Šta je novo?

Uradi sam - Zasto mi ne radi mis?

Ima ogromne razlike medju prekdiacima. Kolega je na svom logitechu menjao nekim kinezima i kaze da mu je klik bio katastrofalan. lose se cuo bi bio mnogo gnjecav. Neki od ovih kupovnih su mozda i bolji od tih originala, mada je to tesko proceniti. Uglavnom se ide na originale da bi se zadrzao osecaj na koji si se navikao.
Ono sto sigurno mozes da vidis pre kupovine je sila koja je potrebna da bi se ostvario klik. Obicno je to oko 0.6N.

Sto se tice porucivanja, kod nas izbor ne postoji. Kelco i mikro princ su radnje koje to prodaju, ali je pitanje da li bi odgovarali. Comet nema nista od toga na stanju. Ne znam da li mogu da poruce to komadno za fizicka lica.

Izmeri velicinu prekidaca i vidi da li ti taj iz kelca (14983) odgovara. Ovo iz kometa je taj proizvodjac, odnosno zippy.
 
Imam Logitech RX1000 koji mi je pao sa stola i ne daje znake zivota kad se ukljuci u PC ili laptop, rasturio sam ga ali nista ne vidim da je problem da kazem sve je na svom mestu, da li bi neko imao da mi kaze na sta bi trebalo da obratim paznju, sta je to sto bi mozda trebalo da crkne od pada ako je moguce zamenim taj deo, mis jeste star ali je vrlo upotrebljiv?
 
Popravio sam misa, pa me interesuje citajuci neku temu o misevima neko je pomenuo da ima neki mali program preko koga moguda se podesavaju tasteri na misu, trazeci po forumu nkako ne mogu da pronadjem taj post. Da li neko zna o kom programu se radi i da li je taj program (ziv) tj. da je stalno aktivan jer ovaj RX1000 nema svoju memoriju, gledam da izbegnem Logitech-ov program jer je nekako glomazan?
 
Hvala, odlican programcic a da li moze da se namesti preko njega da se koristi u internet browseru da recimo drzis desni klik a skrolom napred nazad setas po tabovima levo desno. Dugo sam hteo da pitam ovaj pgm je aktivan svo vreme a da li moze da se koristi i za miseve koji imju internu memoriju da mu se podesi kako hoces ali da nije aktivan svo vreme, ovo pitam za drugu konfu il mozda postoji neka druga app?
 
Ovaj program je uvek aktivan, ali procesor ga ne oseća, a zauzima pet megabajta memorije, tako da ga nećeš ni primetiti. A možeš da praviš profile za različite programe.

xmbc.png
 
Pozz imam A4tech V5M mis i problem sa skrol tasterom. Desava se to da kada stiskam skrol samo ''desna strana radi'' (spusti se malo i vrati u normalan polozaj kao amortizer) a leva samo stoji, sve se ukrivo aktivira skrol, najgore je sto kada listam nesto gore dole desi se da stisnem skrol koliko je labavo sve, sve se nesto lepi na stisak. Kako da resim ovaj problem, da li bih morao da rastavljam mis, tj da skidam klizace kako bih da odsrafio (jel mogu nesto da pokvarim?)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav imam CM Octane mis i desni klik je prestao da radi kada sam ga otvorio uz malo jaci pritisak na mikroprekidac ponekad proradio, dok je levi radio odlicno sad kada sam ponovio sklopio mis levi preskace a desni i dalje ne radi, jel to znaci da su oba spremna za menjanje? I posto nikad nisam menjao kako se skidaju mikroprekidaci samo ih iscupam ili? I jos jedno pitanje kako da znam koji odgovara mom misu
 
Citaj temu otpocetka, nije preduga, a sve vec pise.
 
Zanimljivo je da niko ovde nije naveo ni jedan servis a siguran sam da ih ima dosta.
"Uradi sam" je dobra stvar ali ne vidim zasto bi bio problem da se navede i nekoliko dobrih servisa koji rade cestiti i kvalitetno...
 
Pa i nije bas da ima puno servisa, a i pitanje je ko je sve zainteresovan da se time bavi. To sto servis moze da ponudi, moze da uradi bilo ko, ali cime bi on zamenio dotrajali prekidac? Treba sa nekog geniusa da skida prekidace da bi mi stavio u mis od 50e.
Ne bih bas da ulazim u raspravu o prekidacima, ali tesko da bilo koji servis ima nesto iole normalno na stanju.

Ja sam uzeo D2F-01 (150gf) prekdiace pa cu sad da zamenim da vidim kaki su. 180din komad, a navodno je to ono sto treba koristiti za miseve i nema glavobolje.
 
Trebalo bi da je u misu, Logitech MX Performance, D2FC-F-7N.
Ono sto me "buni" je oznaka iznad D2FC-F-7N, na svakom mikro prekidacu kod razlicitih prodavaca je drugacija.
Pogledajte slike i recite mi sta oznake 2430RZ6 CHINA, 1415C41 CHINA, 0611RZ8 CHINA ... znace?
China, to kontam da je iz kine, pravljeno u kini ali brojcano slovna oznaka sta je?
Ima li razlike u necemu medju tim (i svim ostalim) m.p. ako im je zajednicka oznaka D2FC-F7N?
Kako znati da li je m.p. sa 10 miliona ili 20M klikova a da nam to ne napise prodavac?
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 78
  • 2.jpg
    2.jpg
    61.8 KB · Pregleda: 68
  • 3.jpg
    3.jpg
    61.2 KB · Pregleda: 74
  • 4.jpg
    4.jpg
    78.4 KB · Pregleda: 66
Poslednja izmena:
https://geekhack.org/index.php?topic=81743.0
Ovde je lik poceo da objasnjava, ali mislim da nije skroz u pravu za neke stvari.

Poenta je sledeca, D2F-01F je prekidač koji treba uzeti. Ne znam odakle je informacija da je 7N isto sto i 01.
Ja sam uzeo 150gf i razlika je osetna. Mnogo je tvrđi miš tako da sam se zeznuo. Poručujem sada novu turu 75gf pa može da se priključi ko želi. 360din za par prekidača. Japanci.
 
Sto se tice porucivanja, kod nas izbor ne postoji. Kelco i mikro princ su radnje koje to prodaju, ali je pitanje da li bi odgovarali. Comet nema nista od toga na stanju. Ne znam da li mogu da poruce to komadno za fizicka lica.
Скоро сам растурио пар мишева јер су прекидачи почели да брљају па сам и њих растурио ... и тако оставио. Хтео сам да купим и једноставно заменим да се не играм ситним деловима али нигде нисам нашао, мислим да сам и у ове две радње гледао. Може ли неки линк па да се сналазим?
 
https://geekhack.org/index.php?topic=81743.0
Ovde je lik poceo da objasnjava, ali mislim da nije skroz u pravu za neke stvari.

Poenta je sledeca, D2F-01F je prekidač koji treba uzeti. Ne znam odakle je informacija da je 7N isto sto i 01.
Ja sam uzeo 150gf i razlika je osetna. Mnogo je tvrđi miš tako da sam se zeznuo. Poručujem sada novu turu 75gf pa može da se priključi ko želi. 360din za par prekidača. Japanci.

To je ovakvo nesto https://www.aliexpress.com/item/2pc...lgo_pvid=e49b7309-331d-42b0-9b90-ca54bef4dbe5 ili http://www.ebay.com/itm/2pcs-ORIGIN...796545?hash=item282d01fbc1:g:ISsAAOSw~AVYtSnj sa oznakom D2F-01F-T ?

Kad tacno porucujes i kad racunas da ce ti doci prekidaci?
Odgovaraju li oni visinom, procitao sam na onom sajtu/forumu da ovi japanski mogu biti i malcice previsoki?
Da li zaista ima potrebe ganjati japance kad su u misa ugradjeni kinezi?
 
Poslednja izmena:
Скоро сам растурио пар мишева јер су прекидачи почели да брљају па сам и њих растурио ... и тако оставио. Хтео сам да купим и једноставно заменим да се не играм ситним деловима али нигде нисам нашао, мислим да сам и у ове две радње гледао. Може ли неки линк па да се сналазим?

pa ne znam gde drugde da te uputim. Kod nas su ovi glavni (ima par nekih sitnih, ali oni su bas boranija). Jednostavn omora da se poruci.



To je ovakvo nesto https://www.aliexpress.com/item/2pc...lgo_pvid=e49b7309-331d-42b0-9b90-ca54bef4dbe5 ili http://www.ebay.com/itm/2pcs-ORIGIN...796545?hash=item282d01fbc1:g:ISsAAOSw~AVYtSnj sa oznakom D2F-01F-T ?

Kad tacno porucujes i kad racunas da ce ti doci prekidaci?
Odgovaraju li oni visinom, procitao sam na onom sajtu/forumu da ovi japanski mogu biti i malcice previsoki?
Da li zaista ima potrebe ganjati japance kad su u misa ugradjeni kinezi?

-t znaci da ima Self-clinching PCB terminals. Znaci da pinovi nisu skroz pravi nego imaju stomacic na sredini. Fora je da teze ispadnu kada se nabiju u plocu. Ne mislim da ima razlike kada se stave u mis, pogotovo uz lemljenje. Osim toga, da to su ti prekidaci koje bih ja uzeo, barem po oznaci.
Sto se porucivanja tice, mislim da nece ici barem narednih 10ak dana jer je jedna tura upravo stigla. Dobra stvar je da po porucivanju stizu za oko 7 dana. Generalno, mogu da ti kazem 30 dana i da te ne slazem puno.
Prekidace koje sam izvadio iz misa (cooler master storm sentinel advance) su potpuno istih dimenzija. Nema apsolutno nikakve razlike u visini. Ne mogu tvrditi za sve miseve ocigledno.
 
Poslednja izmena:
Vid'o sam ga i rekoh sebi "a sto da ne probam", sad skoro da ne radi klik... nije za me' ta popravka, nemam sitnu pincetu i odvec sitno svr to unutra za moje rucerde, pa sad moram menjati m.p.
Nije svaki majsorluk za svakoga...
 
Ovaj sa klipa nije ni za koga. Zamisli kada bi na mx tasterima malo razvukao oprugu kako bi "bolje" radio prekidac. Ovaj je to tako osacovao.
 
poz, do cega moze biti da mi mis kad pritiskam levi klik poceo "sve cesce" da funkcionise kao da sam pritisnuo desni?
 
To je bas bizarno, jedino sto meni pada na pamet jeste da brljavi ploca (misa).
 
https://geekhack.org/index.php?topic=81743.0
Ovde je lik poceo da objasnjava, ali mislim da nije skroz u pravu za neke stvari.

Poenta je sledeca, D2F-01F je prekidač koji treba uzeti. Ne znam odakle je informacija da je 7N isto sto i 01.
Ja sam uzeo 150gf i razlika je osetna. Mnogo je tvrđi miš tako da sam se zeznuo. Poručujem sada novu turu 75gf pa može da se priključi ko želi. 360din za par prekidača. Japanci.

Da se ukljucim, posto se i ja bavim popravkom miseva (u najmanju ruku), eto i @zeki odgovor za servis, doduse bez pecata :). Pokusacu da objasnim o navedenom tasteru. Jeste Made in Japan i zaista je kvalitetan, sa debelim kontaktima od crvenog bakra, Japanci ga vole :). Ali, sta je problem, kao sto si zakljucio, klik je mnogo tvrd, preterano. Nije samo to, nego su i dimenzije kucista vise za 0.01mm, sto je dovoljno da maska od misa ne nalegne dobro i ne moze da se klikne kako treba, te je potrebna modifikacija, koja je uvek razlicita od modela do modela misa. Tvrdoca klika isto moze da se modifikuje, da se malo omeksa, ali to je strasno pipav posao i potrebno je mnogo vise od jedne pincete, ja koristim 3 razlicite i precizan metalni skalper, pomocu kog otvaram kuciste, bez ostecenja, grebanja i sl. Rizik za tu modifikaciju je sto se lako gube delovi, jer poluga nije klasicna, nego se sastoji iz 2 dela, sto dodatno komplikuje. Takodje, mogu da se ostete delovi, iskrive, i posle koliko god da se isprave, nije to to, treba da ostane fabricki. Meni je potrebna posebna koncentracija za taj poduhvat, onda uhvatim nekoliko tastera i zavrsim.

Mnogima na benchu sam pomogao ugradjivajuci im te tastere i svi su zadovoljni, koliko znam. Jednom se desilo da neko nije bio zadovoljan, pa sam mu zavrsio iz drugog puta, nakon cega je zadovoljstvo obostano.

Drugi taster je isto Omron, ali kineski. Ti tasteri su isti i ugradjuju se u skuplje i najskuplje miseve, najskuplja mamba ih ima i najskuplji Logitech. Desava se da se proizvodjaci prepucavaju, jedan stavi 20 miliona klikova, drugi 10, sve je to isto, a ljudi se primaju zato sto ne znaju i ne treba da znaju, ali eto, nije da je ultra bitno, ali to su isti tasteri. Pisao sam sa sve slikama o tome na drugom forumu.

Bitno je napomenuti, da nije uvek neophodna zamena tastera, tj. po meni nije skoro nikad, jer uvek moze da se sredi, reparira na duge staze, ako se lepo uradi. Nije mi tesko da zamenim, ali postoji rizik od ostecenja maticne ploce, tj. vodova. Prilikom skidanja kalaja, moze da se desi zbog velike temperature vrha da se vod unisti. Ako se smanji temperatura, onda to nije dovoljno. Ako se iskoristi kratki vremenski interval sa visokom temperaturom, opet nije dovoljno za skidanje. Ako se koristi niska temperatura, onda mora vise vremena i opet se osteti. Da li je Logitech, Razer ili Steel, svi su isti, imaju tanane vodove i slabo je to sve, cak i nakon prvog skidanja, tako da je to za izbegavanje, kad god moze da se otvori/repaira, to je preporuka.
E sad, lepo je imati ove japanske tastere, jer su dugovecni, primeri su stari Microsoft misevi koji ih imaju, bez scroll-a sa kuglicom, baceni su u kantu sa ispravnim tasterima. To je bio klik, kad kliknes, prostorija odzvanja :)

Sto se tice scroll-a, tu je stvar razocaravajuca. Najskuplji Razer ima isti scroll kao A4tech i Genius. Mislim, malo je kvalitetniji, ali sistem je isti, plasticni valjak koji ulazi u potenciometar i taj potenciometar naravno moze da izdrzi garanciju, nakon toga radi jos par godina i krene da preskace. Logitech ima najbolje resenje tu i brendirao ga je, scroll sa senzorima, koji nema mehaniku, nikad nisam video da je neispravan. Microsoft ima isto tako nesto, ali je grublji. Razer-a kog placate po 150eu kao dobar dan ne zanima da ulaze u to i trpa jeftine delove. I sam imam mambu, ne kazem nista, ali zato sto mi se svidja izgled i hteo sam da promenim malo.

Za nekog kome treba bilo sta, moze da se javi na PM, rado cu odgovoriti.
 
Ja ne videh do sad losiji scroll nego na Logitech G400s-u. Najjeftiniji misevi imaju najnormalniji scroll, dok ovo "premium" sr**e preskace od kada je kupljen, reklamiran zbog toga, dobije drugi i opet ista prica. Nemam pojma da li koristi taj scroll sa senzorima o kome pricas ali jako sam nezadovoljan, aplodovao sam i video na jutjub, kontaktirao customer support, pisao na oficijalnom forumu ali dzaba - digao sam ruke. Sad je poceo da prekida USB kabal - garancija je koliko 3 god?





I naravno NAJGORA tehnicka podrska IKADA!!!
 
Imao sam taj tip problema na razer naga i resio ga tako sto sam ugurao cevcicu u mis, pored tockica, i kroz nju pumpao rucnom pumpom za lopte i duseke za plazu (komprimovani vazduh iz boce je bolja opcija, ko ima)

Moj mis je doduse bio ispavan kao nov, i ovo se prvi put javilo posle, recimo, godinu dana. I u paketu sa ovim problemom je pravio problem i sa srednjim klikom.

Ali, vredi pokusati, iako su sanse za uspeh tanke.
 
Ljudi, reklamirajte te miseve sledeci put ako treba 3 puta dok vam ne vrate pare, to nije upotrebljivo.
Btw G400 je jedan veliki fail od misa, to je naslednik starog mx500, odnosno mx510, koji je daleko kvalitetniji i takodje ima deblji i kvalitetniji kabl, za razliku od G400, ciji je dosta tanak i slab. Gori mis nisi mogao da odaberes, menjaj sto pre, trazi neki drugi iz ponude kao zamenu, ili pare nazad.
 
Nazad
Vrh Dno