Šta je novo?

Zvučna karta sa 7 ili 8 nezavisnih kanala?

SOCOM

Slavan
Učlanjen(a)
21.10.2004
Poruke
2,485
Poena
445
Problem je sledeći: Treba da ozvučim 8 nezavisnih prostora, posedujem pojačalo sa 8 nezavisnih kanala, ali kako da dobijem 8 nezavisnih kanala na računaru?
Postoji li neka zvučna karta koja može da pusti 8 nezavisnih kanala?

Rešenje mora biti kvalitetno jer treba da ozvučim wellness u hotelu sa 4 zvezdice.
Genijalci koji su to sve zamislili i trebali izvesti ceo projekat nemaju ideju kako da reše ovaj problem, pa sam ja dobio kosku kao univerzalac:p


Hvala unapred!
 
....a jesi li mozda razmisljao o kombinaciji dve zvucne kartice koje imaju po 4 kanala, koliko znam u vecini profesionalnih software-a mozes da podelis sta ce ti ici na koji kanal, a i imao bi veliku ustedu jer su dve kartice sa po 4 kanala mnogo jeftinija varijanta od jedne kartice sa 8 kanala....
 
Otvoren am za predloge, Gorane, daj samo navedi koje tačno kartice da nabavim i koji to softver uopšte trebam?
Totalni sam noob u ovome.
 
pa ako je hotel neka se otvore malo,zato sam dao one linkove :p
 
Eh, znaš kako je, recesija i tako to:p
Bedak je da ljudi koji su uzeli ogroman posao nemaju rešenje za to, već se hvataju za glavu:D
Kontam da je to lakše od razmišljanja.
 
najeftinije (solidno) rešenje koje mi pada na pamet je upotrba stare Live 5.1 kartice sa KX drajverima, kojima sa jedne kartice (koja košta smešnih 10e) možeš dobiti do 3 stereo izlaza, tj 3 različite muzike ili bilo kog drugog materijala.

Jel planiraš da puštaš muziku ili je nešto drugo u pitanju?
 
najeftinije (solidno) rešenje koje mi pada na pamet je upotrba stare Live 5.1 kartice sa KX drajverima, kojima sa jedne kartice (koja košta smešnih 10e) možeš dobiti do 3 stereo izlaza, tj 3 različite muzike ili bilo kog drugog materijala.

Jel planiraš da puštaš muziku ili je nešto drugo u pitanju?

Puštanje muzike, naravno, nego uopšte ne kontam kakav plejer bi mogao da pušta 8 stereo kanala?
Ili 8 plejera u isto vreme?
 
8x Winamp (tj više instanci Winamp-a), sa 3 Live kartice i imaćeš 8 (tj. 9) stereo kanala, naravno ako budeš koristio Live sa KX drajverima. U preferences Winamp-a podesiš kod svakog pokrenutog drugi izlaz i svi istovremeno na različite izlaze (kartice) puštaju različitu muziku.
 
Pa to je extra, divno i jeftino!
Jesi to probao?
 
I ako može neka preporuka, gde naći pojačalo sa 8 nezavisnih stereo kanala, pošto može da se desi da će trebati.
 
winamp iskopiraj u vise foldera, da bi setovanja za output koja drzi u ini fajlu mogao da sacuvas posebno za svaki.
 
Poslednja izmena:
probao sam sa jednom zvučnom, tj puštao sam različitu muziku na 2 različita izlaza. enetualno bi mogao (da ti sistem ne pravi probleme) da nađeš različite verzije Live kartice (da se razlikuju po oznakama SB0100, SB0200, SB0220, CT4xxx...), kako bi umeo da ih razlikuješ. Za pojačalo ti već ne mogu pomoći, savetujem samo ono o čemu znam :)

i otogrunt je u pravu, napravi više kopija Winamp-a, kako bi svaki čuvao svoja podešavanja.

:wave:
 
Nazad
Vrh Dno