Šta je novo?

Antec P183 i P193

teletabis

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poruke
1,257
Poena
349
Antec je predstavio dva nova modela iz serije Performance One: P183 i P193.

Dok model P183, barem po specifikacijama, ne nudi ništa novo osim vizuelnog izgleda odgovarajućeg za kolekciju proleće/leto 2009 :) model P193 bi trebalo da otkloni najveću manu Antec-ovog najprodavanijeg modela P182.... nedostatak prostora. Model P193 je dobrih 7cm dublji od P182 pa tako sada prihvata i EATX matične ploče, što će reći da neće imati problema i sa dužim grafičkim kartama.

Antec P183
P183_quarter.jpg

Antec P193
P193_side.jpg


P.S. Tehnički gledano.... model P183 je P182 koji je dobilo masku koju je Antec promovisao sa mini P180 modelom, a model P193 je P190 sa tom istom maskom i malo izmenjenom bočnom stranom.
 
Poslednja izmena:
Ne nadoknađuje P193 nikakve nedostatke P182, tu je uvek bio P190, čiji je P193 naslednik :)

Što se P183 tiče, jako mi je drago što je Antec jedna od retkih firmi koja sluša kupce i na osnovu toga dizajnira proizvode. Ko je imao (ima), čitao i pratio teme o P182, zna da su se najčešće kritike odnosile na manjak protoka, što je ispravljeno pravljenjem ovih proreza na prednjim vratima i proređivanje ovih rešetki sa strane (takođe na prednjoj stranici), druga stvar je bila nedostatak ventilatora ispred donjeg HDD kaveza, i to je ispravljeno. Takođe je izbačen i taj srednji ventilator u toj donjoj komori koji je često smetao dužim napajanjima i na to su se ljudi žalili... Skinuli su i onaj spojler gore, tako da sad izgleda još bolje. I da, front eSATA, konačno :)

Sve u svemu, logična evolucija i fin napredak, svaka čast za Antec :)

P.S. Meni se lično ti otvori na prednjim vratancima ne sviđaju, kvare clear look, ali je sve ostalo perfect :)
 
Čekaj, čekaj... kako misliš izbacili srednji ventilator? Bar prema specifikaciji on još uvek stoji, tačnije stoji mogućnost montiranja istog jer su sada sva tri prednja ventilatora opciona.

Za vent na donjem HD kavezu nema šta da se priča... prvobitan prostorni promašaj. P182 je imao 20mm prostora a svi znamo da su standardni ventovi 25mm. Neko malo oštriji bi verovatno ispljuvao firmu koja se diči gravurama "Antec Design" kad su u tom dizajnu omanuli za 5mm.

U pravu si... ne nadoknadjuje P193 nedostatke. Moja greška... istovremeno sam pisao i malo uporedjivao pa sam napravio propust. Inače zarad iste stavke sam promašio i jednu razliku izmedju P190 i P193: singl odnosno dual napajanje.....

P193_open.jpg


P190_back.jpg


E, sad, na slici se jasno vidi da su ostavili višak prostora iznad PSU kod P193... a mogli su da taj prostor dodele gornjem delu gde je matična i tako dobiji par cm razmaka izmedju matične i gornjih ventilatora.
 
Čekaj, čekaj... kako misliš izbacili srednji ventilator? Bar prema specifikaciji on još uvek stoji, tačnije stoji mogućnost montiranja istog jer su sada sva tri prednja ventilatora opciona.

To što si stavio je slika P193, ja pričam o P183:

P183_open.jpg


Mislim na onaj fan između donjeg kaveza i PSU... Toga više nema, nema ni te pregrade čak, fan je prebačen napred... To je pun pogodak :)

Ti si verovatno mislio da mislim na onaj opcioni gornji, što se kači na one opruge :)
 
E, sad, na slici se jasno vidi da su ostavili višak prostora iznad PSU kod P193... a mogli su da taj prostor dodele gornjem delu gde je matična i tako dobiji par cm razmaka izmedju matične i gornjih ventilatora.
Nisu mogli posto Antec uvodi novi tip napajanja koji je vislji od dosadasnjih. Navodno bi trebalo da znatno spusti cenu i poboljsa kvalitet napajanja sobzirom da ce imati vise mesta da funkcionalnije razmeste komponente unutar napajanja.
 
Nisu mogli posto Antec uvodi novi tip napajanja koji je vislji od dosadasnjih. Navodno bi trebalo da znatno spusti cenu i poboljsa kvalitet napajanja sobzirom da ce imati vise mesta da funkcionalnije razmeste komponente unutar napajanja.

Dobro, to otom-potom.

Mislim pitanje je koliko će to biti efektivno i prihvaćeno na tržištu. Većina limarija još nije ni sposobna da se izbori sa ovim dugim kilovatnim napajanjima.
 
Sobzirom da kazu da prakticno dobijes jedno 200W vise za istu cenu ja bih ga rado prihvatio :)
 
ooo konacno su premestili donji ventilator za hdd!

Da li je najavljen datum kada ce ovo kuciste biti u prodaji? i cena? (183)
 
Poslednja izmena:
Sobzirom da kazu da prakticno dobijes jedno 200W vise za istu cenu ja bih ga rado prihvatio :)

Zaboravljaš da i ova "duža" napajanja još nisu našla mesto u limarijama, a sad uzmi u obzir da treba da se promeni visina celog kućišta da bi se dobilo mesta za višlje napajanje...
 
Mislio sam u slucaju da bih kupio jedno od novih Antec kucista koja vec podrzavaju to napajanje onda bih rado prihvatio i novo napajanje ako je cena toliko niza. A inace taj donji deo je iste visine i kod prethodnih modela (P182 i P190) samo su malo drugacije odradili taj deo kod napajanja.
 
Dali moze ovaj Corsair TX650W da se ugradi u neko od ovih Antec-vih kucista
(P180, P182, P183, P193) i dali je normalno da se ovo napajanje zarotira za 180 setepeni tj da ventilator bude na gore

100_4478.jpg
 
Dali moze ovaj Corsair TX650W da se ugradi u neko od ovih Antec-vih kucista
(P180, P182, P183, P193) i dali je normalno da se ovo napajanje zarotira za 180 setepeni tj da ventilator bude na gore

Naravno da moze, TX650 je klasicno ATX napajanje, a nova Antecova kucista (P183,P193 i 1200) podrzavaju ATX i nova CPX napajanja.;)

Sto se rotiranja tice u P182/183 moze na oba nacina, u 1200 vent ide na gore, za P193 ne znam tacno.
 
Poslednja izmena:
P183 i P193 se savrseno slazu sa ovom bebicom. :)


DSCF1032.JPG



Somebody over at Antec woke up one day and came to this realization: in looking at the backs of our cases at that power supply mount, we're dealing with a form factor over twenty years old now. While it has served us well over the years, power supplies have gotten bigger and bigger, to the point some of us are now stuffing 1600W units into that little opening. Antec figured they had a better idea: why not enlarge the PSU housing so there was not only more room for the guts, but less restrictions to hinder cooling? The result of this brainwave is the unit I'm looking at today, the CP-850. This is the very first product in Antec's new CPX form factor, and they're really hoping it catches on.

Now, before I get started on the review proper, I just want to clue you in on one important detail: there are only three Antec cases right now that will take a CPX power supply. Those cases are the Twelve Hundred, the P183, and the P193. Any other case will need modding, assuming there's enough space.

Performance (40% of the final score) - okay. Let's figure this out here. On second thought, what's to figure out? We have an Antec 850W that performs better than a Signature that appears to cost less than a Signature. We have a unit that was promised to do 80 Plus standard, but ended up doing Bronze. No, the unit didn't quite match the Signature in terms of voltage stability, but it came real close. And to be honest, the differences in voltage readings were so small you could put them down to connector resistance. And since the ripple and noise suppression more than made up for the slightly less stable voltages... 10

Antec has made a bold move in releasing their own power supply form factor standard, and it goes without saying that the battle will be an uphill one for them. After all, how many bajillions of ATX cases are out there that can't take a CPX sized unit? I have to be honest though... if I didn't have a Twelve Hundred I'm reviewing for next week, and had just load tested this unit without said case, I'd probably want to go buy one just to have a case to go with it. If the CPX form factor catches on, the CP-850 will be flat out untouchable. It is completely unmatched by any ATX unit on the market I can think of. You'd have to spend twice as much as this thing costs to find the next best thing, performance wise. I'd like to see some better capacitors in there, but you just can't fault the CP-850's performance here.

I don't know how Antec managed something this awesome for such a low price, but they must really want the CPX form factor taking off if this is the performance we're getting.

I'll see you folks next week, when I take on the Twelve Hundred and use it to build a system around the CP-850.
 
bebicom? Ovo je bre ogromno!!!!

Kada ce ovo u prodaju?
 
Uff kako bi mi legla ova stoosamdes'trojka:d
 
Poslednja izmena:
Kako je lako pogrešiti kad su u pitanju prognoze u IT industriji..... počevši od one čuvene rečenice: "ma kome će trebati više od 640k memorije" pa nadalje :).

Tako sam i ja pogrešio kad sam ovde tvrdio da treba sačekati i videti kad i kako će se pojaviti dotični Antec-ov CPX format... mada još uvek ima nade za mene po pitanju tržišnog prihvatanja ovog standarda :).

Zašto sve ovo pišem? Pa, svi znamo ono čuveno: "i na tarabi piše.." ali bar sudeći prema informaciji sa sajta ovo napajanje se pojavilo i kod nas:

http://www.gigatronshop.com/html/products/show_product/14230/9
 
i steta sto je na gigatronovom sajtu (u prevodu nema ga u prodaji)
 
Pa, napisao sam ja naznaku za narodsko "i na tarabi piše" :).

Čuven je njihov fazon sa Antec 1200 koji su imali jedan komad i prodali ga 9000din a onda kad su stvarno i dobili to kućište cena je skoknula na 16000 :). U svakom slučaju čisto ovo dodje kao info da će ga biti...
 
da samo sto ce onda misteriozno da se zamene prve dve cifre :d
 
Vec sam na jednom mestu napisao, Gigatron u saradnji sa Antecovim distributerom za Srbiju prodaje ceo Antecov program. To znaci da ce se ovo napajnje i ostali Antecov program moze kupiti samo u Gigatronu. Sto se tice cene moracu da proverim da li je tacna.
 
Poslednja izmena:
Vec sam na jednom mestu napisao, Gigatron u saradnji sa Antecovim distributerom za Srbiju prodaje ceo Antecov program. To znaci da ce se ovo napajnje i ostali Antecov program moze kupiti samo u Gigatronu. Sto se tice cene moracu da proverim da li je tacna.

Hmmm, da, tako kaže teorija.... U praksi rešiš da za druga nadješ Antec 300 i prvi put ti kažu da zoveš nakon vikenda pa će onda biti naručeno kućište za tebe, a nakon vikenda ti kažu: "Nema, nema toga na stanju... kakva narudžbina?" :(
 
U petak je stigla odredjena kolicina Antec proizvoda, problem je nazalost sto sve dolazi u ogranicenim kolicinama pa kad se rasproda, ponovo se ceka na uvoz. Videcu da porucimo CP-850 kao i ostalu egzotiku.
 
Poslednja izmena:
Ovako CP-850 stize u Srbiju izmedju 15-30 Maja, cena bi trebalo da bude kao na sajtu.
 
Nazad
Vrh Dno