Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

pa ja sam uzivo video na prezentaciji na fakultetu...videcu kad skupim malo para uzecu jedan paket za probu pa cu staviti screen... verovatno te vece brzine su na vecin paketima al ja cu bas da probam ovaj najmanji jer toliko mogu najvise da se isprsim...

probas pa vidis tako cu ija...ne mogu da kazem da nije tako dok ne probam...
 
Poslednja izmena:
pa P2P mreza je potpuno legalna i torenti kao torenti su potpuno legalni i upotreba seedbox-a je potpuno legalna. Sve zavisi od toga sta stavljas da skidas...
da, i na tim prezentovanim slikama utorrenta se jasno vidi u koje svrhe :)
 
na prezentacijama je pokazano kako se microsoft softver skida preko torenata posto akademska mreza ima pravo na skidanje svih MS proizvoda...

al u ovom konkretnom slucaju slika govori vise od reci...realnije je da ti daju screen na kome se vidi da skidanje sa eztv nego da foliraju...mislim ono verovatno misle da je marketingski bolje...

ko ce ga znati...sve u sve P2P je legalan, a od nacina na koji ga koristis zavisi ostalo...
 
Poslednja izmena:
interesting, na koju foru radi torrent na akademskoj mrezi?

btw, taj http://www.kimsufi.com koji pominjes da je osetljiv na piracy, je isto interesantno jer otprilike 98% linkova u ovom kompletnom thread-u koji vode do raznih seedbox-ova i seedaccounta, zapravo su hostovani bas na tim kimsufi masinama i drugim ovh serverima, pod cijem je inace i kimsufi rukovodstvu (ovh).
 
mislio sam da fax ako akademska mreza ima pravo na download ms programa a za skidanje su korisceni remote serveri u ukraini, bitan je sadrzaj koji se skidao na faxu...

kimsufi prenosim samo losa iskustva...mozda je dobar za domace trakere jer ne znaju i ne razumeju nas materijal al sa stranim iz iskustva mnogo servera je pogaseno... od ljudi koje ja znam...
 
Ja am porucio moj seedbox malopre pa cu videti kako radi kad mi stigne...

usput video sam da su ubacili usenet naloge na sajtu, unlimited download speed, unlimited transfer, 20 konekcija, retention 305 dana trenutno se prosiruje do 365 dana... sve to za 1890din mesecno...
 
moze pomoc pri odluci za seed

ovi
ovi2
ovi su najpovoljniji Samo me brine TOS

Jel' moze neko da mi da odgovor??? (sem user-a lepiboki (bez uvrede covece imam utisak kao da su te platili iz gigabox-a da ih reklamiras ,).)) Da su dobri (mozda), ali je glupo sto ja nemam mogucnosti da biram sta ja hocu (naravno to i da platim). A i kod ovog paketa na akciji pise da se deli sa 10 korisnika (ko meni moze da garantuje da je samo 10? Ovo je Srbija, svi rade na mutno tako da dok ne vidim necu se zaletati). Sad trazim nesto jeftinije od ovoga :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Sto se tice gigabox-a oni ti garantuju 10 ljudi i ne vidim razlog da to nije tako...svaki server ima 1TB, ako ga koristi 10 ljudi dobija se po 100gb, ako 4 ljudi po 250gb a ako dvoje 500gb i samo 1 koristi 1TB, to se da zakljuciti ...eh kamo srece da me placaju, moracu da pocnem da im trazim platu...eheheh

a sto se tice tvog pitanja ja sam ti delimicno i odgovorio:

kimsuki probaj, ako ti daju da kupis iz srbije i da koristis, izaberi njih, jer mislim da je pre bila fora da moras da budes iz UK, ako ne predji na seedhost.eu jer nema gore od onog seedhost.fr tj cc, isti ti je sajt samo domen drugaciji...
 
Poslednja izmena:
Ima li ko da prenese prve utiske sa Gigabox-a i da li je vec neko dobio uslugu?
 
gigabox mini1

evo ja sam dobio svoj onaj najmanji account, ubacio sam sa berze nesto vidite i sami ima vec 14 seed svi sa skoro seedbox (mozete citati u komentaru na sajtu) i ima oko 55 leech a pritom sam skinuo 0.2% pa vecini usera nemam ni sta da dam... . Tek xam poceo i ovo je brzina...za taj odnos usera na ovom paketu meni je extra... kad to skinem ubacicu sa nekog drugog sajta da probam...

crnaberza.png


edit:

izvinite sto je ovako velika ne znam kako da smanjima da na forumu prikaze manje
 
Poslednja izmena:
Brzina i nije nesto s obzirom na broj seedera i leechera ali dobro.Koliko si cekao od trenutka uplate do aktivacije paketa?Stavi neki manji fajl sa nekog od boljih torent sajtova pa onda vidi koje su brzine.
 
pa mogu 1 odjednom da skidam tako da moram sacekam ovo zavrsi...sto se tice brzine...skinuo sam 0.2% pa nemam ni sta da podelim sa drugima...realni svi su vec na pola...cekaj da nakupim bar 30% pa cu vidim ako krene upload veci... a i pritom od tih 14 9 njih ima SEEDBOX pa ne mozes sa svima da se izboris...

inace ovo mi je dato za pristup:

ls3200.gigabox.ws

ja sam prekjuce porucio i juce dobio... zavisi od toga kad uplatis i kad legne novac...

radno vreme administracije je od 9-15h pa ako uplatis van tog vremena cekas sutradan... a nekad i isti dan dobijes... a nekad recimo platis u petak u 7 uvece dobijes te ku ponedeljak...ima na sajtu info...
 
Poslednja izmena:
hteo sam sa hdbits al me izbacili jer nisam dugo nista skidao!!!!

jel ima neko da ima nalog tamo nek mi da torrent filma home 2009 1080p hdbrise

onako je free leech al ja cu mu upload toga...

evo sad sam vec na 0.7 posto download i vec mi ide upload 1.1MB/s sto vise skinem i upload ide brze...
 
Poslednja izmena:
sto vise skinem veci upload ide:

berza2.png


ja sam i za sada zadovoljan...do sad nisam mogao nikako da kupim jer nemam kreditne paypal i ta cuda...sad kad mogu kupim iz srbije jos mi 3 puta lakse brze i sigurnije...
 
Poslednja izmena:
evo ubacio sam i drugi deo i odmah stoji na cekanju znaci moze koliko oces ubacis al samo 1 moze se skida istovrmeno + 2 seeduju...

evo i brzina skoro 2mb/s za upload a nisam ni 2 posto jos skinuo:

berza3.png
 
Upload brzina je dobra ustvari ona koja stoji na sajtu ali me brine download cini mi se da je i suvise mala brzina s obzirom na broj seedera i na to da je vecina sa seedboxevima i da je vecini upload brzina veca od 5 MB/s
EDIT

JEsi li gledao u utorrentu da ti nije slucajno u podesavanjima limitarana download i upload brzina i koliki ti je broj aktivnih konekcija?
 
Poslednja izmena:
Sad mi ide 300kb/s download...nije mi limitirano u opcijama...sad sam poslao i mail i odgovorili su mi da brzina nije limitirana...tako da verujem da je do seedera i leechera videcu za dan dva kad ubacim neki torrent sa drugog sajta...

a sto se tice konekcija ovako je:

150 aktivnih globalnih i 100 po torentu..to su limitaran po nalogu veci nalog veci paket...vise konekcija...

mada vidim mzoe da se menja to al necu da diram dobro mi i ovako...

evo probao sam loklanom kucnom konekcijiom da skida dobijam 40-80kb/s a imam 8mbit znaciiiiiiiiiiiiiiii nije do seedboxa-probajte i sami!

i da provalio sam da 100GB je kao i u praksi na diskovima uvek nesto manje... tako da znate nesto preko 92 GB zapravo ima... to nije njihova krivica vec ovih sto prave hdd i stavljaju specifikacije...
 
Poslednja izmena:
Evo da i ja podelim moje iskustvo sa seedbox-om. Do sada sam koristio samo xirvik.com seedbox i to RATIO SAVER PLAN u trajanju od nedelju dana. Dozvoljena su 3 aktivna torrent-a, prostor od 20GB, neogranicen protok i brzina od 100Mbits/s se deli sa nekoliko usera (ne znam tacno sa koliko). Sto se tice same uplate nikakvih problema nije bilo i acc je aktiviran 3-4 sata posle uplate. Sa torrent fajlovima se manipulise preko Torrentflux-b4rt. Brzine koje sam ja uspeo da ostvarim su odlicne, i download i upload su isli do 9MB/s. U toku te jedne nedelje uspeo sam da ostvarim oko 800GB ukupnog protoka. Dobra stvar je sto im je online podrska odlicna, preko MSN-a na svako pitanje odgovor bi dobio u roku od 5 min do maksimum 30 min. Dva manja problema koja sam imao takodje su resena u kratkom roku.





Za ljude koji ne skidaju puno stvari sa torrent sajtova i ne zele da imaju problema sa up/dw odnosom mislim da je za 4.95 dolara ovo sasvim zadovoljavajuce resenje.
 
kad pomnozis sa 4.5 nedelje...dobijes 22-23 dolara... sto je oko 17 evra evra cini mi se...dosta jeftino za one koji ne skidaju mnogo velike fajlove... u proseku to je to negde... men ise vise isplatilo dodam jos neki evro i uzmem 100gb al ko gleda sto jeftinije to je upak bolje resenje...

najbolje to sto mozes uzmes nedelju dana...
 
Zato sam i naveo da je to solidno resenje za ljude koji ne skidaju puno materijala. Ipak za neki ozbiljniji upload ogranicenje od 3 aktivna torrent fajla i 20GB je premalo.
 
Ma i nije tako lose to samo sto krastavac kad ja nemam kako to da platim...

edit:

vrlo zanimljiva stvar, ja u opcijama povecao na 2 download umesto 1 i evo 2 rade... izgleda da nije zakljucano, extra!

a pazi sad sto je poletelo: download 2mb/s a upload 3.7mb/s

extrag.png
 
Poslednja izmena:
i jos brze down 2.2mb/s upload 3.8mb/s...

extra2v.png
 
Pa probaj da povecas na 3 ili 4 downloada pa vidi sta ce da se desi.
 
pa ne mogu vec sam zauzeo 93gb sa ova 2 torenata!!!!!
 
Pa probaj da pustis ovaj od giga i nesto i stavi jos neki takav pa probaj.
 
ali ako stvarno imam recimo 93 gb od 100, kad se podeli, posto 1tb hdd ima 932gb znaci ja imam oko 93 i ako pustim taj jedan on ga skine i posle nece imati mesta da zavrsi ova 2...pusticu vise kad budem imao manje torente za koji dan...

idemojos2.png


ide brate i vise nego sto su mi obecali ... down 3.6mb/s up 5.6mb/s to sam za sada video kao najvise istovremeno... za tih 2390din mesecno, ja sam prezadovoljan!
 
Poslednja izmena:
@lepiboki: ti ih reklamiras kao da imas zamesano prste u prodaju. BTW, moje misljenje je da je ovo jednostavno preskupo
 
@lepiboki: ti ih reklamiras kao da imas zamesano prste u prodaju. BTW, moje misljenje je da je ovo jednostavno preskupo

svako ima pravo na svoje misljenje, al mi se dopada sto mi svi zele da zgrnem neke pare...jos samo da se svaka vasa zelja ispuni pa da ja jos i primam platu za ovo...;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno