Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Hvala Bogu, uplasio sam se da su nasa "sabraca" nasla nacin da optimizuju igru.:D
 
Onda je ista optimizacija kao u Clear Sky sto nije dobro uopste... Al poiskljucuje se par efekatai super...
 
Modeli bitnih likova u igri izgledaju odlicno - pre svega mislim na njihove glave.:)
 

Prilozi

  • xrEngine 2009-09-26 18-58-18-08.jpg
    xrEngine 2009-09-26 18-58-18-08.jpg
    238 KB · Pregleda: 119
  • xrEngine 2009-09-26 18-58-53-37.jpg
    xrEngine 2009-09-26 18-58-53-37.jpg
    196.6 KB · Pregleda: 106
  • xrEngine 2009-09-26 18-59-10-47.jpg
    xrEngine 2009-09-26 18-59-10-47.jpg
    275.7 KB · Pregleda: 102
  • xrEngine 2009-09-26 18-59-48-87.jpg
    xrEngine 2009-09-26 18-59-48-87.jpg
    284 KB · Pregleda: 108
  • xrEngine 2009-09-26 19-00-08-54.jpg
    xrEngine 2009-09-26 19-00-08-54.jpg
    292.4 KB · Pregleda: 118
E momci, nemoj te me vući za jezik, ja sam inače fin i nisam agresivan.Mnogi će vam potvrditi da sam veoma spreman da pomognem ljudima kad ih nešta muči i ako iole znam neko rešenje ili imam ideju, tu sam.Čak sam bio rad i da iako prilično nepismen da uradim i detaljne tutorijale i video i u pdf formatu.To što znate neznate samo zato što ste vredni i marljvi i pre svega bistrice, već pre svega zato što je neko bio voljan da to svoje znanje podeli sa svima , za DŽ.
I onda normalno da je cool sprdati se i pitati a o čemu ovaj drobi, šta je to DDT, i tip ne zna kako se instalir DT(*****), a niko neće da mu kaže.
"2. Instalirajte driver da zaobiđete StarForce verziju 3.6 ", pitam lepo jel zna neko kao se to radi.Šta je pesnik hteo da kaže.Neki znaju ali taština je bitnija.
 
E momci, nemoj te me vući za jezik, ja sam inače fin i nisam agresivan.Mnogi će vam potvrditi da sam veoma spreman da pomognem ljudima kad ih nešta muči i ako iole znam neko rešenje ili imam ideju, tu sam.Čak sam bio rad i da iako prilično nepismen da uradim i detaljne tutorijale i video i u pdf formatu.To što znate neznate samo zato što ste vredni i marljvi i pre svega bistrice, već pre svega zato što je neko bio voljan da to svoje znanje podeli sa svima , za DŽ.
I onda normalno da je cool sprdati se i pitati a o čemu ovaj drobi, šta je to DDT, i tip ne zna kako se instalir DT(*****), a niko neće da mu kaže.
"2. Instalirajte driver da zaobiđete StarForce verziju 3.6 ", pitam lepo jel zna neko kao se to radi.Šta je pesnik hteo da kaže.Neki znaju ali taština je bitnija.

1. Dokle god se na forumu budes obracao ovakvim tonom od mene sigurno neces dobiti bilo kakvu pomoc.

2. Ako imas problem sa krekovanjem igre obrati se na pm onom ko takvih problema nema, jer forum nije mesto za to, sto stoji i u pravilima koja ocigledno nisi detaljno proucio.
 
Poslednja izmena:
Nego jel ima ova igra DX 11 moze li neko da odgovori:)
 
Povlacim rec sto se performansi tice.:) Promakla su mi neka podesavanja za osvetljenje i njegovu "mekocu", koja kada se ukljuce u kombinaciji sa 4xAA obaraju fps na 15-20.:smash:

Ti bi na 9800 palio 4xAA :) Tesko.
 
Po tvojim slikama, baš malo unapređeni CS, na žalost.

Kada odvrnes sva ona podesavanja za osvetljenje na max, igra izgleda primetno bolje od CS-a, nista drasticno, ali definitivno bolje, sto nenormalno ubija fps. :)
 
to sto su mape velike je veliki + za igru
to sto je grafika malo bolja nego u cs-u je zanemarljiv - ako je uopste -:)
 
HELP!:wave:
Imam windows 7 64bit ne mogu da updateujem starforce driver:(
 
Kakve su texture. Cini mi se da su ih downsample-ovali
Mozda su texture terena malo isprane, ali sve ostalo je na nivou CS-a. Na ovoj "mapi" ogromna okruzenja su dosta prazna i pusta, pa verovatno zato i izgleda siromasnije.
 
2#. Jel moze neko odokativno da pretpostavi kada ce se pojaviti english titlovi? :)
 
I ja probah ovo na W7 64bit, cekacu ipak englesku verziju, a inace igra je dobra, jasam igrao na max bez AA u 1680x1050 i imam oko 40-50FPS, padne na 30 i nesto ponekad. Grafika je kao u Clear Sky otprilike.
 
2#. Jel moze neko odokativno da pretpostavi kada ce se pojaviti english titlovi? :)

ovo sam ja nashao videcu sutra prekosutra dal radi

Kod:
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - English version!!! 


There is English subtitles and voice. 
Instalation is in Russian.
 
Kako ovo mi pise da ide 50fps ali ume da secne, u cemu je problem?:wall:
 
Kako ovo mi pise da ide 50fps ali ume da secne, u cemu je problem?:wall:

Pa ne moze konstantno da ti bude 50. To zavisi od kompleksnosti scene. Ako npr. gledas u nebo, tu graficka nema sta renderuje, ali zato kada gledas u teren prepun vode, trave i raznih objekata i predmeta koji bacaju senke, fps ce ti sigurno pasti - koliko? to vec zavisi od tvoje masine, odnosno procesora i graficke karte. ;)
 
Kakav Starforce, pa imam i ja W7 x64 pa igram ?

A kako si instalirao fstarforce.sys drajver na w7 x64?? To ti je drugi korak u uputstvu za instalaciju i pokretanje COP-a.

edit: sad videh da su update-ovali COP sekciju na gcw sajtu.
 
Poslednja izmena:
Pa ne moze konstantno da ti bude 50. To zavisi od kompleksnosti scene. Ako npr. gledas u nebo, tu graficka nema sta renderuje, ali zato kada gledas u teren prepun vode, trave i raznih objekata i predmeta koji bacaju senke, fps ce ti sigurno pasti - koliko? to vec zavisi od tvoje masine, odnosno procesora i graficke karte. ;)
Imam Q6600 OC 3,0GHz i 8800gt ali ide 50fps pa ume da padne i do 25fps ali i kad pise 40-50fps secka bez potrebe, sto?
 
I meni izgleda malo usporeno na 40-50FPS ne znam zasto... Ja imam neki Repack 2,6GB ne treba to sa Starforce...
 
Evo ja sam cak stavio static lighting i sve na minimum ide 15fps i isto ume da secne bez razloga,ne znam u cemu je fora:wall:
 
Mozda su texture terena malo isprane, ali sve ostalo je na nivou CS-a. Na ovoj "mapi" ogromna okruzenja su dosta prazna i pusta, pa verovatno zato i izgleda siromasnije.

Dobro to za texture terena u daljini je razumljivo. One moraju biti isprane. Nego kakve su texture zidova recimo kada im se priblizis? Ne da mi se skidati ovu Rusku verziju. A mozda je i skinem :)

I kada pricate o performansama, navedite koju rezoluciju koristite i detalje. Ovako nista niste rekli :)
 

Prilozi

  • 6d7f98e5d342.jpg
    6d7f98e5d342.jpg
    338.3 KB · Pregleda: 108
  • b3f707471f8c.jpg
    b3f707471f8c.jpg
    360.2 KB · Pregleda: 95
  • ss_jon_09-27-09_09-49-34_zaton.jpg
    ss_jon_09-27-09_09-49-34_zaton.jpg
    495.4 KB · Pregleda: 109
  • ss_jon_09-27-09_09-50-48_zaton.jpg
    ss_jon_09-27-09_09-50-48_zaton.jpg
    497.6 KB · Pregleda: 117
  • ss_jon_09-27-09_09-50-53_zaton.jpg
    ss_jon_09-27-09_09-50-53_zaton.jpg
    493 KB · Pregleda: 94
Ja igram na ovim detaljima, i pogledati moja masina:



Frejmrejt oko 40-50, padne na 30-40 u nekim delovima. Ispod 30 jako retko.Kad pogledam u nebo bude 50-60 pa i vise :)
 
Poslednja izmena:
@milanbb
A sad može komotno da se priča o pirateriji, jel?Ja kad sam postavio pitanje, kako da instaliram te drivere za DT, trudeći se da nebudem otvore, a da oni koji znaju o čemu je reč, pomognu, dobio sam ismevanje i sprdanje od strane 3 moderatora.A posle toga opomenu i brisanje postova.lepo, svi smo jednaki, ali neki su jednakiji.
 
Instalacija nece ni da pocne. A ni ruski mi ne ide, u cemu je problem? (win7 x64)
instal.jpg
 
Nazad
Vrh Dno