Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

Uplatio bih feral ali nemam karticu. Kako vi uplacujete? I koji paket je bolji, ovaj speed ili power? Treba mi seedbox samo za torrentleech.
 
POwer je definitivno bolji koristio sam ga 2 meseca a sto se tice kartica mozes bilo koju s kojom je moguce placanje na netu posto placanje ide preko google checkout ja sam platio sa karticom banke intese.
 
Uplatio bih feral ali nemam karticu. Kako vi uplacujete? I koji paket je bolji, ovaj speed ili power? Treba mi seedbox samo za torrentleech.

Ja uplacujem Intesinom Internet karticom. Postoji mogucnost placanja i Paypal-om, al se moras prvo javiti staff-u. Koristim paket speed, i na TL sam za 7 dana(veceras u 1 ce biti 7) presao sa 18 GB uploada na 456 GB. Napominjem da sam aktivan na jos 4 trekera pored TL sa seedboxom. Za power paket ne znam, to ce ti objasniti neko ko koristi taj. :)
 
Ok ljudi. Hvala na savetima. Vec sutra cu da uplatim Power. Pa javljam utiske.

@Copyright Dok si koristio ovaj paket koliko ti je bio min, average i max output koji si dobijao, znaci prosecno tokom meseca? I upload i download me interesuje. I kako si podesio settings vezano za konekcije na serveru u okviru klijenta. Pozzz
 
Ok ljudi. Hvala na savetima. Vec sutra cu da uplatim Power. Pa javljam utiske.

@Copyright Dok si koristio ovaj paket koliko ti je bio min, average i max output koji si dobijao, znaci prosecno tokom meseca? I upload i download me interesuje. I kako si podesio settings vezano za konekcije na serveru u okviru klijenta. Pozzz

Nista nisam podesavao sve je vec podeseno a sto se tice maksimalnih brzina bices i vise nego zadovoljan veruj mi.
 
Pa ajde onako orijentaciono, da znam sta me ceka :D
Neki prosek za up i za down. Danas mi prijatelj uplatio Power. Jedva cekam da ga probam.
 
Evo i mog scr. Xvirk-a od pre par min. imao sam par problema ali tu su mi pomogli prijatelji sa bench-a ...@Abaddon and @ Shaddow and @Copyright special thanks to you all....:)

2akixk1.jpg


Jel je moguce nekako da se kada napravim novi torent za neki drugi tracker stave u njemu dve ili vise announce adresa posto ovako kada napravim torent on mi zauzme jos jedno mesto za down/up a ima ih samo tri ..laicko pitanje ali sta cu ..ako bi neko mogao da mi objasni ...svako dobro ..pozzzz
 
Novi screenshot u pitanju je xirvik semidedi large paket upload brzina zadnja dva sata
1z2g3ut.jpg
 
Jutros mi ukljucen account. Znaci brzine nenormalno dobre. Furao sam paralelno 22 MB/s d/u. Prosto neverovatno. Ali sam provalio i to da kad se premasi 8 torrenata brzina pocinje da opada. Znaci nebitno koja je velicina torrenata, cini mi se da samo broj aktivnih torrenata uslovljava brzinu. Verovatno zbog global connections opcije kojoj ja nemam pritup. Ali i 8 aktivnih torrenata je vise nego dovoljno da se ove super brzine odrzavaju neko vreme (dok ne naraste broj leechera). Za 18e mesecno ja sam i vise nego zadovoljan.
 
Jutros mi ukljucen account. Znaci brzine nenormalno dobre. Furao sam paralelno 22 MB/s d/u. Prosto neverovatno. Ali sam provalio i to da kad se premasi 8 torrenata brzina pocinje da opada. Znaci nebitno koja je velicina torrenata, cini mi se da samo broj aktivnih torrenata uslovljava brzinu. Verovatno zbog global connections opcije kojoj ja nemam pritup. Ali i 8 aktivnih torrenata je vise nego dovoljno da se ove super brzine odrzavaju neko vreme (dok ne naraste broj leechera). Za 18e mesecno ja sam i vise nego zadovoljan.

Hm, ako sam te dobro razumeo mislis na max broj konekcija? To mozes menjati, bas danas sam to menjao. Juce ceo dan mi je sve radilo sporo pa sam pitao staff da li ja to mogu da menjam, na sta sam dobio odgovor-da, al budi pazljiv zbog ostalih korisnika. Nakon malo googlanja nasao sam optimalna podesavanja. Menjas .rtorrent.rc u home folderu. U tom fajlu su podesavanja za broj konekcija. Prisupas mu preko ovog uputstva https://www.feralhosting.com/heron/faq/view?question=2. Ako se ne mozes snaci, rado cu ti pomoci. Naravno, sve pod uslovom da sam dobro razumeo sta ti treba :d
 
Nisam ja za to :D Hvala za zelju da mi pomognes. Pozdrav prijatelju.
 
Aj ja sam malo zastareo i nisam prattio pricu dugo jer mi nije trebao seedbox...

koji bi mi seedbox preporucili da uzmem (uslov da moze da se plati intesa karticom i da je cena pristojna - sto manja)
 
Onda taj :)
kolok gb storage daju ?
 
Meni je istekao jos pre mesec dana seedbox na xirviku, ali izgleda da mi nisu skinuli fajlove se servera lol, tako da se 2 torrenta jos uvek seeduju na bit-hdtv ... dobio 140GB za dz ... i jos uvek su tu :D
 
Drug uplacuje xirvik sa mastercardom pa ja neam pojma , pa par pitanja

koju zemlju da stavi : tamo gde nema srbije

koju zemlju grad za credit car infmration da stavim : sve kao sto je na kartici ili

i ima li jos nesto da mu kazem da obrati paznju da ne s**** ?
 
I ja sam bio siguran da je tako .. samo sam mu reko da stavi croatiu a ne bih :)

tnx ;)
 
Pa moze normalno da plati kreditnom karticom na taj paypal nalog, nevazno da li ga on ima ili ne. Ja sam taj one week platio Intesinom internet karticom na njihov paypal nalog i sve je proslo savrseno :)
 
^^
"We are currently not accepting new members. You can signup for our notify list and you will receive an email when we open up again."
 
Uzeo sam xirvik za probu i nije mi jasna jedna stvar:
Upload-ovao sam 3 torenta. Sva 3 su XXX :)
E sad jedan torent(prvi tracker) radi bez problema a druga 2(drugi tracker) sve vreme pokazuju Connecting to Peers...
Sta radim pogresno?
 
I meni se to desilo sa nekim torrentima sa zamunde, znaci samo je stajalo tako to "Connecting to Peers", nisam znao u cemu je problem, jednostavno sam te obrisao a stavio neke druge ;)
 
Dobio sam odgovor od podrske da moram za te torente da koristim Proxy ali nigde ne vidim koji IP da upisem u Proxy-ju. Port znam koji je...
 
Hm, ako sam te dobro razumeo mislis na max broj konekcija? To mozes menjati, bas danas sam to menjao. Juce ceo dan mi je sve radilo sporo pa sam pitao staff da li ja to mogu da menjam, na sta sam dobio odgovor-da, al budi pazljiv zbog ostalih korisnika. Nakon malo googlanja nasao sam optimalna podesavanja. Menjas .rtorrent.rc u home folderu. U tom fajlu su podesavanja za broj konekcija. Prisupas mu preko ovog uputstva https://www.feralhosting.com/heron/faq/view?question=2. Ako se ne mozes snaci, rado cu ti pomoci. Naravno, sve pod uslovom da sam dobro razumeo sta ti treba :d

Uradio sam to sto si rekao, ali sad valjda treba da se restartuje klijent da bi nova podesavanja postala vazeca. Kako da restartujem? Napominjem da pristupam root-u putem total commandera.
 
Samo da vam kazem da sam vrlo zadovoljan sa Feral hostingom. Imam i Santrex, uporedo, ali sam, zbog ooogromne zahebancije oko setup-a njih batalio. Nalog mi je aktivan jos 10-tak dana, ali mi je dosta prepiske sa podrskom.

No, da kazem ponesto o Feral-u. Uzeo sam Power nalog na 30 dana za 14 GBP i stvarno je setup bio u roku od 15 minuta (kod mene za 10). Ja sam instalirao wTorrent, nabacao par torenta i pustio ga da mi nabija ratio. Sa tri aktivna torenta, brzina down je isla 56MB, a max up (u nekom trenutku) je 20MB. Sve to jer, jednostavno, ne mogu da izvucem max brzinu. Server je gigabitni, a ne vidim svrhu da stavljam 15 torrenta od jednom da bih video da li lazu. I ovako ubija. Stvarno sam zadovoljan. Jedino sto ne gledam cesto koji su novi torenti itd jer nemam bas mnogo vremena, pa mi je down konstantno oko 2MB. Uvek imam 3-4 aktivna torenta. Za 10-tak dana sam nabio 1.3 TB. Koliko bih imao da stalno postavljam "sveze" torente - ne smem ni da pomislim...
 
Moj drugar je na feralu i kaze da nije uopste zadovoljan, brzine su lose, server se zagusuje, podrska ocajna. Najveca mana im je sto neznas koliko prostora jos mozes da trosis a kad prekoracis svoj zakupljen prostor slucajno 2-3 puta banuju ti account...wTorrent mi se uopste ne svidja, a rtorrent je blokiran na dosta trackera...

Moje misljenje je da je seedplace trnutno najpovoljniji i najbolji ;)
 
Moj drugar je na feralu i kaze da nije uopste zadovoljan, brzine su lose, server se zagusuje, podrska ocajna. Najveca mana im je sto neznas koliko prostora jos mozes da trosis a kad prekoracis svoj zakupljen prostor slucajno 2-3 puta banuju ti account...wTorrent mi se uopste ne svidja, a rtorrent je blokiran na dosta trackera...

Moje misljenje je da je seedplace trnutno najpovoljniji i najbolji ;)

Imas transmision ako neces rtorrent, a takodje imas detaljno uputstvo kako da podignes rutorrent ako ti se ne svidja wtorrent. Prostor mozes da proveris, ulogujes se u putty i komanda je du ~/ -s --si , i u prozoru ti ispise trentutnu zauzetost. Ja sam uzeo i Power plan i moram priznati da je mnogo bolji od Speed reloaded. Medjutim, verovatno necu uzimati sb kod ferala jer su uveli ogranicenje ostvarenog saobracaja(istina je da sam toliko nabio ratio na trekerima da vise nemam potrebe za sb bar godinu dana):smoke:
 
Nazad
Vrh Dno