Šta je novo?

HD 4890 na fabrickih 1 GHz...

@CAR
Sve sam izcackao sto se moglo izcackati:)
Kartu samo treba dobro ohladiti (gpu i naponsku) i 1ghz za 24/7 nisu nikakav problem.
1000mhz 1.4500v Vent preko karte.jpg
Kako ti je podesen vent na karti za klok 970mhz? Ako je na auto, sa tvojm kartom mislim da bih napravio 1050mhz za 24/7 i 1.4v.
 
Poslednja izmena:
@CAR
Sve sam izcackao sto se moglo izcackati:)
Kartu samo treba dobro ohladiti (gpu i naponsku) i 1ghz za 24/7 nisu nikakav problem.
Pogledajte prilog 49008
Kako ti je podesen vent na karti za klok 970mhz? Ako je na auto, sa tvojm kartom mislim da bih napravio 1050mhz za 24/7 i 1.4v.
"Auto", druze, "auto"... narafski ;)
70-ak stepeni, kako vec rekoh. Ali za igre, zaista ne verujem da bi prosao FurMark tako.

Kako drugacije, pa lud nisam da gejmam sa fanom na 100% :d
A rekoh ti da sam to samo probao, i da sam terao sat i po NFS-a na 980/1200, kad je vent bio na max-u :)


P.S. Ne znam sta si radio, ali super su ti temperature memorije/shader-a :smoke:
 
Poslednja izmena:
Meni se cini da imas jako lep primerak :)
 
^u narednim danima kada nadjem vremen i bude bilo inspiracije objasnicu sta treba uraditi da se sa ovako velikim naponom odrze ovakve temperature, prosta fora samo se treba setiti:p
Zato sam i rekao da bih sa tvojm kartom napravio 1050mhz za 14/7 i 1.4v.
 
^u narednim danima kada nadjem vremen i bude bilo inspiracije objasnicu sta treba uraditi da se sa ovako velikim naponom odrze ovakve temperature, prosta fora samo se treba setiti:p
Zato sam i rekao da bih sa tvojm kartom napravio 1050mhz za 14/7 i 1.4v.

PA nikakav problem, upalis kompresor i stavis da pici direkt po kartici hladan vazduh :D
 
PA nikakav problem, upalis kompresor i stavis da pici direkt po kartici hladan vazduh :D

Nesto slicno tome, samo manje agresivno:D

@CAR
Poigraj se sa podesavanjem u biosu. Jedino sto trebas menjati su opcije obelezene na slici, sve ostalo sto bi setovao dovelo bi do ispisivanja tih vrednosti ali bez performansi koje prate te klokove, dovoljno je promeniti gornju granicu napona pri opterecenju a klokovanje iz catalyista ili rive. Obavezno postavi vent 12cm polozen na kartu sa gornje strane da ohladi naponsku, to je tajna mog uspeha:p inace ide prko 90c sto se meni nikako ne svidja:S:
Bios voltage.jpg
Nemoj preko 1.4v sa naponima, ne dobijas ni +20mhz za 14/7 sa recimo 1.45v a karta se opasno tripuje i naponska se dosta vise greje.
Crysis Warhead 10-20 krugova onog testa pri maksimalnim podesavanjima je bolji pokazatelj stabilnosti karte nego Furmark, to je sto se tice ove karte.

INACE KARTA JE ISTE BRZINE KAO I GTX285 KADA SE KLOKUJU NA KLOKOVE ZA 14/7, KO USPE DA JE POTERA PREKO 970MHZ IMACE BRZU I TISU KARTU OD GTX285 PRI KLOKU 720/1300MHZ. KARTA JE NESTO NAJBOLJE STO JE ATI DO SADA IZBACIO IZ SVOJIH POGONA I NAJBOLJA KUPOVINA U OVOM TRENUTKU, STA RECI, SVAKA IM CAST!!!:)
 
Poslednja izmena:
Ne svidja mi se neprijatno "trzanje" slike tokom Vantage test. To isto sam pimetio i u igri Sacred 2, nadam se samo da je to slucajnost i da ce novi darajveri popraviti tu anomaliju, inace sve ostalo je savrseno do CF performansi koje bi trebalo da budu bolje za 20% u proseku, da bih bio bas 100% zadovoljan.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nesto slicno tome, samo manje agresivno:D

@CAR
Poigraj se sa podesavanjem u biosu. Jedino sto trebas menjati su opcije obelezene na slici, sve ostalo sto bi setovao dovelo bi do ispisivanja tih vrednosti ali bez performansi koje prate te klokove, dovoljno je promeniti gornju granicu napona pri opterecenju a klokovanje iz catalyista ili rive. Obavezno postavi vent 12cm polozen na kartu sa gornje strane da ohladi naponsku, to je tajna mog uspeha:p inace ide prko 90c sto se meni nikako ne svidja
Pogledajte prilog 49017
Nemoj preko 1.4v sa naponima, ne dobijas ni +20mhz za 14/7 sa recimo 1.45v a karta se opasno tripuje i naponska se dosta vise greje.
Crysis Warhead 10-20 krugova onog testa pri maksimalnim podesavanjima je bolji pokazatelj stabilnosti karte nego Furmark, to je sto se tice ove karte.

INACE KARTA JE ISTE BRZINE KAO I GTX285 KADA SE KLOKUJU NA KLOKOVE ZA 14/7, KO USPE DA JE POTERA PREKO 970MHZ IMACE BRZU I TISU KARTU OD GTX285 PRI KLOKU 720/1300MHZ. KARTA JE NESTO NAJBOLJE STO JE ATI DO SADA IZBACIO IZ SVOJIH POGONA I NAJBOLJA KUPOVINA U OVOM TRENUTKU, STA RECI, SVAKA IM CAST!!!
uh jel to sve na vazduhu :) sta li ce tek da bude na vodi :D :d
inace furmark nije los samo greje kartu ko lud ali je uvek bolje neki igracki test tako poput crysis nego te sintetike ako porodje crysis onda ce sigurno proci i furmark
i pozuri s tim istarzivanjima :D :D :-devil-::p:d
 
vrlo mogucje da je to moja sledecja karta, takodje od XFX-a !!

impresije su vishe nego ochigledne.

:wave:
 
Poslednja izmena:
^ prosto ne mogu da verujem da su napravili ovako dobru kartu u svakom pogledu, od temperature koja ne pralazi 82-83c sa brojem obrtaja venta ne preko 40% cak i sa 1.45v, sto je dosta tise nego kod GTX285 kada je full loada pa do OC potencijala :) Ne volim da komentarisem cene, ali ovde je stvar ocigledna kad se pogelda cena jedne i druge karte u odnosu na performanse koje su sveukupno bolje kod 4890 ali kada se klokuju na klokove za svaki dan 14/7:p

487, 4870x2, 4850 i cela ta serija sa referentnim kulerima je bila blago receno uzasna, vrele i bucne karte a peformanse uzas, ovo je vec nesto sasvim drugo, da covek ne poveruje sta su uspeli da naprave smanjivanjem proizvodnog procesa.
 
487, 4870x2, 4850 i cela ta serija sa referentnim kulerima je bila blago receno uzasna, vrele i bucne karte a peformanse uzas, ovo je vec nesto sasvim drugo, da covek ne poveruje sta su uspeli da naprave smanjivanjem proizvodnog procesa.
svasta ovde covek moze da procita. performanse uzas a pola foruma ih je kupilo. zaista je hrabro (ili glupo) reci za best buy karte da su performanse uzas. RV770 je bio bull's eye, a RV790 je nastavio u istom ritmu.
 
@zajebani

Tako matori,samo ti to zutegni i daj vise da vidimo 4890 CF.:)

Inace,bilo je par karaktera koji su vristali da je ovo samo malo naklokovan 4870 i da ce GTX 260 da je prevesla,a da se ne oznoji.More than meets the eye.
 
4870, 4870x2, 4850 i cela ta serija sa referentnim kulerima je bila blago receno uzasna, vrele i bucne karte a peformanse uzas, ovo je vec nesto sasvim drugo, da covek ne poveruje sta su uspeli da naprave smanjivanjem proizvodnog procesa.

Pa RV790 koristi isti proizvodni proces kao i RV770... cooler kod 4890 ima jedan heat-pipe vise nego kod 4870...
 
^he he ala sam lupio za oskara:) nesto sam se istripovao, ali kada je vec tako uspeh je u tom slucaju daleko veci. Stvarno fascinantna razlika izmedju ova dva proizvoda 4890, 4870, ono sto su bile glavne mane 4870 sad su glavne prednosti 4890, kakv preokret:)

@Chinaski
Filozofiras, ja sam reko sa referentnim hladjenjem i to je tako a zasto ja tako to me ne zanima, jedinio sto me zanima jesu oc performanse, koliko je karta bucna i koliko se greje, sve navedeno je kod 4890 modela savrseno uklopljno dok su 4870, 4870x2, 4850 sa referentnim hladjenjem balgo receno "furune". Nemoj da si tolki fanboys:p

@SORD
Ne znam sta su uradili ali su napravili dobar posao:)
Igra koja je jako naklonjena Nvidijia kartam Crysis Warhead je najbolji pokazatelj koliko je 4890 ustvari dobra karta.
Na slici se vide rezultati sa klokovima 14/7:p GTX285, GTX260c216, 4890 i 4870x2 nemam rez sa 4870 toliko je bio losa da nisam hteo da trosim vreme slikajuci tako nesto:p
GTX285-GTX260-ATI4890.jpg
Mozes sam da procenis zasto sam ovako odusevljen ovom kartom:) Nisam se ovako igrao jos od X1900XT:)
 
INACE KARTA JE ISTE BRZINE KAO I GTX285 KADA SE KLOKUJU NA KLOKOVE ZA 14/7, KO USPE DA JE POTERA PREKO 970MHZ IMACE BRZU I TISU KARTU OD GTX285 PRI KLOKU 720/1300MHZ. KARTA JE NESTO NAJBOLJE STO JE ATI DO SADA IZBACIO IZ SVOJIH POGONA I NAJBOLJA KUPOVINA U OVOM TRENUTKU, STA RECI, SVAKA IM CAST!!!:)

Ljudino :), nece svaka karta raditi na tim postavkama. Neke nece na 950 stabilno.

http://www.rage3d.com/BOARD/showthread.php?t=33943823

Lik je ovu odvalio na 1020mhz core, 1.4v.

s5zpci.jpg
 
Poslednja izmena:
@Chinaski
Filozofiras, ja sam reko sa referentnim hladjenjem i to je tako a zasto ja tako to me ne zanima, jedinio sto me zanima jesu oc performanse, koliko je karta bucna i koliko se greje, sve navedeno je kod 4890 modela savrseno uklopljno dok su 4870, 4870x2, 4850 sa referentnim hladjenjem balgo receno "furune". Nemoj da si tolki fanboys:p
i sa referentnim su do jaja za 95% ljudi a sada sto tebi ne odgovaraju referentne jer volis da divljacki klokujes to ne znaci da je uzasna cela serija, nego je samo tebi uzasna. serija je fantasticna u najmanju ruku.
 
Poslednja izmena:
^previse su bucne za moj ukus i previse se greju, debelo preko 85c a pritom vent divlja. 4870x2 nikada nije ispod 95c u full loadu a pritom se cuje kao turbina.
Ja ne klokujem divljacki vec cenim maksimalni klok za 24/7, ova karta je u tom pogledu fantasticna, cak i kada odvrnem napon 1.45v i poteram je na 1ghz ne prelazi 82c i vent 40% sto nikako nije slucaj sa recimo 4870 ili 4850. Nadam se da sam sada bio jasniji zasto sam nezdovoljan predhodnom serijom karti koje su bazirane na RV770.

@starac
Pa recimo moja karta sa defaultnim naponom nece preko 900mhz stabilno a da je pritom vent podesen na auto, ali zato mogucnost podizanja napona i dostizanja klokova od 950-970 za svaki dan joj daje nesto sto GTX285 nema, cak i da ima nebi joj nista vredelo posto se dosta greje sa referentnim hladjnjem ok 86c full load i malo je bucnija od 4890 kada se podese na maksimalne stabilne klokove.
 
I mi konja za trku imamo. :)


Skroz fino radi, bez ikakvih intervencija i podizanja napona, ali sam preventivno, ubrzao fan na 100 %. Mozda moze i vise, tj. na 1 GHz okruglo, nisam probao.

Mislim da za 4890 bas vredi uloziti nesto para u bolje hladjenje.
 
Poslednja izmena:
@CAR
Poigraj se sa podesavanjem u biosu. Jedino sto trebas menjati su opcije obelezene na slici, sve ostalo sto bi setovao dovelo bi do ispisivanja tih vrednosti ali bez performansi koje prate te klokove, dovoljno je promeniti gornju granicu napona pri opterecenju a klokovanje iz catalyista ili rive.
Ma, jasno mi je kako se dize napon, to mi se ne treba objasnjavati :p
Ovo ostalo po biosu nisi cackao... ? Fan nisi dirao, ostavio kako je i bilo?
Obavezno postavi vent 12cm polozen na kartu sa gornje strane da ohladi naponsku, to je tajna mog uspeha:p inace ide prko 90c sto se meni nikako ne svidja:S:
Eh, pa to i sam prokljuvih, i to iz nacina kako si imenovao prethodnu fotku :d

I tacno, naponska ide preko 90 bez hladjenja, a takva nekakva temperatura dovodi do krahiranja.
Nemoj preko 1.4v sa naponima, ne dobijas ni +20mhz za 14/7 sa recimo 1.45v a karta se opasno tripuje i naponska se dosta vise greje.
Poigracu se za koji dan, jedva cekam i ja dusu da joj izvadim... a vidim da ova moja ima dooobar potencijal ;)
INACE KARTA JE ISTE BRZINE KAO I GTX285 KADA SE KLOKUJU NA KLOKOVE ZA 14/7, KO USPE DA JE POTERA PREKO 970MHZ IMACE BRZU I TISU KARTU OD GTX285 PRI KLOKU 720/1300MHZ. KARTA JE NESTO NAJBOLJE STO JE ATI DO SADA IZBACIO IZ SVOJIH POGONA I NAJBOLJA KUPOVINA U OVOM TRENUTKU, STA RECI, SVAKA IM CAST!!!
Ako ovo ti kazes... onda stvarno nesto znaci :wave:

Jedino mi nije jasno ovo oko buke (to sto je takva brza od GTX-a 285 jos cu i da svarim :p), si siguran... nVIDIA je to, sinonim za tiho :)


Inace, fulao si opasno za neke stvari... kao npr. za referentni cooler, sto ti vec rekose neki :)
Prakticno je to isti cooler sa HD 4870, samo jedan heatpipe vise, manjeg promera... sve ostalo je identicno.

A opet, iako je tako - kako ovo cudo, sa tako visokim taktom, jacim naponom, verovatno i manjim brojem obrtaja, radi na nizoj temperaturi od RV770 u full load-u - nije mi jasno! :D
 
^previse su bucne za moj ukus i previse se greju, debelo preko 85c a pritom vent divlja. 4870x2 nikada nije ispod 95c u full loadu a pritom se cuje kao turbina.
Ja ne klokujem divljacki vec cenim maksimalni klok za 24/7, ova karta je u tom pogledu fantasticna, cak i kada odvrnem napon 1.45v i poteram je na 1ghz ne prelazi 82c i vent 40% sto nikako nije slucaj sa recimo 4870 ili 4850. Nadam se da sam sada bio jasniji zasto sam nezdovoljan predhodnom serijom karti koje su bazirane na RV770.

@starac
Pa recimo moja karta sa defaultnim naponom nece preko 900mhz stabilno a da je pritom vent podesen na auto, ali zato mogucnost podizanja napona i dostizanja klokova od 950-970 za svaki dan joj daje nesto sto GTX285 nema, cak i da ima nebi joj nista vredelo posto se dosta greje sa referentnim hladjnjem ok 86c full load i malo je bucnija od 4890 kada se podese na maksimalne stabilne klokove.

Hocu reci da sve karte ne vole visoke frekvencije, bez obzira sto povecavas voltazu. I vecina ljudi ce samo odmahnuti rukom kada im to spomenes.

A sto se tice GTX 285, pogledaj ovdje - http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=215224&page=4 Lik je svoju odvalio na 826core, 1836shader, 1377mem, stabilno. 1.36v pod opterecenjem, na vodi.
 
@CAR
Konavno su u ATI karte usli ono dobrocudnio gremlini koji popravljaju sta nevalja:)

Jos samo neki udej u one uboge PII procesor koji su jos uvek u fazi porocesora u pokusaju da se overklokuje na 4ghz i ne svira Ku...:p:D

@starac
Daleko ce vise vajde cideti ako tu vodu stavi na ovu kaertu:) a uz to daleko mi se vise svidja ovaj overklok uz pomoc softvera:)
http://www.sx-team.com/forum/index.php?showtopic=2976
 
Poslednja izmena:
Mozete vi da klokujete te 4890 do prekosutra (verovatno cete to i raditi :) ), ali dok ne postujete rezultate Far Cry 2, Crysis i Warhead-a nista :)
 
Poslednja izmena:
Mozete vi da klokujete te 4890 do prekosutra (verovatno cete to i raditi :) ), ali dok ne postujete rezultate Far Cry 2, Crysis i Warhead-a nista :)

Postovao je zajebani rezultate u crysis-u.

@zajebani, da li ti oba primerka imaju isti oc potencijal? Steta sto te nije zapao neki bas dobar da ides na 1050 :)
 
Trazili ste,gledajte.

I to u "meant to be played" igri.
 
Pa na ovoj temi. Druga strana, post #45 :d
 
Nazad
Vrh Dno