Šta je novo?

cudan problem sa WD2500KS

zeljko

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
13,363
Poena
1,030
radi se o dodatnom disku na kojem su samo podaci i kojem su smart parametri idalni (jedino ima malo vise radnih sati jer radi skoro pune 2 godine)... pre odredjenog vremena primetio sam da Vista koja je na drugom hard-u ponekad odbija boot: stane pre login-a i samo safe mod i scan drugog diska pomogne mada prilikom skena ne bude ni jedan problem... sto mi je bilo oduvak cudno...
U zadnjih par nedelja sam primetio da had disk posle restarta ili ponovnog paljenja sistema pocne da skljoca (ponekad) pa proradi.. dok mi se danas prvi put desilo da i posle 6-7 skljoca bios ispise samo rom-hawk pa ime diska ... posle gasenja sistema opet je normalno proradio... sad sam u Visti i necu resetovat komp dok ne odradim backup podataka.. inace dok sistem radi hard disk 100% normalno funkcionise i do sada nikad nisam imao gubitke podataka, crc ili bilo sta slicno sa njega

1. hard je sata 2 ali ima samo molex konektor za struju koji moze biti problem jer mi nesto klimavo izgleda ali posto nesmem da gasim komp dok ne uradim full backup nisam siguran dal je do njega ili se meni samo cini
2. elektronika jer mi je onaj natpis hawk upucuje na neki veci problem.... na nekom forumu vidim tip da je imao isti problem i da je disk skroz otkazao a da mu je odgovereno:
You need to find a professional for this job could be a FW problem or a head issue , both u cant do by yourself .
bez ikakvog daljnejg objasnjenja....
nadam se da cu sutra imat ceo dan vremena da zavrsim backup bar... ili.. :wall:
 
radi bekap odmah ako nisi odradio...
a osim prevoda onog gore nema sta da se doda, stim sto ja mislim da je pre jedna od glava nego firmware, a tu stvatno ne mozes nista sam.
 
ko bese uvoznik za WD... uzet je hard 22 jun-a 2006 u MK racunarima ali oni su tada na sve davali max 12m garancije...?
Odlucio sam da po prvi put okrenem list jer sam do sad uvek slepo slusao i snosio troskove servisa i u garantnom roku...
 
zavrsio sam backup... isterstirao sam u kojim uslovima klikce i zakljucio da se kliktanje desava jedino pri prelasku iz jednog OS-a u drugi i to samo kad posle restarta se PC ugasi i upali nakon 2 sekunde tako da se HDD ne stigne 100% zaustaviti i tada krece kliktanje (uglavnom klikne 1-2 puta i proradi dok se retko desi da klikne 7-8 puta i prijavi se u listi kao rom-hawk model i tada ne radi..)
kad se komp pali uglavnom klikne samo jednom (mada ja komp negasim nikad tako da bi se problem verovatni i tu javio da su gasenja cesca) tako da mislim da svoja prava garancije hard-a koji definitivno polako odlazi nema sanse da ostavrim u ovoj zemlji :(
 
Hard Disk je 100% prokliktao.. registrovao sam ga na WD sajtu dobio info da fabricka garancija vazi da 11.juna 2009 i da ga mogu predati bilo kom distributeru za Srbiju (Asbys, Pakom ili KimTek)
Zvao maloprdaju (MK racunari) koja je pristala da odnese hard bilo kom distributeru sa tim da cu ja direktno kontaktrati distributera za uslove regulisanja garancije dok ce oni vrsiti samo transport..
Pozvao Pakom servis obrazlozio im podatke koje sam dobio od WD i da je hard uvezen od strane Flaminga koji vise ne postoji i oni su se slozili da njima posaljem hard..

Sad mi ostaje da cekam na poziv od MK sa brojem telefona na koji da se javim pakomu u vezi harda

Javicu dalji tok jer kod nas vlada totalna anarhija po ovom pitanju i kupci uopste nisu svesni svojih prava i obaveza jer ih svaka budaletina laze kako stigne
 
Hmm, jedan od 3 wd-a koja imam je bas ovaj od 250. Firma u kojoj sam ga uzeo je dala garanciju od 1 god koja je istekla. Ajd javi kako je proslo to sa garancijom. Ja za sad nemam problema sa njim, da kucnem u drvo.
 
proce pozitivno za mene ili negativno za njih (maloprodaju i distributera WD-a)... treceg nema :)
 
ako pristane pakom ili neka druga firma da ti prime hard disk, a pritom ga oni nisu uvezli onda super, mada nisu u obavezi da to urade.
 
po WD-u jesu, posto za region Srbije Western Digital nema RMA centar gde bi se slalo, vec upucuje na nekog od svojih distributera.....
jer Pakom, KimTek, Asbys samim tim sto su distributeri kao ovalsceni servisi imaju odredjena prava i obaveze a jedno od tih obaveza je da prime bilo koji hard disk prodat u Srbiji na servis......

Ako ne postuju pravila na koja su pristali nemoraju se baviti uvozom ;)
 
dobio danas drugi HDD ali je opravljan vidi se po smart parametrima, write error rate je kao fail (worst value = 1) dok je raw vrednost 0000... scan disk (wd tool) je prosao videt cu kako ce se ponasati posle torture testova..

inace ovako mu izgleda smart:
 

Prilozi

  • wd250.jpg
    wd250.jpg
    189.9 KB · Pregleda: 57
Nazad
Vrh Dno