Šta je novo?

M-Audio Audiophille 2496 vs EMU 0404

Alexandar

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
17.01.2001
Poruke
3,094
Poena
709
Namena je samo slusanje muzike, dakle sta je bolje od ove dve karte? Cena je slicna, oko 80tak €.

Postoji i druga solucija, doduse i dosta skuplja, M-Audio Audiophille 192.
Ova karta je oko 140€, ima balansirane izlaze i bolje karakteristike od 2496.
 
Poslednja izmena:
Mozes da ukljucis u tu pricu i EMU 1212m, kosta kao i Audiophile 192.:)
 
Gledao sam skoro sta bih kupio kad bih imao kinte i skoro sam definitivno odlucio za 2496. Onda sam procitao ovo sa linka dole, a i ovde na forumu je juce Stormwatch napisao da je M-Audio precenjen, pa vise ne znam ni ja sta da mislim.
http://www.head-fi.org/forums/f46/r...-24-96-vs-ewx-24-96-vs-1212m-vs-0404-a-96839/


Ako nemas neku dobru HiFi opremu, a hoces da slusas kvalitetan stereo, i ne treba da trazis dalje od 0404 i 2496. Prednost 2496 je zato sto ima cinceve pozadi za povezivanje. 0404 je malo komplikovaniji, ali moze da se napravi kabl za male pare. Imam pojacalo, to je sa mog stanovista...
http://www.seanmulholland.com/blog/build-a-custom-emu0404-analog-/

Takodje, imas i ESI Juli@, Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi, pored pomenutih 1212m i Audiophile 192. Ja bih se drzao 2496 i 0404, narocito ako se ne bavis snimanjem.

Takodje, ESI Juli@ i Audiophile 192 imaju isti DAC po ovom linku. Tako da mozes da ustedis neki euro i kupis ovaj sminkerski ESI :D
http://ixbtlabs.com/articles2/esi-julia/

Ako treba da dam glas, isao bih na 0404, mada nemam neko pametno obrazlozenje...
 
Poslednja izmena:
Ako imaš E-mu0404 za 80€, to je povoljno i karta je dobra, nema samo ulaz za slušalice. Ne rizikuješ puno ja sam moju prodao expresno uz otimanje i raspravu ko mi se prvi javio, akteri će se prepoznati.

ESI Juli@ mislim da trenutno nema u prodaji. E-mu1212 šta reći, još bolja od 0404. Audiotrak Prodigy hi-fi mi se svidja zbog ulaza koje poseduje, Koreanci su od dna postali vrh.

Plašim se da M-audio od precenjene, ne pretvorimo u potcenjene karte. Ipak je to Avid-ov brend i imam puno poštovanje prema njima ali nisam imao prilike da ih probam.

Te dileme sa zvukom su najteže, isuviše je subjektivnih komentara na forumima, ni za one koje sam slušao nisam siguran kako da ih rangiram. Počeo sam da ih menjam ko neki grafičke i biram po sistemu koja je cena, ulazi , čipset, a manje po komentarima.
 
Ja sam prezadovoljan mojom 2496-icom, evo već gazi drugu godinu i drugu konfu. Tada je plaćena 120e, pa stvarno ne vidim kako može biti precenjena za 80e imajući u vidu da otprilike toliko košta i X-Fi (kad sam zadnji put proverio), a M-Audio može da se koristi i za muzičku produkciju (ima sjajan ASIO drajver). Nemam apsolutno nikakvih primedbi na kvalitet zvuka (i za ulaz i za izlaz).
EMU 0404 je takođe izuzetno dobra kartica, bolja je od 2496 u pogledu povezivanja mikrofona (ako ti je to bitno), u svim drugim aspektima su gotovo jednake i nećeš pogrešiti ni ako nju uzmeš.

Samo jedna napomena, obe kartice su namenjene kvalitetnoj stereo reprodukciji/obradi, ako si planirao da kačiš neki 5.1/7.1/33.1 i sl. možda ti je bolje da pogledaš Creative-ovu ponudu :)
 
Te dileme sa zvukom su najteže, isuviše je subjektivnih komentara na forumima, ni za one koje sam slušao nisam siguran kako da ih rangiram. Počeo sam da ih menjam ko neki grafičke i biram po sistemu koja je cena, ulazi , čipset, a manje po komentarima.

Bas tako, suvise subjektivna kategorija za definitivne preporuke. A recenica: "ni za one koje sam slušao nisam siguran kako da ih rangiram" sve govori :)

Sto se net review-a tice, dosta zanimljivog moze da se procita na:
http://ixbtlabs.com/sound.html#subsec108
 
Poslednja izmena:
Surround sound me ne zanima, isključivo stereo zvuk. Dakle, izbor se sveo na E-MU kartice 0404 i 1212m. Koliko vidim 1212m je skoro nemoguće naći, a cena bi trebala da bude 130€.

Koliko su problematični drajveri za E-MU, pošto vidim da je to jedina veća zamerka ovim karticama?
Da li neko zna kako se ponašaju pod linuxom, vistom i eventualno win 7 OS-om?
 
E-MU 0404 radi na serveru 2008 (64bit) tako da bi trebalo da radi i na visti.
 
Surround sound me ne zanima, isključivo stereo zvuk. Dakle, izbor se sveo na E-MU kartice 0404 i 1212m. Koliko vidim 1212m je skoro nemoguće naći, a cena bi trebala da bude 130€.

Koliko su problematični drajveri za E-MU, pošto vidim da je to jedina veća zamerka ovim karticama?
Da li neko zna kako se ponašaju pod linuxom, vistom i eventualno win 7 OS-om?
Mislim da sam pre nekoliko dana video 1212m u pyramid shopu.:) Jesi gledao u Artistu?
http://www.artistsystems.net/mex/artikal.php?glavna_kat=17&kat=113&pod_kat=153&art=2645
 
Видим да се овде прича о свему другом осим о квалитету сигнала на излазу (јер човека занима квалитетно слушање музике).
То у доброј мери зависи и од тога како је урађен аналогни део картице. Дакле, код оних картица који имају исти дигитални део треба погледати квалитет излазних чипова (op. ampova) и кондензатора за купловање, односно спровођење једносмерне компоненте на масу.
Такође су принципијелно боље екстерне картице, јер имају засебно напајање, и не налазе се у кућишту, па не трпе ефекте електро-механичког фидбека.

Ко има квалитетан Hi-Fi систем мора да схвати да су све горе поменуте рачунарске звучне картице по квалитету електронике испод нивоа најјефтинијих standalone CD плејера, те да никако не могу рачунати на звук са рачунара који би био на нивоу остатка њиховог система.
 
Poslednja izmena:
Такође су принципијелно боље екстерне картице, јер имају засебно напајање, и не налазе се у кућишту, па не трпе ефекте електро-механичког фидбека.
Da, treba uzeti u obzir recimo EMU 0202 USB (105e), mada on nema zasebno napajanje.
 
E-mu 0404 radi naravno na visti, čak je neko ovde napisao da mu radi u Leopardu sa Kx drajverima.
Što se tiče navedenih cena za E-mu karte, nešto mi je to jeftinije nego prošle godine, pa mi je čudno.
Da li neko zna gde ima da se kupi EMU 0202 USB, kada sam poslednji put tražio, nije je bilo.
@draganmi
Većini je to sve poznato i čitamo o tome na raznim forumima. Ali nismo svi elektroničari, mada bi to voleli, pa da budžimo karte i pojačala ko što rade, voda mi ide na usta kad vidim...
 
Hvala, ta E-mu0202 USB je skraćena varijanta odlične 0404USB. U odnosu na PCI 0404 ima ulaz za mic.
Nekako zaključujem da do 100€ su u užem izboru E-mu0404, Audiotrak Prodigy 7. HiFi, E-mu 0202 USB, A do 200€ ESI Juli@, E-mu 1212M, E-mu 0404 USB, možda i neka M-audio USB neznam cene tačno.
Mislio sam da je najteže izabrati telefon ali ovo je još gore. Trenutno planiram Audiotrak Hi-Fi, ili ako naletim na polovnu 0404Usb, što će teško da se desi, karta je extra.
 
Hvala, ta E-mu0202 USB je skraćena varijanta odlične 0404USB. U odnosu na PCI 0404 ima ulaz za mic.
Nekako zaključujem da do 100€ su u užem izboru E-mu0404, Audiotrak Prodigy 7. HiFi, E-mu 0202 USB, A do 200€ ESI Juli@, E-mu 1212M, E-mu 0404 USB, možda i neka M-audio USB neznam cene tačno.
Mislio sam da je najteže izabrati telefon ali ovo je još gore. Trenutno planiram Audiotrak Hi-Fi, ili ako naletim na polovnu 0404Usb, što će teško da se desi, karta je extra.
Ja planiram 0202 USB za koju nedelju.:)
Inace koliko sam video prednost 0404USB je uglavnom u stvarima vezanim za snimanje, inace sa slusanje muzike su tu negde, tako da mislim da nema potrebe davati pare na 0404 USB.
ESI Juli@ je 129e.:)
http://www.player.rs/product.php?ID=865
 
Poslednja izmena:
Stekao sam utisak čitajući specifikacije, da je pokvalitetu DAC-a, izlaza za slušalice, negde između ESIJuli@ i E-mu1212m i ima ulaz za mic u odnosu na 0202. E sad to većini verovatno ne vredi duplu cenu, zato i kažem, kada bih našao polovnu.
Nego kako vi povezujete skype slušalice na njih je li ubadate na ploču, pa menjate izvor zvuka, ima li neka fora ili sam to prespavo na času. Mislim da samo ovaj audiotrak7.1 Hi-Fi ima ulaze sa tu vrstu komunikacije, nije skup a hvale ga moderi extra. Neka me neko demantuje, to će mi odlučiti kupovinu.
 
Poslednja izmena:
Stekao sam utisak čitajući specifikacije, da je pokvalitetu DAC-a, izlaza za slušalice, negde između ESIJuli@ i E-mu1212m i ima ulaz za mic u odnosu na 0202. E sad to većini verovatno ne vredi duplu cenu, zato i kažem, kada bih našao polovnu.
Nego kako vi povezujete skype slušalice na njih je li ubadate na ploču, pa menjate izvor zvuka, ima li neka fora ili sam to prespavo na času. Mislim da samo ovaj audiotrak7.1 Hi-Fi ima ulaze sa tu vrstu komunikacije, nije skup a hvale ga moderi extra. Neka me neko demantuje, to će mi odlučiti kupovinu.
Mislis na HD2 Gold, da je izmedju ESIJuli@ i E-mu1212m? Ili 0404 USB?
Inace, o 7.1 HiFi ima lepa tema ovde.:)
http://hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=13038
 
Ako imaš E-mu0404 za 80€, to je povoljno i karta je dobra, nema samo ulaz za slušalice. Ne rizikuješ puno ja sam moju prodao expresno uz otimanje i raspravu ko mi se prvi javio, akteri će se prepoznati.

ESI Juli@ mislim da trenutno nema u prodaji. E-mu1212 šta reći, još bolja od 0404. Audiotrak Prodigy hi-fi mi se svidja zbog ulaza koje poseduje, Koreanci su od dna postali vrh.

Plašim se da M-audio od precenjene, ne pretvorimo u potcenjene karte. Ipak je to Avid-ov brend i imam puno poštovanje prema njima ali nisam imao prilike da ih probam.

Te dileme sa zvukom su najteže, isuviše je subjektivnih komentara na forumima, ni za one koje sam slušao nisam siguran kako da ih rangiram. Počeo sam da ih menjam ko neki grafičke i biram po sistemu koja je cena, ulazi , čipset, a manje po komentarima.


U pravu si, dileme sa zvukom su apsolutno najteza stvar kod odabiranja audio kartice, jednostavno previse elemenata je ukljuceno u dobijanje sto boljeg izlaza/ulaza - pojacalo, kablovi, kutije a najvazniji elemenat je ipak muzicka kartica, ja od pojave Gravis Ultra Sound-a nisam do pre par godina cuo bolji PC uredjaj za playback, to je bio bas 1212m koji posedujem, 0404 koji sam imao pre njega je bio za nijansu losiji od prastarog dinosaurusa kakav je Gravis sa "crystal" procesorom dok su ESI, Prodigy, Onkyo SE200 i druge top kartice ipak jos uvek iza Gravisa sto je po meni izuzetno smesno (Gravis o kome pricam je iz 1993. godine), evo juce sam imao prilike da se divim novom paopao-vom cudu zvanom ASUS Sonar Essence STX, poslusao sam par Jethro Tull i Jean Michel Jarre stvari i kada sam dosao kuci, sorry paopao ali 1212m jos uvek bolje zvuci od tvog novog ceda :), sa druge strane nije M-audio los...samo je previse hladan...super stvar za minimalistic techno freakove :banana::banana:
 
Ma nesumnjivo je 1212 dobra i jako popularna karta. kvalitenija je ima i izlaz za slušalice u odnosu na 0404, zato sam najviše i prodao 0404, zbog nemogućnosti da povežem slušalice i slušalice+mic za skype. Nikako da mi neko odgovori kako to radi i da li uopšte može, to mi je važno koliko i kvalitet zvuka. Zato sam i spominjao Audiotrak kao opciju, zbog ulaza za slušalice i mikrofon. Da poznajem elektroniku i nadogradnju kupio bih je bez razmišljanja, na osnovu pisanja šta sve ljudi rade sa njom i kakav se kvalitet može dobiti.
 
Da, u pravu si ali gde naci te opampove?

Код 8-пинских op. ampova је распоред пинова стандардан, тако да можеш да користиш сваки (под условом да водиш рачуна да ли је single или dual, као и о типу кућишта).
Један од најбољих је AD826.
Aко output пинове повежеш са минус напајањем струјним диодама J-507 (или CR220), op. amp ће у излазу радити у класи А.

Распоред пинова можеш да видиш овде:
http://www.analog.com/en/amplifiers...mplifiers-op-amps/ad826/products/product.html

Подаци о CR220 су овде:
http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/vishay/70195.pdf

Код екстерних картица можеш да замениш излазне кондензаторе квалитетним полипропиленским.
И тада би у аналогном делу добио нешто што може да се мери са Hi-Fi уређајима средње класе (за још вишу класу морао би да урадиш посебно напајање, замениш све керамичке кондензаторе са стирофлекс, итд,. али је то већ неупоредиво тежи задатак).
Утеривање у класу А може да уради буквално свако јер се своди на класично лемљење. Скидање и замена SMD чипова тражи извесну вештину, али не претерану.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno