Šta je novo?

samsung 226bw pitanje

filipos

Slavan
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poruke
2,157
Poena
405
u opcijama monitora mi je ukljucena RTA opcija. E sada na odredjenoj boji mi se pojavljuju plavi subpixeli. Kada iskljucim RTA opciju ti subpixeli nestaju i slika je normalna. Pixeli izgledaju kao da igraju, nisu staticni.

Sta da radim?
 
Poslednja izmena:
Druze, ja ovde nista ne vidim. Ni traga od plavih pixela... mozda meni oci ne rade :trust:
 
Meni je crkavala graficka, i u nekim situacijama se upravo tako manifestovalo. I ja sam kacio skrin shotove, samo sto se kod mene sve videlo.
 
Pa ako se na screenshotu ne vide te linije onda nije do graficke, nego je do monitora .Kad graaficka izbaci bilo kakav artifekt , on se mora viditi na ss .

PS :Bar je tako u mojim slucajevima anomalija bilo .
 
Za koji dan cu monitor da nosim na reklamaciju i bilo bi cudo da mi ne uvaze garanciju.

U slucaju uvazavanja problema, sta mogu da ocekujem? Zamenu ili opravku ovog? Ako bude zamena za drugi monitor jer 226bw ne videh da ga imaju u prodaji sta onda da ocekujem (monitor je placen 32.000 din)?
 
Za koji dan cu monitor da nosim na reklamaciju i bilo bi cudo da mi ne uvaze garanciju.

U slucaju uvazavanja problema, sta mogu da ocekujem? Zamenu ili opravku ovog? Ako bude zamena za drugi monitor jer 226bw ne videh da ga imaju u prodaji sta onda da ocekujem (monitor je placen 32.000 din)?

Koliko sam ja upoznat , prvo ce pokusati rijesiti problem na tvom monitoru , ako ne uspiju (vjerovatno nece) , ponudice ti monitor u toj klasi , ali mislim da mozes ti insistirati i zahtjevati i skuplju verziju ali moras doplatiti .
 
Mislim da ide po poslednjoj ceni.
Ako bude tako, onda bi verovatno mogao iskaciti i neki 24" monitor, no ne verujem da ce biti bas toliko velikodusni.

Samsung T220, a ako nemaju onda Samung 2233BW / 2243BW / 2253BW :).
22" sa DVI-jem (znaci BW u oznaci).
Mislim da bi bilo koji od ova 4 gore bilo ok ponuda.
Prednost dajem T220, sve su to slicni paneli / karakteristike monitora, a T220 je realno najlepsi, nije sto je moj :D.
 
Poslednja izmena:
Ma ne mora uopste biti Samsung, ali ja ih volem :D, pa sam zato poslozio gore sve (relativno) nove 22" modele sa DVI.
To sa doplatom ces morati sa njima da vidis, ali mislim da ce tesko proci, takvo je iskustvo uglavnom ovde ljudi sa foruma. Verovatno ce ti dati neki monitor koji im duze vreme stoji i ne mogu da ga prodaju, ili nesto slicno. Cisto sumnjam da ce ti dati (uz doplatu) neki 24" koji su tipa pre par dana kupili...
 
Tako bi valjda trebalo.
Od onih gore Samsunga T220 i 2253BW imaju te karakteristike, dok 2233BW i 2243BW imaju koliko znam 5ms odziv.
 
a jel mogu da mu vrate pare pa da on kupi na drugom mestu ili mora da prihvati zamenu?
 
druze,posto imamo isti monitor,da te pitam.
meni je monitor prikljucen preko dvi.
kad sam na desktopu i kad kliknem Refresh,cuje mi se zvuk sa valjda maticne ploce,kao mali piskutavi zvuk,a kad drzim F5 koji je takodje refresh,onda se cuje taj zvuk sve dok ne pustim dugme.

jel se i kod tebe to cuje tako i zna li neko zasto je to tako?
recimo i kad "minimizujem operu",opet se cuje taj isti zvuk.

i recimo kad stisnem refresh na desktopu,sem tog zvuka se desava,da se ikonice onako sporo osveze,kao da je usporeno,kao da nemam instalirane drajvere za graficku,a njih naravno imam instalirane,kao i drajvere za monitor.

na sta sumnjate najvise zbog tog piskutavog zvuka i sporog osvezavanja ?
 
Poslednja izmena:
druze,posto imamo isti monitor,da te pitam.
meni je monitor prikljucen preko dvi.
kad sam na desktopu i kad kliknem Refresh,cuje mi se zvuk sa valjda maticne ploce,kao mali piskutavi zvuk,a kad drzim F5 koji je takodje refresh,onda se cuje taj zvuk sve dok ne pustim dugme.

jel se i kod tebe to cuje tako i zna li neko zasto je to tako?
recimo i kad "minimizujem operu",opet se cuje taj isti zvuk.

i recimo kad stisnem refresh na desktopu,sem tog zvuka se desava,da se ikonice onako sporo osveze,kao da je usporeno,kao da nemam instalirane drajvere za graficku,a njih naravno imam instalirane,kao i drajvere za monitor.

na sta sumnjate najvise zbog tog piskutavog zvuka i sporog osvezavanja ?


Tako nesto sto si opisao meni se nikada nije desilo
 
voleo bi da mogu da snimim zvuk,ali nemam kvalitetnu kameru,krastavac,tako da nista od toga.

malo iritira taj zvuk kad osvezavam desktop ili minimizujem neki window.

evo recimo sad nema tog iritirajuceg zvuka kad osvezavam i ikonice se brzo osveze.
nemam pojma kako,ali nekad nestane,a nekad dodje.

znaci kad nema tog zvuka,ikonice se brzo osveze.
kad ima tog zvuka,ikonice se sporo osvezavaju.

to se mora videti uzivo jer je ovako tesko objasniti.
 
Poslednja izmena:
Jel tvoja graficka nema DVI izlaz.
Ja mislim da Analogni VGA izlaz ili kabl zeza ;).
 
imam 7600gt koja ima i analogni i digitalni izlaz i ja sam spojio sa dvi kablom na dvi izlaz.

cudi me,kako nekad dodje,a nekad nestane.
 
Nazad
Vrh Dno