Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

Posle mesec dana na Santrexu:
-oko 1,5TB uploada
-gomilanje torenata ubija upload, 1 do 2 max je preporucljivo
-nije bilo downtime-a
-nisam presrecan upload brzinama a nisam ni razocaran, recimo da se moze racunati na 1MB uploada uvek
-s obzirom da nije neohodan paypal Santrex ima moju preporuku
 
evo ja sam probao sad xirvik ...i nisu losi.Imaju nedeljni plan od 5$ ,20gb prostora i 100/100net. Sasvim fino radi...protok za 5 dana oko 362.73 GB bez ikakvog cimanja.Manje vise sve je izvuceno na jednom FL torentu od 30gb :) .

Jedini problem je sto im malko baguje soft tj ne mozes da sam startujes torent od 30gb ako ti je seedbox od 20gb. Mislim naravno na parcijalni download. U primeru... season pack neke serije je 30gb,moj box je 20gb...e pa ja ne mogu da skinem ni jednu epizodu od tih 30gb iako je samo 2gb velika. Naravno...imaju online podrsku koja se ODMAH javi na chat (gmail u mom slucaju) i odrade to umesto tebe. Samim tim..taj bag i nije bitan...al...eto..cisto da znate :) . Ja zadovoljan za mojih 5$ jer sam popravio radio od -200gb na +100gb a imam jos 2 dana koriscenja ;).
 
Poslednja izmena:
Nacin placanja?
Koliko ti je isao maksimalno upload?
 
platio sam preko paypal...najlakse mi tako...al mislim da moze i karticom. Vidi na njihivom sajtu...da ne pricam napamet.
Max upload...pa iso je oko 6000kB ali...to na hdbits i to kratko dok nisu upale zverine sa 1gbps i 100mbps tako da je posle palo na standardnih 2000kBps recimo. Meni brzina nije bitna vec prosecan protok :) koj je trenutno 381gb (minus 362 od mog zadnjeg posta = 19gb izmedju moja 2 posta). I to trenutno korisim u lokalu na sbb gde ljudi i nemaju neke brzine tj prosek je oko 700kBps trenutno.

Poenta kod ovog boxa je bolji hdd prostor,nedeljno placanje,ista brzina kao prethodni box,3 aktivna torenta ali -- duplo skuplje izadje kad uporedim sa proslim boxom koj je bio 10gb,10aktivna torenta i 10/10net.Za kratkotrajnu upotrebu je super sto se mene tice.Taman nabijes ratio sa 2-3 meseca recimo...

ps--imaju oni i ozbiljnije seedbox-ove ;) ...al kostaju vise
 
Za sve HD entuzijaste uskoro pocinje sa radom prva i jedina firma u Srbiji
koja vrsi iznajmljivanje seedbox servera.

U ponudi ce biti paketi od 100GB - 250GB - 500GB - 1TB prostora na hard disku.
Svi serveri su u Ukraini na shared 1gbit mrezama sa neogranicenim trafikom.

Prosecne upload brzine su od 2mb/s na najmanjim paketima do 20mb/s dok u zaletu
brzine idu i preko 70mb/s na vecim paketima.

To je ono sto sam ja video na testu, ovo je informacija iz prve ruke, pa kad pocnu
sa radom ja cu vas obavestiti.. nadam se da ovo ne zvuci kao reklama...

edit:

saznao sam i okvrine cene raspon ce biti od nekih dvadesetak evra za 100GB paket pa nekih 200 evra za 1TB paket...

evo i linka za sajt u pripremi: http://www.gigabox.ws

ako jos nesto saznam javljam...
 
Nije reklama , kad mogu druge firme za seedbox zasto ne bi mogla i ova
 
najbolja stvar je sto ce moci da se placa iz srbije brz problema a cene nece mnogo da odskacu od cena preko... bila je prezentacija kod nas na fakultetu danas oko toga...i zaista impresivno izgleda...
 
pa nasao si koga da pitas...ehehe ne razumem se ja bas mnogo u to ali kad uporedim sa recimo santrex (negde iznad sam procitao) oni daju 50GB za 29 dolara ... 100GB je u pitanju prostor na disku dok je mesecni protok unmetered (mozes terabajte i terabajte da mesecno upload) i brzine na tom paketu variraju od average 2mb/s (zavisi i od torenata) dok je u peak oko 3-4mb/s ... pa ti racunaj sam, jedino sto mi se nije bas svidelo je to sto je paket taj ogranicen na 2 seed i 1 download istovremeno...inace u pitanju je shared 1gbit box na 10 usera sto mu dodje teoretski 100mbit svakom mada ono retko mozes izvuces toliko... i svi seedbox-ovi stizu sa komplet preinstaliranim softverom utorrent web UI ...

e sad 4mb/s je u praksi (u teoriji je 1/8 al u praksi to nikad nije) nekih 40mbit sto i nije tako lose... ja jos nisam video da mozes zakupis 40mbit upload kod nas ... a ja se mucim sa ovim adsl-om, sramota!

p.s. napominjem da su to realne brzine protoka u average i peak... teoretski moze da tom paketu i 100mbit da se izvuce al to sto je 5 puta mesecno nije vredno spominjati...za te brzine ipak treba uzeti najveci dedicated seedbox.

mada ima tamo kontakt video sam i sve sto me zanimalo sam pitao telefonom, mrzelo me da saljem mailove... a i vecinu toga sam video uzivo danas...
 
Poslednja izmena:
najbolja stvar je sto ce moci da se placa iz srbije brz problema a cene nece mnogo da odskacu od cena preko... bila je prezentacija kod nas na fakultetu danas oko toga...i zaista impresivno izgleda...
prezentacija seedbox account-a na faksu? znam da je kaubojstina po nasim fakultetima ali tolika? :)
 
Poslednja izmena:
pa P2P mreza je potpuno legalna i torenti kao torenti su potpuno legalni i upotreba seedbox-a je potpuno legalna. Sve zavisi od toga sta stavljas da skidas...
 
Sajt je vidim postavljen, dobio sam mail poceli su sa radom... www.gigabox.ws

ukoliko u narudzbini u username polje pre svog imena dodate benchmark pa zatim vas nik sa foruma sa ili bez crtice dobijate 10% popusta na bilo koji boz iz ponude osim paketa mini1 koji je vec na akciji...

Za par dana cu uzeti ja jedan za probu pa cu staviti ove utiske i screenshotove...
 
TEk su poceli sa radom a vec im je sajt nedostupan.
 
meni sajt radi bez problema...ne znam... otvara ga...
 
http://www.kimsufi.co.uk/ - mislim da moras da bude iz UK da bi mogao da kupis a imam ortaka koji zivi u londonu i njemu su za 3 dana ugasili ceo server a ne samo seedbox i to samo zato sto ima ilegalni materijal, oni to redovno proveravaju sta stavljas od torenata ... to ti znaci nije opcija...

http://seedbox.cc/ - mozes me zasmejavas 3 dana uzasna uzasna usluga podrska i brzina...citaj po netu zaobidji u sirokom luku...

http://seedhost.eu/seedbox - ovima su cene onako ok..problizne cak cenama sa www.gigabox.ws ... ali zavisno gde gledas na vecini tih pise standard bandwitch sto mu dodje uglavnom ispod 1mb upload...

u principu nijedan ti nije bolji izbor...
 
Poslednja izmena:
meni ovo otvara na www.gigabox.ws, jel ima jos neko problema sa otvaranjem sajta? (kome nece da otvori neka proba preko proxy - www.fire-proxy.com recimo) - izgleda da dns nije svuda proradio jos...

gigaboxws.png


edit:

ne znam kako da smanjim da se slika prikaze mala a kad kliknes da se uveca...
 
Poslednja izmena:
OVo uopste nisu povoljne cene s obzirom sta se nudi.
 
pa videcemo... ako neko ima povoljnije usluge a time da su to u praksi dobro pokazane nek napise da probamo ih... gledajuci ostale ja se ne bih slozio sa tobom... jer ovde ti je ipak nominalna brzina zagarantovana... a ova zagarantovana brzina (a uvek moze i brze da ide) je recimo mnogo brza nego na santrex koji za iste pare daje duplo manje mesta...
 
Poslednja izmena:
Pa u odnosnu na mnoge strane ponude nisu bas povoljne ali nisu ni preteterano skupi a mnogima ce znaciti lakoca placanja
 
a da ne zaboravimo pritom 10% popusta za benchmark... osim za mini1 paket jer kako sam skapirao za to ne vazi jer je na akciji...

vecina provajdera nema ni u ponudi pakete do 100GB a ovde je to minimalno pa se cene trebaju porediti u skladu sa adekvatnom ponudom... nije cilj naci sto jeftiniji seed koji jednom u godinu dana ode na 1mb vec sto veci hdd sa velikom brzinom... tako da kome hdd manji od 100gb treba... taj ce i da zabidje ponudu... i najvaznije ovde nije u pitanju 10mbit ili 100mbit seedbox koje je podeljen vec je 1Gbit linija... brzina na prvom mestu...
 
Poslednja izmena:
@lepiboki
Sve je to lepo i u pravu si ali sta ce meni na primer 100GB HDD prostora ako sam ogranicen na 2 aktivna torenta od kojih jedan mora da bude download?
Da je makar tu napravljen neki veci broj aktivnih torenata pa i da razmisljam.
Po meni trenutno mnogo povoljnija i bolja ponuda je najjeftiniji paket kod xirvik-a gde za nesto malo vise od 3 evra dobijes 20 giga prostora i 3 aktivna torenta a i brzine uopste nisu lose.
 
evo izlazem slicne ponude ostalih provajdera...da napomenem da svako placanje preko paypal moneybookers i ostalih ima dodatne provizije istih koje su oko 3 dolara sigurno pa to povecava dodatno cene stranih ponuda:

ova ponuda je izdvojena iz ovih 5-6 strana ovig topika, provajderi kojih vise nema nisu ni stavljeni.

http://www.biohost.info/whmcs/cart.php?gid=2 - Njihova ponuda nije vredna ni uzeti u obzir jer nemaju ni slicne specifikacije

http://seedboxworld.net/offers/index.php/utorrentpackages/utorrent-windows-package-3 - 34 funte mesecno + paypal takse a i dalje nudi manje nego najmanji paket gigabox a i skuplji dosta...

http://www.seedm8.com/index.php?option=com_content&view=article&id=45&Itemid=56 - Njihova ponuda nije vredna ni uzeti u obzir jer nemaju ni slicne specifikacije

http://www.kimsufi.com/ - 20 eur uporediv na neki nacin ali njihova usluga je ogranicena na UK i jako su osetljivi na piratski materijal

http://seedcafe.info/seedbox.html - 45 dolara mesecno je priblizan paket

http://outsystem.pl/category.php?id_category=9 - 20 evra mesecno je priblizan paket

http://seedhost.eu/seedbox - imaju dosta paketa ali real neograniceni su Shared seedboxes pa na gore i tu je priblizan paket oko 26 evra mesecno

http://www.mrseedbox.com/index.php?p=seedbox - slicna ponuda kosta 31 dolar mesecno + 3 dolara taksa paypal/moneybookers

http://www.santrex.net/torrenthosting.php - paket koji je priblizan je oko 80 dolara mesecno...

eto i opet koji je od svih ovih povoljniji???? nijedan...zasto?

1. navedene cene
2. na te cene uglavnom ide setup fee oko 3-4 evra, gde to ne ide ide obavezno paypal i ostali feee 2-3 dolara ili najgore nema ih na lageru
3. ponavljam najvazije svi su na ma 100mbit dosta njih i podeljeni sa tim brzinama... dok je na gigabox svaki na 1gbit delejnim ili ne ...
4. nijedan od tih paketa na najvecim brzinama jedva da ce dostici nominalnu zagarantovanu brzinu na gigabox koji kad se nadje sa dobro vezom i torentom ide do 700mbit!!!!!

i najvaznije placanje je u dinarima, u nasoj zemlji, i materijal koji je na serveru niko ne pregleda i ne uklanja...

gde su sad sve te bolje jeftinije i povoljnije ponude...
 
Poslednja izmena:
@lepiboki
Sve je to lepo i u pravu si ali sta ce meni na primer 100GB HDD prostora ako sam ogranicen na 2 aktivna torenta od kojih jedan mora da bude download?
Da je makar tu napravljen neki veci broj aktivnih torenata pa i da razmisljam.
Po meni trenutno mnogo povoljnija i bolja ponuda je najjeftiniji paket kod xirvik-a gde za nesto malo vise od 3 evra dobijes 20 giga prostora i 3 aktivna torenta a i brzine uopste nisu lose.

ovde govorimo o seedbox a ne download box, uvek ces 1 da skidas i 2 da seed...

ovo je napravljeno da bi izvukao veelike brzine...tipa na hdbits gde ti je 1 torent nekad i 300gb... a uglavnom po 20 minimum... jer sve preko 3 torenta ume da ti usporu konecije i nikada neces izvuces brzine dobre...

recimo na hdbits ti za 1 dan mozes da upload toliko koliko ce za 30 dana jedva uspeti da uradi neki najobicniji seedbox priblizne cene...

dzabe tebi 10 aktivnih torenata kad imas ogranicen 100mbit... koji se deli na 10 ljudi...

i najvaznije ono sto vidis 2 seed / 1 dowload to je ++ znaci mozes 2 seed i 1 download znaci 3 odjednom...

ovde stavis 20 torenata seedujes 2 kad nakupis zaustavis ih i onda pokrenes ostale... znaci 1 torrent da drzis na seed i da svaki dan menjas druge dovoljno TB ce ti podici na ratio...ti mozes drzati 50 torenata na serveru al da stoje u queue jedino moze 2+1 da bude aktivno istovremeno!!

sta imas od toga da drzis isti torent 5 dana na seed kad ces vec staviti 20TB na njemu za to vreme...ides na sledeci...
 
Poslednja izmena:
Ako vec hoces tako da postavljas stvari u redu.
1.Xirvik moze da se plati i kreditnom karticom a ne samo Paypal-om( ovde moram da napomenem da Paypal bez problema koristim preko godinu dana uz pomoc Internet kartice Banca Intese i mogu pouzdano da tvrdim da nikakvih dodatnih troskova od strane Paypal-a nemam.
2.Maksimalna upload brzina koju sam dostizao kod Xirvik-a je bila 4 MB/s a download je isao i do 8 mada se krece u granicama izmedju 3 i 5.
3.I najvaznija stvar ne kazem ja da je Gigabox los ili bilo sta tako ali mislim da je zasad s obzirom na ono sto nudi i pod kojim uslovima to nudi preskup.Ako izuzmemo najjeftiniji paket koji da kazemo ima podnosljivu cenu ali ja mislim da za te pare on mora da ponudi minimum 3 - 5 aktivnih torenta u isto vreme.
 
http://www.xirvik.com/shared_servers.html - priblizan paket kosta oko 37 dolara mesecno...

najjeftiniji kosta 18 dolara i ima 20gb, i dodas taksu na to oko 20 dolara...a za malo vise od toga imas 100GB na gigabox...a tek opet da ne spominjem da su 1gbit mreze mnogo skuplje...

pa ocigledno su njihovi paketi usmereni ka ljudima koja brzina i veliki kapacitet diskova mnogo znaci...elem kako je tako je ni ti ni ja ni niko od nas njihovu ponudu ne moze da izmeni...

na gigabox paketima ja sam vidjao i 70mb/s ili 700mbit u praksi...jel to moze za te pare jos negde? cisto sumnjam..

kao sto ti rece prva 2 paketa su podnosljiva nama smrtnicima a tek za ono vece tesko da moze neki studentski dzep sam da priusti jedino da se vise njih udruzi... al ko se bavi sa velikim torentima od po 30 i vise gb njemu je svaki paket tu ko dobrodosao...
 
Poslednja izmena:
http://www.xirvik.com/shared_servers.html - priblizan paket kosta oko 37 dolara mesecno...

najjeftiniji kosta 18 dolara i ima 20gb, i dodas taksu na to oko 20 dolara...a za malo vise od toga imas 100GB na gigabox...a tek opet da ne spominjem da su 1gbit mreze mnogo skuplje...

pa ocigledno su njihovi paketi usmereni ka ljudima koja brzina i veliki kapacitet diskova mnogo znaci...elem kako je tako je ni ti ni ja ni niko od nas njihovu ponudu ne moze da izmeni...

na gigabox paketima ja sam vidjao i 70mb/s ili 700mbit u praksi...jel to moze za te pare jos negde? cisto sumnjam..

kao sto ti rece prva 2 paketa su podnosljiva nama smrtnicima a tek za ono vece tesko da moze neki studentski dzep sam da priusti jedino da se vise njih udruzi... al ko se bavi sa velikim torentima od po 30 i vise gb njemu je svaki paket tu ko dobrodosao...
To da neki od tih paketa moze da izgura 70 MB/s bas i ne verujem prvo nigde na sajtu ne postoje specifikacije servera a svi znamo da za brzine preko 12,5 MB/s moraju posebni hardovi.
 
a broj aktivnih torenata i usera je tacno preracunat da ne dodje nikad do preopterecenja ili smanjenja brzina:

prosecan hard moze da izdrzi od 60-80 IOPS
tako da ako je 4 users = 20 iops dozvoljeno
ako je 10 = oko 8

hardovi vezani u raid ograniceni na 12.5mb??? nemoj da si smesan... pa meni u lokalu ovde ide na tim diskovima oko 100mb/s

zato je broj aktivnih torenata ogranicen kako niko ne bi bio ostecen...

al realno 2 aktivna seed i 1 dowload je sasvim dovoljno jer ti na primer skines 20 1 po 1 i drzis na hddu i sedujes po 2 kad zavrsis ta 2 pokrens druga dva koja si prethodno vec skinu...drzis ih sve na cekanju...

postavljeni su na sajtu screenshotovi download-a sa razlicith trakera od eztv javnih do privatnih... kad ti se ucita sajt videces...

gore.png
 
Poslednja izmena:
Video sam te slike ali to ne mora da bude tacno.
 
Nazad
Vrh Dno