Šta je novo?

Podesavanje monitora

DjumaBG

Cenjen
Učlanjen(a)
31.03.2009
Poruke
74
Poena
159
Imam monitor ASUS ne znam tacno koje je oznake ali znam da ima 22 inca.
E sad, interesuje me da li neko zna koja su osnovna podesavanja za ovaj monitor, tj na koliko da stavim kontrast, brightnes i ostale parametre?
Unapred hvala
 
trebao bi da on ima namesteno sve samo menjas modove kod mene ima na ASUSU mw221u(standard,theatar,game,night vew,scenery)...
 
Ima to i kod mene ali sam ja nesto dirao i sada sam zeznuo stvar.
Naime u standard modu je dosta mutno a u ostalima mi je bilo prejako osvetljenje pa sam cackao, cackao i sad ne znma koja bi bila najbolja podesavanja.
Mislim da je moj isti model ali nisam siguran(trenutno sam na poslu pa nisam u mogucnosti da proverim)
 
Ako ti je prejako osvetljenje, malo ga smanji i gotova stvar. Osnovna podesavanja, zapravo i ne postoje, sve namestas po svojoj potrebi i u zavisnosti od toga sta trenutno radis za kompom. A kalibracija monitora i namestanje boja su vec druga prica... mozda te to zanima?
 
Hmm, pa slazem se da je sve stvar ukusa, ili ti vida, ali verujem da postoje neka osnovna podesavanja, tj na koliko sta treba da bude?! Ako ne, onda bi to trebalo izmisliti:))
A sta bih mogao da dobijem kalibracijom i namestanjem boja i kako se to radi, naravno da me interesuje.
 
Jedino kad tek kupis monitor, pa koja su ti podesavanja tada namestena to mozes nazvati 'osnovna podesavanja' i to je to. Ali to sto su ti oni nametnuli, ne mora da znaci da odgovara tebi i potrebama tvog trenutnog rada. Kalibracijom mozes dobiti vecu prirodnost boja, takodje i to da ti svaki program na kompu (win, photoshop, acdsee...itd) prikazuje isto boje. Sve to bi ti koristilo ako ti monitor ima profesionalnu primenu, tj. bavis se kakvim dizajnom ili pripremom za stampu. Imas hardversku i softversku kalibraciju. Poigraj se ovde malo http://epaperpress.com/monitorcal/ A o hardverskoj kalibraciji ne bih sad.. siguran sam da ti ne treba ;)

Pozdrav.
 
Hvala puno, igracu se malo sa ovim pa cu javiti utiske.
Nego, sta mislis koji je od ovih modova najbolje podesen i najmanje smeta standard,theatar,game,night vew,scenery
 
Stvarno ne znam, to bi trebalo videti pa proceniti... nemam taj monitor pa ti ne mogu bas puno pomoci oko njegovih modova.
 
Imas kad udjes u meni ides na one alatke pa zadnja stavka -reset i vratice ti kako je bilo!Pre toga namesti standard da bi video razliku kada ti promeni.Mada najbolje ti je da sam podesis kako ti odgovara.Ja sam recimo od tih tzv. osnovnih samo brightness smanjio na 40 i tako mi stoji preko dana,a uvece smanjim na 0 i ok mi je.E sad tako meni odgovara a ti se malo igraj pa vidi.Inace kad gledam filmove(theatre) tako i za igre (games) i onda nemam problema samo skljocnem na dugme i eto ga!
 
Hvala puno svima na savetima, sinoc sam se igrao malo sa podesavanjima i sada je slika mnogo bolja:D
Nego, da ne otvaram novu temu, uskoro kupujem nov TV(verovatno ce biti plazma) pa me interesuje kako se kod TV-a kalibrise ekran i da li se to uopste radi?
Ima li nekih saveta kako podesiti ekran na TV-u?
 
Nazad
Vrh Dno