Šta je novo?

HD 4890 na fabrickih 1 GHz...

Pre instalacije restart f8 pa isključi driver signing enforc... instaliraj rivu isprobaj pa ako si zadovoljan postoji fora da se automatizuje proces , ps obrati pažnju na temperature pre i posle rive .
 
Da se automatizuje proces pritiskanja f8 prilikom boot-a? :D
 
Ja se sjecam da sam imao problem sa instalacijom rive na visti 64 sve dok nisam iskljucio UAC. Od tada vise nema problema, instalira se kao i na XP-u. Da li ti je iskljucen User Account Control?
 
Isključen je, naravno. Problem je u drajveru koji RivaTuner instalira, a koji nije digitalno potpisan, pa ga x64 Vista blokira.
 
Postoji mala alatka koja pravi novi bcd fajl , čak je moguće da biraš koji boot da odabere za isključenje DSE . Žao mi je na poslu sam pa nemam vremena da ti nađem link .
 
4890 BIOS pomoc

Zajebani

Svaka cast na trudu

Vidim da je na tvojoj karti Bios verzija
VER 011 022 001 005. 032404

Da li ti je to original bios ili si ga updateovao ?

Moj je par sati starija verzija
VER 011 022 001 000. 032215 kao kod usera genijalcin@23
http://img134.imageshack.us/i/422424d.jpg/

Skinuo sam oba sa Techa i uporedjivao .

Razlikuju su se po Bios checksumu 0x9B41 prem 0x7E41 i po
Bios version strimingu 113-B79002-103 prema 113-B79002-102 sta god to bilo ?

Da li bi nesto dobio promenom biosa?

Pozdrav
Hvala
 
Poslednja izmena:
Odličan review. Nešto me buni, može li neko da mi onjasni grafikon iz priloga?
 

Prilozi

  • ME.jpg
    ME.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 156
Pa mogao si reci sta ti se treba objasniti?!
 
Moja greška, utripovao sam se da bi sa uključenjem PhysX-a nVidija trebala da dobije boost u performansama. Ekskuze mua.

U globalu, HD4890 opravdava svoju dominantnost u gornjem price/performace segmentu.
 
Sapphire Toxic HD 4890 Vapor-X review

untitled_9.jpg


All in all... do it at your own risk.

Now here's where things get even more interesting. The card seems to be a decent overclocker as well, and yes... that's on top of the already massive clock frequency.

GPU clock frequencies:

* The reference clock for the 4890 series is 850 MHz, Sapphire clocks it at 960 for this model, we ended up at 1051 MHz.
* The memory clock for the card is 3900 MHz (975x4), we ended up at 4400 MHz (=1100x4).

I would not be surprised to see you guys yield even better results.

source
 
Poslednja izmena:
Koja je ovo zverina
 
4890 je keva od kartice! definitivno product of the year!
 
Mada je mogla da ima i nesto malo vise od 1 GB memorije ... GTA 4 je gladan VRAM-a.
 
Hoces da kazes da bi bilo isto frejmova kad bi recimo u jednu od dve identicne konfiguracije stavio 4890 1 GB a u drugu recimo 4850 512 MB? Ne znam bas da ne bi bilo vidne razlike, pogotovo u visim rezolucijama.

A da ne spominjem recimo kolika bi razlika bila kad bi nabo recimo GTX 295.
 
Poslednja izmena:
Osim procesora, bitna je kolicina memorije na grafickoj, tako da bi postojala razlika izmedju 1GB i 512MB memorije na grafickoj ;).
 
Hoces da kazes da bi bilo isto frejmova kad bi recimo u jednu od dve identicne konfiguracije stavio 4890 1 GB a u drugu recimo 4850 512 MB? Ne znam bas da ne bi bilo vidne razlike, pogotovo u visim rezolucijama.

A da ne spominjem recimo kolika bi razlika bila kad bi nabo recimo GTX 295.
Pa, ne bas tako... ali hoce da kaze da ces vecu razliku da primetis kada ubodes neki Quad umesto C2D.
 
Hoces da kazes da bi bilo isto frejmova kad bi recimo u jednu od dve identicne konfiguracije stavio 4890 1 GB a u drugu recimo 4850 512 MB? Ne znam bas da ne bi bilo vidne razlike, pogotovo u visim rezolucijama.

A da ne spominjem recimo kolika bi razlika bila kad bi nabo recimo GTX 295.



Na sledecem sajtu su uradili review performansi u gta4 i ispade da nema razlike izmedju npr 9800gt i gtx280 sve dok imas bilo koj quad, pa cak i neki phenom 1...


http://www.pcgameshardware.com/aid,669595/GTA-4-PC-CPU-benchmark-review-with-13-processors/Reviews/
 
imam asus formula 4890 1gb ddr5, sta preporucujete za hladnjenje i koliki je realna pad temp?
 
Nazad
Vrh Dno