Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

Nalog sam uplatio preko MoneyBookers-a (pošto iz nekog razloga nije hteo da prihvati direktno plaćanje putem kartice (Visa Internet, Intesa), aktiviran je u roku od 24 časa. Pošto pre toga nisam imao iskustva sa boxom, malo mi je trebalo da ukopčam neke stvari (njihova podrška mi je svaki put odmah izlazila u susret). Nude izbor lokacije boxa i bez pogovora su mi premeštali box sa jedne na drugu dok nisam pronašao odgovarajuću...

B

Jedno malo off pitanje vezano za intesa internet karticu posto je koristis, da li ja uplatom u evrima mogu da koristim i sajtove gde se placa u dolarima (da li se automatski vrsi konverzija), ili mogu samo gde se placa u evrima, a za dolare moram da uplatim dolare na racun (zbunio me je lik u banci, mislim da ni sam ne zna sta mi je rekao).
Bilo bi glupo da moram svaki put da trcim u banku da uplacujem valutu koju sajt trazi, cas evre, funte, dolare...


A drugo, deluje mi primamljivo Santrex, ok je cena, ali kazes da si menjao servere, koji ti je na kraju delovao najbolje?
Kazes da si izvlacio i 10 MBs up, a koliko prosecno ide?

Pozdrav i hvala!
 
Konverzija u druge valute ide automatski. Santrex radi ali se solidan broj ljudi zali na protok. Igra na srecu.
 
Hvala na odgovoru!

Sta onda uzeti za 20ak e :) Samo cekam da mi stigne kartica.

Sve je izgleda macka u dzaku.
 
Da, sve je macka u dzaku. Ja sam isao na varijantu da uzmem nesto sto radi ljudima sa bechmarka. Ispostavilo se da dvojici ukfilesite radi atm a meni je lik uzeo cash i ne javlja se od petka (platio sam u cetvrtak).
Izgleda da su naozbiljniji seedhost.eu koji preprodaju OVH servere. Ispostavilo se da zbog nekog zakona u UK koji je donet pre koji mesec ni to nije sigurno. OVH kada skonta da torentujes- dobijes iskljucenje bez vracanja para. Nije masovna pojava ali desava se.

Postavlja se pitanje sta je dovoljan dokaz da ce seedbox raditi? Nema ga.
 
Eto prodje nedelju dana da sam platio za seedbox a lik se ne javlja. Moja pretpostavka je da je ugasio posao i sada krade koliko moze dok ga ljudi ne skontaju.
Mislim da to sto je Paypal naprasno nestao kao sredstvo placanja nije slucajno i da ga 'james' nije sklonio vec da su njega sklonili sa Paypal-a jer nema sanse da se ovo desilo samo meni. Na moneybookers site-u nisam nasao neki nacin da se zalim da 'robu' koju sam platio a nisam dobio.

Mozda gresim, naravno.
Posto nemam neki ozbiljan nacin da naudim liku koju drzi UKfilesite osim foruma probacu ovde par reci koje google moze da izbaci nekom nesrecniku, pa ako modovi smatraju da je neprimereno neka obrisu.

Ukfilesite seedbox scam problem no answer stole my money
I payed for a seedbox and never got back my login information. I wrote a ticket, no answer. It's a robbery. STAY AWAY.
 
Pise na seedboxworld paypal only. Mogu samo da ga zelim :)
 
Evo linkova ka prilično opširnom pregledu dostupnih ponuda za boxove:

1. DEO

2. DEO

3. DEO

Ne znam koliko je objektivno, ali ja sam na osnovu njihove preporuke izabrao Santrex i nisam se pokajao...

@voja_pfc

Upload od cca 10 MB/s sam video samo par puta na izuzetno popularnim torentima i to na kratko, baš kao što daPimp reče, skoči na 10 MB/s, ali je uglavnom manji...
 
Poslednja izmena:
Psihodel hvala na linkovima.
Jedini, podvlacim jedini prodavci seedboxa koji su sa nekim problemom i ciji url je sklonjen sa spiska su UKfilesite:))))))))))))))))))))

Provider: [URL Removed]

BT Interface: uTorrent WebUI.
Connection: 10 Mbit up to 1 Gbit.
Price: Starting at £15/mo (GBP), up to £325.
Hard Drive Storage: 75 GB to 6 TB.
# of Torrents: 15 to unlimited.
Access To Files: FTP, http.
Monthly Bandwidth Usage: 3 TB to 3000 TB.
Watch out for: Slow connection speeds on their low-end packages; setup fees of £65 for some of the services. Update: March 9/09 - with all the new problems with UKF, they’ve been removed from FSF.

Pa ****te ne mogu da verujem. Na spisku ima oko 50 prodavaca i mefistoNis i weasel su kupili a onda i meni preporucili jednog jedinog sa spiska koji se ugasio i sada krade pare :))))
Imao sam sansu od 2% da ih nadjem i nasao sam ih. Razmisljam se da krenem u kladionicu opet posle 7-8 godina.
 
E ljudi, ko ima Santrex seedbox neka pripazi jer ja sam upravo kesirao kod njih.

Kako stvari stoje u narednih dan-dva oni ce da zakantance radnju i da scamuju hehe :)
 
Ala cepa sb :banana:
nfso.jpg
 
Da li postoji neka fora da filmove koji su na seedbox direktno gledam odande, da ne moram prvo da ih skidam na komp a onda da gledam, neki player koji bi skidao a ujedno i pustao taj film.
 
/clap
za Santrex:)
Radi ko zmaj , bar za sada.
 
Jel offtopic ako pitam zašto niko na privatnom trackeru neće da downloaduje ono što seedujem, a odnos seeders/leechers je S1000/L100, ali evo za par sati nula! :zgran:

Šta radim pogrešno?

Uzmi torrent sa najvise leechera a ne seedera ;)
Logicno je da niko ne pokupi nist od tebe kada ima toliko puno seedera ;) znaci prvi korak kada ugrabis box je , sortiras torrente po broju leechera :D onda gleldas da taj koji ima najvise leechera ipak ima manje seedera ...... cesto se desava da torrenti sa najvise leechera imaju i zilion seedera pa s tim ne dobijas nista ;) Hint za hd bits, man' se hitova, juri hd pr0n :) gledaj da uhvatis par torrenta prvi i bices gazda :D
 
Kojim trikom bih naterao lika iz UK da mi vrati pare?

Ne znam na koji si način platio, ja sam jednom naručio igru sa sendit.com (dont do this at home, no, really, dont!) i kad je prošlo mjesec dana i nisam dobio igru (funjarem oi njihovom pravilu treba mjesec dana da prođe da bi bacili pogled šta nije u redu), bacili su mi neki formular, i kad sam popunio, za dva dana sam dobio pare direktno na karticu.

Znači nije problem da se vrate pare. ;)
 
Moneybookers.
Napisao sam complaint. Dobio sam mail da ce da provere 'da li je prodavac dobio pare' sto niko ne spori...ali eto..
Naravno, ja ne ocekujem da dobijem nazad bilo sta. Proslo je solidno vremena,ali eto ako si ti dobio nesto za mesec dana ima neke nade:)
 
Upravo mi je istekao seedbbox i evo postignutog :) ratia na hdbits-u.

Uploaded 1,180.55 GB
Downloaded 421.47 GB
Share ratio
2.801

obzirom da sam u medjuvremenu skinuo 4-5 filma i gomilu sitnica sa hdbits...realno sam u plusu preko 750GB. Nabacio sam po par gb i na jos 10tak trakera al to slucajno :) skidajuci neke sitnice (recimo na bitsoup-- skinem seriju prvo na seedbox za 2 min pa ja svucem ftpom na pc -- u medjuveremenu na bitsoup nabijem 4-5 gb uploada hehe). Sve u svemu...za 500 din ja prezadovoljan.Steta,bas steta sto su likovi prsli i ne rade vise kako valja :(
 
Lepe cifre, pogotovo ako se uzme u obzir da je to kostalo 500din.
Santrex od petka uploadovao oko 240GB. Videcemo kako ce za mesec dana.
 
Moze li iko da uporedi torrentflux b4rt i utorrent webui?

Stvari koje mi strasno nedostaju na utorrent-u su: ukupan download, ukupan upload, trenutni ukupan down i upload po sekundi, ukupno zauzece hard diska (stalno sabiram u kalkulatoru)...

Videh na jednom printscreenu mefistoNis-a da sve to postoji na torrenflux webui. Ima li iko kakvih zamerki na torrentflux b4rt? Na onom printscreenu nisam video mogucnost selektovanja samo pojedinih fajlova mada kontam da je to must za bilo koji klijent.
 
moze selekt pojedinih fajlova...taj prozor se pojavljuje kad prvi put startujes torent (skrol nanize i videces) i otvori ti se novi prozor.Mora da moze to jbt :) sto pitas uopste.
Kao sto sam reko jednom...utorent webUI ili torentflux...isti djavo.Samo stvar navike.Sve opcije su manje vise tu (sve sto je bitno). Imas i opcije da ti pokaze koliko si skinuo i sl...samo treba da prckas malo po podesavanjima jer se ne secam napamet :(
 
torrentflux je sporiji od utorrenta i, po mom iskustvu se dobijaju manje brzine
 
Na tvom ps-u sam video komplet statistiku. Na utorrent webUI vec nedelju dana cackam ali 'ne mogu da je nadjem' tj. ja bih rekao : ne postoji.

Imam ogranicenje 50GB a nemam pojam koliko zauzimam trenutno. Nemam pojam koliko mi je trenutni upload niti koliko sam uploadovao ukupno (uploadujem recimo na 5 trackera, treba to sve pratiti).

Postoji uvek ona sumnja kada torretni idu kilavo da je sharing seedboxa stravican i da je to problem. Statistika bi olaksala pracenje i dozvolila da se izvedu zakljucci kako najefikasnije koristiti seedbox.
 
Nazad
Vrh Dno