Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Jos jedan glas za IM+.
 
Jel ima IM+ za OS3, poshto me je neka verzija zezala, stalno je pucala.

Shto se tiche pronalazenja satelita, treba iskljuchiti Wifi, pa chak i 3G u sluchaju da zeza. Sve je to preveliko zezanje da bi bilo upotrebljivo za svaki dan, shteta ;)
 
Poslednja izmena:
Poslednja verzija radi bez problema.
 
Videh juce kod Maxe iGo na iphone-u. Ne znam kako radi ali nije mogao da pronadje signal: mislim da je u tom momentu bas bilo malo oblacno :D

Ne mogu da sudim kako radi posto ja koristim iGo na HTC-u, ali ono sto mi je upalo u oci jeste to da se radi o necemu nalik Amigo verziji. Ko je iole upucen u navigaciju zna da se radi o varijanti za "cave" :) Jednostavnija je varijanta od standardnog iGo-a, satro intuitivniji... To znaci da ce proci dosta vremena da se ova verzija "skocka" sa svim funkcijama potrebnim onima koji su navikli da koriste iGo - u prvom redu mislim na recimo Gurjon ili dimka skin gde je korisnicki interfejs usavrsen do izuzetno visokog nivoa a isto vazi i za mnogobrojne funkcije. Ima ih naravno i za Amigo, ali mnogo manje...

Voleo bih da vidim kako se ponasa u realnom radu, Maxo - javi kad naidju sateliti :)

Ako poredim klasicne modele za kola i navigaciju na mobilnim telefonima - sto se tice detaljnosti prikaza, lepse se vidi na HTC Touch HD-u nego sto mi je bila slika na Mio navigaciji, logicno, zbog vise rezolucije. Medjutim, na kom god PPC-u da sam probao iGo, UVEK sam imao lag od sekundu-dve: probao sam i na Diamondu, Diamondu 2, Touch HD-u, sa svim promenama ROM-ova, menjao sam radio milion puta. Uvek postoji taj delay koji recimo kod klasicnih navigacija nikada nisam primetio

Ma napisao sam gore... potrebno je da se sačeka, kad se uključi GPS an telefonu u opcijama pre uključivanja iGo aplikacije, još jedno 10 sekundi pre nego što se uključi GPS. Bag je do aplikacije. Ipak je verzija 1.0. Kad nađe signal u startu, nađe ga za sekundu (čak se i ne prikazuje ono waiting for gps). To će sigurno ispraviti, pošto se dešava skoro svima.

Što se tiče toga kako radi - Guru, nikad nisam rekao da telefon ima bolje performanse u GPS smislu, nego da je prikaz tečniji kad se pojavi mnogo objekata na ekranu. Samo o tome se radi. U svemu ostalom, pa i u tome koliko je klasični iGo softver na Mio-u bolji od ovog - standalone navigacija ima prednost. Opet, da nemam eksternu navigaciju, sada, sa ovom na iPhoneu, ne bih nabavljao eksternu jer ova radi posao.
 
Program je pun banova, ne znam ni shto su zurili da ga izbace.
 
samo su ti banovi na pameti :D
 
Moje iskustvo kaze da iGo ima pozitivnih i negativnih strana sto se tice moje lokacije ovde. Nekad kasni sto kaze driver i iskace sa ekrana na primer sa autoputa ali to je veoma veoma retko.
Pozitivno: interfejs,lagan meni,mnostvo POI, kada uhvati satelit odmah radi sve besprekorno, jezici, nema laga.
Negativno: U zgradama,unutrasnjosti inace nikada nema signal, nekada mu treba malo vise vremena dok ne ubode signal kako treba, iskace sa vremena na vreme, kad se krene u startu malko kasni ali zanemarljivo.
Mislim za verziju 1.0 da je odlicno uradjen i nadam se poboljsanjima u skorijoj buducnosti a i sta biste vi PREUSDILI kratko a?:d mala sala odlicno za 0$.
Razmisljao o kupovini exksternog uredjaja GPS konkretno 265W ali sada nema potrebe ovo odradjuje posao.
E da zaboravih da pitam onaj video sto sam gledao pre nego sto je izasao iGo za Iphone imao je u sebi 3D zgradice i to. Toga nema u ovoj verziji da li ej i kod vas tako?
 
Poslednja izmena:
U iPhone Maps aplikaciji su se pojavile ulice u Beogradu no još nisu upisali imena ali nije više ko što je bilo, samo autoput.
 
Ja ne znam ni kako ce tek tako da ubace imena ulica, jedino ako im to Contrast uradi :)

Danas probam bash da nadjem neku ulicu, nisam ni znao da nisu upisane, i kucam Beogradska a on mi pokaze Belgrade Arena, *ebala ga arena ;) Jel to znachi da cemo morati ulice da prevodimo na engleski da bih ih nashao ? :)
 
Poslednja izmena:
Dopuna: iGO radi sa najnovijim biteSMS 4.2.1 wortel crackom. Upravo sam probao i radi savršeno.

Neki su se doduše na forumu žalili da njima nije radilo, ali ja sam probao i meni rade zajedno. Prvo sam deinstalirao biteSMS 4.1, zatim stavio 4.2.1 pa sam tek onda syncovao iGO (koji nisam imao instaliran jer sam pre par dana radio restore Ajfona). Rebootovao sam i sve radi kao podmazano.
 
Dopuna: iGO radi sa najnovijim biteSMS 4.2.1 wortel crackom. Upravo sam probao i radi savršeno.

Neki su se doduše na forumu žalili da njima nije radilo, ali ja sam probao i meni rade zajedno. Prvo sam deinstalirao biteSMS 4.1, zatim stavio 4.2.1 pa sam tek onda syncovao iGO (koji nisam imao instaliran jer sam pre par dana radio restore Ajfona). Rebootovao sam i sve radi kao podmazano.

Radi i sa 4.2, provali smo to odmah :)
 
7. Sada treba popraviti permissions... idite u folder:
/private/var/mobile/Applications/92FC3AD9-5D57-4C48-8532-56C9F98D1A88/iGO_Myway.app/content
[highlight]BUDITE SIGURNI DA SE U FOLDERU content!!![/highlight]
i zatim u Winscp u meniju Commands/Open Terminal
i ukucajte sledecu komandu:
chown -R mobile *.* pa enter i
chmod 0755 -R ./*.*

Nikako nece da mi odradi ovaj korak. Tacnije WinSCP nece da prihvati te dve komande. Ima li neko ideju sta koci?
 
Da li kucas komande sa razmakom?
Kod:
chown   -R   mobile   *.*     pa enter i
chmod   0755   -R    ./*.*
Takodje bitna su mala i velika slova.

Nisam siguran u 92FC3AD9-5D57-4C48-8532-56C9F98D1A88. To je GUID aplikacije. Mozda je svuda isti, mozda se razlikuje od telefona do telefona.
 
Poslednja izmena:
Ma folder sam nasao, to nije problem, a komandu sam kucao upravo kako si rekao. Jednostavno nece da je prihvati. U medjuvremenu sam odustao, lepo upalio iGo i nove mape se pojavile :D
 
Kod ovih komandi, ako neće da odradi, pokušaj da na početku dodaš "su" pa ostatak komande...

Odnosno:
Kod:
su chown -R mobile *.*
su chmod 0755 -R ./*.*
 
iPhone Explorer

iPhone Explorer includes the following features:

* Free iPhone browser for Mac and Windows.
* Drag-and-drop interface for easily copying files to and from your iPhone.
* Create, delete and rename files and folders on your iPhone or iPod Touch.
* Works with all iPhones and iPod Touches including the iPhone 3G and iPod Touch 2G.
* Allows the users to use their iPhone as a flash drive or put their iPhone into disk mode.
* Tiny download size.
* (Optional) If the users jailbreak their iPhone, they can access the real root of their iPhone and recover their address book, SMS, e-mails and more.

Windows verzija

Mac verzija
 

Prilozi

  • iPhone Xplorer.JPG
    iPhone Xplorer.JPG
    82.5 KB · Pregleda: 76
Nisam siguran u 92FC3AD9-5D57-4C48-8532-56C9F98D1A88. To je GUID aplikacije. Mozda je svuda isti, mozda se razlikuje od telefona do telefona.

zar to nije poenta GUID-a ? :D da uvek bude unikatan... ?
 
iPhone Explorer

iPhone Explorer includes the following features:

* Free iPhone browser for Mac and Windows.
* Drag-and-drop interface for easily copying files to and from your iPhone.
* Create, delete and rename files and folders on your iPhone or iPod Touch.
* Works with all iPhones and iPod Touches including the iPhone 3G and iPod Touch 2G.
* Allows the users to use their iPhone as a flash drive or put their iPhone into disk mode.
* Tiny download size.
* (Optional) If the users jailbreak their iPhone, they can access the real root of their iPhone and recover their address book, SMS, e-mails and more.

Windows verzija

Mac verzija

Ovaj programcic koristim odkad imam iphone najbolji i najlaksi za koriscenje.
 
@kovac:
GUID se koristi u 2 slucaja... kao identifikator klase i identifikator instance. U slucaju klase, dodeljeni GUID je isti na svim racunarima, dok primerak (instanca) neke klase uvek ima razlicit GUID.

Jos lakse... class GUID je prezime, a instance GUID je ime.
 
^
thanx! nisam znao, tj. nikad mi to nije ni palo na pamet tako nesto, mislio sam da je poenta da uvek bude unikatan...

elem, upravo skidam Jaadu za iPhone!

http://www.youtube.com/watch?v=FlAg3-YQKqM

ako stvarno ovako radi bice super ! :) izgleda mi kao must-have aplikacija... btw postoji i verzija za RDP.
 
A ne treba prog sa OSX strane ?
 
Jaddu VNC je VNC klijent i kaci se na bilo koji komp na kome ima VNC server. Kod mene radi bez problema.. kacim se na Linux servere na poslu sa telefona.. gde ide ovaj svet.
 
probao sam ga i radi super... i VNC i RDP verzija - ima extra odradjene komande, gotovo neverovatno koliko je upotrebljiv na tako malom ekranu! :)

btw sad sam primetio da se posle pola sata VNCa iPhone bas zagrejao u gornjem desnom delu... cini mi se da je tamo CPU.
 
Poslednja izmena:
Koji VNC server za OSX da skinem ?
 
VLC vise nije free app, morate donirati 2.5 dolara da bi mogli da ga skinete. Smor.
 
Koliko treba vasem telefonu(iPhone-u) da "povata" satelite?, znaci koliko mu treba za hladni start?
 
Nazad
Vrh Dno