se izvuci odlican zvuk ako se ima neko pretpojacalo za gitaru. Ima mnogo simulacija raznih pojacala i sa malo truda se dobije kvalitetan zvuk. Ja koristim gearbox ali nekada i guitar rig 2\3, i nepotrebno mi je pojacao za sviranje kuci. Da bih izvukao bolji zvuk od ovog sigurno bi trebalo dosta para za pojacalo, a ovako sam dobio i dobro ozvucenje za slusanje i za sviranje. A za ostatak cu uzeti bolji magnet... Guitar rig 2 mi je dosta bolji od amplituba, tj lakse ga je koristiti i nasao sam dosta preseta koji dobro zvuce, tako da, ko nije, obavezno proba...
 
Poslednja izmena:
Sa dobrim zvucnicima moze se izvuci odlican zvuk ako se ima neko pretpojacalo za gitaru. Ima mnogo simulacija raznih pojacala i sa malo truda se dobije kvalitetan zvuk.
Upravo tako. Postoji toliko programa da je moguće napraviti bilo kakav zvuk. Samo IK mutimedia ima: Amplitube2/Hendrix/Metal/Fender, a tu su i pomenuti Guitar Rig, Waves GTR ali i "mali" ali odličan Studio Devil. Ja prefereiram Amplitube metal za moj stil muzike/sviranja. U produkciji kada se to lepo smiksa sa drugim efektima (Waves SSL/Sonnox oxford npr.) i masterizuje, naravno od strane nekoga ko zna znanje, može da zvuči vrhunski. Tako da, idu mi na kurast svi ovi što pričaju da su to "igračke" jer su software (koji je duplo skuplji od pomenutih zoomova) platili 0,00 RSD i ne znaju to da cene i/ili da čuju.
 
Ja prefereiram Amplitube metal za moj stil muzike/sviranja.

Ajde, ako ti nije problem, okaci neke presete za amplitube sa kojima sviras metal, bas me zanima kako zvuci pa da isprobam malo.
 
Poslednja izmena:
Paa to je posebna verzija Amplitube-a sa sufiksom "metal"
http://www.ikmultimedia.com/metal/features/
Ne pravim svoje presetse jer ih već ima dovoljno dobrih u programu.
Isto tako postoje i verzije "Hendrix" i "Fender", ako nisam bio dovoljno jasan u prethodnom postu.
www.warez-bb.org
 
Poslednja izmena:
Slabo ce to da radi bez neke varijante pretpojacala. Te fore sa gitarom direkt u neku integrisanu, ili jeftinu zvucnu bas ne piju vodu. :)
Proguglajte malo po netu, amplitube moze da zvuci bas bas dobro, snimis gitaru na suvo tj. clean, i onda isprobavas razne presete. Ima i na forumu "rumski" dosta demoa sto su kacili ljudi, uz dobru dzitru i veste ruke zvuci bas pristojno. :D
 
Traba ti DI Box, uredjaj koji prilagodjava izlazni signal iz gitare ulazu u zvucnu kartu (line in, mikrofonski ulaz opet ima drugaciju specifikaciju i nemoj stekati u njega). Postoje pasivni i aktivni, preporucujem pasivni da se ne bi zezao sa dovodjenjem napona u uredjaj. Za 20-25 € bi vec trebalo. Napominjem da govorim iz iskustva prikljucivanja gitare pa bi bvilo dobro da jos negde proveris kako stoje stvari sa basom.

Takodje, nasuprot pomenutom savetu, stikliraj mute na linijskom ulazu, ostalo ostavi da ne bi dobio dvostruki zvuk - neprocesiran i procesiran. Ako stikliras sve ostalo to znaci da neces cuti svoju svirku.

Treca preporuka bi bila da nadjes program Reaper. Tezak je svega par MB a radi mnogo vise nego sto ce amateru zatrebati. Jednostavno receno, to je visekanalni studio u tvom racunaru i preko njega ces da pozivas Amplitube i ostale dodatke a ima i dosta svojih.
 
Potpuno se slazem sa ovim,meni su ovakvi programi interesantni zbog pravljenja nekih specificnih zvukova;) kojih ima samo u tom programu.Ali inace ovako kramer quadrails-zoom707II-h&h 100w-celestion200w-uzivancija:-devil-:

Zoom? Užas.
 
pharaoh.master hvala na razumevanju!
vidim da pola toga nisam uradio, jer jednostavno nisam znao za sta sluze podesavanja...
ovo za volume control mi nije malo na pamet da moze da utice, ako je mikrofon samo selektovan!
e da pucketanje se i meni desava, jel to resavam tako sto stavim sto veci
sample? Sto se tice kartice i zvucnika, imam sound blaster live 5.1 i neki blueberry 5.1 sistem....da li uopste ima smisla da se patim sa ovim programima???
 

Ajd majke ti sta za tebe nije uzas,jedini naredni bitniji korak su prave pedale u odnosu na skoro sve procesore od ove generacije 707II;),a i pricas sa ekspertom za elektricnu gitaru sa kojom se druzim od desete godine:smoke: i zumici su mnogo daleko od uzasa ,505 najprodavaniji procesor ikada.Studo je studio,ali za normalnu svirku su vise nego dovoljni, treba to samo fino nastelovati i kvalitetno pojacalo a ovaj moj h&h je tata jos uvek a i bice.
 
Zoom je užas. Sintetika, loše farbe, loš zvuk. Ti stvarno živiš u ubeđenju da je Zoom 707II dobar procesor? Boss ima mnogo kvalitetnije, npr. A i opet ne mogu nikako da imaju zvuk kao pedale.

Kakve ima veze što je 505 najprodavaniji procesor? Recimo, najprodavaniji album u poslednjih nekoliko godina je Cecin album, što ne znači da je kvalitetan.

Pedale su daleko bolje od procesora, ne mogu ni da se porede, znam jer posedujem pozamašnu kolekciju pedala, a koristio sam i procesore kada sam bio mlađi. ;) Što se tiče "normalne" svirke, a i imam popriličan broj svirki iza sebe, kao i snimljen album i viđao sam svašta i naslušao se svakakvih zvukova "plastične" gitare, čak u ovom studiju gde smo snimali neki lik je sa svojim bendom snimio gitare preko guitar riga, a mi smo doneli Mesa Boogie Dual Rectifier, pa je producent radio resample pustivši taj zvuk iz Guitar Riga na Boogija, i dalje nije mogao da ispravi loš zvuk.

Inače, ako koristiš dist sa Zooma sve mi je jasno. :)

P.S. Cenim da "eksperti" ne koriste Zoom. ;)
 
A da ne offtopicujem, Vučko, stavi kxproject drajvere za SB Live jer imaju kvalitetniji ASIO od asio4all, potraži malo na netu, imaju podešavanja za sblive+kxproject+guitar rig, koja rade sasvim fino za tu kombinaciju.
 
Zoom je užas. Sintetika, loše farbe, loš zvuk. Ti stvarno živiš u ubeđenju da je Zoom 707II dobar procesor? Boss ima mnogo kvalitetnije, npr. A i opet ne mogu nikako da imaju zvuk kao pedale.

Kakve ima veze što je 505 najprodavaniji procesor? Recimo, najprodavaniji album u poslednjih nekoliko godina je Cecin album, što ne znači da je kvalitetan.

Pedale su daleko bolje od procesora, ne mogu ni da se porede, znam jer posedujem pozamašnu kolekciju pedala, a koristio sam i procesore kada sam bio mlađi. ;) Što se tiče "normalne" svirke, a i imam popriličan broj svirki iza sebe, kao i snimljen album i viđao sam svašta i naslušao se svakakvih zvukova "plastične" gitare, čak u ovom studiju gde smo snimali neki lik je sa svojim bendom snimio gitare preko guitar riga, a mi smo doneli Mesa Boogie Dual Rectifier, pa je producent radio resample pustivši taj zvuk iz Guitar Riga na Boogija, i dalje nije mogao da ispravi loš zvuk.

Inače, ako koristiš dist sa Zooma sve mi je jasno. :)

P.S. Cenim da "eksperti" ne koriste Zoom. ;)

Ja sam ekspert za sviranje;),a druga je stvar sto za zvuk o kome ti pricas treba jedno omanje brdo para, mene ovo vrlo zadovoljava,ja ne kazem da je ovaj moj zoom nesto ekstra ali definitivno nije ono cime ga ti predstavljas, treba to samo malo finije podesiti fabricke boje su shit i ne koristim ni jednu od njih,mene najvise vadi dobra glava za zvuk,kacio sam ja njega na neke marsale ali snjima se definitivno ne jasi.A i u danasnje vreme 99.99% prosecnih krajnih slusalaca nema blage veze o plasticnosti gitarske distorzije,moz u tarabu da je utnes i niko to nece primetiti.A i zvuk elektricne gitare je udario o plafon odavno(ovo danas je cedjenje suve pomorandze), ko zna mozda je ova sintetika napredak a:p

p.s. Glupo je raspravljati se oko ovoga,mislim pa nije zoom tetris ..bote.:wave:
 
Nazalost, posto Live! a ni ostale zvucne karte nemaju Instrument Input, t.j. takozvani Hi-Z input (ulaz visoke impendanse), zvuk koji dolazi do Amplitube-a (ili bilo koje druge softverske emulacije) je suvise muljav, pa je i ono sto je moguce dobiti iz njega vrlo ograniceno. Takodje, posto magneti imaju vrlo slab signal, bolje je kaciti na Mic In nego na Line In.
Di-Box je neophodan za bilo sta ozbiljnije, posto prilagodjava impendansu, pa zvuk bude onakav kakav treba da bude, a jos bolja varijanta su neke od USB Di-Box varijanti, koje samim tim imaju i upotrebljiv Asio driver.
Inace, softverske emulacije su odavno pretekle vecinu gitarskih procesora (Zoom pogotovo), kao i solidan broj sitnih kombo pojacala za vezbanje.
Npr. ovo je potpuno softverski emuliran high-gain ton: http://www.box.net/shared/4np425gba4

Inace, sto se basa tice, preporuka za Amplitube AmpegSVX
 
Nazad
Vrh Dno