»RSS Benchmark sajt

Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 76 do 90 od ukupno 127

Tema: Uradi sam - Zasto mi ne radi mis?

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        6.072
      2. Moja mašina
        • CPU: G3220
        • MoBo: Gigabyte GA-H81M-HD3
        • RAM: Corsair XMS CL9 4GB 1600MHz
        • VGA: Intel HD интегруша
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Seagate ST3000DM008 i ST1000DM003
        • OPT: LiteOn iHAS324
        • Case: Chieftec Matrix MX-01WD-D
        • SND: Realtek ALC892 High Definition 7.1-channel интегруша
        • LAP: HP ProBook 4710s
        • INET: Kablovska
      3. Citat Citiram korisnika: subtractor Pogledaj poruku
        Sto se tice porucivanja, kod nas izbor ne postoji. Kelco i mikro princ su radnje koje to prodaju, ali je pitanje da li bi odgovarali. Comet nema nista od toga na stanju. Ne znam da li mogu da poruce to komadno za fizicka lica.
        Скоро сам растурио пар мишева јер су прекидачи почели да брљају па сам и њих растурио ... и тако оставио. Хтео сам да купим и једноставно заменим да се не играм ситним деловима али нигде нисам нашао, мислим да сам и у ове две радње гледао. Може ли неки линк па да се сналазим?

Member Avatar korisnika Zeha
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        8.186
      5. Moja mašina
        • CPU: i5-6600K i Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS Maximus VIII HERO
        • RAM: KINGSTON HyperX Savage 16GB (2x8GB) HX424C12SB2K216
        • VGA: ASUS GTX 960 4GB (STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5)
        • MON: HP ZR24w
        • HDD: Samsung 850EVO 250GB, 2x SEAGATE Archive HDD 8TB, WD2001FASS 2TB
        • OPT: ASUS DWR-24F1MT
        • Case: Fractal Design Define R5 sa 4 "FD" Dynamic GP-14 ventilatora i Cooler Master V850
        • SND: Creative Sound Blaster Z, Philips SHP9500, Logitech X-230
        • LAP: HP ProBook 470 G0 (H0V04EA) + Samsung SSD 840 EVO 250GB i Logitech Anywhere Mouse MX
        • TV: LG LCD 32LW5590 i CONAX CAM modul :o)
        • Ostalo: Kuschall Compact, Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, Logitech MX Master
      6. Citat Citiram korisnika: subtractor Pogledaj poruku
        https://geekhack.org/index.php?topic=81743.0
        Ovde je lik poceo da objasnjava, ali mislim da nije skroz u pravu za neke stvari.

Poenta je sledeca, D2F-01F je prekidač koji treba uzeti. Ne znam odakle je informacija da je 7N isto sto i 01.
        Ja sam uzeo 150gf i razlika je osetna. Mnogo je tvrđi miš tako da sam se zeznuo. Poručujem sada novu turu 75gf pa može da se priključi ko želi. 360din za par prekidača. Japanci.
        To je ovakvo nesto https://www.aliexpress.com/item/2pcs...0-ca54bef4dbe5 ili http://www.ebay.com/itm/2pcs-ORIGINA...sAAOSw~AVYtSnj sa oznakom D2F-01F-T ?

Kad tacno porucujes i kad racunas da ce ti doci prekidaci?
        Odgovaraju li oni visinom, procitao sam na onom sajtu/forumu da ovi japanski mogu biti i malcice previsoki?
        Da li zaista ima potrebe ganjati japance kad su u misa ugradjeni kinezi?
        Menjao Zeha : 30.05.2017. u 16:12
        ***************** Vozite kola...? *****************
        ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Member Avatar korisnika TwistedMind
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        5.018
      8. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 8700 and Be quiet Dark Rock Pro 3
        • MoBo: MSI Z370 SLI Plus
        • RAM: 2x8GB DDR4 Kingston HyperX Predator 3000MHz
        • VGA: Asus 1080TI turbo + Accelero Xtreme III
        • MON: Dell P2414H @80Hz
        • HDD: Samsung M.2 960EVO 250GB + WD Caviar Black 1TB
        • Case: Cooler Master Trooper + Cooler Master V750
        • SND: Sennheiser HD 555 modded to 595
        • Ostalo: Mionix Naos 7000 + Xiaomi XL podloga
      9. Citat Citiram korisnika: calexx Pogledaj poruku
        Скоро сам растурио пар мишева јер су прекидачи почели да брљају па сам и њих растурио ... и тако оставио. Хтео сам да купим и једноставно заменим да се не играм ситним деловима али нигде нисам нашао, мислим да сам и у ове две радње гледао. Може ли неки линк па да се сналазим?
        pa ne znam gde drugde da te uputim. Kod nas su ovi glavni (ima par nekih sitnih, ali oni su bas boranija). Jednostavn omora da se poruci.

Citat Citiram korisnika: Zeha Pogledaj poruku
        To je ovakvo nesto https://www.aliexpress.com/item/2pcs...0-ca54bef4dbe5 ili http://www.ebay.com/itm/2pcs-ORIGINA...sAAOSw~AVYtSnj sa oznakom D2F-01F-T ?

Kad tacno porucujes i kad racunas da ce ti doci prekidaci?
        Odgovaraju li oni visinom, procitao sam na onom sajtu/forumu da ovi japanski mogu biti i malcice previsoki?
        Da li zaista ima potrebe ganjati japance kad su u misa ugradjeni kinezi?
        -t znaci da ima Self-clinching PCB terminals. Znaci da pinovi nisu skroz pravi nego imaju stomacic na sredini. Fora je da teze ispadnu kada se nabiju u plocu. Ne mislim da ima razlike kada se stave u mis, pogotovo uz lemljenje. Osim toga, da to su ti prekidaci koje bih ja uzeo, barem po oznaci.
        Sto se porucivanja tice, mislim da nece ici barem narednih 10ak dana jer je jedna tura upravo stigla. Dobra stvar je da po porucivanju stizu za oko 7 dana. Generalno, mogu da ti kazem 30 dana i da te ne slazem puno.
        Prekidace koje sam izvadio iz misa (cooler master storm sentinel advance) su potpuno istih dimenzija. Nema apsolutno nikakve razlike u visini. Ne mogu tvrditi za sve miseve ocigledno.
        Menjao TwistedMind : 30.05.2017. u 17:13
        a.k.a. subtractor

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        2.315
      11. Moja mašina
        • CPU: AMD X3 Athlon II 425, 2.70GHz
        • MoBo: Asus M4A78LT-M LE
        • RAM: Kingmax + Apacher 2 X 2GB DDR3 1333MHz
        • VGA: Gigabyte VGA ATI Radeon 4550
        • MON: SyncMaster 710N
        • HDD: Segate Baracuda 500GB + Samsung 1TB
        • OPT: Pioneer DVD DVR-108 + CD RW - LG
        • Case: LC Power LC600H-12
        • LAP: ASUS X550VB-XX045D Micron 4GB + Kingston 8GB - Win 10 64-bit / EVO 850 500GB /
        • TV: Samsung LE40C650
        • Ostalo: WinFast TV2000 XP Global / CM Storm Havoc / TL-WR841N / Logitech RX1000 - K360 - G900 /
      12. Mozda vam ovaj video nesto pomogne od 2:20 min https://www.youtube.com/watch?v=eDoXMJyimDU

Member Avatar korisnika Zeha
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        8.186
      14. Moja mašina
        • CPU: i5-6600K i Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS Maximus VIII HERO
        • RAM: KINGSTON HyperX Savage 16GB (2x8GB) HX424C12SB2K216
        • VGA: ASUS GTX 960 4GB (STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5)
        • MON: HP ZR24w
        • HDD: Samsung 850EVO 250GB, 2x SEAGATE Archive HDD 8TB, WD2001FASS 2TB
        • OPT: ASUS DWR-24F1MT
        • Case: Fractal Design Define R5 sa 4 "FD" Dynamic GP-14 ventilatora i Cooler Master V850
        • SND: Creative Sound Blaster Z, Philips SHP9500, Logitech X-230
        • LAP: HP ProBook 470 G0 (H0V04EA) + Samsung SSD 840 EVO 250GB i Logitech Anywhere Mouse MX
        • TV: LG LCD 32LW5590 i CONAX CAM modul :o)
        • Ostalo: Kuschall Compact, Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, Logitech MX Master
      15. Vid'o sam ga i rekoh sebi "a sto da ne probam", sad skoro da ne radi klik... nije za me' ta popravka, nemam sitnu pincetu i odvec sitno svr to unutra za moje rucerde, pa sad moram menjati m.p.
        Nije svaki majsorluk za svakoga...
        ***************** Vozite kola...? *****************
        ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Member Avatar korisnika TwistedMind
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        5.018
      17. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 8700 and Be quiet Dark Rock Pro 3
        • MoBo: MSI Z370 SLI Plus
        • RAM: 2x8GB DDR4 Kingston HyperX Predator 3000MHz
        • VGA: Asus 1080TI turbo + Accelero Xtreme III
        • MON: Dell P2414H @80Hz
        • HDD: Samsung M.2 960EVO 250GB + WD Caviar Black 1TB
        • Case: Cooler Master Trooper + Cooler Master V750
        • SND: Sennheiser HD 555 modded to 595
        • Ostalo: Mionix Naos 7000 + Xiaomi XL podloga
      18. Ovaj sa klipa nije ni za koga. Zamisli kada bi na mx tasterima malo razvukao oprugu kako bi "bolje" radio prekidac. Ovaj je to tako osacovao.
        a.k.a. subtractor

Member Avatar korisnika Nes*
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        715
      20. Moja mašina
        • CPU: q9550
        • MoBo: asus p5k
        • RAM: 8gb
        • VGA: gtx650ti Gainward 1gb
        • MON: BenQ VW2245Z
        • HDD: kingston 120gb uv400+wd 500gb aaks
        • OPT: PIONEER DVD-RW DVR-115D ATA
        • Case: Cooler Master Elite 332+500W Chieftec GPA-500S8, bulk iArena series
        • SND: Microlab M-900 2.1 40w
      21. poz, do cega moze biti da mi mis kad pritiskam levi klik poceo "sve cesce" da funkcionise kao da sam pritisnuo desni?

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        7.611
      23. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
      24. To je bas bizarno, jedino sto meni pada na pamet jeste da brljavi ploca (misa).

Member
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        295
        Citat Citiram korisnika: subtractor Pogledaj poruku
        https://geekhack.org/index.php?topic=81743.0
        Ovde je lik poceo da objasnjava, ali mislim da nije skroz u pravu za neke stvari.

Poenta je sledeca, D2F-01F je prekidač koji treba uzeti. Ne znam odakle je informacija da je 7N isto sto i 01.
        Ja sam uzeo 150gf i razlika je osetna. Mnogo je tvrđi miš tako da sam se zeznuo. Poručujem sada novu turu 75gf pa može da se priključi ko želi. 360din za par prekidača. Japanci.
        Da se ukljucim, posto se i ja bavim popravkom miseva (u najmanju ruku), eto i @zeki odgovor za servis, doduse bez pecata . Pokusacu da objasnim o navedenom tasteru. Jeste Made in Japan i zaista je kvalitetan, sa debelim kontaktima od crvenog bakra, Japanci ga vole . Ali, sta je problem, kao sto si zakljucio, klik je mnogo tvrd, preterano. Nije samo to, nego su i dimenzije kucista vise za 0.01mm, sto je dovoljno da maska od misa ne nalegne dobro i ne moze da se klikne kako treba, te je potrebna modifikacija, koja je uvek razlicita od modela do modela misa. Tvrdoca klika isto moze da se modifikuje, da se malo omeksa, ali to je strasno pipav posao i potrebno je mnogo vise od jedne pincete, ja koristim 3 razlicite i precizan metalni skalper, pomocu kog otvaram kuciste, bez ostecenja, grebanja i sl. Rizik za tu modifikaciju je sto se lako gube delovi, jer poluga nije klasicna, nego se sastoji iz 2 dela, sto dodatno komplikuje. Takodje, mogu da se ostete delovi, iskrive, i posle koliko god da se isprave, nije to to, treba da ostane fabricki. Meni je potrebna posebna koncentracija za taj poduhvat, onda uhvatim nekoliko tastera i zavrsim.

Mnogima na benchu sam pomogao ugradjivajuci im te tastere i svi su zadovoljni, koliko znam. Jednom se desilo da neko nije bio zadovoljan, pa sam mu zavrsio iz drugog puta, nakon cega je zadovoljstvo obostano.

Drugi taster je isto Omron, ali kineski. Ti tasteri su isti i ugradjuju se u skuplje i najskuplje miseve, najskuplja mamba ih ima i najskuplji Logitech. Desava se da se proizvodjaci prepucavaju, jedan stavi 20 miliona klikova, drugi 10, sve je to isto, a ljudi se primaju zato sto ne znaju i ne treba da znaju, ali eto, nije da je ultra bitno, ali to su isti tasteri. Pisao sam sa sve slikama o tome na drugom forumu.

Bitno je napomenuti, da nije uvek neophodna zamena tastera, tj. po meni nije skoro nikad, jer uvek moze da se sredi, reparira na duge staze, ako se lepo uradi. Nije mi tesko da zamenim, ali postoji rizik od ostecenja maticne ploce, tj. vodova. Prilikom skidanja kalaja, moze da se desi zbog velike temperature vrha da se vod unisti. Ako se smanji temperatura, onda to nije dovoljno. Ako se iskoristi kratki vremenski interval sa visokom temperaturom, opet nije dovoljno za skidanje. Ako se koristi niska temperatura, onda mora vise vremena i opet se osteti. Da li je Logitech, Razer ili Steel, svi su isti, imaju tanane vodove i slabo je to sve, cak i nakon prvog skidanja, tako da je to za izbegavanje, kad god moze da se otvori/repaira, to je preporuka.
        E sad, lepo je imati ove japanske tastere, jer su dugovecni, primeri su stari Microsoft misevi koji ih imaju, bez scroll-a sa kuglicom, baceni su u kantu sa ispravnim tasterima. To je bio klik, kad kliknes, prostorija odzvanja

Sto se tice scroll-a, tu je stvar razocaravajuca. Najskuplji Razer ima isti scroll kao A4tech i Genius. Mislim, malo je kvalitetniji, ali sistem je isti, plasticni valjak koji ulazi u potenciometar i taj potenciometar naravno moze da izdrzi garanciju, nakon toga radi jos par godina i krene da preskace. Logitech ima najbolje resenje tu i brendirao ga je, scroll sa senzorima, koji nema mehaniku, nikad nisam video da je neispravan. Microsoft ima isto tako nesto, ali je grublji. Razer-a kog placate po 150eu kao dobar dan ne zanima da ulaze u to i trpa jeftine delove. I sam imam mambu, ne kazem nista, ali zato sto mi se svidja izgled i hteo sam da promenim malo.

Za nekog kome treba bilo sta, moze da se javi na PM, rado cu odgovoriti.

Member Avatar korisnika Ljanmi
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.029
      27. Moja mašina
        • CPU: i7 4790k@4,8 HT on, Silver Arrow IB-E Extreme
        • MoBo: MSI Z97-G43
        • RAM: 2x8GB HyperX Savage @2400 (CR1 CL 10-12-12-16)
        • VGA: Strix 1070 08G
        • MON: N/A
        • HDD: Evo 840 250GB + 1TB Black + 1TB Green
        • OPT: N/A
        • Case: Seasonic SS-620GB
        • SND: Asus STX/AKG K7XX
        • LAP: N/A
        • TV: LG LED 47"
        • Ostalo: Logitech G110/G400S, Dualshock 4(Arctic White), Xiaomi Redmi 5 Plus
      28. Thumbs down

Ja ne videh do sad losiji scroll nego na Logitech G400s-u. Najjeftiniji misevi imaju najnormalniji scroll, dok ovo "premium" sr**e preskace od kada je kupljen, reklamiran zbog toga, dobije drugi i opet ista prica. Nemam pojma da li koristi taj scroll sa senzorima o kome pricas ali jako sam nezadovoljan, aplodovao sam i video na jutjub, kontaktirao customer support, pisao na oficijalnom forumu ali dzaba - digao sam ruke. Sad je poceo da prekida USB kabal - garancija je koliko 3 god?

I naravno NAJGORA tehnicka podrska IKADA!!!
        U R A HERO Peter Jackson
        The headshot's the only true stopper.

Member Avatar korisnika Rio
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        678
        Imao sam taj tip problema na razer naga i resio ga tako sto sam ugurao cevcicu u mis, pored tockica, i kroz nju pumpao rucnom pumpom za lopte i duseke za plazu (komprimovani vazduh iz boce je bolja opcija, ko ima)

Moj mis je doduse bio ispavan kao nov, i ovo se prvi put javilo posle, recimo, godinu dana. I u paketu sa ovim problemom je pravio problem i sa srednjim klikom.

Ali, vredi pokusati, iako su sanse za uspeh tanke.
        NINJA

Member
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        295
        Ljudi, reklamirajte te miseve sledeci put ako treba 3 puta dok vam ne vrate pare, to nije upotrebljivo.
        Btw G400 je jedan veliki fail od misa, to je naslednik starog mx500, odnosno mx510, koji je daleko kvalitetniji i takodje ima deblji i kvalitetniji kabl, za razliku od G400, ciji je dosta tanak i slab. Gori mis nisi mogao da odaberes, menjaj sto pre, trazi neki drugi iz ponude kao zamenu, ili pare nazad.

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.029
      32. Moja mašina
      33. Mis je kupljen jula 2013 i placen mislim 6750,00 RSD-a - dakle ne verujem da je u garanciji
        U R A HERO Peter Jackson

Member
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        295
        Citat Citiram korisnika: Ljanmi Pogledaj poruku
        Mis je kupljen jula 2013 i placen mislim 6750,00 RSD-a - dakle ne verujem da je u garanciji
        Nista, javi ako treba pomoc, kabl je verovatno prekinuo, a za scroll bih morao da vidim sta je u pitanju.

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.029
      36. Moja mašina
      37. Citat Citiram korisnika: imarkovic Pogledaj poruku
        Nista, javi ako treba pomoc, kabl je verovatno prekinuo, a za scroll bih morao da vidim sta je u pitanju.
        Skrol je takav kakav je fabricki - jesi citao forum onaj(svima je isti problem), znaci ne verujem da moze bilo sta tu da se uradi. Kabal prekida na mestu USB uticnice za racunar. Ne znam da li da menjam ceo kabal?
        U R A HERO Peter Jackson

Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •