Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

Mogu da kazem da nisam nista dirao jer ni nema bas puno opcija u tom torrentflux-u koje bi mogao da promenis a da bi mogao nesto znacajnije da utices na brzinu upload-a. Ja jedino u zavisnosti od toga koji torrent skidam, ako ocekujem da ce biti dosta ljudi povecam samo broj dozvoljenih konekcija.
 
To sam radio i ja ali kod mene nece pa nece mozda zavisi i od servera na kom se nalazis.
 
Ima na prosloj strani pobrojano od cega zavisi.
 
Kod seedbox-a je difinitivno najbitnija prva stavka tj. da medju prvima uletis na torrent :)
 
Ima li bar jedan covek da je imao hrabrosti da proba Bokijev seedbox?
Interesuje me da li to uopste postoji.
 
Ima li bar jedan covek da je imao hrabrosti da proba Bokijev seedbox?
Interesuje me da li to uopste postoji.

Da, i nije trebala neka velika hrabrost samo kes :D

Ja sam uzeo paket SX5....uzeo sam ga prvenstveno posto mi je prvi put...pa da se ne bakcem na engleskom....ako nesto zapne....

pa evo ovako iskustva....

1. postavljanje naloga je u navedenom roku 24-48h...upalata preko post-neta prema dobijenim podacima nakon prijave

2. *4 seeds / 2 downloads - na zalost ovo znaci ili 4 seed-a ili 2+2 ili 3+1 tj samo 4 aktivna torrenta...sto je OK, samo bi trebalo da bude jasnije naglaseno na sajtu.....po reklami ispada da bi trebalo da je 2+4 odnosno 6 aktivna torrenta...posto smo tako protumacili ljudi iz podrske i ja tako smo i postavili podesavanja .....sto me je cak dovelo do i do ukidanja naloga od strane administracije (u Ukrajini) srecom momci iz podrske su uspesno resili problem u roku od 3-4 sata pa dalje koristim nalog....

3. najveci download mi je isao cini mi se oko 3MB/s ali su to uglavnom bili torrenti sa 1 seederom... najveci upload mi je bio oko 7MB/s..tako da verujem da bi bez problema izgurao navedene brzine na sajtu.....nazalost nisam mogao da isprobam servis u punoj brzini posto sezona u NFL-u pocinje u septembru a CB nesto kasljuca ovih dana...

u prilogu imam print screen sa 4.1 MB/s uploada

Sve u svemu posle 7 dana koriscenja ja sam zadovoljan nadam se da ce se resiti problem oko broja aktivnih torrenata.

Prednosti
- o prednostima torrentovanja sa seedboxom nema sta da pisem to je jasno...
- velicina raspolozivog HDD 250 GB
- podrska dostupna uvek i prilicno azurna i spremna da izadje u susret
- nema zezanja oko placanja...jednostavno i brzo...
- kvalitet servisa za 7 dana koriscenja je za mene vise nego zadovoljavajuci, sigurno cu uzeti opet kada pocne sezona NFL-a

Nedostaci
- jedini nedostatak je nazalost veca cena u odnosu na pakete koji se mogu naci na netu.....ali koliko vidim pocinju da spustaju cenu.....
Nedavno su promenili i cene....ne secam se tacno koliko su bile ranije na ostlim paketima ali cini mi se da su dosta povoljniji nego pre 7 dana ....nazalost paket koji sam ja uzeo je pojeftinio svega 10din :(

mini paket je sada nesto malo ispod 2000din...poredjenja radi adsl 2048/192 - cca 2100 din.

...verovatno ce biti nekih akcija...tako de cemo to jos videti....

eto toliko od mene javljam se za 3 nedelje...kad prodje pun mesec koriscenja servisa.

Pozdrav!!

edit evo download na 20.1 MB/s
 

Prilozi

  • 4.1.JPG
    4.1.JPG
    30.8 KB · Pregleda: 153
  • 20.1.JPG
    20.1.JPG
    27.7 KB · Pregleda: 145
Poslednja izmena:
Po ovim sadasnjim cenama oni su definitivno nekonkurentni naspram vecine seedbox ponuda na internetu. Iako je kao plus to sto se lako moze uplatiti iz nase zemlje, definitivno se vredi potruditi i uzeti nesto drugo jer za 50 evra se moze naci sasvim solidan dedicated server, koji je za seedbox i vise nego odlican.
 
Jos neko?
 
Uplatio sam xirvik, da probam.
Setup je bio za 10 minuta, znaci sve imaju namesteno i samo salju user name i pass. Ima jako lepa opcija da podesis svoj proxy da gadja njihov server i da se tako logujes ako je potrebno.
POred vec prijavljenog problema da ne mozes da startuje fajl koji prevazilazi velicinu hd-a iako ti skidas samo nekoliko rarova imam samo zamerku na upload.

2MB nije problem, gotovo konstantno. Probao sam da im opteretim upload tako sto cu staviti torrent star par minuta sa mnogo leechera a dodatno i svoj ftp download od njih (1,2MB/sec). Desi se pik na 3MB/s upload,ali uglavnom je ispod 2 ili tu negde.

Sve u svemu kada se pogleda ukupna ponuda moj glas ide Santrexu zbog toga sto nisam uspeo da im zakucam upload (dobijao sam 4MB/s kada got sam probao da ftp om skidam od njih) i sto se za storage meri velicina realno zauzetog prostora na hardu a ne fiktivni prostor celog fajla.
Problem sa prostorom se moze resiti kupovinom veceg paketa za 37$ sto je malo vise od 29$ koje trazi santrex koji ima malko ozbiljniji upload.

U segmentu : pristojan seedbox za najmanje para koji ne zahteva Paypal Xirvik nema konkurenciju.
 
Poslednja izmena:
Interesuje me, kada istekne pretplaćeni period od npr. 30 dana, da li tada prestaje aktivnost svega i ukida se hdd prostor na seedboxu ili se mogu i dalje izvjesno vrijeme prenositi fajlovi na kućni hdd?

Mislim glupo da mi tamo na seedbox skida sve munjevitom brzinom a onda da nemam dovoljno vremena da sve to prebacim na svoj računar zbog lošije veze!
 
pa ti skidaj 28 ili 29 dana a ostalo stavljaj na komp ili skidaj uporedo i na komp i na server...btw kod doticnih koje je ispalo da ja reklamiran dobija se 24h da se zavrsi sa skidanjem na kucni racunar...
 
Poslednja izmena:
Recimo Santrex mi je dao oko 10 dana vise kompletne usluge, tj. za placenih 30 dana sam dobio 40 dana.
Xirvik je odsekao pristup posle uplacenog vremena ali su 2 fajla koja sam seedovao ostala aktivna (video sam ih aktivne na sajtu trackera) jos oko 7 dana.
Sve u svemu igra na srecu.
 
Uplatio sam Santrex i nalog je aktiviran poslije 30min. Odlično je, nema ograničenjima u broju aktivnih downloada, brzina je super. Npr. skidao sam HD film i prosječna brzina je bila 11,3MB/s.

P.S. Ne uspjevam povećati ratio na what.cd. Šta god da skinem ne ide upload. Poznajete li neke cake, koji odnos seed/leechersa, koliko velike fajlove skidati itd?
 
Hoću li zagušiti seedbox ako postavim "Global maximum number of connections:" na više od podrazumjevanih 200? Da stavim npr. na 400, pošto imam mnogo aktivnih torenata?
 
Meni je na boxu podešen maksimalni broj veza od 100000, maksimalni broj povezanih peer-ova 12500, a maksimalni broj slotova po torentu 25000.

Te podatke sam pokupio sam foruma na TL-u...

Sve radi kao podmazano (mada nikada nemam više od 5 aktivnih torenta) :)
 
Jedno pitanje da li je neko do sad imao iskustva sa http://seedboxup.com/ uplatio sam putem Paypala za seedbox pre 30 sati ali jos uvek nisam dobio nikakav mail od njih cak sam i postavio pitanje putem maila sta se desava ali jos uvek nista?
 
sajt im sad radi, al mi deluje nesto bas jeftini ovi boxovi, mora da ima neka fora, javi iskustva kakvi su, i jel valjaju nesto
 
sajt im sad radi, al mi deluje nesto bas jeftini ovi boxovi, mora da ima neka fora, javi iskustva kakvi su, i jel valjaju nesto

Hocu pod uslovom da dobijem odgovor od njih posto jos uvek ni posle dva dana nema nikakvog glasa od login podataka cak sam i dva maila poslao ali bez odgovora.
 
pa čekaj još malo pa ako se ne jave pošto si platio paypal-om onda traži povračaj novca
 
znaci prevaranti, pa cim je tako jeftino to je sumnjivo, jesi li uzeo neki drugi box ?
http://fastsh.it ima fine boxove jeftine, naravno shared
 
Samo da kažem da sam oduševljen santrex-om.

Istekao mi je pretplaćeni period od 30 dana i to 6.septembra a ono i danas funkcioniše bezprijekorno. Nekoliko dana su me obavještavali da produžim i ponovo uplatim, međutim prije nekolika dana su prestali a seedbox i dalje funkcioniše.

Uvijek imam nabacanih 100-150 torenata s tim da obično bude aktivnih po 10-15. Brzine su stravične; primjetio sam download preko 11MB/s a upload je isto išao do 7MB/s, možda bi i više da je bilo uslova za to.

Ukratko, prezadovoljan sam.
 
Samo da kažem da sam oduševljen santrex-om.

Istekao mi je pretplaćeni period od 30 dana i to 6.septembra a ono i danas funkcioniše bezprijekorno. Nekoliko dana su me obavještavali da produžim i ponovo uplatim, međutim prije nekolika dana su prestali a seedbox i dalje funkcioniše.

Uvijek imam nabacanih 100-150 torenata s tim da obično bude aktivnih po 10-15. Brzine su stravične; primjetio sam download preko 11MB/s a upload je isto išao do 7MB/s, možda bi i više da je bilo uslova za to.

Ukratko, prezadovoljan sam.

Isto je bilo kod mene:) Jedino bih dodao da ukoliko sam drzao vise od 2 aktivna torrenta upload bi retko kada prelazio 1MB. Sami sebe uguse. Sa 2 aktivna je islo 4-5MB.
 
e ljudi jel neko probao ovaj http://kimsufi.co.uk/

cini mi se da je dobar
samo mi nije jasno jer na ovom http://kimsufi.co.uk/ ja pristupam preko web-a ili kako ?

ja sam koristio bivsi kimsufi l sadasnji C-05G, extra je box to sam jos delio sa drugom, za mesec dana sam nabio 7tb, samo sto su sad stavili
* Traffic is unlimited. If you exceed 3 TB / month, the connection will be limited to 10 Mbps. A connection of 100Mbps will be restored (or 1Gbps if you have the 1G SwitchPort option) with the purchase of additional traffic of 2TB for £14.90 / month.

Tako da cim predjes 3tb smanjuju ti brzinu :(
 
Nazad
Vrh Dno