Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Jedva cekam ovaj nastavak , deluje obecavajuce . Nadam se da su naucili na proslim greskama i da ce je ovaj put pustiti u prodaju kao zavrseni prozivod , a ne hrpu bagova koju ce patchovati 3 meseca.
 
Artefakti se krecu, ali u anomalijama. A kada aktiviras anomaliju desi se ponekad da bude izbacen iz nje. To opet ne vrijedi za sve anomalije.

I posto su artefakti vrijedni, trebalo bi se ipak malo potruditi oko njih.
"A kada aktiviras anomaliju..." ovo mi nije baš naj jasnije .Kako se to aktiviraju anomalije?
Artefakti imaju jako različite vrednosti.U rasponu od 1.000 do 45.000 rubalja, ako se nevaram.To je što se tiče razlika u ceni a ima razlika u vrednosti artefakata po samog igrača odnosno njegova osobina.
U nivou Warehausse nedaleko od prelaza prema starom nivou Bar, na uzvišici (kojom se ide prema onom kolibama gde su u SoC bili smešteni Duty specijalci) se sad nalazi velika "vatrena" anomalija.Kad sam joj prvi put prišao i to na nekih 10-15 metara i uključio detektor, pored nogu mi se pojavio mali crveni artefakt koji je vredeo koliko se sećam 15.000 rubalja.Nasuprot tome u nivou Garbage pored žičane ograde parkinga(gdebanditi drže zarobljene stalkere)potrošio sam kilo živaca i 7-8 medik kitova i najmanje pola sata da "uhvatim" artefakt koji košta ,koliko se sećam, 1000 rubalja .Mislim da je to malo ne izbalansirano, ali to je ipak samo moje mišljenje.Ipak je mnogo lakše ubiti par bandita i pokupiti njhovo oružje i ostalo i dobiti nekad i mnogo više novca.Čak i nemoraš ubijati nikoga nego posetiti područje gde se predhodno vodila neka bitka između frakcija i izvršiti "asanaciju" bojišta.
Artefakti se kreću i svaki ima specifično kretanje.Neki skakuću u mesti sa većim ili manjinm vertikalnim amplitudama, dok neki praktišno puze po tlu i menjaju mesto, takav je bio drops u SoC i slično Night Star, koji je imao jako male vertikalne aplitude ali zato ima horizontale tako da je u zavisnosti od konfiguracije zemljišta prilično brzo menjao mesto.
Priznaćeš da je malo nelogično da je artefakt nevidljiv osim kad je uključen detektor,logično bi bilo eventualno da anomalija čini da on bude nevidljiva ali van anomalije da bude normalno vidljiv. Neko mi nije to baš logično al ajde, možda čini igru zanimljivijom.
 
Poslednja izmena:
Oleg Yavorsky intervju.

Speaking about gameplay in general, we expect it to take about seven hours to pass the main storyline and, maybe, twenty-twenty-five hours for free gameplay. In addition, I can tell you that after the game ends, there will be the possibility of remaining there. Not end the game, but continue in free-play mode.

There will be a minimum of underground locations. That is, you will mainly run around over the motherland. There will be a kind of caves, some underground mini-levels, but it will make up, maybe, five percent.

Anomaly locations will change somewhat after blowouts. Also, artifacts will regenerate, since our good NPCs will go around in squads and collect them. That is, the player will compete with stalkers in who collects more artifacts. We changed all the monsters a bit. That is, we tried to make combat against them more interesting than it was previously. All monsters will become more mobile, more diverse in their behaviour, their habits. For instance, chimera, fairly harmless during the day, will become quite challenging to fight at night, when all monsters activate. Therefore, every monster has to be seen, understood, studied to find an effective measure against.

The main difference of quests in Call of Pripyat will be in that they no longer regenerate automatically, as they have been previously. They are crafted by designers in advance. This makes each scene unique, makes it more presentable and interesting for the player. For instance, there could be a quest to... [you will find out what kind of quest there could be in the June issue of "Game World Navigator"]
 
Uf kako lepo i detaljno izgleda :).

A muzika u prvom videu je fantasticna (jel zna neko mozda koja melodija je u pitanju :)), mada kapiram da se ne bi uklopila u atmosferu igre :D.

Counting Clouds by Blank & Jones :)
 
Je li ovo fake?
 

Prilozi

  • echo.JPG
    echo.JPG
    135.8 KB · Pregleda: 99
Poslednja izmena:
http://www.stalker-portal.ru/forums.php?m=posts&q=9577

"...Jupiter is not yet completed, so only an outline of its card is visible here. Pripyat (or rather its part which is marked out by more vivid color) is done in the accuracy of Google satellite imagery , so that kind of card is already known.

There will be five locations in all: Zaton (shown at KRI), Jupiter, Pripyat, and two small "black horses" (because they aren't known at all). About 90% of the game will be unfolded on the earth surface, the underground will be a small part.

Now that I actually can say for the game ...

First, of course, it's beautiful. But it is not surprising, STALKER graphics has never been deprived.

Further, unlike the Shadow of Chernobyl (where you are "belonged" to Sidorovich at the beginning) and Clear Sky (where you are forced to listen to the same named group) you are truly free here. As the background, you have bosses, but they are far from here and nothing depends on them. They gave you the task to understand the causes of crashing of military helicopters, and then you already know how to twist yourself.

The next point, the distances are beginning to kill... For the first time I really regretted that vehicles were cut out of the game. LuAZ 969M became just a dream ...

Suddenly were discovered such opportunity as the sleep (at secure stalker bases) and ordering a unique weapon. Order arms was not checked, but sleep is linked with a small nuisance: you wake up hungry ... If you go to sleep without food in the inventory it may be bad.

Armor now is not one dress, but a separate suit and headgear. I.e. gas masks, armory helmets etc. - They are separate things.

Arm slots became equivalent, i.e. Now, you can hang not only the gun, but anything else on key 2.

At the beginning, boxes with the signatures of F1, F2, F3 and F4 at the bottom of the screen surprised me. I honestly thought that the 3rd person's camera review was officially entered now and they remind what buttons to call it. But buttons just did not work ... It turned out that there is no officially any 3rd person, but it's possible to hang 4 items (different medkits, bandages, antirads, preserves, sausages, etc.) on F1-F4 keys. I sake of realism, even do not use default shortcuts of bandage and medkit, but cary them only in the "backpack", but some people complained about the shortage of quick keys on different items. Now their wish granted.

By the way, now there is no way to run any, even the most hot place with the heap medkits. Health can no longer be restored immediately, it will be restored gradually. And I personally rejoice that."

"Quests gladdened . In addition to the statement that all seven dozen quests, which will be in the game, were written individually, they are not so simple. To get to one of the helicopters, just walking on the arrow has not been possible. I found a way to exit to the map, but the climb to the helicopter ... I even had a couple of quests to do.

For the first time I saw actually operated stalkers in the game . They really go and collect artifacts there. With a detector in their hands they slowly comb anomaly fields. Well, honestly, they croak sometimes there... So, I croaked there too...

Surprised that the plot characters are subject to change: a couple of stalkers-conductors, one of which had the (BCC?), were coming up to me continually in the beginning of the game, and then suddenly stalkers, one with silent MP5, and another with SPAS-12, were appearing in the same spot. I hope it wasn't replaced by hands...

Monsters were relatively few on the location, at least during the day. Personally I liked it. But the balance is still in work, at least I was requested what should have been changed in the process of further refining."

From the optimistic promises, it's worthy to note that after the end of the game we're gonna be able to continue playing in free mode and will be further informed as to what turn the lives of the main characters will take, as the result of our actions.

What really amazed me:

When I was following a group of stalkers going uphill, suddenly I saw a nade rolling down towards me. Sticken by shock and panick I thought I was toast, but to my surprise the nade didn't explode. Then it struck me again that the NPC's must have dropped the nade by mistake. I don't know if this is a script error or a glitch. I think this really showed how well some details of AI were improved and I am more than delighted to see that.

Of the less pleasant:

Descriptions of inventory items are made on "people accept" principle. The grid of binocs and scopes remains as in previous games. From what I've noticed about the devs (not the PR team) I always got responses like "we know much better how it should be done." Why is it better to write that pistol bullets go through 3mm of vest plates (even though in reality even 2.5 ones hold the TT(?) bullets) than to write that the suit has 2mm cheap steal plates, is personlly unclear to me.
Also I personally found the snorks to be more cowardly...I just can't remember them turning around after being hit and let themselves get shot in the back.
And if you anticipated CoP to be the "same" as the previous games, you're 99.9% wrong because it ISN'T! Thus it's worthy to note that "this same" is different for everyone and the game is made one for all. Realism from Operation Flashpoint isn't and won't ever be in there.

Of the totally unpleasant:

Stalker did not receive any of the KRI awards. And that's really not because there were better games than it. For some strange reason, the KRIers decided that somehow Stalker is totally not an action game. (Well really, can there truly be an all in one RPG/FPS/action game? *writes in sarcasm*) and therefore decided that it couldn't be nominated there. And regarding the graphics, all is very clear about Stalker's potential besides other people also deserved nomination, therefore they decided to save abit of cash on not nominating Stalker.(Boo!)
 
Lepo je sve to na papiru... mada vidim covek prica iskustvo tokom igranja.
Dok ne probam, sve uzimam sa rezervom.

Uopste ne razumem ljude koji sa prezirom gledaju Stalker, fenomalan spoj filma Stalker (1979) i Cernobiljski katastrofe 1986. godine.

Jedva cekam, da sam zaboravio da li je uopste i najavljeno kad izlazi :D ?
Kad izlazi :type: ?
 
Covjek je lijepo rekao da nisu imali vremena da sve odrade kako treba.

Yavorsky: Clear Sky has been a good lesson for us indeed, primarily in the aspect of game stability and playability. There were a lot of changes both in technology and gameplay that we did for Clear Sky, but we had no time to polish and fix everything as proper before the release. With Call of Pripyat now we are taking a safer route by, firstly, building the game on the technology we’ve been polishing since Clear Sky, secondly, getting rid of some features which did not work out well – such as global war of factions, for example; and thirdly, by taking more serious approach to testing the game.
 
Covjek je lijepo rekao da nisu imali vremena da sve odrade kako treba.
Da, to i kažem, nažalost.Sad se kunu da će sve ispolirati pre izlaska igre na tržište, i da su čak angažovli nezavisnu firmu da učestvuje u testiranju.Bojim se da je previše onih kojima je Stalker bio omiljen naslov zbog tih grešaka sa Clear Sky diglo ruke od serijala.Verovatno si i sam primetio da novi nastak ne pobuđuje ni 10% interesovanja kao što je bio slučaj sa Clear Sky.I na ovoj temi vidiš da se svelo na na nekoliko fanova , ne poravljivih stalkera.Nadam se da grešim.I očekujem da će Call of Pripyat biti još jedan pravi Stalker.
 
Sta ce im nezavisna firma neka ga daju nama na testiranje. :)
 
može ja sam za :D
 
Da, to i kažem, nažalost.Sad se kunu da će sve ispolirati pre izlaska igre na tržište, i da su čak angažovli nezavisnu firmu da učestvuje u testiranju.Bojim se da je previše onih kojima je Stalker bio omiljen naslov zbog tih grešaka sa Clear Sky diglo ruke od serijala.Verovatno si i sam primetio da novi nastak ne pobuđuje ni 10% interesovanja kao što je bio slučaj sa Clear Sky.I na ovoj temi vidiš da se svelo na na nekoliko fanova , ne poravljivih stalkera.Nadam se da grešim.I očekujem da će Call of Pripyat biti još jedan pravi Stalker.

Ja sam pred izlazak Clear Sky-a bio cak i kupio novu graficku ( gtx260 ) da bi igro novog stalkera ko covek... kad ono prc... Tako da sam skeptican dok ne vidim na kraju sta ce napraviti...
 
Uh kakvo lose pravdanje,... ;)
 
Ja sam pred izlazak Clear Sky-a bio cak i kupio novu graficku ( gtx260 ) da bi igro novog stalkera ko covek... kad ono prc... Tako da sam skeptican dok ne vidim na kraju sta ce napraviti...
Nije teško proveriti koliko je tema kad je najavljen Clear Sky bila aktivna i koliko je članova foruma tada uzelo učešće u njoj.Sad očigledno postoji na Forumu isključivo zbog entuzijasta poput Starca, a primetio sam na nekim forumima je uopšte nema, a kad je CS bo najavljen i te kako je bilo aktivno.Hoću da kažem da je treće izdanje Stalkera zahvaljujući lošim potezima u vezi Clear Sky drastično opalo.Ne znači to da ovog puta neće biti možda ubedljivo najbolji dosad.Samo kažem da su tenzije i ičekivanjr novog Stlkera drastično opale.
 
Mislim da je zakljucivati na taj nacin pogresno, ja stvarno nemam sta da kazem o CoP nastavku - osim da cekam da se pojavi da bih mogao da ga igram. :)
 
SoC je prvi Stalker, a prvi se uvijek najvise pamti. Druga stvar, ovo nije igra za mase, tako da se ili voli ili ne.

CS je ostavio los dojam zbog bug-ova. E sad, bilo bi bolje za GCS da je odgodio izlazak za bar jos pola godine, tj. da su ispolirali igru jos bolje. Meni nije problem bilo sacekati da se igra sredi i sa zakrpama, tako da oko toga ne pravim preveliku buku.
 
Poslednja izmena:
SoC je prvi Stalker, a prvi se uvijek najvise pamti. Druga stvar, ovo nije igra za mase, tako da se ili voli ili ne.

CS je ostavio los dojam zbog bug-ova. E sad, bilo bi bolje za GCS da je odgodio izlazak za bar jos pola godine, tj. da su ispolirali igru jos bolje. Meni nije problem bilo sacekati da se igra sredi i sa zakrpama, tako da oko toga ne pravim preveliku buku.
Nije to problem , ja ću ako mi bude živ komp, igrati i SoC i CS i ovaj novi kad više možda niko ne bude mario za Stalkera, samo kažem da je malo opalo intersovanje zboh nekih grešaka.Pričamo , razgovaramo.
 
Ja sam živi primer toga što purke62 kaže, SoC sam prelazio svaki put sa sve većim žarom, ali CS čak nisam ni završio do kraja.
 
Ja sam živi primer toga što purke62 kaže, SoC sam prelazio svaki put sa sve većim žarom, ali CS čak nisam ni završio do kraja.

To mi je nelogicno. Ajde da je CS pojednostavljen ili vise izmjenjen, ali nije. Mnogi elementi su unaprijedjeni.
 
Ne znam da li je logicno ili ne ali i kod mene je potpuno isti slucaj, SoC me je odusevio a CS nisam zavrsio. Mozda mu dam jos jednu sansu ovih dana ako postoji neki patch koji ispravlja bugove mada cisto sumnjam, SoC mi se svideo na prvu loptu dok mi je CS nekako...ne znam, jednostavno me ne vuce da ga zavrsim.
 
Ne znam da li je logicno ili ne ali i kod mene je potpuno isti slucaj, SoC me je odusevio a CS nisam zavrsio. Mozda mu dam jos jednu sansu ovih dana ako postoji neki patch koji ispravlja bugove mada cisto sumnjam, SoC mi se svideo na prvu loptu dok mi je CS nekako...ne znam, jednostavno me ne vuce da ga zavrsim.
Dj mu šansu, nećeš se pokajati.Ipak je to Stalker,pravi, ali malo doteran izmenjen u dosta stvari nabolje.Sa pečom 1.5.07 je igra "ispeglana" tako da su eliminisani bagovi
,barem oni bitni.
 
Poslednja izmena:
Stvarno mi nije jasno? Atmosfera je ista, A-life takodjer, gameplay znatno unaprijedjen, o grafici da ne govorim... Vecina bugova je ispravljena.
 
Meni je u CS najvise smetalo (pored miliona bugova i pucanja prilikom prelaska izmedju nekih nivoa) to sto su napravili SAMO JEDAN podnosljiv nivo - mocvaru, a ostale su samo malo istumbali i naterali igraca da bukvalno protrci kroz njih.
Da ne pominjem hladan tus po izlasku iz mocvare sa spawn bazom vojske.

SoC je imao genericke side-questove (ubij copor prasadi i sl) a CS jos gluplje- donesi 'leba i par metaka, tako da su mi side-questovi iz SoC-a cak i nedostajali. Trci odbrani ono tamo ili odbrani ovo 'vamo...i samo trci...FAILED jer nisi dotrcao sekund ranije...FAILED jer se nista nije ni desilo na datom mestu...Da ne pominjem onaj "pobij bandite u zel. stanici" koji se ponavlja do beskonacnosti cim se ode 10m od ograde. Itd, itd...

Prica totalno irelevantna, poslednji nivo i na kraju kulminacija u vidu upucavanja zabagovanog Streloka je jedan od najgorih koji sam video u igrama.

Repay Value = 0 ...igra mi se posle prelaska u Yantar pretvara u run&gun koji nije uopste interesantan, a meni se SoC dopada bas zbog toga sto nije takav tip igre.
Limansk je dusu dao za istrazivanje, ipak je to citav novi deo u igri, a upropastise ga time sto nisu igracu dali prostor za sporo i takticko istrazivanje, vec ga naterali da trci kroz linearan nivo.

Atmosfera mi nema veze sa SOC-om, ovde je guzvanjac, spawn festival, plus sto su neke stvari gde im mesto nije- pseudogiant u sred sume, na poljancetu...umesto da me proganja kroz neke hodnike sto je onako- creepy i zeznuto, ja sad mogu da skakucem oko njega i da ga punim iz sacmare.

I tako...

Edit- umal' da zaboravim Blowout-e koji ne uticu ni na sta osim na igraca, posto jedino ja moram da trcim u zaklon. Zatim nikako da se otarase ogromnog hitbox-a oko NPC-ova, koji te guraju kad se krecu sa skoro 2m daljine, izbacuju iz zaklona i ne mogu se nikako zaobici kad zauzmu mesto na vratima ili nekom uzanom prolazu.

I najbitnije- upropastili su Vintorez, koji je bio vrhunski dozivljaj u SoC.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno