Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

Ja sam uzeo neki seedbox.io.. 5 eura sam platio za 12,5 MB/s i downloada i uploada i prostor od 300 GB na disku. Ja sam zadovoljan kako me sluzi samo sad imam problem.

Hteo sam da platim mesec dana a ono mi je automatski napravilo onaj ticket za jos mesec dana, mislim se ajde nema veze, nek bude jos mesec, em je jeftino, em jos mesec ce mi koristiti. Ali gledao sam na sajtu u opcijama za korisnika i ovako po sajtu negde da nadjem ono za automatsko obnavljanje ugovora ili tako nesto i odstikliram ga jer ne bih da mi i sledeci mesec opet napate.

Jel koristio neko ovaj seedbox, zna li gde se nalazi ta opcija za prekid automatskog obnavljanja usluge?
 
@cvijicj Ideš u my services, tamo stisneš na dugme active i kad uđeš na tu manage product stranu imaš dugme request cancellation.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Evo i ja po prvi put u životu uzeh seedbox. Feral na mesec dana, 1TB, unlimited, 20Gbit/s za 10 funti. Probao sa jednim torentom, 60gb skinuo za par minuta :) (naravno freeleech). Gubim se i dalje ali čekam vikend pa da vidim sta I kako. Instalirao sam rtorrent I vidim da ima gomila nekih plug in - ova pa ako moze neka preporuka...
Hocu da nabijem dobar ul na par trakera pa da mogu kasnije opušteno da skidam šta mi treba.
Šta koriste za download sa seedboxa, filezilu, lftp ili nešto treće?
Da li neko koristi plex sa seedbox-om?
 
Pozdrav svima. Aj da pitam vas koji koristite Feral seedbox. Jel on out of box spreman za koriscenje, tipa ima instaliran torrent client i tako to, ili je koliko vidim samo hosting, pa vam je potrebno lepo Linux predznanje da bi sve podesili? I koliko uopste moze da se iskoristi ta 20mbita brzina ako uzmemo u obzir limite hard diskova na serverima?
 
Čini mi se da moraš na pay palu da otkažeš.
 
Kako da "automatizujem" preuzimanje fajlova sa FTP-a (od seedbox)?

Koristim SmartFTP koji radi posao dobra, ali ne može da "uhvati" kada je dodat novi fajl na seedbox odnosno FTP (pri čemu moram da ga ugasim/upalim da bi prepoznao fajl i da bih mogao da ga preuzmem lokalno).
Idealno bi bilo ako bih mogao fajl sa FTP automatski da prebacim lokalno (jer uglavnom ono što se skine na seedbox odmah ide na hard).
 
Jel i dalje seedmonster preporuka? Koristi li neko u kombinaciji sa hd-torrents.me?
 
Pre nego sto pitam podrsku seeboxa koji sam iznajmio resio sam da pitam ovde mozda isto neko zna.

Uzeo sam seebox na mesec dana i probao sam da napravim torrent i uploadjem ga na javni torent sajt i nesto ne moze? E sad pitanje moje je jel dozvoljeno pravljenje torenta sa fajlovima koji se nalaze na samom seedboxu i njegovo uploadovanje na javnim torent sajtovima? Ne znam cini mi se da sam sve uradio kako treba, ali nesto kao da blokira taj torent da ne mogu da se prikace leecheri na njega? Jel ima veze to sto kad napravim torrent na seedboxu kad treba na kraju da snimi torent fajl on mi ne ponudi lokaciju na seedboxu vec ono klasicno "save as" na mom lokalnom pc-u? Ja mislim da to ne bi trebalo da ima veze jer fajl od koga je napravljen torent nalazi se na seedboxu.
Sto se seedboxa tice u pitanju je seedbox.io i onaj plan od 600 GB prostora. Gledao sam na samom sajtu da vidim njihov stav oko javnih torenata i tamo pise da moj plan nema restrikcija po pitanju javnih torenata. Tako da nisam pametan sto nece.
 
Resen problem. Nije bas onako kako sam mislio da moze, ali sljaka bez problema, to je bitno. :)
 
Our seedbox service gives you a high speed, anonymous connection to our servers so you can download torrents in complete privacy. Our seedbox service is used by people all around the world to download and stream files like movies, tv shows, music, ebooks, software and much
<a href="https://evoseedbox.com/">seedbox</a>
 
Jel moze neko da mi preporuci neku taktiku za koriscenje seedboxa na TorrentLeech i HD Torrents trackerima? Posto meni nikako ne uspeva da nesto uradim. Mozda neko mini uputstvo ili tako nesto, sto ce eventualno i drugima da koristi. HD torrents mi je mozda i najgori, njega sam skoro i upropastio seedboxom.
 
Jel ima neko ideju zasto su mi izuzetno pale brzine downloada na Seedmonsteru? Probao sam 2-3 trackera, testirao sam i sa jednim torrentom koji ima vise od hiljadu seedera, i brzina je ocajna. Imam oko 6-7 torenata u download listi, ukupna brzina skidanja je oko 5-6MB/s. Prvih 2 dana koriscenja je bilo super, danas treci dan ocajno. 39% mi je ukupno zauzece prostora.

EDIT: Trenutna brzina skidanja mi je oko 400kB/s.
 

Prilozi

  • Screenshot_7.jpg
    Screenshot_7.jpg
    4 KB · Pregleda: 45
  • Screenshot_8.jpg
    Screenshot_8.jpg
    7.2 KB · Pregleda: 45
Poslednja izmena:
Edit mi je istekao. Otvorio sam ticket kod njih, ladno mi kazu posle jedno sat vremena kao sredili smo kao nesto, sad je brzina ok...a ono bolje za 10%. :D Upload brzina mi je da kazem ok, nije strasno, ali download bukvalno ne radi. Sad je oko 10mB/s kada su "sredili", na 1gbps konekciji. Za sada sam vrlo nezadovoljan SeedMonsterom. Ako se ovako nastavi i sutra, trazicu pare nazad.
 
Zna li neko sta tacno kod placanja oznacava due date? Konkretno, ako pise "Due Date: 29/12/2021" - da li to znaci da imam fore do tog datuma da platim (dakle jos sutra), ili zakljucno sa tim datumom (mogu da platim i prekosutra)?

Lomim se da li da produzim seedbox na Seedhostu, ali u slucaju otkazivanja bih svakako svukao dosta toga na hard. Pa me zanima do kad imam fore to da uradim pre nego sto suspenduju uslugu i pobrisu sve.
 
Zna li neko sta tacno kod placanja oznacava due date? Konkretno, ako pise "Due Date: 29/12/2021" - da li to znaci da imam fore do tog datuma da platim (dakle jos sutra), ili zakljucno sa tim datumom (mogu da platim i prekosutra)?

Lomim se da li da produzim seedbox na Seedhostu, ali u slucaju otkazivanja bih svakako svukao dosta toga na hard. Pa me zanima do kad imam fore to da uradim pre nego sto suspenduju uslugu i pobrisu sve.
Taj "Due Date" je datum do kada je najkasnije potrebno obaviti uplatu, mada iz dugogodišnjeg iskustva sa Seedhost-om, ne isključuju baš odmah već prvo pošalju nekoliko upozorenja. Mislim da je najduže što sam do sada prebacio taj datum bilo cca 2 dana, a da ne bude prekida usluge.
 
Evo, sve što vas je interesovalo o seedbox-ovima:

Preprodavci

SeedHost
:
Mreža: Leaseweb, ograničen UL/DL protok
Javni trekeri: DA
Komentar: Uglavnom stariji hardver je u pitanju. Kako stvari stoje, ponuda je skupa u odnosu na konkurenciju. Ranije je bila OK. Postoje bolje opcije.

SeedMonster:
Mreža: Hetzner
Javni trekeri: NE
Komentar: Nikad čuo dok nisam pročitao ovde. Preskupo. Za izbegavati.

Evoseedbox:
Mreža: YISP
Javni trekeri: Samo DL
Komentar: Preskupo. Izbegavati.

Xirvik:
Mreža: Leaseweb (Holandija/SAD), OVH (Francuska)
Javni trekeri: DL - DA, UL - samo do ratio 2.0.
Komentar: Preskupo. Izbegavati.

Chmura:
Mreža: NForce premium plus, neograničen protok
Javni trekeri: DA
Komentar: Potrebna pozivnica. Serveri optimizovani za maksimalne performanse. U zavisnosti od osoba sa kojima se deli server iskustvo može biti od odličnog (300TB+ UL) do "postoji bolja opcija". Uglavnom pozitivno iskustvo. Hardver je isključivo njihov.

Bytesized-hosting:
Mreža: YISP
Javni trekeri: DA
Komentar: Nekvalitetna mreža. Ranije je bio prevelik broj korisinika po mašini.
  • Unmetered appbox: Relativno OK. "Neograničen" protok (Fair Use Policy). Postoje bolje opcije.
  • New appbox: Neograničen DL/ograničen UL. Postoje bolje opcije.
  • Dedi: Preskupo. Neograničen DL/ograničen UL.

SoYouStart (ćerka kompanija OVH):
Mreža: OVH
Javni trekeri: Vidi komentar za OVH
Komentar: OK hardver za cenu. Server se mora ručno konfigurisati. 250mbit konekcija.

Kimsufi (ćerka kompanija OVH):
Mreža: OVH
Javni trekeri: Vidi komentar za OVH
Komentar: OK hardver za cenu. Server se mora ručno konfigurisati. 100mbit konekcija.

swizzin.net:
Mreža: Leaseweb, neograničen DL/ograničen UL
Javni trekeri: DA
Komentar: Serveri optimizovani za maksimalne performanse. Vlasnik/ca je i autor swizzin media template skripti.

GigaRapid:
Mreža: Leaseweb, neograničen DL/ograničen UL
Javni trekeri: DA
Komentar: Poprilično skupi. Deljena mašine. Postoje bolje opcije.

seedboxco:
Mreža: Leaseweb, neograničen protok
Javni trekeri: DA
Komentar: Poprilično skupi. Deljena mašine. Postoje bolje opcije. Prevelik broj korisinika po mašini.

Dediseedbox:
Mreža: Leaseweb, ograničen DL/UL protok
Javni trekeri: DA
Komentar: Apsolutno preskupo.

Hyperboxes:
Mreža: Leaseweb, Hetzner, NFOrce
Javni trekeri: Leaseweb - DA, Hetzner - NE, NFOrce - DA.
Komentar: Apsolutno preskupo.

Seedit4me:
Mreža: WorldStream (od 09.02.2021; ranije Hetzner)
Javni trekeri: Vidi komentar.
Komentar: Jeftinije konfiguracije su korektne, skuplje definitivno ne. Ne bih mogao da preporučim. Ranije (dok su bili na Hetzneru) su masovno stavljali prevelik broj korisnika po mašini. Trenutno stanje - ne znam. Osoba na koju se vodi kompanija je iza raznih sumnjivih žnj kompanija.
  • Racer i premium konfiguracije: Javni trekeri - DA. Neograničen DL/ograničen UL.
  • Unmetered konfiguracija: Javni trekeri - NE.

Oneprovider:
Mreža: Scaleway/Online.net
Javni trekeri: NE
Komentar: Preprodaja starih online.net servera. Ponekad se nađe neki dobar dil, uglavnom ne. Server se mora ručno konfigurisati.

Walkerservers:
Mreža: Leaseweb NL/US, NForce, Hetzner (neograničen DL/ograničen UL; za Hetzner servere to ne važi), WorldStream
Javni trekeri: Leaseweb i NFOrce - DA, Hetzner - NE, WorldStream - DA.
Komentar: Serveri optimizovani za maksimalne performanse. Verovatno najbolja ponuda na tržištu trenutno. Moja preporuka. Dolazi uz swizzin.ltd media template, pa je moguće instalirati i deinstalirati aplikacije na klik-klik.

seedbox.io (ćerka kompanija WalkerServers):
Mreža: NFOrce premium plus/Leaseweb
Javni trekeri: Pogledaj komentar.
Komentar: Serveri optimizovani za maksimalne performanse. Moguć rerouting na NFOrce serverima. Odličan hardver.
  • Shared box: Postoje bolje opcije. Neograničen UL/DL. FTP gbit max. Javni trekeri - DA.
  • Shared app box: Vrlo korektno. Neograničen DL, ograničen UL. Javni trekeri - DA.
  • Shared storage box: Vrlo korektno. Neograničen UL/DL. Samo DL na javnim trekerima.

Ultra.cc (UltraSeedBox):
Mreža: YISP, Novoserve (Holandija; https://www.peeringdb.com/net/19915), ograničen protok
Javni trekeri: DA
Komentar: Nekvalitetna mreža. Postoje bolje opcije.

Feralhosting:
Mreža: privatna mreža (Holandija; https://www.peeringdb.com/net/6141), deljena 20gbit konekcija, neograničen protok
Javni trekeri: DA
Komentar: HDD konfiguracije za izbegavanje, SSD relativno OK. Njihov hardver.

andy10gbit:
Mreža: OVH, Leaseweb, Hetzner
Javni trekeri: Leaseweb - DA, Hetzner - NE, OVH - pogledaj zasebno
Komentar: Dugi niz godina preprodaje servere. Ima odlične OVH dilove.

PulsedMedia:
Mreža: Privatna (Finska)
Javni trekeri: DA
Komentar: Bilo je dosta ljudi koji su imali loših iskustava. U zavisnosti od cilja, može biti pogodak. Njihov hardver i njihov DC.

---

"Veliki" prodavci (sa svojim data centrima i mrežom):
Server se mora ručno konfigurisati. Ipak, postoje skripte za to: swizzin i quickbox.

Hetzner:
Lokacija: Nemačka (Nirnberg, Falkenštein), Finska (Helsinki), Ešburn (SAD)
Javni trekeri: NE
Plus:
  • Niske cene (ukoliko se zaobiđe Setup fee na serverima koji nisu na aukciji)
  • Velik izbor raznih konfiguracija
  • 1gbit konekcija sa neograničenim protokom
  • Loš peering u poređenju sa NFOrce/Leaseweb/WorldStream/OVH (naročito primetno sa 10gbit priključnom koji se dodatno plaća)
  • Nije potrebno platiti odmah. Može se prvo uraditi test diska/mreže/celokupnog hardvera, pa vratiti.
Minus:
  • Potrebna je fotografija ličnog dokumenta (pasoša, lične karte, vozačke) pri registraciji. Po tom pitanju su veoma rigorozni, mene su dvaput odbili (posle nisam ni pokušavao). Dakle, bez VPN-a, privatnog režima u web pretraživaču, itd. Posebno su rigorozni za osobe sa prebivalištem u Južnoj Evropi/Balkanu.
  • Javni trekeri nisu dozvoljeni. Na prvu prijavu (ne sudski nalog) se gasi nalog.
  • Krajnje spora podrška.
  • Ukoliko im neki nalog izgleda sumnjivo, bilo star, bilo nov ugasiće ga.
Komentar: Serveri na aukciji su jeftini, ali je to uglavnom stariji hardver. Izbegavati sve lokacije osim Nemačke. Svi serveri sa CPU-B >7000 su OK izbor. Sve cene na sajtu su bez PDV-a koji se obračunava pred checkout. Uraditi speedtest pre kupovine: https://speed.hetzner.de/ Za pretragu koristiti prvo https://www.serverhunter.com, pa tek onda sajt.

WorldStream:
Lokacija: Holandija
Javni trekeri: DA
Plus:
  • Ekstremno dobra mreža
  • Nov hardver, vrlo jake mašine
  • RED, TL, GGn i još neki veći trekeri hostuju sajtove tamo
  • Za razliku od Hetznera, ignorišu prijave, ali ne i sudske naloge
Minus: Cena

NFOrce:
Lokacija: Holandija
Javni trekeri: DA
Plus:
  • Ubedljivo najbolja mreža sa istovremenim rerutovanjem
  • Hostovali su sajtove koje drugi nisu hteli
  • Nov hardver
Minus: Cena

Leaseweb:
Lokacija: Holandija
Javni trekeri: DA
Plus:
  • Većina prometa na torent trakerima se odvija u njihovom AMS-01 data centru u Amsterdamu
  • Za razliku od Hetznera, ignorišu prijave, ali ne i sudske naloge
Minus: Mreža im nije istog kvaliteta kao NFOrce/WorldStream/OVH (ali za torente je savršena)

OVH:
Lokacija: Francuska
Javni trekeri: Prosleđuju DMCA pismo, ali ne gase nalog (u fazonu -- Je l' si regulisao? - Jesam. Odlično, Perice.) Najpametnije bi bilo izbegavati javne trekere.
Plus: Dobar peering sa ostatkom sveta, npr. Azijom, Severnom Amerikom
Minus:
  • Podrška.
  • Anti-DDOS mere znaju da zezaju
  • Cene su im uglavnom nešto više nego realne, ali se ponekad nađe neki dobar dil.

NovoServe:
Lokacija: Holandija
Javni trekeri: DA
Komentar: Slabija i jeftinija mreža od ostalih provajdera.

YISP:
Lokacija: Holandija
Javni trekeri: DA
Komentar: Slabija i jeftinija mreža od ostalih provajdera.

Scaleway (iliti Online.net):
Lokacija: uglavnom Francuska, Nemačka
Javni trekeri: NE
Komentar: Uglavnom su skupi, ponekad se nađe neki dobar dil.

Ikoula:
Lokacija: Francuska
Javni trekeri: NE
Komentar: Uglavnom preskupo. Postoje bolje opcije.

---

Preprodavci, za razliku od velikih prodavaca sa svojim DC i hardverom, uglavnom nude i softversku podršku vezanu za torent aplikacije. Sem toga, preprodavci dobijaju niže cene, i mogu da nude niže cene, jer uglavnom kupuju po 200-300 servera u cugu. Preprodavci imaju i svoje kontakte kod svakog većeg provajdera, pa mogu i brže da dobiju podršku. Sami rešavaju DMCA (tj. oni su odgovorni) i mogu da ignorišu u većini slučajeva.

Što se tiče velikih prodavaca, postoje i drugi poput I3D, DataPacket, M247, itd. ali su za svrhe torenata preskupi.

Generalno, ovako bih ja kategorizovao velike prodavce/mreže:
1. Utrkivanje: Leaseweb
2. Utrkivanje + peering sa ostatkom svetom (Kina, SAD): OVH (+ što je neograničen protok)
3. Hardver i konekcija u odnosu na cenu: Hetzner (ali ja bih svakako radije OVH)
4. Utrkivanje + najbolja mreža u EU sa reroutingom: NFOrce

Još par stvari:
 
@plovak hvala na detaljnom postu!

I koji je Seedbox onda najbolje iza torentovanje iz Nemačke? Koliko sam shvatio nijedan nije siguran ili grešim?
 
@plovak hvala na detaljnom postu!

I koji je Seedbox onda najbolje iza torentovanje iz Nemačke? Koliko sam shvatio nijedan nije siguran ili grešim?
Pa ako dobiješ sudski nalog (a za to treba baš baš mnogo da zgrešiš), ugasio si ga bilo gde u EU. Jedino te u tom slučaju zemlja poput Rusije može sačuvati (ali i to je upitno). Suština je da ako ciljaš samo privatne trekere, nećeš uopšte imati takvih problema, pa ni nema mnogo smisla da se baviš tim pitanje sigurno/nesigurno osim ako ti nisi lice na koga se vodi server, a preko preprodavca nisi nikad. Ako i ikada dobiješ išta, to će biti prosleđeno pismo od provajdera i (najverovatnije) terminacija ugovora. To je procedura u skoro pa svakom slučaju kada ti direktno kupuješ od velikih.

A vezano za pitanje "koji seedbox je najbolji" -- sve zavisi od tvojih prohteva (cena, trekeri, striming, itd.).

Ako hoćeš da napraviš buffer od minimum 50-ak TB za mesec dana na većini trekera, onda bi minimum bio Walkerservers LW NL 1230*, 16G, 4x2T, 1G, 100T (out) koji košta 30€. Recimo, tu cifru možeš bez problema da izguraš samo na TL FL za dve nedelje. Pošto se to razgrabi čim dođe, trebaće ti neka aplikacija za telefon koja će ti poslati notifikaciju kad se stranica promeni. npr. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bernaferrari.changedetection Ako bi pak nešto jeftinije, pogledaj seedbox.io. Ta dva provajdera imaju trenutno najbolju ponudu (a i ogroman promet). Probaj, pa vidi.

Ako hoćeš nešto bliže kući (npr. možda zbog striminga) možeš i mesec dana Hetzner da probaš. Veliki broj korisnika neće ni da premaši ovih 100TB UL na LW-u, a sa druge strane neko uspe i preko 250TB mesečno na 1gbit unmetered da izgura. Ovako bi izgledao neki moj Hetzner "sweet-spot": https://www.hetzner.com/de/sb?hddcount_from=4&hdd_from=2000&hdd_to=13000&cpu_from=7000&cpu_to=30000 Možeš i preko nekog preprodavca da uzmeš server.

Naravno, dobijaš ono za šta si platio, pa tako i ne možeš da se upoređuješ sa skupljim 10gbit boxovima. A razlika između LW i Hetznera je što ćeš na LW imati veći ratio po torentu nego na Hetzneru (zbog boljeg peeringa), pa vidi da li ti se isplati. To ti je onda bolja opcija za trekere gde ne postoji FL.

I da, evo par preporuka za kraj:
  • Zaboravi na rTorrent, izaberi ili Deluge ili qBittorrent.
  • Ako uzimaš dedicated server, biraj one sa većim brojem diskova (npr. 4x2TB je bolje od 2x4TB)
  • Ako planiraš 4K da strimuješ, budi siguran da plejer na kom to puštaš može direktno da pusti 4K (bez transcodinga)
  • Ako već moraš da radiš transcoding 4K (bolje nemoj), moja preporuka ti je da imaš integrisanu GPU (iGPU)
  • Ako možeš direktno da pustiš sadržaj, ne moraš da brineš o prethodne 2 tačke

Slobodno pusti PP ako te još nešto zanima.
 
Zašto da zaboravi ruTorrent? Qbittorrent i Deluge su igračke u odnosu na bilo koji rTorrent klijent.
A što se preporuke tiče, evo ja sam sa drugarom uzeo po pola seedmonster, oko 10e mesečno je, unmetered, 1gbit konekcija, 2tb hard. Ako imaš sa nekim da podeliš ako ti je skupo, to je top.
 
@plovak
Hvala jos jednom na detaljnom odgovoru.

Kada sam rekao najbolji, mislio sam na onaj kod koga se neće dobiti upozorenje od suda. To je najbitnije.
- Ratio mi je svuda odličan pa mi je taj deo nebitan. Jedino bi značilo da je veći prostor na boksu (zbog poštovanja H&R pravila). Koristim isključivo privatne trekere (PTP, BTN, FL, IPT... i naše EUC, CB), mada ponekad koristim i rutracker (koji računam kao da je javni, zbog lakoće registracije i opuštenih pravila).
 
Zašto da zaboravi ruTorrent? Qbittorrent i Deluge su igračke u odnosu na bilo koji rTorrent klijent.
Nije tačno. Svako ko ima 10gbit server koristi Deluge 1.3.15 (ili 2.0.x) ili novi qBt.

rTorrent je bolji od oba jedino u tome što je namenjen za starije mašine, što može bez webui-a da se koristi i što može nekoliko hiljada torenata da siduje.
Deluge 1.3.15 je ranije bio nestabilan, ali sa novim (optimizovanim) libtorrent modulom radi perfektno. Na oko 1800 torenata Deluge počinje da štuca, ali s' druge strane Deluge je mnogo agresivniji od rTorrenta.
qBittorrent mu dođe nešto između -- ni jedno, ni drugo -- ali veoma dobro napreduje u poslednje vreme (za razliku od rTorrent-a na kom ništa konkretno nije rađeno par godina, vidi npr. ozbiljan bag koji nije ispravljen već preko pet godina https://github.com/rakshasa/rtorrent/issues/443)

... seedmonster, ... je, unmetered, 1gbit konekcija, 2tb hard. ... to je top.
Još par stvari:
  • Konekcija je podeljena (sa koliko još osoba?)
  • Disk je podeljen (sa koliko još osoba?)
  • Konekcija podleže Fair Use Policy (koji je kriterijum?)

Ne sporim da će nekome SeedMonster biti OK, al objektivno gledano za te pare postoje bolje opcije.
 
Pazi, ja sam dosta istrazivao i za ove pare nisam nasao bolje. Meni ne treba neki high-profile SB sa milion opcija koje nikad necu da upotrebim, jer me ne zanima da se zezam sa tim, treba mi SB sa kojim cu da napravim 20-40TB uploada na 3-4 trackera na kojima mi je to bitno, za mesec dana i da ispunjava uslove da je unmetered, da naravno ima barem 1gbps konekciju, da bude par tB hard i to je to. Nemam odgovor na tvoja pitanje, jer me nije zanimalo da istrazujem oko toga, ali evo na slici ispod odlican primer onoga sto pricam. Ova 4 torrenta sa dodao pre malo vise od sat vremena, i vidis koliko su uploada nabili, i guraju i dalje lepom brzinom. Plus sam za te torrente i poprilicno kasno stigao, tako da je moglo da bude i bolje. Mene kosta 5e za mesec dana sa drugarom kada uzmem da za tih mesec dana nabijem ratio na nekoliko glavnih trackera i da budem miran bukvalno par godina. E sada, ako nekome treba neki SB da se time profi bavi, i da placa mesecno godinama, onda treba da istrazi sve u detalje kao sto si ti uradio. Ali meni konkretno ne treba.
 

Prilozi

  • Screenshot_10.jpg
    Screenshot_10.jpg
    16.8 KB · Pregleda: 43
Nazad
Vrh Dno