Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

Seedhost je meni bio odličan, ali mi to ograničenje nije odgovaralo.

Jedan od boljih ako ne i najbolji je wicked servers (tal0ne.uk).

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Imaju jako veliku ponudu i teško je izabrati, ovo su samo "serije" kada se otvori dobije se cela ponuda za tu seriju.

Poslednje što sam koristio je BakerlooLine iz Shiny Series, najduže samo koristio RiverBox iz Hard VPS Series ali to je bilo još krajem 2015 godine kada je bio jeftiniji, i nisam imao nikakvih problema ni sa jednim.

my7gUpr.png
 
Aaa dobar je ovaj tal0n, da ga ne ureknem odličan je. Bez problema sve prošlo oko iznajmljivanja.

Hvala sdejan na preporuci :)
 
I da slikaš kakve su brzine uploada u praksi ;)
 
Hoću kad naletim na neki torrent koji ima više od jednog leechera a ja da budem seeder :D

Za sada hoću da napravim buffer na freshon ali moraću da ubodem neki torent koji ima dosta leechera. Gledam da to budu cele sezone da bih više uploada napravio ali za sada ništa nema primamljivo. Najveći upload za sada što sam imao je blizu 2 Mb/s ali torent je malo pre uploadovan a i serija je koliko toliko gledana valjda (The Librarians) pa se nadam da se ovajdim malo od nje.:d
 
Nisam na tom trekeru ali vidi da namestiš autodl i bićeš među prvim siderima ;)
 
Skidaj tamo FL i 50% sve što nađeš (sezone, epizode...) i imaćeš dobar upload na sajtu posle mesec dana.

Ja sam čak i pojedine serije kačio tamo, a skinuo sam ih sa BTN i još jednog trekera za serije koji je odavno mrtav.

Na kraju mesec dana sam imao 1,5 TB uploada, a radio sam i na drugim trekerima, imao SB sa 200gb HDD-a i bio mi je prvi put da tako nešto koristim pa sam učio u hodu i sve radio ručno.
 
Poslednja izmena:
Ma meni je treći put da sam uzeo seedbox, uglavnom koristim sve te cake koje koristim i ovako plus neki put autodl namestim kad me ne mrzi da sam čekam pogodan torrent prvo za download a onda i seed :D

Ja da skupim 1TB ili bar blizu na freshon do kraja meseca ništa više i ne tražim, dovoljno je to meni da trošim polako i više od godinu dana. A valjda ću kasnije i sa bodovima malo da održavam i sa ovim bednim kućnim uploadom dok ne dođe vreme za nov seedbox. Lako ću freshon da sredim ;)

Problem može da bude na drugoj strani, tj. na onoj gde je TL. E tamo će biti sexa :d
 
Poslednja izmena:
Autodl na freshon namestiš da skida sve preko 10gb i napravićeš dobar buffer.
 
PulsedMedia ? Nije pomenuta od 2011 . Koristi li ko . Upravo sam imao neprijatno iskustvo sa njima . Pao je refund koji sam greškom uplatio direktno na PP umesto taj automatski , mesečni payment , ali mi je pao i instant ban zbog disputea . U smislu pravim zbrku . Pošto je uplaćeno do aprila , da opet ne bih pokretao dispute , boks nisu ukinuli , ali , neće biti podrške u slučaju potrebe , pošto se ne mogu logovati na njihov sajt .

Neko slično iskustvo , ako neko koristi njihove usluge , bilo bi mi od pomoći . Bilo je tu malko i bezobrazluka , tako da problemi u korišćenju boxa nisu isključeni .
 
Poslednja izmena:
Uplatio sam slot (feralhosting.com), dobio potvrdni mejl od njih da su spremili slot, ali imam problem, po prijavi mi izbacuje grešku i ne mogu da pristupim slotu:

This page isn’t working
www.feralhosting.com redirected you too many times.
Try clearing your cookies.
ERR_TOO_MANY_REDIRECTS

Naravno poslao sam tiket podršci, još nema odgovora, da li je neko koristio feral i da li je bilo sličnih problema?

Dodato:

Podrška je rešila problem otvaranjem drugog slota prvi iz nekog razloga nije radio ispravno, ali to je potrajalo bezmalo ceo vikend, naravno produžili su mi trajanje slota.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Kako stoje trenutno stvari?:) Treba mi neki seedbox za HDBits i Iptorrents da malo povecam ratio, nisam godinama koristio SB :) Treba mi unlimited traffic i da ima pristupacnu cenu, tj sto jeftiniji :)
 
Kako stoje trenutno stvari?:) Treba mi neki seedbox za HDBits i Iptorrents da malo povecam ratio, nisam godinama koristio SB :) Treba mi unlimited traffic i da ima pristupacnu cenu, tj sto jeftiniji :)
Znaš da HDBits za SB računa download, bez obzira da li su torenti Freeleech ili ne?
Izuzetak je ako kupiš Freeleech na 1, 2 ili 3 dana...
 
Znaš da HDBits za SB računa download, bez obzira da li su torenti Freeleech ili ne?
Izuzetak je ako kupiš Freeleech na 1, 2 ili 3 dana...

Nisam znao. Iskreno i ne pratim mnogo vesti i slicno ali dobro da si mi reko. Nego, jel moze neka preporuka?:)
 
Nisam znao. Iskreno i ne pratim mnogo vesti i slicno ali dobro da si mi reko. Nego, jel moze neka preporuka?:)
Maksimizuj poene. Koliko dobijaš na sat?
Uključiš two step verifikaciju, 5 slabo sidovanih torenata (ispod 5 ili 3 sidra) od preko 500mb i onda što više torenata ovako.
Ako imaš odakle da odradiš crosseed onda možeš sa tog drugog trekera na HDB.

Kad skupiš dovoljno poena za 1-2-3 dana Freeleech-a onda zakupiš SB, tempiraš da to bude pred novi ciklus Freeleech-a na HDB-u, i onda odmah skineš torente koji će biti na FL (ako može to da se sazna unapred, a čini mi se da sam video) i onda seed njih i svih ostalih koji misliš da će se puno skidati (skineš za vreme to FL).

Do tada skidaš samo FL ili makar 50%.
 
Poslednja izmena:
Maksimizuj poene. Koliko dobijaš na sat?
Uključiš two step verifikaciju, 5 slabo sidovanih torenata (ispod 5 ili 3 sidra) od preko 500mb i onda što više torenata ovako.
Ako imaš odakle da odradiš crosseed onda možeš sa tog drugog trekera na HDB.

Kad skupiš dovoljno poena za 1-2-3 dana Freeleech-a onda zakupiš SB, tempiraš da to bude pred novi ciklus Freeleech-a na HDB-u, i onda odmah skineš torente koji će biti na FL (ako može to da se sazna unapred, a čini mi se da sam video) i onda seed njih i svih ostalih koji misliš da će se puno skidati.

Do tada skidaš samo FL ili makar 50%.
Mislio sam na preporuku za SB :) ali hvala svakako ;)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ja bih nešto drugo da pitam: seedbox kada se zakupljuje postoje opcije da se plati debitnom/kreditnom karticom, preko Paypal-a, American Express-om... koja je razlika u plaćanju kada se plati debitnom ili preko Paypal-a?

@Swiper, ne mogu puno pomoći jer mesecima nisam zakupljivao SB, ali Feral je radio extra kada sam koristio kao i Online.net (sada se kod ovog rugog plaća setup fee tako da ne bi trebao da ti bude u igri)...
 
Razlika je u tome što ako te zeznu (ne radi box, uključe ga posle nedelju dana, ili najčešće automatski vuku svakog meseca ako ne otkažeš, a negde je to nemoguće bez poziva telefonom i xxx dolara poziv) onda vratiš sve pare preko PayPal-a, a preko kartice se patiš sa izdavačem iste (Visa, Mastercard...) ko zna koliko vremena i nadaš da ćeš vratiti novac.

Za predlog SBB-a ni ja ne znam. Koristio sam pre više godina bytes i tada je važio za odličan, povoljne cene i dobra podrška (bilo i naših ljudi tamo).
 
SBB-a :)

Onda bolje PayPal...
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Skoro sam koristio par seedboox-ova pa da podelim utiske (pričam samo o shared opcijama):

Seedbox.io

-Moderan interfejs, tehnička podrška dobra i vrlo brza
-Brzine dosta osciliraju
-nema traffic limita (D/U može koliko god)

Dakle, koliko para toliko muzike, kome je do max brzine (ja sam koristio paket sa 100Mbit), možda bi trebao da ide na drugo mesto. Zatim sam probao:

Seedhost.eu

-odlične brzine, brdo plugina, odlična tehnička podrška
-ima traffic limit (različiti za različite pakete)

Ovom SB ne fali skoro ništa, al limiti sreću kvare, ja sam ih ispunio za par dana, što verujem da je problem za dosta ljudi koji uploaduju mnogo. Uglavnom, probao sam još:
 
Poslednja izmena:
Skoro sam koristio par seedboox-ova pa da podelim utiske (pričam samo o shared opcijama):

Seedbox.io

-Moderan interfejs, tehnička podrška dobra i vrlo brza
-Brzine dosta osciliraju
-nema traffic limita (D/U može koliko god)

Dakle, koliko para toliko muzike, kome je do max brzine (ja sam koristio paket sa 100Mbit), možda bi trebao da ide na drugo mesto. Zatim sam probao:

Seedhost.eu

-odlične brzine, brdo plugina, odlična tehnička podrška
-ima traffic limit (različiti za različite pakete)

Ovom SB ne fali skoro ništa, al limiti sreću kvare, ja sam ih ispunio za par dana, što verujem da je problem za dosta ljudi koji uploaduju mnogo. Uglavnom, probao sam još:
Koje pakete si uzima, koja ograničenja si ispunio, koliko si popravio statistiku i na kojim trekerima?
 
Seedbox.io paket Maui
Seedhost.eu paket SB8

Na S.IO nema nikakvih ograničenja jedino prostor na HDD i oscilirajuće brzine.
Sa druge strane, S.EU ima jasan traffic limit (2,3,4TB itd, tj računa samo upload).
Ratio sam popravio vrlo brzo sa svakim od njih, praktično koji god da uzmete radiće odlično ako se imaju u vidu data ograničenja.
Trackeri Avistaz i Hdhome.

Možda je značajan podatak da oba SB ne zahtevaju ukucavanje pravih podataka za ime i adresu. Sećam se da mi je Wicked Servers tražio samo prave podatke, tj upoređuje Ip adresu sa ispravnošću podataka (što je donekle glupavo imajući u vidu namenu ovih servera i ne verujem da su svi spremni na taj kompromis).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno