Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

Pošto voliš da kačiš slike, ja ću da ti odgovorim sa istom takvom.
Mnogo skup ovaj "tvoj" reseller. 35 USD ($/rsd = 67) za nešto što originalno košta 10 USD

seedbox.png


33 poruke i sve u istu temu. Smanji malo doživljaj jer je više nego očigledo da ih/sebe besomučno reklamiraš...


meni ovo otvara na www.gigabox.ws, jel ima jos neko problema sa otvaranjem sajta? (kome nece da otvori neka proba preko proxy - www.fire-proxy.com recimo) - izgleda da dns nije svuda proradio jos...

gigaboxws.png


edit:

ne znam kako da smanjim da se slika prikaze mala a kad kliknes da se uveca...
 
kamo srece da ja imam neke veze sa njima... :) a uziveo se jesam... po prvi put sam dobio priliku da koristim tako velike brzine...
 
to ispade downloadbox a ne seedbox...a s druge strane to je sasvim normana brzina downloada kad stavis torente sa stranih sajtova al onaj upload ti je bre nesto uzasno los :D

Kako mislis normalno, pa ja ni na jednoj tvojoj slicici nisam video tu brzinu dl, a upl je slab zato sto je tek krenuo dl, inace ide istom brzinom kao i dl evo i primera :D

upl.jpg
 
Poslednja izmena:
MOja upload brzina preko xirvika ( trenutna naravno. )
 

Prilozi

  • Xirvik.JPG
    Xirvik.JPG
    164.1 KB · Pregleda: 175
Ratio na Bitsoup-u 21 sat nakon registracije
 

Prilozi

  • Bitsoup.JPG
    Bitsoup.JPG
    171.7 KB · Pregleda: 154
evo i moj ratio na par mesta (prepoznacete po slikama gde je koji):

bitsoupq.png


crnaberza.png


thebox.png


tvtorrents.png


yugoteka.png


yuwabits.png


kad proradi najnovije stavicu i odatle sliku :)
 
Lepiboki je zreo za ban samo da zuji :)
Ovakva reklama nije jos vidjena na benchu.
 
Lepoboki ocigledno je da reklamiras firmu ...
Da li radis u njoj ili ne nemozemo da znamo ali ovo je preterano .
Ovde treba izneti iskustva o nekoj hosting firmi a ne u 50 postova govoriti akko je neka najbolja najpovoljnija i slicno.
 
@lepiboki
Sav taj ratio si napunio za ova tri dana, to mora da je neki super-super seedbox :D

Momak ocigledno ne zna granicu. Trudio se da maksimalno izreklamira skuplji i losiji proizvod.
Dodatno, nema nikakve potvrde da to uopste radi ili je cela prica kao sa UKfilesite cist scam ili scam posle drugog ili treceg meseca koriscenja.
Evidentno je uspeo da privuce paznju na sebe i taj sajt jednom mocnom antireklamom.
S obzirom na entuzijazam i trud koji je Boki ulozio u ovo, treba ocekivati jos jednog usera sa istog ip-ja vrlo brzo i onda potvrdu par likova sa malo postova kako seedbox razbija :smoke:

p.s. eto srece da se uskoro javi neko sa potvrdom da ovo radi i da tako ostane bar 3 meseca :)
 
Poslednja izmena:
Da li kod torrenata ima veze izbor "klienta" odakle će downloadovati sa potencijalnom uploadbrzinom, jer npr ako ja sad imam mrtvi 128 upload, i neće niko od 30 leechera da skida od mene, da li znači da će skidati ako npr imam neku brutalnu brzinu na seedboxu? :D

Edit: banujte bokija.
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro razumeo, torrent protokol favorizuje peerove sa velikim brzinama pa je zato vrlo teško održati ratio na jačim trekerima sa malom brzinom uploada (npr. na HDbits.org)...
 
What.cd je specifičan slučaj pošto pati od ogromnog broja seedera na svim torrentima, što je odlično, ali je na uobičajeni način maltene nemoguće uploadovati tamo (ja sam držao par njihovih torrenta na boxu baš dugo i za sve to vreme uspeo da uploadujem cca 500 MB)... Malo sam preturao po forumu njihovom i vidim da svi savetuju da je jedini pravi način da se tamo uploaduje da sam postavljaš torrente...
 
Koliko sam video preporučuju da uzmeš bilo koji CD sa police (ma koliko ti se činilo da to niko neće hteti da skida), ripuješ ga (ako već postoji taj album, ripuješ ga u neki format koji nije već dostupan) i okačiš torrent. Ne dobija se nikakav bonus za to, jedina prednost je što ćeš na taj način biti jedini seeder i uspećeš da ostvariš određenu količinu uploada... Imaš opširna uputstva na njihovom forumu...
 
ne znam dal ima RSS na what.cd, ali sta obicno pomaze kod slicnih sajtova, a podrzavaju RSS download torrent fajlova. Namestis da ti torrent klijent koji podrzava RSS, recimo utorrent, proverava RSS svakih 15 minuta i kad se pojavi novi torrent, klijent ga skine i pusti taj torrent za download, i s obzirom da je nov torrent, cim ga skines, klijent nastavlja sa seedom, svim drugim userima koji su taj torrent videli/skinuli posle tebe.

meni taj sistem sa rss pali i ratio mi po torrentu uvek bude dosta veci nego da skinem taj torrent kasnije umesto odmah preko rss-a nakon objave na sajtu, sto je i logicno jer se kasnije nakaci milion seedera,.
 
Ljudi mene samo jedno zanima,a to je kad skines neki fajl preko seedboxa da li mozes da ga koristis ili moras da ga skidas obicnom net konekcijom?????
 
Pa ako mislis da ga koristis moraces da ga skines na svoj komp , a to moras da uradis pomocu obicne net konekcije
 
Ja sam odradio 100GB uploada za 2 meseca na 256Kb SBB na kolegin TL account da bih mu nabio ratio da dobijem invite:) Znaci uradljivo je. Postoji vise elemenata koji uslovljavaju da li ce da ide upload:
- starost torrenta: idelano je da star par minuta, najvise par sati
- naravno i logicno ogroman broj leechera i sto manj broj seedera
- procena popularnosti torrenta tj idelano je block buster ili Wii, Xbox360 koji ce biti skinut par hiljada puta
- ici na parcijalni download samo nekoliko rarova pa ce tracker prvog tebe da izabere za te doticne delove i ako bude 2k puta dowloadovan file, od tebe ce povuce ta recimo 2 rara bar 500 puta i eto nekoliko GB za par dana...
- da bi parcijalni download imao smisla, spisku pozeljnih uslova treba dodati i da ceo fajl treba da je 4GB minimum, idealno 10GB+

Ispraksao sam ova pravila metodom pokusaja i ispravljanja gresaka tokom 2 meseca i primenjujem je od tada (ima 2 godine). Na SBB 256 up sam dnevno dizao po 1GB bez problema. Na seedboxu ista metoda dolazi do pravog izrazaja i moguce je podici neverovatne GB-te za recimo 3-4 sata uploada neceg sto je ultra trazeno a ima 4+GB
 
Pozdrav svima i ako moze neko da mi pomogne da resim par nedoumica i odgovori na par pitanja koje imam oko torenata.

Da skratim pricu ukratko saznao sam za torent sajtove pre par meseca al ih ranije nisam koristio ,medjutim pre par dana sam se registrovao na jedan takav sajt i poceo skidati par stvari i skinuo sam oko 5gb medjutim sad mi je problem sto imam izrazito negativan ratio ,jer koristim trenutno adsl kod telekoma 1mbps / 128 i nema sanse da mogu uplodovati par gb.Slucajno sam nasao na ovaj thread i seedbox mi deluje kao sveti gral i resenje koje mi moze prekratiti muke.Procitao sam thread od samog pocetka i analizirao sve ponude i ove dve mi deluju najbolje

http://www.seedbox.org.ua/ mini1 paket 10 $

http://www.xirvik.com/shared_servers.html RATIO SAVER PLAN 18$

e sad da postavim par pitanja koja mi bas nisu najasnija

1 Da li bi ja mogao npr direktno sa mog seedboxa da skidam torente da neidem preko mog racunara posto mi je download ocajan

2 Kod ovi ponudjenih paketa vidim da imaju opciju npr Active torrents(*) 3 , da li to znaci da ako ja npr skinem 3 filma da samo toliko mogu da sherujem ili nesto drugo

3 Da li je realno ocekivati da za mesec dana uplodujem 300 gb sa mog seedboxa filove koje sam samo downlodovao ,bez da uplodujem fajlove sa mog racunara

ako bi neko hteo da mi pomogne mnogog bi mi znacilo posto jos mi neke stvari nisu najasnije
 
Evo ja ti moram preporuciti xirvik. Ja sam vec drugi put uzeo kod njih seedbox i nista sem reci hvale nemogu da kazem. Brzina download-a ide do 10MB/s dok upload dostize oko 9MB/s. Mozes ih kontaktirati preko MSN i uglavnom odgovaraju u roku od 5-10 min. Uvek izlaze u susret. Meni je naprimer seedbox u proslu subotu bio offline jer se srusio server na kom se nalazio i u roku od 10min su mi acc prebacili na drugi server. Taj ratio saver plan je solidan ako nista a ono da se upoznas kako radi seedbox. Mada opet ucinak koji je sa njim moguce ostvariti nije ni malo zanemarljiv sto mozes videti iz ove statistike:

Your Transfer Stats
Total Transfer: 1.02 TB
Month's Transfer: 326.78 GB
Week's Transfer: 774.36 GB
Today's Transfer: 65.01 GB

Ovo gore je celokupan transfer podataka sa mog seedbox-a (i download i upload) za 6 dana. Sto se brzine sa torrent sajta tice to sve zavisi kakav je tracker sa kog skidas npr. na TL lako mozes da skidas brzinom do 10MB/s a vala i upload u trenutku navale ide veoma dobro.
 
Poslednja izmena:
Drugari danas sam uzeo kod xirvika ovaj saver ratio plan ,xvirk je sve odradio za par minuta,uplodavao sam par stvari ,download je dobar medjutim upload je jako los ,da li mozda treba podesiti jos neke dodatne stvari na samom programu ilu je mozda nesto drugo uzrok ovako slabog uploada
 
Pa prema broju seeds/peers tesko i da moze bolje da ide :) ako vidis uglavnom seedujes torrente koji su sa vise seed-era nego leech-era, osim ovog poslednjeg ali tih cetri mozda nemaju dobru brzinu pa ni ne mogu vise da povuku od dva seed-era. Najbolje ti je sa seedbox-om da cekas sveze torrente koji su trazeni gde znas da ce u startu da ih povuce makar 30 ljudi. Tu seedbox radi svoju stvar. Evo kako je to kod mene sinoc radilo:
xirvik103.jpg
 
Poslednja izmena:
@zverkons

Jesi li sta dodatno podesavao u opcijama posto i ja vec dve nedelje koristim taj paket ali do sad ni na jednom torentu nisam imao toliku upload brzinu najvise sam imao pola od toga?
 
Nazad
Vrh Dno