Šta je novo?

Uradi sam - Zasto mi ne radi mis?

Ljudi pozdrav. Uzeo sam miša za laptop pre manje od mesec dana. JETION 2.4G JT-DMS075
Radio normalno svo vreme, pre 2 dana mi počeo brljati, znaci kad ga upalim kursor po ekranu leti na sve strane...
 
Inače, provalio sam da radi normalno dok pomeram kursor, ali čim ga zadrzim 2 sekunde na jednom mestu odmah počne naglo da se sam pomera i da ide gde hoće..sta to moze biti?
 
Promeni baterije i podlogu pa vidi da li to menja stvari.
 
Pa dobro, to je onda definitivno krs Kinez. Reklamiraj, trazi povracaj novca (ne zamenu!), pa doplati za krstenog misa.
 
Logitech m185,imam mali problem,

Poceo je da kad kliknem jednom na levi klik "opali" dva puta?
Kao i kod "markiranja" slova itd prekine markaciju na pola ?



ps. treci mis m185 kome se desava isto....
 
Poslednja izmena:
Resenje je u zameni prekidaca u mišu za levi klik.
 
Ово је баш за мене. :D

Купио сам миш жичани Хама и после неког времена скрол почне да ''лудује''
и не могу нормално да се крећем горе или доле, већ све сецка.
Заменим ја миш (пошто је нов у гаранцији),
после неког временаа (пар недеља) .... иста песма и са новим....

Да ли постоји могућност да се то реши некако?
У суштини ми миш одговара...сем наведеног
 
Poslednja izmena:
^ Ma trazi povracaj novca i kupi neku krstenu marku :trust:
 
^ Ma trazi povracaj novca i kupi neku krstenu marku :trust:

Овај је једини вертикални миш код нас.... колико знам,
и много је бољи за оне који дуже раде са мишом.
 
Pa džabe ako je jedini kad ti već drugi primerak ne radi kako treba :trust:

Kucaj vertikalni miš na KupujemProdajem ili gledaj na eBay-u ili nekim drugim sajtovima koji ti odgovaraju - uvek može da se nabavi nešto ako ti zaista treba i ako si sposoban da platiš.
 
Pa džabe ako je jedini kad ti već drugi primerak ne radi kako treba :trust:

Kucaj vertikalni miš na KupujemProdajem ili gledaj na eBay-u ili nekim drugim sajtovima koji ti odgovaraju - uvek može da se nabavi nešto ako ti zaista treba i ako si sposoban da platiš.


Знам, хвала на савету.
У сваком случају морам да узмем нови,
па тек онда да носим на рекламацију....опет
 
Pozdrav, imam Bloody v7 mis, star 4 i po godine. Pre nekih mesec - dva, poceo je da duplo klikce, prekida u markiranju itd Procitao sam odgovor iznad koji kaze da treba da se promeni u misu taj deo za levi klik. Kad sam otvarao misa i ocistio ga, klik je opet radio normalno, ali opet je poceo posle nekog vremena isto. Sada sam opet skinuo gornju plastiku i kada bez nje klikcem nemam tih problema? Trenutno bolje radi bez toga nego sa time delom. Sta mi je ciniti i da li ima pomoci?
 
Spricni ga malo sa wd40, ako i tada ne radi kako treba trebalo bi zameniti taster.
 
Wd40 nikako!
Ljudi, nije to kontakt sprej, niti lubrikant. Ima u sebi kiselinu, prvo će da ga pomaže, a onda će da razjede sve živo u njemu. Još na delikatnu stvar kao što je mikroprekidač je čista ludost.
Treba vam Kontakt 60 (Kontakt sprej) koji nije jeftin, pa ne znam koliko se isplati za miševe.

P.S. Pre par dana sam sredio skrol na mišu sa njim. Skrol je vraćao uvek par redova, sada radi kako treba.
 
Pozdrav, imam Bloody v7 mis, star 4 i po godine. Pre nekih mesec - dva, poceo je da duplo klikce, prekida u markiranju itd Procitao sam odgovor iznad koji kaze da treba da se promeni u misu taj deo za levi klik. Kad sam otvarao misa i ocistio ga, klik je opet radio normalno, ali opet je poceo posle nekog vremena isto. Sada sam opet skinuo gornju plastiku i kada bez nje klikcem nemam tih problema? Trenutno bolje radi bez toga nego sa time delom. Sta mi je ciniti i da li ima pomoci?

Proveri taj deo plastike koji naleže na prekidač da li je ravan. Ako se izjeo, i to može da pravi probleme. E sad kako to popraviti, a da se opet ubrzo ne pokvari ne znam. Selotep ne drži dugo, možda malo lepka da se poravna i preko izolir traka?
 
Ja sam koristio wd40 za mog misa (levi klik) i evo oko 6 meseci radi bez ikakvih problema.
 
Izvadio sam levi klik i izgleda da je malo popustio taj deo sto se savija, cudno je nalegao na kuciste pa kao da se pomerao malo kako se kliktalo. Znam da se vracao u neku normalu kada sam ga par puta malo lupio o tu stranu kad je duplo kliktao. Kad pocne sledeci put to da radi, provericu opet kako stoji taj levi klik. Hvala na pomoci svakako :D
 
Shvatite da je wd 40 dosta masan i da ce da vam skuplja i talozi prasinu, ima da vam napravi jos gore nego sto je bilo, privremeno ce biti poboljsanje al zato posle uzas.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Treba vam Kontakt 60 (Kontakt sprej) koji nije jeftin, pa ne znam koliko se isplati za miševe.

P.S. Pre par dana sam sredio skrol na mišu sa njim. Skrol je vraćao uvek par redova, sada radi kako treba.
Moracu da probam jer sam vec nekoliko miseva promenio kad je scroll poceo da zeza - svaki put sam kontao da se izraubovao ili da mu je otisla elektronika.

Proveri taj deo plastike koji naleže na prekidač da li je ravan. Ako se izjeo, i to može da pravi probleme. E sad kako to popraviti, a da se opet ubrzo ne pokvari ne znam. Selotep ne drži dugo, možda malo lepka da se poravna i preko izolir traka?
Kap super lepka svojevremeno resila problem pojedenog tastera na kuglicnom misu (kad su misevi kostali vise nego danas).
 
ljudi imam miš redragon gainer i od skoro desni klik na svaka 2-3 pritiska ne otvori okvir sa funkcijama koje treba nego mi vrati stranicu unazad :lupko: jel to može nekako da se reši ili da nosim na reklamaciju??
 
Garancija - reklamacija.
Ako je van garancije opet servis pa platis...
 
znači da nosim na reklamaciju i da tražim zamenu...u garanciji je kupljen pre nekoliko meseci...
 
Zeho odnesem ja miš objasnim šta je u pitanju oni da ga nosim u servis njihov-ma hajde sad će da se vuče po servisima nema teorije i ništa usputno kupim na drugom mestu redragon centrophorus baš je super miš i kući ovaj gainer uključim bezveze i gle čuda nema više da zeza sad radi super :D koristim malo centrophorus malo gainer :d redragon pravi dobre periferije za komp gledao sam recenziju tastatura kurare i kala i meni ono deluje fantastično realno gledano bolje da se kupi neki redragon miš i tastatura nego da se kupi samo miš rejzer bazičan model ;)
 
zero punctuation
 
Ocigledno je da nisi citao novi Pravopis, interpunkcija je izbacena i umesto nje se koriste emotikoni.
 
Pozdrav, imam Bloody v7 mis, star 4 i po godine. Pre nekih mesec - dva, poceo je da duplo klikce, prekida u markiranju itd Procitao sam odgovor iznad koji kaze da treba da se promeni u misu taj deo za levi klik. Kad sam otvarao misa i ocistio ga, klik je opet radio normalno, ali opet je poceo posle nekog vremena isto. Sada sam opet skinuo gornju plastiku i kada bez nje klikcem nemam tih problema? Trenutno bolje radi bez toga nego sa time delom. Sta mi je ciniti i da li ima pomoci?

Ista stvar je počela da mi se dešava na Logitech Marathon M705. Iz čista mira na klik odradi dvoklik. Ili prekine markiranje na pola i opet nastavi da markira od trenutne pozicije. Ili mi uhvati redove u Excel, kao da držim levi taster nakon klika.
Kada se to desi, bukvalno u sledećih nekoliko klikova se ponavlja. Isključim ga, protresem ga ili produvam ispod prednjih tastera i sve radi OK nekoliko sati ili nekoliko dana. I onda opet isti problem.

Da se cimam sa rasklapanjem ili da tražim neku zamenu?
 
poolmaker, hvala :)

S obzirom da sam odveć star za tako pipav posao, verovatno ću prvo da kupim drugog miša, pa da pokušam ovog da demonitram i popravim :)
Navikao sam da i kod kuće i na poslu imam istog miša, pa mi se ne kupuju sada dva komada...

mitar1982, radim sa mnogo tabela, to dugme je bilo jedan od razloga za kupovinu ovog miša. Čas je uključeno, čas isključeno.
 
Nazad
Vrh Dno