Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

fejkovanje ratia....i kad te ukebaju ugase ti nalog a verovatno i nalog onog ko te pozvao.Na elitnim trakerima kao sto je hdbits.org gde ne moz da upadnes NIKAKO ili na lokalnim trakerima koristiti tako neki alat...to je van svake pameti ! ! !

inace...vec sam napisao lepo...kad skines nesto na seedbox do svog kucnog pc-ja mozes da prebacis ftp-om.
 
Jeb ga.. pitas svasta a na pocetku si vec rekao da su to bachene pare, da je kod tebe sve ok potpuno savrsenstvo.
Ne dozvoli da ti remetimo harmoniju glupim pricama o seedboxu :)
ma nemam ja nista protiv seedbox-a niti spamujem niti flejmujem, nego realno gledano sve se moze nabaviti FREE!!! bolje te pare stekati pa baciti na neko parce hardvera

pozz :)
 
Sta su to odredjene stvarcice?
ja koristim samo utorrent ali malo modifikovan tako da salje trackeru malo veci upload hehhe, ali ne preterujem nego limitiram da recimo ono sto skinem dam samo malo vise preko toga i uvek imam pristojan ratio od prilike ide 1:1.5, u krajnem slucaju koristim ratio master ali u krajnjem jer njega detektuju lako, skidam uvek na velikim brzinama (imam 4 mbit/s) i torrenti ne padaju ispod 400 KB/s nikada, tako da nemam uopste potrebu za seedbox-om, ali recimo da ovo vise ne moze ovako onda je seedbox ok stvar :)
 
Pa svi ovde znaju iza shu mod i za ratio master i za sve moguce programe .
Nekih ima koji su posteni i ne zele da varaju nego zele da vrate onoliko koliko su uzleli od zajednice
NIko tebi ne zabranjuje da koristis to ali isuvise glupo je reci nekome koji zeli posteno da plati da baca pare

Plus sto stavljas na rizik coveka koji je imao dobru volju da te pozove.Zamisli da me sad izbace sa hdbista jer sam dao ivnate nekom koji vara a novi invate ne mogu da dobijem nikad jer je hdbits zatvoren.... Pa ubio bi tog zbog koga sam izbacen.

Kako je Mefisto pametno uradio
platio 500 dinara (sica ) i nabio ratio i sad moze da skida godinu dana ( mozda i vise ) bez da ugrazava one koji su mu dali invate i bez da vara ljude koji uploduju zbog njega.

pa sta je pametnije...
 
Poslednja izmena:
Pa svi ovde znaju iza shu mod i za ratio master i za sve moguce programe .
Nekih ima koji su posteni i ne zele da varaju nego zele da vrate onoliko koliko su uzleli od zajednice
NIko tebi ne zabranjuje da koristis to ali isuvise glupo je reci nekome koji zeli posteno da plati da baca pare

Plus sto stavljas na rizik coveka koji je imao dobru volju da te pozove.Zamisli da me sad izbace sa hdbista jer sam dao ivnate nekom koji vara a novi invate ne mogu da dobijem nikad jer je hdbits zatvoren.... Pa ubio bi tog zbog koga sam izbacen.

Kako je Mefisto pametno uradio
platio 500 dinara (sica ) i nabio ratio i sad moze da skida godinu dana ( mozda i vise ) bez da ugrazava one koji su mu dali invate i bez da vara ljude koji uploduju zbog njega.

pa sta je pametnije...
e pa upao sam svuda kada je bilo otvoreno, ne stavljam nikoga na rizik osim sebe jer sam ja pozvao neke ljude... i nije taj shu mod :)

u ostalom. bre vase pare, radite sa njima sta hocete :)
 
Pa dobro ti trackeri koji su bili otvarani tu nije ni steta da te banuju....
nisam ja reko da koristis shu mod nego da su ljudi culi za sve vrste cheatova kao sto shumod ratiomaster i tako dalje. :)
 
Pa dobro ti trackeri koji su bili otvarani tu nije ni steta da te banuju....
nisam ja reko da koristis shu mod nego da su ljudi culi za sve vrste cheatova kao sto shumod ratiomaster i tako dalje. :)
pa i jeste i nije steta, torrentleech, tv.torrents.ro, czone, revolutiontt.. sve tu prolazi bez problema samo dok se ne izivljava covek :)
 
Pa dobro jeste uvek steta al ne nezamenljiva.(te stvari sto ima tu ima i na drugim mestima mozda sa malo slabijom brzinom plus moze se invate nabavati opet)
Zbog takvih ni ja ne bi uplacivao seedbox. :)
Vec nesto kao sto je hdbits gde nema vise ni invate-a . Znaci ne moguce je uci ponovo.
 
Poslednja izmena:
Zbog gomile sto varaju Rumunija je na black listi na dosta trackera.
Ja to ne podrzavam, vecina nas ima los upload ovde, i jako je tesko odrzavati ratio, ali vecina trackera koje koristim imaju seedbonus, pa na sasvim legalan nacin mozes odrzavati ratio. Tu je i freeleech.
Na torrentleech-u ne mogu, zato ga i ne koristim.
A sto se tice seedboxa, razmisljao sam da uplatim, da li ima neki za 10evra sa neogranicenim protokom? Broj torrenata mi nije toliko bitan, bar da budu 3-4 dozvoljena?
Ta ponuda za 5 je super, ali je nema trenutno :)
Da li neko zna kakav je seedbox . me ?
Deluje primamnjivo.
Pozdrav!
 
Razlika izmedju 5 i 14 nije strasna ako je ne placas svaki mesec. Ja na ovaj seedbox gledam kao na stvar od mesec-dva da nabijem 1-4TB uploada. To su za sada samo snovi jer englezi izgleda uopste ne rade zbog uskrsa i **** se njima sto sam ja to platio jos juce :)
 
Odgovorise mi na pitanja -- obzirom da nije nista preterano bitno...prekopirao sam i vama sadrzaj poruke.

1. We decided not to offer the budget boxes anymore, torrentflux is a terrible piece of software & was causing a lot of problems. We plan on offering something similar, but based around uTorrent within the next week. It will be a bit more expensive, but the service will be significantly improved.

2. Paypal will not be returning I'm afraid, it's a terrible payment system and we have had nothing but trouble from them. Alterpay is the replacement for paypal... it's a canadian company who are offering a very good & secure service.

Regards,James
UKFileSite Support

malko mu je sve terrible :) al ....ok . Znaci kod njih nema vise paypal i nema vise seedboxa za 5GBP :( .Doduse...kaze da ce biti nesto slicno ali malo skuplje.

....par ljudi je reklo na prethodnoj strani da koristi seedbox pa bi bilo lepo da napisu koji,gde,koliko je placen i kakvi su utisci. Cisto da napravimo neku minilistu dobrih hosting kompanija.
 
Haha:)
I meni je James malopre poslao mail. Kaze zao mu je sto 2 dana kasni s odgovorom i dao je sebi nova dva dana da mi posalje log in info.
 
Zbog gomile sto varaju Rumunija je na black listi na dosta trackera.
Ja to ne podrzavam, vecina nas ima los upload ovde, i jako je tesko odrzavati ratio, ali vecina trackera koje koristim imaju seedbonus, pa na sasvim legalan nacin mozes odrzavati ratio. Tu je i freeleech.
Na torrentleech-u ne mogu, zato ga i ne koristim.
A sto se tice seedboxa, razmisljao sam da uplatim, da li ima neki za 10evra sa neogranicenim protokom? Broj torrenata mi nije toliko bitan, bar da budu 3-4 dozvoljena?
Ta ponuda za 5 je super, ali je nema trenutno :)
Da li neko zna kakav je seedbox . me ?
Deluje primamnjivo.
Pozdrav!
pa jeste da imamo los upload na ADSL-u ali sta da radimo, dok sam bio na SBB-u na EUC-u sam bio uploader i to sa ihahaha velikim uploadom i to nisam varao nista, tj nisam ni znao kako, a nije ni bilo potrebe jer mi je up bio 512, sto mi je bilo sasvim dovoljno, plus ispunjavao sam dosta requesta tako da sam uvek imao bonus, da imam sad neki normalan upload sve bi bilo ok ali krastavac nemam, moram da se snalazim nekako....
 
Poslednja izmena:
@voja, rumuni su mala deca za izraelce :) tj njihove provajdere ..... koga zanima sto neka googla. ukratko - Izraelci su se odjednom prijatno iznenadili kada su na x sajtova videli da imaju oko 8 miliona tb-a up, svaki.

* SCC: bans Israel, Poland, Egypt, Brazil and Romania (& probably even more).
* Swedvdr: you need to be in Denmark, Norway, Sweden, Finland (all other IPs are banned).
* ScT: Poland and Israel
* HDBits.org: Poland, Egypt, Israel, Turkey, China
* Demonoid: bans Belgium
* TorrentBytes: bans Israel
* BCG: bans (parts of) Brazil
* TorrentLeech: bans all or most of Israel (probably all).
* BitMeTV: has banned Israel, some IP ranges in Brazil, Croatia, Poland and countless others.
* India’s #1 Internet provider (BSNL) is banned by HDBits.org and many other trackers.

Dugo su i trajali ti boxovi za 5 eur.

Evo malo info :)

http://seedhost.eu/ - resseleri ovha - skroz na dnu imate shared boxove. Koristio sam ranije jedan njihov, ok su, jednom sam naleteo na downtime i nije mi davao vece brzine od 7 mbs. to su zamerke koje imam :)

Product/Service Shared accounts - Shared4 MAX
Description
HDD capacity per user - 180GB
Active tasks/torrents per user - 4
Number of people on server - 5
Client - µTorrent WebUI

za 21 euric pet ljud.uz dobar dogovor 20 torrenata... izgleda da ispade jeftinije nego onaj sa pocetka teme :)

http://seedcafe.info/seedbox.html
jeftin box, meni uzasan bio. Drugima je vrh ne znam ni ja sam sto ... disk overload problem sam imao vec na 2mbs da ne pricam za vece brzine. Koristio sam ovaj njihov package 4.

http://www.kimsufi.com/ http://www.kimsufi.co.uk/
2xl - veoma veoma dobar ;) proverena prica , zilion dedi-a na netu, mozete proveriti u peers listi u utorrentu kada vucete sa bilo kog "jaceg" trackera koliko ima kimsufi.9439.ndj i slicnih oznaka koji se nisu "sakrili". Jurili su pred kraj godine nesto da ciste servere od warez-a , ali sad se prave ludi ponovo :) Kimsufi kao budget varijanta ovh servera je najbolji , a opet ovh je najbolji od svih koji nude uslugu iznajmljivanja dedi servera ;) bar po meni.

http://outsystem.pl/
Nisam nikad koristio, znam ljude koji koriste shared, kazu da je extra za te pare. jedina mana sto se pojavi 10 boxova i u roku 10 minuta ih nema vishe ... Niska cena i odma' se razgrabe.

http://www.biohost.info/whmcs/cart.php?gid=2
evo ga i to sto se ovde zove seedbox ...dno ;) imate za 4$*month 1gb prostora i 1gbps , unlimited broj torrenata, unlimited bw - vrh .... ali sutra.

Evo jos par koji se koriste ....
http://www.seedm8.com/ - sad gledam ponudu i nist mi nije jasno
http://seedboxworld.net/offers/
 
Citao sam za to, da njihovi provajderi nesto mute, tipa salju se lazni podaci trackeru i odjednom imaju 1tb uploada i onda ih banuju. Sve sa ciljem da smanje protok.

Hvala na opisu seedbox-ova !
 
Poslednja izmena:
Prekucacu ja listu iz buga... kad me ne bude mrzelo |>>
 
Evo i mog iskustva...

Imam Basic uTorrent WebUI paket kod Santrex-a približno tri meseca i za sada sam prilično zadovoljan uslugom...

Nalog sam uplatio preko MoneyBookers-a (pošto iz nekog razloga nije hteo da prihvati direktno plaćanje putem kartice (Visa Internet, Intesa), aktiviran je u roku od 24 časa. Pošto pre toga nisam imao iskustva sa boxom, malo mi je trebalo da ukopčam neke stvari (njihova podrška mi je svaki put odmah izlazila u susret). Nude izbor lokacije boxa i bez pogovora su mi premeštali box sa jedne na drugu dok nisam pronašao odgovarajuću...

Box mi isključivo služi za HDBits, na kojem sam za ta tri meseca ostvario malo manje od 3 TB uploada (testirao sam ga i na TL i HD-bits.ro, ali samo da bih isprobao kako tamo funkcioniše (sasvim ok radi, posebno na TL ako se redovno prati), za ostale potrebe downloada koristim news). Nisam lično postavio nijedan torrent, uglavnom skidam nova internal izdanja koja se pojave, ubacim se na svaki freelech na koji naiđem na vreme (malo sam skontao ko kakvu brzinu ima pa i prema tome znam gde da se uključujem).

Brzina downloada je oko 10 MB/s, dok upload varira i zavisi od dosta faktora, najveći koji sam ostvario je takođe oko 10 MB/s. Materijal sa boxa preuzimam putem FTP-a...

Od primedbi bih istakao užasno sporo hešovanje, nedostatak indikatora preostalog slobodnog prostora na boxu i nekoliko prekida za ta tri meseca (nisu trajali duže od 24 časa).

Ako sam nešto zaboravio, samo pitajte :)
 
Baš mi se sviđa kako izgleda ovaj Torrentflux :) WebUI je mnogo oskudniji...
 
Vama jos super radi na hdbitsu ....... ako stalno ide na 2mbs up . Meni i kad uhvatim neki popularni torrent prvi , ide oko 60kbs u proseku, pa skoci na 7 8 mbs na 10 sekundi i onda opet na 60kbs :D
 
ma samo kad ti seedujes ili kad ima bas malo seedera a ti si jedan od njih.U swarm-u mnooogo njig ima 100/100 net pa cak i sa seedboxom nisi bezbedan :)

krastavac...elitni traker :)
 
Poslednja izmena:
Ovih dana sam uzeo sa nekim likovima
http://seedhost.eu/dedicated_servers
drugi paket od 50 evra mesecno. nas 3je. ok, ja i jedan lik koristimo server za sajt i bota za dotu i jos par stvari a on kao seed box. Sad sto je mnogo lepa stvar posto server brzina ide i do 10 megabajta upload, da da dobro ste culi :p poceo sam da koristim njegov torrent, skinem film za minut i posle ga stremujem na moj komp preko VLC-a. a on nabija ratio. Nego sta sam hteo da kazem je da ako imate par drugara kojima ovako nesto treba svaka preporuka, brzina je fenomenalna odziv tehnicke podrske je manji od sat vremena. Moze vas 5toro da drzi ratio bez problema sa ovako necim, a jos ako vam se nesto gleda a mrzi vas da skidate i cekate samo ga stream na komp..
 
NNN, koji ste operativani sistem izabrali tamo prilikom narucivanja?
 
mefistoNis, evo 4 dana puna and counting i nema maila sa username i passom od ovih UKfilesite puzeva.
Hvala na preporuci :)
 
molim i drugi put :)
Sta da ti kazem...baksuzan ti dan uplate bio...krastavac.Meni stiglo za manje od 24h ako se dobro secam...a i po netu kad sam citao svi su pricali kako dobijaju pass za manje od 48h. Tebi se bas zalomilo lose :(
 
Jao.. citam horor price o Ukfilesite...
http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?p=10674651

Ukratko: do februara ove godine svi fale Ukfilesite a od tada samo price o kradji para itd. Ja sam bez cesljanja neta odlucio da njima dam pare zbog preporuke 2 bench forumasa: mefistoNisa i weasela.

Posle ovog iskustva cu se izgleda drzati kilavog sbb uploada jer se ocigledno nikome ne moze verovati pa se mora platiti kod nekoga lokalno koga mozes licno da odes da bijes.
 
Poslednja izmena:
u jbt...posle ovakvih info ...sta da ti kazem :(
Sad se malo osecam odgovornim sto sam ih preporucio al...krastavac...ja sam imao(imam) pozitivna iskustva a i nahvaljeni su bili na puno mesta + najjeftiniji.
Konacan zakljucak...izbacili najjeftiniji seedbox,uveli setup fee,izbacili paypal i poceli da zaebavaju sa nalozima ---> od extra do sranja za manje od mesec dana
 
Da dodam, ubili su i sopstveni forum jer im je postao antireklama. Moze da se u google cashu nadje ponesto sa foruma i price su strasne.
 
NNN, koji ste operativani sistem izabrali tamo prilikom narucivanja?

server 2003 web edition. hteo sam ja linux ali oni nisu hteli.

Sto se tice streama filmova, najlakse je dici apache server, i samo poubacivati filmove u httdoc. i u vlc posle samo kucas http://"ipservera"/"imefilma"

a vlc moze da sluzi kao streaming server, samo je mene mrzelo da podesavam.. :p
 
Nazad
Vrh Dno