Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

Nije tačno. Svako ko ima 10gbit server koristi Deluge 1.3.15 (ili 2.0.x) ili novi qBt.
Svaka čast za ovaj dugački post sa objašnjenjima, ali mislim da ovakve izjave ne doprinose diskusiji, osim što pokreću nepotrebno prepucavanje. Kako možeš da znaš ovako nešto kao što si napisao iznad?

Svako bira ono što mu najviše odgovara u skladu sa potrebama i zato je ovaj tvoj detaljni post odličan, kao pomoć pri izboru.

Ja već godinama koristim deljeni 1 Gb storage SB kod Seedhost-a i za moje potrebe je izvanredan. Koristim samo jedan privatni treker, uopšte se ne opterećujem time koliko brzo se siduje i da li se uopšte siduje, 4K HDR strimovanje preko Plex-a radi besprekorno (ovo mi je najvažnija funkcija, u principu) i dobijam 8 TB prostora za 19 € mesečno.
 
Kako možeš da znaš ovako nešto kao što si napisao iznad?
Samo ću ti odgovoriti na ovaj deo -- ovo što sam napisao je moje lično iskustvo, a tu istu stvar sam čuo i od dosta stručnijih ljudi od mene. Ko je posle ovog posta skeptičan u moju izjavu, nek' je zaobiđe ili ako ga zanima, neka otvori temu na svom omiljenom privatnom trekeru i raspita se, a postoje i drugi medijumi informisanja.

Dakle, rTorrent nije ni približno efikasan kao Deluge/qBittorrent kada je u pitanju sidovanje. Prvo, rTorrent koristi sopstvenu libtorrent biblioteku za razliku od prethodna dva klijenta, sa izmenjenim algoritmima za deljenje podataka. Drugo, projekat je prema svemu sudeći - napušten. Najnovija verzija rTorrenta je 0.9.8 (Jul 19, 2019), a poslednja stabilna je 0.9.6 (Sept 4, 2015).

Da se razumemo, rTorrent je i dalje dobar softver, ali postoje bolji (za koju svrhu?). Da se koristi kao CLI za sidovanje nekoliko hiljada torenata do besvesti? Savršen. Da se koristi za pravljenje bafera? Nema razloga, qBt radi skoro sve što radi i rTorrent i radi to bolje.

Evo primera swarm-a na TL:

Najviše ima rTorrent boxova (libTorrent 0.13.X), a najmanje Deluge/qBt, a opet su skoro pa svi Deluge/qBt na vrhu (sem u određenim trenucima, što je OK). Ruku na srce, nije neki uzorak, ali to je prvo što mi je naletelo.
 
Kako u qBitTorrentu da se naprave ratio grupe? Tipa da napravim TorrentLeech grupu gde ću da definišem neka pravila kako da se ponaša sa torrentima koje je skinuo sa ovog trekera, posle koliko vremena ili pri kojem ratiu da ga obriše itd itd? I kako da podesim da mi na osnovu npr url-a (ili neki drugi način, svejedno) prepozna koji je tracker i da ga ubaci u određenu ratio grupu? Ako možeš samo tačno da mi kažeš gde da kliknem i kako da podesim. Tenks.
 
Ovo je bilo pitanje za plovka 😁 Ili nije video poruku ili qbittorrent kao toliko superioran nema te mogućnosti 😂
 
Komentar ti je genijalan. Hvala ti puno, konačno i ja da budem pametan. Imaš lajk od mene.
Lep pozdrav.
 
Ma pusti lajk :) nego jel može ono da se podesi u qBitTorrentu ili ne? Pošto je upravo taj scenario kod mene podešen u ruTorrentu :) Aj da te ne mučim previše, iz iskustva znam da ne može, kao što ne može još dosta takvih stvari.
 
Prvi put sam uzeo seedbox, pa me zanimaju vasa iskustva i saveti, kako najbolje iskoristiti/podesiti da hvata nove torrente i da ih skida? Koliko vidim, neki preporucuju da se ne koriste rss feeds, jer trekeri limitiraju koliko puta moze da se pozove. Koristio bih ga za FL I TL, doduse nisam siguran da li na FL, kao na TL, mora negde da se obavesti da koristis seedbox. Druga opcija je da koristim seedbox za skupljanje poena, ali bih prvo da podignem upload.
 
Mene zeza seedbox.io . Uzeo sam varijantu kao na slici ispod i jos 3 eura za premium traffic. Medjutim od 125 MiB/s ako ikada predje 30 bez obzira koliko leechera skida. Njihov support kaze,sve ok . Menjao ove postavke i ovako i onako...isto pa isto. Inace vuku od mene ljudi sa HDBitsa...
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    13.8 KB · Pregleda: 51
  • Screenshot 2022-07-10 at 06-53-20 Shared seedbox – Seedbox.io.png
    Screenshot 2022-07-10 at 06-53-20 Shared seedbox – Seedbox.io.png
    20.6 KB · Pregleda: 51
Mene zeza seedbox.io . Uzeo sam varijantu kao na slici ispod i jos 3 eura za premium traffic. Medjutim od 125 MiB/s ako ikada predje 30 bez obzira koliko leechera skida. Njihov support kaze,sve ok . Menjao ove postavke i ovako i onako...isto pa isto. Inace vuku od mene ljudi sa HDBitsa...
Brisite,resio .
 
Ja sam dugo na ultra.cc
Prezadovoljan sam za moje potrebe.
Za 5 evra mesečno 1TB hard disk, 2TB mesečni upload(Nekada ga dokupim), mada ako istekne, smanji se i brtina uploada. Inače je 50Gbps shared upload speed.
Download je uvek brz (Naravno, ako ima više seedera)
U prnincipu,našao za male pare za ono što mi treba.
 
Ja sam dugo na ultra.cc
Prezadovoljan sam za moje potrebe.
Za 5 evra mesečno 1TB hard disk, 2TB mesečni upload(Nekada ga dokupim), mada ako istekne, smanji se i brtina uploada. Inače je 50Gbps shared upload speed.
Download je uvek brz (Naravno, ako ima više seedera)
U prnincipu,našao za male pare za ono što mi treba.
Mogu i ja da potvrdim. Zadovoljan sam sa ultra.cc. Sve ide kako treba.
 
I ja sam od skoro na ultra.cc, tako dobar deal za male pare dugo nisam imao. Sve preporuke.
 
Davno sam koristio seedbox i pošto nije bio na ruTorrent-u instaliran autodl-irssi tada sam preko Windows-a instalirao taj dodatak. Sećam se da sam koristio program PuTTY radilo je kako treba.

Da li neko može da postavi smernice kako da dodam autodl-irssi pošto imam ruTorrent?

EaseUS_2023_12_23_19_39_13.png
 
To sve zavisi koji seedbox koristis, vidi na njihovom sajtu da li ima neko uputstvo, kao ovo za feralhosting:
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Nazad
Vrh Dno