Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

weasel

E4
Super Moderator
Učlanjen(a)
18.08.2004
Poruke
12,241
Poena
985
Seedbox diskusija .
 
Poslednja izmena:
Sto se uploada tice....za torentovanje postoji resenje...SEEDBOX ali i to kosta.Doduse...ne mnogo.Za 500 do 1000 din moze da se zakupi seedbox na mesec dana i nabije ratio na svim trakerima koji vam trebaju (ne lokal) i mirni ste par meseci.

Ovde si lupio i ostao ziv.
 
aha
ukfilesite -- platio seedbox sa 10GB prostora i 10/10Mbit netom 5funti (nesto preko 500din).Trenutno kolko vidim nemaju jeftiniji od 14funti ali..refreshuju ponudu cesto_Ovi jeftini se brzo rasprodaju.

mogo bi malo kulturniji da budes...to sto ti nesto ne znas ne znaci da ne postoji

evo i screenshota sa njihovog sajta i sa seedboxa :
93675947.jpg

94533006.jpg




sad bi mogo da se izvinis :)
 
Poslednja izmena:
Ovde si lupio i ostao ziv.

Ne razumem cemu to ?
Napisao sam i ja na prosloj strani da za 500 dinara ima mesec dana seedboxa.(i to sam bas od mefista video ovaj screen samo na drugom forumu) , tako da nema potrebe da ikoga vredjas kad se ne razumes .
 
Poslednja izmena:
Zelim da potvrdim da sam uspeo da uplatim 21funtu na ovom sajtu. Kreira se Moneybookers account za Srbiju, sve totalno po ps-u. Ima srbija u listi itd. Sve je proslo glatko :) Inace, sklonili su paypal opciju placanja.

p.s.Zelim da se zahvalim weasel-u i mefistoNis-u na vremenu i strpljenju za davljenje na pm :)
 
ne zaboravi na nas kad nabijes 2TB uploada :( ....seti se starih drugova :p koji se muce

:)

koje su karakteristike seedboxa ? Imas uTorrent ili torent flux ?
ps--admini...moze neka tema za seedboxove u sticky da nastavimo tamo i ne spamujemo ovu temuy vise?
 
Pa to ja tebe mogu da pitam: kakve su karakteristike?
Ja valjda cekam 1-2 dana kao sto si rekao na pm?
Jesi ti to uopste koristio?:))
 
koristio i koristim jos 9 dana..i onda mi istice.
Aj da napravim mali tutorijal :

Sta je seedbox : http://en.wikipedia.org/wiki/Seedbox
Kome i zasto treba seedbox -- svima koji zele da odrze ili poprave ratio na privatnim trakerima na legalan nacin :) a to ne mogu da izvedu sa svojim losim upload brzinama.

Moje licno iskustvo :
1-- izbor....po netu ih ima mali milion...ali...neke bas treba izbegavati (seedbox.fr recimo...samo uzmu lovu i prave se ludi posle :) ). Ja sam lepe stvari po netu cuo o
english.keyweb.de/vrsrds/vrs.shtml
www.seedboxworld.com/Order.html
i www.ukfilesite.com koji trenutno koristim . Ono nasta morate obratiti paznju prilikom izbora seedboxa je kolicina mesecnog protoka.Obavezno UNLIMITED/UNMETERED ili kako vec.... Nikako 150,300GB mesecno jer nema logike kupovati tako nesto. (kupis porse da se provozas po dvoristu :) ). Cene se krecu od 5funti (trenutno rasprodat paket) do ...ko zna..500$ ...u zavistnosti od kapaciteta hdd-a (prostora) ,brzine neta (10/10,100/100 ili 1GBps) i toga da li brzina zagarantovana ili je shared (par korisnika deli tu konekciju).
Ja sam licno za 5funti uplatio 10GB prostora i 10/10MB net kod ukfilesite.

2-- nacin placanja .Uglavnom je paypal mada neki rade i sa alertpay,moneybookers ili wire transfer.Ja sam platio intesinom internet karticom koja je besplatna i vadi se uz licnu kartu + nema depozita.Ako placate preko paypala mozete ali ne morate da imate paypal nalog (ja imam..al drug koj nema je placao bez naloga).Ako nemate nalog...samo se upise broj kartice kad vas pita i uplata prodje bez problema (ali paypal skine neku sitnu proviziju...nemam pojma koliko :( ).

3-- koriscenje. Ovo je vec kompleksna tema.Zavisi kakav ste seedbox zakupili.Neki imaju remote connection i prilikom logovanja imate pristup celom racunaru tj desktopu u okviru vaseg browsera.Takav seedbox je zgodan jer recimo mozete da instalirate vlc i streemujete nesto sa njega,mozete da ga koristite kao proxy,da instalirate neki soft na njega.... Ovakvi seedboxovi su uglavnom skuplji.
Drugi vid seedboxova su oni koji koriste torretflux ili uTorrent webUI.Najcesci su oni koji koriste torrentflux (linux...manje trosi resurse...jeftinije firmi koja iznajmljuje).Za uTorrent se uglavnom doplacuje koji $ preko. Moj seedbox ima torrentflux i ne vidim licno nikakvu potrebu za uTorrent webUI-jem.
Ako znate da koristite uTorrent,azareus ili nesto slicno...onda znate i da koristite torrentflux :) i tu nema sta preterano da se objasnjava.Jedino bitno je da se sve radi iz internet browsera tj mozille,opere,safarija....

4 -- maximalno iskoriscenje -- tj kako da dobijete ono sto zelite.Pa...na trakerima kao sto je hdbits.org recimo...malo teze jer tamo ljudi imaju seedboxove 100/100 ili brze tako da vas poklopre brzinom :) i ne moze mnogo da se profitira ali svuda drugde ne bi trebalo da imate vecih problema.Najbolje je uplodovati neki svoj torent jer tada brzina vaseg seedboxa dolazi do izrazaja.

5-- kako prebaciti fajl sa seedboxa do kucnog PC-ja ? -- prosto. Nekim ftp klijentom...recimo filezila (odlican).Nacin povezivanja dobijate kad uplatite seedbox.

6--seedbox ne radi dobro -- ovaj problem se uglavnom svodi na kvalitet torenta koji se skida/seeduje ili na neko podesavanje torrentflux-a.Provereite da nije limitirana neka brzina ili premali broj konekcija.


moja trenutna statistika :
Server Transfer Stats
Total Transfer: 865.16 GB
Month's Transfer: 481.13 GB
Week's Transfer: 222.65 GB
Today's Transfer: 71.41 GB

posle 20dana koriscenja seedboxa. Koliko sam primetio :) par puta sam prekoracio onih 10GB a bogami i onih 10/10MB protoka.Islo je i do 2x brze a ponekad sam koristio i preko 15GB prostora bez ikakve opomene ili kazne.Ipak...savet...svedite takve situacije na minimum da ne bi dosli u sukob bez potrebe.


Ako vas jos nesto interesuje...pitajte da dodam ?

evo jednog screena kako sve to izgleda uz napomenu da su torenti skoro mrtvi trenutno..pa sam pokrenuo jedan da vidite bar kako radi download.Kada uplodujem nesto...pokazacu vam i takav screen.
 
Poslednja izmena:
Izrazio bih sumnju u br2 na ovoj listi/uputstvu. Danas sam preorao net u potrazi za seedboxom koji ne zahteva iskljucivo paypal. Ovaj UK je jedan od retkih. Recimo od 35 komada 2 komada su nudila nesto sto nije paypal. Na UKfile site je paypal uklonjen. Sada ima moneybookers, bank tranfer i alertpay. Kao sto rekoh ja sam napravio nalog na moneybookers i sve je proslo bez komplikacija.

Recenice:
'Ako placate preko paypala mozete ali ne morate da imate paypal nalog (ja imam..al drug koj nema je placao bez naloga).Ako nemate nalog...samo se upise broj kartice kad vas pita i uplata prodje bez problema (ali paypal skine neku sitnu proviziju...nemam pojma koliko ).' ne bih rekao da su istinite jer ni u jednom slucaju (pricam o danas, ne znam kako je bilo ranije) se ne dobiju neka polja da se kuca visa broj. U slucaju bank tranfera se dobije profaktura koju nosis u banku fizicki pa oni placaju dalje. U druga dva slucaja je klik na opciju placanje odmah ovarao sajt moneybookers odnosno alerpay-a.

Bottom line je da koga got sam pitao kao napraviti paypal nalog davao je neke teorije i ono staro, ma tako ce radi (ne pitaj kako). Ulozio sam ozbiljno vreme na netu i po forumima,ali niko, podvalcim niko nije mogao navede bar 1 proverenu metodu za pravljenje paypal accounta sa karticom izvadjenom u srbiji.
Srecom ispostavilo se da to nije neophodno i preko moneybookersa sam odradio placanje. SAda cekam da mi jave log on info :)
Javicu naravno kakva su i moja iskustva.
 
E ja vec duze vreme koristi SEEDBOX to je super stvar na svim trackerima imam ratio ohohoho, posto ni sa jednim seedbox-om nisam zadovoljan onako kako bih zeleo menjam ih na mesec dana trenutno sam na jednom, (ajde da ne reklamiram) ali nisam ni sa vim zadovoljan pa ako je neko zadovoljan sa nekim a da ga koristi par meseci neka javi moze i na PM, inace ja SB koristim preko godinu dana, ima mnogo dobar seedbox ali samo za ljude koji zive u FR jedino oni mogu da zakupe pa ako ima neko ko zivi tamo da mesto mene zakupi a ja da mu platim bilo bi super.
 
ma postoji ali ga nemaju u ponudi....najverovatnije se rasprodao.Verujem da ce biti opet jer je interesovanje veliko ali ne mora nista da znaci.Aj pitacu ih mailom....mozda mi i odgovore :)
 
Ide i 7 funti setup masine za prvo koriscenje tako da sam ja iskesirao vec pomenutu 21 funtu. Ja bih rado sve te pare dao SBB-u da da 1Mb up bez obzira na down (neka je isto 1Mb)... ali to kod nas u Srbiji nema sanse.

edit: 5funti je da omoguce i rdc. ne pise da li je windows rdc ili nesto drugo.
 
Poslednja izmena:
da...vidim da su vratili i setup fee sad :( .Ali kolko sam skontao to je samo prvi mesec tj ako koristis vise meseci zaredom placas setup fee samo za prvi mesec.

Bm li ga...ja sam bas uboo kad je bilo najjeftinije :) ...
Sad je jeftiniji https://www.seedboxworld.com/Order.html .... bas me interesuje da li neko odavde ima iskustva sa njima ? Voleo bih da probam i njihov seedbox od 10$ (ogranicenje na 4 aktivna torenta i 20GB prostora) ali sad bas i nemam neku potrebu.

ps-- kako ti radi sad ? Jel ok brzine ? Kako si se snaso ? Gde ga koristis tj na kojim trakerima ?

pps --- screen na kome se vidi kako radi kad je popularan i ne zagusen torent :)
tf2h.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa ne koristim ga nigde. Uplata je prosla odmah itd,ali nikakav login nisam dobio od njih. Ti rece da cu na mail dobiti info kako i gde da se logujem. E taj mail jos nisam dobio.
 
Баш сам јуче нешто гледао неки програм (скрипта) TorrentFlux па пошто видим да се овде спомиње да приупитам. Овде пише да може да се инсталира на обичном серверу а пошто ја имам изнајмљене сервере који одговарају овим карактеристикама, пробао бих то.

Е сад, да проверим да ли то овако ради: када се инсталира програм и то унесе се нормално торент и онда он почне да скида и да дели као да се налази на обичном рачунару с тим што ради на већим брзинама. Након што се заврши скидање, тај преузети садржај може да се скине преко нормалног ХТТП-а или ФТП-а. Да ли то овако ради или другачије?

Оно што мене даље занима (под претпостаком да је ово изнад тачно) је какве су могућности подешавања, тј. да ли може да се ограничи брзина преузимања и дељења да се не би закрчиле линије за нормалне ствари на серверу (сајтови и сл), рецимо да се подеси да се користи само 1 Мбс? Колико оптерећење на серверу прави ово док ради? Када се заврши скидање торента, да ли се преузети садржај налази онако у више мањих архива које треба да се распакују или у само једној?

Ја лично не бих ово активно користио него само да преузмем неке ређе садржаје које сам нашао на неким торентима.


Иначе једно питање за ове који плаћају посебне налоге: зашто је боље платити те налоге уместо уплатити претлату за Рапидшер?
 
Moze da se podesi brzina sigurno

Sadrzaj naravno zavisi od torrenta ako su scenka izadnja najcesce su rarovana po 15mb
 
15MB je ako je fajl manji. Za fajlove preko 4GB je rar od po 97MB.
Ako sam dobro razumeo pitanje je RapidShare vs privatnog trackera.
Tu bi bilo dobro precizirati jos dve stvari:
1. sta se zeli skidati sa neta i
2. na kom/kojim privatnom trackeru/privatnim trackerima se ima nalog.

Privatni tracker ne mora biti dobar koliko i neki drugi i obicno i nije. Ipak, najvaznija stvar je da taj tracker ima stvari koje su tebi potrebne. Isto vazi i za RS. Ja sam probavao x puta da 'zivim' iskljucivo od RS downloada par nedelja i nije mi islo. Jednostavno RS nema sve ono sto meni treba. Ispostavilo se da ni jedan privatni tracker nema sve sto mi treba. Vremenom sam skontao da jedina stvar koja mi odgovara je 1 privatni + 3 public trackera + RS u ultra retkim situacijama kada mi zatreba nesto iz bivse SFRJ (recimo hteo sam Vise od igre iz 1976).

Naravno, ovo sve je krajnje subjektivno:)
Ukoliko coveku odgovara ono sto moze da nadje na RS, onda je to daleko najbolja varijanta pogotovo u Srbiji koja nema upload. Meni najvise smeta ogranicenje da nesto ne smem ili ne mogu da uradim, cak vise i od toga sto neki fajl ne mogu da nadjem.

Najvise mi smeta kada neko (sbb recimo) izabere umesto mene sta ja mogu a sta ne mogu da radim (ne mogu da downloadujem sa x trackera jer mi daju upload na kasicicu i tako formiraju moj izbor). Moram jedan citat:

You must be able to see it Mr. Anderson, you must know it by now. You can't win, it's pointless to keep fighting! Why, Mr. Anderson, why? Why do you persist?
Because I choose to

E ja biram da firme kao Telekom i SBB iz banana drzavica kao sto je Srbija ne prave izbore umesto mene:)
 
Nisi dobro razumeo
Niko ovde nije pominjao rapidshare. :)
Ono sto na primerm ima na hdbitsu nema ni 2% na rapidu, tako da je glupo porediti torrente i rapid
 
Poslednja izmena:
Nisi dobro razumeo
Niko ovde nije pominjao rapidshare. :)
Ono sto na primerm ima na hdbitsu nema ni 2% na rapidu, tako da je glupo porediti torrente i rapid

Pitao je covek pre mene:

'Иначе једно питање за ове који плаћају посебне налоге: зашто је боље платити те налоге уместо уплатити претлату за Рапидшер?'

Nisam bio najsigurniji sta je mislio pod 'posebne naloge'. Ja sam to protumacio kao zasto je bolje platiti seedbox da se nabije ratio na privatnom trackeru kada moze odmah da se plati RS.
 
Sorry ,ja sam prevideo taj post posto bio poslednji na prosloj strani :)
 
Poslednja izmena:
Ovi UK likovi ni reci. Ni na ticket nista... Sto kaze kolega na poslu: pa njima je uskrs....
Izgleda sam ubo ko...
 
cek cek cek polako, ja sad ne kontam cemu uopste bacati pare na ovaj seedbox? sve lepo skidam uvek sa privatnih trekera ratio uvek dobar uz pomoc odrdjenih stvarcica, ali sve se samo odradjuje, znaci bez problema uvek imam dobar ratio. I sad zasto bacati pare na ovo, a dobijam istu stvar... nisam skontao ceo koncept seedbox-a, sta on zapravo radi, skine na nekom remote serveru nesto sa nekog torrenta i seeduje vecim brzinama i posle kako vi to skidate na vas komp sto se skine? i na kojim brzinama?
 
Jeb ga.. pitas svasta a na pocetku si vec rekao da su to bachene pare, da je kod tebe sve ok potpuno savrsenstvo.
Ne dozvoli da ti remetimo harmoniju glupim pricama o seedboxu :)
 
Sta su to odredjene stvarcice?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno